Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Zanima me, ce opazite sumljiv avto, a ne pogledate najprej spredaj v masko - hladilnik za lucke / zadaj za vzglavnike na zadnjih sedezih + mrezo, ki loci prtljazni prostor od zadnjih sedezev :)?

In pa seveda voznika in sovoznika - uniforme.

Pustimo tiste registrske in znamke avtov..

zakaj, provida te mora vsaj 300m snemat, pa mislim da celo na istem voznem pasu, tako da če pri prehitevanju kak passat takoj skoči za teboj na prehitevalni pas, in ko se ti umakneš na voznega ti takoj sledi, veš da nekaj ni v redu :D...če bi folk vsaj malo uporabljal ogledala, sem prepričan da bi jih vsaj polovico manj polovili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj, provida te mora vsaj 300m snemat, pa mislim da celo na istem voznem pasu, tako da če pri prehitevanju kak passat takoj skoči za teboj na prehitevalni pas, in ko se ti umakneš na voznega ti takoj sledi, veš da nekaj ni v redu :D...če bi folk vsaj malo uporabljal ogledala, sem prepričan da bi jih vsaj polovico manj polovili

 

Nekaj za večerno branje. Ne bom nič poudaril, ker je vse pomembno in poučno. 

 

»11. člen

Pri merjenju hitrosti s sledenjem je izmerjena hitrost aritmetična srednja vrednost hitrosti vožnje na celotnem območju merjenja.

Pri merjenju hitrosti s sledenjem je treba upoštevati naslednje zahteve:

– merilno vozilo v času meritve ne sme prehiteti kontroliranega vozila;

– na koncu merjenja mora biti razdalja med merilnim vozilom in kontroliranim vozilom enaka ali večja kot na začetku merjenja;

– merjenje je treba izvajati na naslednjih najmanjših odsekih:

a) 200 m na odsekih z največjo dovoljeno hitrostjo do vključno 90 km/h;

B) 500 m na odsekih z največjo dovoljeno hitrostjo nad 90 km/h;

– če se pri merjenju hitrosti s sledenjem uporabljajo naprave za slikovno dokumentiranje z zoomom (objektivom s spremenljivo goriščno razdaljo), mora biti nastavitev zooma vidna na posnetku in se med merjenjem ne sme spreminjati;

– na zahtevo voznika kontroliranega vozila mu mora biti omogočen takojšen ogled zabeleženega poteka merjenja;

– pri izmerjenem rezultatu se pri merjenjih hitrosti upoštevajo varnostne razlike, ki so določene v tabeli 1 iz prejšnjega člena;

– pri izdelavi slikovne dokumentacije je treba izdelati najmanj tri posnetke, in sicer ob začetku merjenja, ob koncu merjenja in zunaj merilnega območja.

Pri merjenju hitrosti s sledenjem in z uporabo tahografa, računalnika in registratorja vožnje je za evidentiranje poteka meritve treba izdelati slikovno dokumentacijo in zapis, na katerem so zabeleženi čas začetka meritve, čas konca meritve, prevožena pot v času meritve, nastavitev zooma ter izmerjena vrednost hitrosti v merilnem odseku.

Pri merjenju hitrosti s sledenjem in z uporabo tahografa, računalnika in video sistema:

– mora kontrolirano vozilo med merjenjem stalno snemati kamera;

– se za evidentiranje poteka meritve izdela slikovno gradivo, na katerem je razviden potek celotne meritve. Na slikovnem gradivu morajo biti evidentirani čas, prevožena pot, trenutna hitrost merilnega vozila, števec okvirjev slik, nastavitev zooma in izmerjena vrednost hitrosti v merilnem odseku.«.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

zanima me ali me lahko tisti Jankovičev VW Up posname v rit na motorju, če se peljem proti radarju, ki stoji na moji desni in meri proti moji smeri vožnje. Rad bi se jim maščeval, ker so me parkrat poslikali v avtu in poslali pozdrave na dom. Saj ne bi bil jezen, če bi skrbeli za varnost udeležencev v prometu. Zdi se mi, da nas tile Up-i lovijo na takih odsekih, ki ne predstavljajo nevarnosti in so mogoče bolj tricky (npr. cona 30 kjer ni veliko pešcev,kolesarjev in ki res ne bi bila potrebna ter vedo, da jo zelo malo voznikov upošteva, skratka postavijo se tam kjer res ni potrebe in rahlo prekoračena hitrost ne predstavlja nevarnosti drugim - govorim o hitrosti 40-45km/h). 

Maščevanje bi pa potekalo tako, da bi se zapeljal 100km/h s stegnjenim sredincem na desni roki proti objektivu - čisto za svoj gušt, Moje zadovoljstvo bi zglihalo tistih 500 € ter 6 kazenskih točk.

 

LP, N

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

zanima me ali me lahko tisti Jankovičev VW Up posname v rit na motorju, če se peljem proti radarju, ki stoji na moji desni in meri proti moji smeri vožnje. Rad bi se jim maščeval, ker so me parkrat poslikali v avtu in poslali pozdrave na dom. Saj ne bi bil jezen, če bi skrbeli za varnost udeležencev v prometu. Zdi se mi, da nas tile Up-i lovijo na takih odsekih, ki ne predstavljajo nevarnosti in so mogoče bolj tricky (npr. cona 30 kjer ni veliko pešcev,kolesarjev in ki res ne bi bila potrebna ter vedo, da jo zelo malo voznikov upošteva, skratka postavijo se tam kjer res ni potrebe in rahlo prekoračena hitrost ne predstavlja nevarnosti drugim - govorim o hitrosti 40-45km/h). 

Maščevanje bi pa potekalo tako, da bi se zapeljal 100km/h s stegnjenim sredincem na desni roki proti objektivu - čisto za svoj gušt, Moje zadovoljstvo bi zglihalo tistih 500 € ter 6 kazenskih točk.

 

LP, N

He he he

Če se ne motim slika z obeh strani!

Če hočeš maščevanje je to enostavno, ko jih vidiš da merijo v stransko ulico zapeli, pober dol tablco in akcija ene parkrat gor pa dol, pol pa črta! :naughty:  :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spanic, resno? A ti bi se rad potrudil, da se bojo radarji potrudil na vsak nacin tud motorista spect v rit...? Zdej mas lahko se sreco, da te samo spredaj ujame.... Ja dej prosm no, dej pejt to delat....da bomo vsi na boljsem. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredi tako kot je rekel osa rider,sicer pa mislim,da ni več tako daleč,ko bo potrebno imet nalepko za čez tablico(druga številka),ker nekaj je,da hitrost merijo tam kjer je to potrebno,čist nekaj druzga pa,da te z radarjem sname tam kjer veš,da ni druzga kakor futr za elito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredi tako kot je rekel osa rider,sicer pa mislim,da ni več tako daleč,ko bo potrebno imet nalepko za čez tablico(druga številka),ker nekaj je,da hitrost merijo tam kjer je to potrebno,čist nekaj druzga pa,da te z radarjem sname tam kjer veš,da ni druzga kakor futr za elito.

Daj pejte se vozit na dirkališče, ker na cestah se vam godi uber krivica.

Pa itak taki slepci, ki ne vidijo avtomobilskega radarja ali policaja ob cesti nimajo kaj iskat na cesti, ker pol samo nesreče povzročajo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj pejte se vozit na dirkališče, ker na cestah se vam godi uber krivica.

Pa itak taki slepci, ki ne vidijo avtomobilskega radarja ali policaja ob cesti nimajo kaj iskat na cesti, ker pol samo nesreče povzročajo.

Ko bi bili avtomobilski,so pa uni v grmu na 3 nogice ,tisti so nevarni tudi za tiste s pilotskim vidom  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bi bili avtomobilski,so pa uni v grmu na 3 nogice ,tisti so nevarni tudi za tiste s pilotskim vidom  :grim

Se zgodi tudi najboljšim. Samo pol jamrat na forumu kakšna huda krivica se godi nekomu, ker so ga polovili na radar, je pa prav smešno. A smo jim kakšne mamice, da se nam bodo v krilu zjokcali?

Če imaš desno roko za gas tišat, imej še levo roko za denarnico odpret.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo dolg,ko boš plačal oreng kazen,ko si tolk pameten!  Ti si popoln in ne moreš prekoračit hitrosti? Se pravi,da si potem tisti za katere jaz pravim,da bolj ogrožajo sebe in druge zaradi svoje polžje vožnje,kakor pa tisti,ki pelje 30km na uro preveč.Potem predvidevam,da si že kar v letih ali pa si ena precej zmedena oseba,ki ne ve glih kaj bi počel z balancami ali volanom. Peace stari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo dolg,ko boš plačal oreng kazen,ko si tolk pameten!  Ti si popoln in ne moreš prekoračit hitrosti? Se pravi,da si potem tisti za katere jaz pravim,da bolj ogrožajo sebe in druge zaradi svoje polžje vožnje,kakor pa tisti,ki pelje 30km na uro preveč.Potem predvidevam,da si že kar v letih ali pa si ena precej zmedena oseba,ki ne ve glih kaj bi počel z balancami ali volanom. Peace stari.

Se ne strinjam čisto s tabo,ti povem primer nazadnje,pa take stvari slovencelni bolj za sebe držimo............v urbanem naselju sem priletel 94 na 50kmh ,ja če bi prekoračil 10 al pa mogoče celo 2okmh bi bil jezen skrivanja radarjev in kasiranja tako pa sem naredil  kapitalno napako in tuki se nimaš na koga jezit kot sam na sebe,dat glavo dol in pojest kar si skuhal!

Se strinjam da so kazni previsoke in blablabla  ampak to ni nit kaj sem ti želel povedat .

 

Peace stari :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet2

 

 To ni letelo nate,ker vem,da si dober šofer na motorju in v avtu,pa pustva zdej razne zajce in podobno, (pa vem ,da si mojih let)! To sem napisal za nazo-ta,ker objavlja kako smo si sami krivi,ker padamo v radarje in posledično plačujemo kazni,ja in ima prav! Fora pa je ko napiše v takem tonu, očitno sam ne ve,da tud če si še ne vem kako pozoren boš slej ko prej naletu na radar. In takrat se bo tudi njemu malce zameglilo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak enkat nabaše ... Jaz sem že v avrošoli basnu  :oops: . Mislim da je blo 67 km/h namesto 50 km/h. Je bil inštruktor ful vesel ko je dobil položnico in je pisal pritožbo  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak enkat nabaše ... Jaz sem že v avrošoli basnu  :oops: . Mislim da je blo 67 km/h namesto 50 km/h. Je bil inštruktor ful vesel ko je dobil položnico in je pisal pritožbo  :P

Končno en taprav inštruktor :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo kakšnih nejasnosti v zvezi najnovejše mode uniformiranih in neuniformiranih policistov. Prav tako si bomo ogledali nekatere člene o vozilih oziroma označenih in neoznačenih vozilih policije. Je pa ves ta "špeh" naveden v večih zakonih in večih pravilnikih ter uredbah. Bom nekatere stvari poudaril, da bo šlo hitrejše in lažje.  

 

 

Opravljanje policijskih nalog v uniformi in civilni obleki

21. člen

(opravljanje policijskih nalog v uniformi in civilni obleki)

(1) Policisti opravljajo policijske naloge v uniformi ali civilni obleki.

(2) Ko policisti opravljajo policijske naloge v civilni obleki, se morajo pred policijskim postopkom izkazati s službeno izkaznico. Če okoliščine tega ne dopuščajo, se morajo ustno predstaviti kot policisti. Takoj ko je možno, pa se morajo izkazati s službeno izkaznico.

(3) Policist osebi, zoper katero je izvajal policijska pooblastila, na njeno zahtevo na kraju praviloma pove svoje ime in priimek ter policijsko enoto, v katero je razporejen, glede na okoliščine pa se izjemoma predstavi le z identifikacijsko številko, če oceni, da bi predstavitev z imenom in priimkom lahko povzročila njegovo ogroženost.

(4) Policist se predstavi tako, da si oseba identifikacijo lahko zapomni ali zapiše.

(5) Ob predstavitvi policist osebi v postopku pojasni policijsko pooblastilo oziroma nalogo, ki jo izvaja, razen če bi to ogrozilo ali otežilo izvedbo

Borutt;

Kaj lahko stori oseba oz. stranka v postopku, če se mu policist ne predstavi oz.ne pokaže službene izkaznice na način,da si lahko zabeleži njegove podatke.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt;

Kaj lahko stori oseba oz. stranka v postopku, če se mu policist ne predstavi oz.ne pokaže službene izkaznice na način,da si lahko zabeleži njegove podatke.

LP

 

Nič, ker če boš preveč pameten boš dobil še repete na položnici ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reces mu in se ti predstavi.....loh je sitn,sam ve sam pri sebi,da se mora :) In ne vem zakaj bi extra na poloznici repete dobival? Sami izkuseni vidm... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reces mu in se ti predstavi.....loh je sitn,sam ve sam pri sebi,da se mora :) In ne vem zakaj bi extra na poloznici repete dobival? Sami izkuseni vidm... :)

 

Res je. Vprasas lepo in sigurno boš v 99.999% dobil tudi odgovor ki bo ali prijazen ali le uraden. Imam pa občutek da je Borutt spraševal bol v tej smeri, da bi se lahko izognil kazni, ali morda se izognil postopku in mirno odkorakal češ da postopek ni pravilen ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

zanima me ali me lahko tisti Jankovičev VW Up posname v rit na motorju, če se peljem proti radarju, ki stoji na moji desni in meri proti moji smeri vožnje. Rad bi se jim maščeval, ker so me parkrat poslikali v avtu in poslali pozdrave na dom. Saj ne bi bil jezen, če bi skrbeli za varnost udeležencev v prometu. Zdi se mi, da nas tile Up-i lovijo na takih odsekih, ki ne predstavljajo nevarnosti in so mogoče bolj tricky (npr. cona 30 kjer ni veliko pešcev,kolesarjev in ki res ne bi bila potrebna ter vedo, da jo zelo malo voznikov upošteva, skratka postavijo se tam kjer res ni potrebe in rahlo prekoračena hitrost ne predstavlja nevarnosti drugim - govorim o hitrosti 40-45km/h). 

Maščevanje bi pa potekalo tako, da bi se zapeljal 100km/h s stegnjenim sredincem na desni roki proti objektivu - čisto za svoj gušt, Moje zadovoljstvo bi zglihalo tistih 500 € ter 6 kazenskih točk.

 

LP, N

Po mojih izkušnjah (in delovanju radar detektorja) te oba VW UP-a snemata samo v prednjo tablico. Velikokrat jih vidim na Celovški, pred Šentvidom in vedno sedi spredaj redar. Tako te ne more meriti potem, ko si že mimo.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!