Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

koliko je minimalna kaze če to naredi civil? in ja hahahaha ničelna toleranca - torej bi morali tega ki je vozil obsoditi na maksimalno kazen in vržt s šihta !!!  

Ja unaprej je ničelna ,če jim ne bo ratal spet pomest pod tepih :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni si pa upajo.....in taisti ti potem talajo pike...aja pa pismen opomin je dobil.

 

http://sobotainfo.com/novica/kronika/policisti-s-sluzbenim-avtomobilom-povzrocili-nesreco-nato-zbezali/104841

 

In kakšen je epilog dogajanja?

Na mariborski policijski upravi pravijo, da so policistu, ki je vozil službeno vozilo, vročili pisno opozorilo pred izredno odpovedjo pogodbe o zaposlitvi, zoper oba sopotnika pa so uvedli disciplinski postopek zaradi lažjih  kršitev  delovnih  obveznosti: »Policistu, ki je povzročil prometno nesrečo smo zaradi vseh kršitev cestno-prometnih predpisov že vročili plačilni nalog.«

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšen je epilog dogajanja?

Na mariborski policijski upravi pravijo, da so policistu, ki je vozil službeno vozilo, vročili pisno opozorilo pred izredno odpovedjo pogodbe o zaposlitvi, zoper oba sopotnika pa so uvedli disciplinski postopek zaradi lažjih  kršitev  delovnih  obveznosti: »Policistu, ki je povzročil prometno nesrečo smo zaradi vseh kršitev cestno-prometnih predpisov že vročili plačilni nalog.«

epilog:

da nimajo primerne kontrole nad kadrom...banda razpuščena.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšen je epilog dogajanja?

Na mariborski policijski upravi pravijo, da so policistu, ki je vozil službeno vozilo, vročili pisno opozorilo pred izredno odpovedjo pogodbe o zaposlitvi, zoper oba sopotnika pa so uvedli disciplinski postopek zaradi lažjih  kršitev  delovnih  obveznosti: »Policistu, ki je povzročil prometno nesrečo smo zaradi vseh kršitev cestno-prometnih predpisov že vročili plačilni nalog.«

Ne zameri ,ampak to je men isto kot da ti sodi sodnik za krajo ki krade sam . Da pobegnejo iz kraja nesreče varuhi reda je zame nesprejemljivo,res prava banana republika in zakaj bi bežali če je res bilo vse v najlepšem redu,to da so zapustili kraj nesreče samo potrjuje da ni bilo vse čisto!

Ta opozorila ki so jih dobili in druge bučke pa so samo mazanje oči javnosti......

Zakaj so zadevo prikrili....dosti se tu poraja vprašanj.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VESELIM SE APRILA 2015 ,KO BOM LAHKO V SREČANJU Z VRHOM POLICIJE POVEDAL KAJ IN KAKO POČNEJO NAROBE ŽE OD 1.1.1992 IN ZAKAJ JAVNO GOVORIM,DA POLICIJA Z SUSPENZOM USTAVE,KONVENCIJE,EVROPSKEGA KODEKSA POLICIJSKE ETIKE,ZAKONOV ITD DELUJE PO NACISTIČNO,FAŠISTIČNO,KOMUNISTIČNO,MAOISTIČNI METODI IN UNIČUJE SLOVENCE Z GROBOSTJO IN VISOKIMI KAZNIMI,KI JIH NIKOLI NISO SMELI PISATI ,KER NISO SODNIKI. OB PRAVEM ČASU VAS BOM POVABIL NA SODIŠČE,KJER BOSTE LAHKO V ŽIVO SPREMLJALI POLICIJSKI TEROR NAD LJUDMI,

LETA 1988 SMO ŠLI NA ULICE ,KER NAM JE SODILA VOJAŠKA UNIFORMA (JLA) SEDAJ PA NAM SODI DRUGA BARVA UNIFORME PA BI TO NAJ BILO NORMALNO,MAR NE???? PREBERITE 23.ČLEN USTAVE IN 6.ČLEN EVROPSKE KONVENCIJE IN VSE VAM BO JASNO. POSREDUJTE NAPREJ RESNICA JE VIRUS

 

Ludvig Poljanec

 

Borutt mogoče kakšen komentar oziroma tolmačenje nam laikom  :P 

 

Čakam. Ali je mislil na 1. april pa sedaj pozabil ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut: mene zanima kaj na radar pištoli kaže, ko ti jo policaj pomoli pod nos? Na hitro mi je zdrdral in šel naprej streljat, policajka se je šla pa tajnico. Ker imam radar detektor in ni nič cvilil, mislim, da so me nategnili! Policajka mi je rekla, da imajo kak novi radar, da meni ne zazna. Pištola je zgledala kot, da nogomet igrajo z njo in ne da bi bila nova. Sam nisem gledal koliko vozim, ker je bilo 200m od doma. Mislim, da so me nategnili! Tudi na papirju nič ne piše koliko sem vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

epilog:

da nimajo primerne kontrole nad kadrom...banda razpuščena.

 

Se bo potrebno odločiti ali več policistov na ceste ali pa več nadzora nad policisti na cesti. Ampak bo v prvem primeru policijska država (po mišljenju nekaterih), v drugem primeru bo pa preveč pisarniških birokratov s preveliko plačo. Pa ne bo ne eno ne drugo prav. Za nekatere. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak ti pol modruje, da si nevarn okolici, ker si sel prehitro....in ti prbije kazn. :lol1:  Sm ze dozivel, ko mi je policist rekel, da njegova beseda velja, ker ma znacko, pa cetudi ni res....BLAVO BLAVO! Kdo jih bo resno jemal, ko hocjo dnar vzet? Tisti trije, ki so me u lajfu samo opozoril so kul.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam med strežbo polijem strankin kostim z bučnim oljem. Plačam čistilnico.

 

Policaj neredi prometni prekršek. Plača kazen.

 

Do tukaj vse štekam. Pravila igre so jasna vsem in so za vse enaka. Vsem se dogaja ... Saj konec koncev je tudi policaj človek. Ampak razlika tukaj je, da jaz nisem pobegnil ampak sem se opravičil, očistil kolikor se je dalo in prinesel novo solato, dal popust pri končnem računu in poravnal račun čistilnice. V primeru prometnega prekrška pa je policaj pobegnil in se ni vrnil. To je storil namenoma in ostala dva sta ga pri tem podprla in zagovarjala. Če ga nebi bi ga prisilila da obrne in se vrne ali pa vsaj prijavo dala na postaji ko so se vrnili. Prav jima je za disciplinsko, še kaj več bi morala fasat, saj je enako kriv tisti ki meče v žakelj kot tisti ki ga drži. Nekdo ki bi moral biti vzor v prometu in dela namerno ravno obratno kot bi moral (razumem napake ki se zgodijo zaradi nepozornosti, ne razumem pa namernega pobega) si ne zasluži tega delavnega mesta. Moje mnenje je da bi brezpogojno moral iskati drugo službo in biti v opomin ostalim "kolegom", poleg tega pa bi civilisti na ta način dobivali zaupanje v policijo. 

Popravljeno . Popravil Lokos
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se iz članka da razbrati, kaj se je v resnici zgodilo :grrr , sta se zaletela s špegli?, je enmu odpadel odbijač? kaj se je zgodilo?, kakšne so dejansko bile okoliščine?, ne verjamem, da se je kr odpeljal kljub močnejemu trku, če se je pa zavestno odpeljal, ga je pa treba nagnat iz organa :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bo potrebno odločiti ali več policistov na ceste ali pa več nadzora nad policisti na cesti. Ampak bo v prvem primeru policijska država (po mišljenju nekaterih), v drugem primeru bo pa preveč pisarniških birokratov s preveliko plačo. Pa ne bo ne eno ne drugo prav. Za nekatere. 

Ne rabimo več policije na cesti, politika še kako rada dela po načelu, deli in vladaj, in se potem neobremenjeno okorišča, rabimo samo večjo zavest in strokovnost pri delu. Začeti bodo morali od spodaj in navzgor s čistkami. V dotičnem primeru so kar 3je oz 4je zbežali s kraja nesreče. Sm prepričan, da v kolikor bi bil ti v avtu tega neb dovolil, jaz pa tut ne.

Če pa globalno pogledam, je cesta v tej banana republiki še najmanjši problem.

 

Nadzor vršijo poveljniki in nadrejeni, da so organi dobili zgolj opomine? Hm...Prvo mora leteti šef, ki ni nič vreden, sam če pa malce nadaljujem, še ministre menjamo vsake 4 dni....

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam. Ali je mislil na 1. april pa sedaj pozabil ?

Mogoče so mu grozili pa se ne upa..... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabimo več policije na cesti, politika še kako rada dela po načelu, deli in vladaj, in se potem neobremenjeno okorišča, rabimo samo večjo zavest in strokovnost pri delu. Začeti bodo morali od spodaj in navzgor s čistkami. V dotičnem primeru so kar 3je oz 4je zbežali s kraja nesreče. Sm prepričan, da v kolikor bi bil ti v avtu tega neb dovolil, jaz pa tut ne.

Če pa globalno pogledam, je cesta v tej banana republiki še najmanjši problem.

 

Nadzor vršijo poveljniki in nadrejeni, da so organi dobili zgolj opomine? Hm...Prvo mora leteti šef, ki ni nič vreden, sam če pa malce nadaljujem, še ministre menjamo vsake 4 dni....

Ne nadaljuj ker bomo ostali brez organov  :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bo potrebno odločiti ali več policistov na ceste ali pa več nadzora nad policisti na cesti. Ampak bo v prvem primeru policijska država (po mišljenju nekaterih), v drugem primeru bo pa preveč pisarniških birokratov s preveliko plačo. Pa ne bo ne eno ne drugo prav. Za nekatere. 

Sej za kontrolo policistov neb smeli bit pisarniški birokrati,na cesti bi jih morali cepat,tako pa delajo(vsaj nekateri)kar hočejo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoj komentar na to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot smo seznanjeni, je bila prometna nesreča, ki jo omenjate, obravnavana zakonito in korektno, izrečeni pa so bili tudi disciplinski ukrepi v nesrečo vpletenim. mag. Vesna Drole ‎vodja Sektorja za odnose z javnostmi Policije

 

Zelo zanimiva trditev,a je korektno da na kraju nesreče niso pihal ,oziroma takoj na PU Lenart  pa še in še o korektnosti ......seveda se potem ni dalo ugotoviti ali so bili vinjeni,pa ti res mislijo dA smo vsi ovce :glare: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Borut: mene zanima kaj na radar pištoli kaže, ko ti jo policaj pomoli pod nos? Na hitro mi je zdrdral in šel naprej streljat, policajka se je šla pa tajnico.

2. Ker imam radar detektor in ni nič cvilil, mislim, da so me nategnili! Policajka mi je rekla, da imajo kak novi radar, da meni ne zazna. Pištola je zgledala kot, da nogomet igrajo z njo in ne da bi bila nova. Sam nisem gledal koliko vozim, ker je bilo 200m od doma. Mislim, da so me nategnili! Tudi na papirju nič ne piše koliko sem vozil.

 

1. Odvisno kateri del "pištole" ti kaže. Če pa misliš na zaslon z vsemi potrebnimi podatki, potem morata biti izpisana hitrost v km/h in oddaljenost v m. Poleg datuma in ure. Policist ti je dolžan pokazati meritev izpisano na zaslonu in ti obrazložiti pomen vsake številke. Pomembno je, da sta na zaslonu hitrost in oddaljenost (razdalja med laserjem in vozilom v času meritve). Nikakor ne more biti samo en podatek, ker to lahko pomeni prirejanje meritve oziroma neopravljena meritev, saj ti lahko pokaže samo en podatek, kateri je lahko nastavljen limit. In te nategne na suho. Moraš biti pa tudi malo "siten" in vprašati, katero je hitrost in katero je oddaljenost oziroma vprašati za vsako številko. 

 

2. Nategnil te je prodajalec radar detektorja. Torej je možno, da tvoj radar detektor ne deluje po pričakovanjih. O tem, da nisi gledal na števec ne bomo razpravljali. Verjetno je vsakdo najbolj domač in varen ravno v bližini doma. 

Zato pa so te lahko "nategnili", ker sploh ne veš, koliko voziš. Na papirju (verjetno plačilni nalog) nikoli ne piše hitrost in razdalja. 

 

Da boš vedel v bodoče; vedno poglej zaslon radarja in vprašaj, kaj sploh pomenijo določene številke. Vedno morata biti hitrost v km/h in oddaljenost v m. Samo hitrost ne more biti. V primeru, da se počutiš nategnjenega, lahko podaš zahtevo za sodno varstvo in potem na sodišču dokazuješ svoj prav. Mogoče ti bo pa uspelo, ker se za vsako meritev hitrosti vodi zapisnik, kjer se vpišejo vsi potrebni podatki. V primeru natega, bi na radarju manjkala meritev tvojega vozila, saj ima radar spomin in vse meritve shranjuje z datumom in uro. Torej se ne bodo ujemali podatki shranjeni v radarju s podatki zabeleženimi v zapisniku o meritvi. Tukaj je pomembno, da sta hitrost in oddaljenost točna, kajti pri uri lahko pride do "napake" ali zamika in se ne ujemata.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot smo seznanjeni, je bila prometna nesreča, ki jo omenjate, obravnavana zakonito in korektno, izrečeni pa so bili tudi disciplinski ukrepi v nesrečo vpletenim. mag. Vesna Drole ‎vodja Sektorja za odnose z javnostmi Policije

 

Zelo zanimiva trditev,a je korektno da na kraju nesreče niso pihal ,oziroma takoj na PU Lenart  pa še in še o korektnosti ......seveda se potem ni dalo ugotoviti ali so bili vinjeni,pa ti res mislijo dA smo vsi ovce :glare: 

 

Citirano iz članka. 

 

Ne drži torej, da bi bili policisti PPE PU Maribor, vključeni v nesrečo, pijani, saj to v postopku ni bilo ugotovljeno pri nobenem od policistov.

 

Ko bo nekdo videl Zapisnik o ogledu kraja prometne nesreče, bo lahko nabijal. Če še ne veste, lahko drugi udeleženec zahteva vpogled v Zapisnik o ogledu kraja prometne nesreče. Pa potem njega vprašajte, kaj tam piše in ali je bil odrejen alkotest. Ker mi se bomo tukaj samo nekaj preseravali z nekim novinarskim zapisom. Torej, vsi pametni in nič vedeli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Odvisno kateri del "pištole" ti kaže. Če pa misliš na zaslon z vsemi potrebnimi podatki, potem morata biti izpisana hitrost v km/h in oddaljenost v m. Poleg datuma in ure. Policist ti je dolžan pokazati meritev izpisano na zaslonu in ti obrazložiti pomen vsake številke. Pomembno je, da sta na zaslonu hitrost in oddaljenost (razdalja med laserjem in vozilom v času meritve). Nikakor ne more biti samo en podatek, ker to lahko pomeni prirejanje meritve oziroma neopravljena meritev, saj ti lahko pokaže samo en podatek, kateri je lahko nastavljen limit. In te nategne na suho. Moraš biti pa tudi malo "siten" in vprašati, katero je hitrost in katero je oddaljenost oziroma vprašati za vsako številko. 

 

2. Nategnil te je prodajalec radar detektorja. Torej je možno, da tvoj radar detektor ne deluje po pričakovanjih. O tem, da nisi gledal na števec ne bomo razpravljali. Verjetno je vsakdo najbolj domač in varen ravno v bližini doma. 

Zato pa so te lahko "nategnili", ker sploh ne veš, koliko voziš. Na papirju (verjetno plačilni nalog) nikoli ne piše hitrost in razdalja. 

 

Da boš vedel v bodoče; vedno poglej zaslon radarja in vprašaj, kaj sploh pomenijo določene številke. Vedno morata biti hitrost v km/h in oddaljenost v m. Samo hitrost ne more biti. V primeru, da se počutiš nategnjenega, lahko podaš zahtevo za sodno varstvo in potem na sodišču dokazuješ svoj prav. Mogoče ti bo pa uspelo, ker se za vsako meritev hitrosti vodi zapisnik, kjer se vpišejo vsi potrebni podatki. V primeru natega, bi na radarju manjkala meritev tvojega vozila, saj ima radar spomin in vse meritve shranjuje z datumom in uro. Torej se ne bodo ujemali podatki shranjeni v radarju s podatki zabeleženimi v zapisniku o meritvi. Tukaj je pomembno, da sta hitrost in oddaljenost točna, kajti pri uri lahko pride do "napake" ali zamika in se ne ujemata.

Hvala, to sem hotel zvedeti, da vem za drugič. Tu pri tej zadevi mi hudo smrdi, ker mi je samo nekaj nakladal pokazal mi ni nič, še manj razložil. Bom plačal 125€, drugič bom bolj siten in se delal buteljna. Imam detektor, ki piska na vse živo že cca 500m in tudi pri policiski pištoli, ko policaji merijo iz avtomobilov. Tudi zapisnik sem podpisal in nimam kaj več srati. Najbolj me boli 3 pike in še to s službenim avtom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, to sem hotel zvedeti, da vem za drugič. Tu pri tej zadevi mi hudo smrdi, ker mi je samo nekaj nakladal pokazal mi ni nič, še manj razložil. Bom plačal 125€, drugič bom bolj siten in se delal buteljna. Imam detektor, ki piska na vse živo že cca 500m in tudi pri policiski pištoli, ko policaji merijo iz avtomobilov. Tudi zapisnik sem podpisal in nimam kaj več srati. Najbolj me boli 3 pike in še to s službenim avtom....

pritožbo napiš, sam pol, če zgubiš, ni več polovička :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pritožbo napiš, sam pol, če zgubiš, ni več polovička :grim

99% da me je nategnil....bom plačal, drugič bom bolj previden. Mislim, da jih komandirji preganjajo, da čim več kazni napišejo s tem dobijo stimolacijo na plačo. Mi bedaki jim pa plačo dvigujemo. Policaji so že streljali na mene ali v mojo smer pa mi je detektor še bolj ponorel kot one občinske škatle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem, da nisi gledal na števec ne bomo razpravljali.

Saj ni kaj razpravljat - med vožnjo moraš gledat na cesto... :slap:

 

Na števec lahko pogledaš zgolj občasno, ko to razmere na cesti dopuščajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se iz članka da razbrati, kaj se je v resnici zgodilo :grrr , sta se zaletela s špegli?, je enmu odpadel odbijač? kaj se je zgodilo?, kakšne so dejansko bile okoliščine?, ne verjamem, da se je kr odpeljal kljub močnejemu trku, če se je pa zavestno odpeljal, ga je pa treba nagnat iz organa :grim

 

Karambol je karambol pa tudi če sta samo z ogledali skupaj udarla. V vsakem primeru pa če je še tako majhen se sliši prokleto dobro da si nekaj zadel in tudi tukaj se je. Če ne drugega bi pogledal v vzvratno ogledalo če je bil v dvomih in gledal kaj se dogaja za njim. Sigurno bi videl da se je vozilo ustavilo ali kaj kar ni ravno normalno da se dogaja na cesti po nesreči / trku in kot policist je dolžan ustavit in pomagat. Pa ne mi rečt da ni, ker je vsak državljan SLO dolžan po zakonu pomagat po svojih močeh v primeru nesreče in policaj ni nobena izjema razen v tem primeru da je še toliko bolj dolžan pri pomoči, ker je izobražen v tej smeri.

Torej če črto potegnemo pod vsem skupaj. Ali je pil ali ne, ali je bil sam ali pa jih je bilo 7 v avtomobilu, ali je bil na izobraževanju ali na zabavi, ali je zadel ogledalo ali premaknil avto v jarek ... vse to sploh ni važno. Dejstva, ki so jasna so, da je bil trk, policaj je odpeljal, kar pomeni, da je Kriv (nalašč napisano z veliko začetnico) in tukaj ni izgovora za pobeg kar je v popolnem nasprotju z njegovim poklicem in zato bi moral iskat novo službo. Slednje je le moje mnenje od katerega ne odstopam (razloge sem že navedel nekaj postov nazaj), se pa zavedam da ima lahko kdo drug svoje mnenje, ki ga ne podpiram, ga pa odobravam, da ga ima.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!