Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Ja, tko je na tem forumu.....še tisti ki nekaj vedo na svojem področju, ne vedo nič...ker se zmer dobijo pametnjakoviči in jim solijo pamet...še mal in bomo s tem MS forumom na nivoju avtomobilizem.com....(če nismo že). Človek si vzame čas in razloži, pol se pa v zahvalo dobijo taki, ki morjo učit župnika molit...ni čudno, da mojstrov že davno ni več po slo. forumih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naloge policije vam niso vsem jasne. Drugače ne bi jaz imel toliko dela z nekaterimi. Ti nekateri zajema veliko "vse znalcev". 

 

Kaj in kako se obravnava nekoga v primeru povzročitve prometne nesreče s pobegom je stvar zakonodaje in ne v rokah vaških petelinov. "Civilist" dobi plačilni nalog, policista pa čaka še disciplinski postopek. In prav je tako. 

 

Kdo trdi, da so bili policisti v službi pijani ? Preberi članek, kjer se omenja samo neke domneve s strani novinarja in zanikanje s strani PU Maribor. Sem že napisal, da je potrebno pogledati v Zapisnik o ogledu kraja prometne nesreče, kjer so vsi podatki. Če je bil voznik preizkušen, bo to zapisano v Zapisniku. Poleg bo tudi rezultat. V primeru, da preizkus alkoholiziranosti ni bil odrejen, pa postavite vprašanje PU Maribor. Mislim, da bodo z veseljem odgovorili. 

Ne vem pa, kaj ima tukaj veze voznik tovornega vozila. Tudi ta voznik mora poznati zakon in tudi on mora imeti toliko pameti, da ne vozi pod vplivom alkohola. 

 

Obravnavalo enako ? Kazen za povzročitev prometne nesreče (enak vzrok) je enaka za vse. Preberi zakon, če ne verjameš. 

 

Mi je pa čudno, da nihče ne pozna nikogar od vpletenih ali vsaj nekoga njim bližjega. Pa jih vprašajte, kaj se je zgodilo in, kako se je stvar rešila. Samo tukaj nekaj nabijate s teorijami zarote. 

 

Da še jaz omenim nekaj teorij zarote.

Sodelavka se je v prostem času nekaj "igrala" z eno številko na računu za opravljen servis vozila. Pa je mestno redarstvo ta račun predalo policiji, katera je takoj poskrbela, da je sodelavka postala bivša sodelavka. 

Pomočnik komandirja je storil v službenem času kaznivo dejanje in bil za to dejanje obsojen. "Kazensko" je bil poslan k nam za pomočnika komandirja in nato na drugo postajo za komandirja. Sedaj je pa na nekem položaju v Ljubljani.

Sta se policistka in pomočnik komandirja nekaj mečkala in bila oba deležna "napredovanja"; pomočnik komandirja za komandirja, policistka pa na disciplinski postopek. 

Je direktor ene policijske uprave pijan (zopet domneva, ampak upravičena) poškodoval služben avto. So vse poskusili skriti in prikriti. Celo žrtveno jagnje so dobili, da se je javil za voznika, ko so po več mesecih želeli popraviti avto. Ko je pa moj sodelavec na nujni vožnjo poškodoval avto, se je pa pomočnik komandirja zelo zavzel, da je dobil kazen, saj je vplival na policiste druge policijske postaje, kateri so obravnavali prometno nesrečo in nato veselo klical na sodišče, da bi bila kazen čim večja in postopek takoj zaključen. 

Sem obravnaval neko prometno nesrečo, kjer je bilo jasno, kdo je kriv (vključevanje v promet na prednostno cesto). Pa je prišel nekdo, kateri je zelo visoko v policijski upravi in mi rekel, da je krivec tisti, katerega bo on določil. Pa se nisva o ničemer več strinjala. Še fotografiral sem ga v avtu s povzročiteljico. 

Pa smo imeli pred leti "afero" s plačilnimi nalogi, katere smo stornirali (kadar je prišlo do napake ali ugotovljenih drugačnih dejstev) po pisnem navodilu. Nas so preganjali kot največje zločince, čeprav nam je na koncu sodišče dalo prav. Pisci kazenskih ovadb so veselo napredovali in bili na koncu v vrhu policijske uprave, čeprav je bilo njihovo delo zavrženo in ugotovljeno kot izmišljotina, saj so samo želeli uničiti našo postajo. Eden celo direktor. Pa še ta je zaj... vse skupaj in odšel v privat sektor. Ker ni pravočasno prekinil pogodbo za najete prostore. Zaposlil ga je pa lastnik tistih prostorov. 

Da ne omenjam površno delo nekega komandirja, kateri je potem svojo napako prikazal kot napako policistov. Ali pa drugega, kateri je vrgel proč informacijo, da nekdo želi ustreliti policista. In ga je ustrelil oziroma obstrelil. Bilo je pa na Kozini. Takrat so celo zbrisali dnevnik dežurnega policista, da so lahko krivdo zvalili na policista in rešili komandirja. 

 

Ima še kdo kakšno vprašanje oziroma bi rad karkoli pripomnil ali mi govoril, kako smo privilegirani in zaščiteni ? Smo in bomo, saj smo vedno prvi v vrsti za odstrel z največjo možno kaznijo. Preden bo spet nekdo sral kakšne neumnosti, naj se prej prepriča, kako vse skupaj sploh poteka.

 

Da ne pozabim; sem bil že nekajkrat po krivem obdolžen takšnih ali pa drugačnih kaznivih dejanj. So vedno druge službe ugotovile, da nisem kriv, čeprav so se trudile, da bi dokazale nasprotno. Sem bil takoj na vrsti v eni policijski enoti v Ljubljani, kjer so mi rekli, da me bodo zje... do konca, če sem kriv oziroma me oprali krivde, če sem nedolžen. Njim se je šlo samo za to, da me zje... Pa je njih zje... prijavitelj, kateri je lagal. Dokazov o laganju je bilo za eno tono. Na koncu je bil on obsojen zaradi laganja (kriva ovadba). Vendar me niso želeli oprati krivde. Sem se moral sam s svojim tečnarjenjem. 

Nekdo me je tožil kazensko in civilno, ker naj bi mu izbil zob. Še dotaknil se ga nisem. Kako to lahko potrdim ? Je potrdil tisti, ki ga je imel v "obdelavi". 

Sploh pa ne smem pozabiti, da sem šel v Ljubljano na razgovor v neko enoto, kjer so me hoteli povezati z obritoglavci (SDS) in mi naprtiti kaznivo dejanje podkupovanje. Vse to zaradi preventivne akcije, kjer sem imel stik z enim razstavljavcem motoristične opreme, kateremu so prisluškovali. Pa so še mene poslušali. In podkupovanje ? Župan je bil zelo zadovoljen z našo preventivno akcijo in nam je plačal kosilo. Vsem sodelujočim javnim službam. Ampak je bila samo policija kriva prejemanja podkupnine enega kosila. Itak je vse skupaj padlo v vodo. 

 

Kdor ne verjame, da ima policija delo sama s seboj, potem mu ni pomoči. To delo pomeni zje... policista in zaščititi vodstvo. Vprašajte naokoli in boste vse zvedeli. Bodo same podobne zgodbe. 

Sam od sebe si potrdil moje besede, da je Slovenska policija ena velika banda! Sploh Kamniška policija je pravi biser(črn) Zaradi 20-30% policistov, ki so pošteni pa uredu (mogoče si med njimi) ljudje ne bomo spremenili mnenja. 

Če so te hoteli ob toliko priložnostih že "zjebati", zakaj ih potem še vedno zagovarjaš!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obravnavalo enako ? Kazen za povzročitev prometne nesreče (enak vzrok) je enaka za vse. Preberi zakon, če ne verjameš. 

 

Verjamem, da je v zakonu vse 'lepo in prav' napisano... A kaj, ko so eni 'bolj enaki' od drugih, kar si navsezadnje v nadaljevanju kar sam potrdil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da enim sploh ni jasno, kaj je Borutt hotel povedat, čeprav je povedano na enostaven način in razumljiv širši množici, enim ni pomoči in niso toliko inteligentni, da bi to razumeli, spet nabijate u tri PM :smoke:, po drugi strani vas pa zastopim, sistem je kriv, da ste takšni, nerazumevanje določenih inštitucij, kot so vojska in policija, ki so močno hieararhično ustrojene, naborništav ni več, nekateri so zaradi tega ostali idioti in ga ni boga, da bi jih spremenil :kva2:

 

preden spet začnete z žaljivkami, kot je to že v navadi nekaterih visikointeligentnih osebkov, vam sporočam, da imam telefonsko v profilu, in me lahko žali na 4 oči in mi najavi obisk, potreben bi mi bil sparing partner :OK: , včasih sm jih plačeval :grim (zaščitno opremo imam za več udeležencev, prav tako rokavice, bandaže, tak da ni panike :grim, po želji tudi brez :OK:

 

peace brother :klicaj:  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da enim sploh ni jasno, kaj je Borutt hotel povedat, čeprav je povedano na enostaven način in razumljiv širši množici, enim ni pomoči in niso toliko inteligentni, da bi to razumeli, spet nabijate u tri PM :smoke:, po drugi strani vas pa zastopim, sistem je kriv, da ste takšni, nerazumevanje določenih inštitucij, kot so vojska in policija, ki so močno hieararhično ustrojene, naborništav ni več, nekateri so zaradi tega ostali idioti in ga ni boga, da bi jih spremenil :kva2:

 

preden spet začnete z žaljivkami, kot je to že v navadi nekaterih visikointeligentnih osebkov, vam sporočam, da imam telefonsko v profilu, in me lahko žali na 4 oči in mi najavi obisk, potreben bi mi bil sparing partner :OK: , včasih sm jih plačeval :grim (zaščitno opremo imam za več udeležencev, prav tako rokavice, bandaže, tak da ni panike :grim, po želji tudi brez :OK:

 

peace brother :klicaj:  :kva2:

Metek tudi prestrežeš?  :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metek tudi prestrežeš?  :kva2:

mam tako izkušnjo, da so strelal name :grim (spoznaš se na hitro, če si iz pravega testa), sam me niso zadel :OK: , eni hodmo po svetu, nismo sam doma :grim , letos bo 4 leta od te sreče v nesreči :kva2:

Popravljeno . Popravil builder
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

karma je kurba ..prpeljem mimo ac izvozov razdrto zolk kot pišr - pa še malo naprej potegnem isto brzino ker je tisto parkirišče ib cesti v smeri postojna - potem pa po gasu skozi drevored ..vidim enega karavana na avtobusni ..ops ni bil dober občutek ..omejitev itak 70 jat pa od 60 navzdol in glej ga vraga k se spomni zapeljat pred mene seveda brez pogleda v vzvratno ogledalo ..

kaj? smerokaz ?  :lol1:  

ok ..ampak po cesti pa 30 na uro pred mano ...mal navijem dvakrat gas in se lepo peljem za njim saj si mislim ga bom pred hruševjem prehitu k je pregledno ..ta pa kar naenkrat na polno..ok pa pojdi ne mudi se mi ... 

en pajero nasproti poblenda ..si mislim radar v hruševju me ne gane k itak ne norim ..zanalašč spustim še 3 km s števca na 51 ,,

in glej na koncu hruševja lizika in ga dajo na stran ..

pokimam in lepo naprej ... ja karma je kurba ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da enim sploh ni jasno, kaj je Borutt hotel povedat, čeprav je povedano na enostaven način in razumljiv širši množici, enim ni pomoči in niso toliko inteligentni, da bi to razumeli, spet nabijate u tri PM :smoke:, po drugi strani vas pa zastopim, sistem je kriv, da ste takšni, nerazumevanje določenih inštitucij, kot so vojska in policija, ki so močno hieararhično ustrojene, naborništav ni več, nekateri so zaradi tega ostali idioti in ga ni boga, da bi jih spremenil :kva2:

 

preden spet začnete z žaljivkami, kot je to že v navadi nekaterih visikointeligentnih osebkov, vam sporočam, da imam telefonsko v profilu, in me lahko žali na 4 oči in mi najavi obisk, potreben bi mi bil sparing partner :OK: , včasih sm jih plačeval :grim (zaščitno opremo imam za več udeležencev, prav tako rokavice, bandaže, tak da ni panike :grim, po želji tudi brez :OK:

 

peace brother :klicaj:  :kva2:

Bilder, če se ti zdi, da sem užalil tebe, se ti opravičujem, pa tudi Borutu, če mislita da vaju žalim. To ni moj namen. Ko rečem da je zame policija banda, s tem ne mislim policistov, ki opravljajo svojo dolžnost "na cesti" s tem mislim ves policijski kader, kar je tudi borut navedel nekaj primerov. Sam poznam razmere v policiji...zato nekaj malega em o situaciji....

Kot nabornik sem služil vojaški rok v RS. Najprej na Ptuju, potem v Kranju in  poznam hiearhijo činov-a sem pol vseenidiot  :cry:

 

 

Ej tudi jaz imam telefonsko številko v avatarju, ničesar ne skrivam.

Ti pa lahko grem za sparing partnerja, seveda z polno  opremo, če boš ti pol meni držal tarčo, ko bom streljal s svojim športnim orožjem. ;)

 

Raje pa vidim, da ko se enkrat srečava na cesti greva raje na kavo, sok, pir...pa rečeva kakšno o motorizmu, ker vidim da precej veš v tej smeri...

 

Peace brother!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ti pa lahko grem za sparing partnerja, seveda z polno  opremo, če boš ti pol meni držal tarčo, ko bom streljal s svojim športnim orožjem. ;)

 

Raje pa vidim, da ko se enkrat srečava na cesti greva raje na kavo, sok, pir...pa rečeva kakšno o motorizmu, ker vidim da precej veš v tej smeri...

 

Peace brother!

zmenjeno, sam prvo sparing :kva2:

 

p.s. ne vse preveč resno jemat, vsaj kar se mene tiče :grim , za sparing pa mislim resno :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zmenjeno, sam prvo sparing :kva2:

 

p.s. ne vse preveč resno jemat, vsaj kar se mene tiče :grim , za sparing pa mislim resno :lol1:

Dej da vas ne bom oba po ušesih  :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napad je najboljša obramba, v begu je pa rešitev ...  :bike:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam tako izkušnjo, da so strelal name :grim (spoznaš se na hitro, če si iz pravega testa), sam me niso zadel :OK: , eni hodmo po svetu, nismo sam doma :grim , letos bo 4 leta od te sreče v nesreči :kva2:

Menda ni 7,62x39 letelo proti teb :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda ni 7,62x39 letelo proti teb :kva1:

Če ni na koncu vsaj 51, se še umaknt ne splača!  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam tako izkušnjo, da so strelal name :grim (spoznaš se na hitro, če si iz pravega testa), sam me niso zadel :OK: , eni hodmo po svetu, nismo sam doma :grim , letos bo 4 leta od te sreče v nesreči :kva2:

to sm js mim tebe poknu ... :P

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vrsto se postavta, da neu ker 2X dobu :P

Stop,tukaj bo pa prijava.............vsesplošno ogrožanja in predvidevam oviranje uradnega postopka :P  :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Odvisno kateri del "pištole" ti kaže. Če pa misliš na zaslon z vsemi potrebnimi podatki, potem morata biti izpisana hitrost v km/h in oddaljenost v m. Poleg datuma in ure. Policist ti je dolžan pokazati meritev izpisano na zaslonu in ti obrazložiti pomen vsake številke. Pomembno je, da sta na zaslonu hitrost in oddaljenost (razdalja med laserjem in vozilom v času meritve). Nikakor ne more biti samo en podatek, ker to lahko pomeni prirejanje meritve oziroma neopravljena meritev, saj ti lahko pokaže samo en podatek, kateri je lahko nastavljen limit. In te nategne na suho. Moraš biti pa tudi malo "siten" in vprašati, katero je hitrost in katero je oddaljenost oziroma vprašati za vsako številko. 

 

2. Nategnil te je prodajalec radar detektorja. Torej je možno, da tvoj radar detektor ne deluje po pričakovanjih. O tem, da nisi gledal na števec ne bomo razpravljali. Verjetno je vsakdo najbolj domač in varen ravno v bližini doma. 

Zato pa so te lahko "nategnili", ker sploh ne veš, koliko voziš. Na papirju (verjetno plačilni nalog) nikoli ne piše hitrost in razdalja. 

 

Da boš vedel v bodoče; vedno poglej zaslon radarja in vprašaj, kaj sploh pomenijo določene številke. Vedno morata biti hitrost v km/h in oddaljenost v m. Samo hitrost ne more biti. V primeru, da se počutiš nategnjenega, lahko podaš zahtevo za sodno varstvo in potem na sodišču dokazuješ svoj prav. Mogoče ti bo pa uspelo, ker se za vsako meritev hitrosti vodi zapisnik, kjer se vpišejo vsi potrebni podatki. V primeru natega, bi na radarju manjkala meritev tvojega vozila, saj ima radar spomin in vse meritve shranjuje z datumom in uro. Torej se ne bodo ujemali podatki shranjeni v radarju s podatki zabeleženimi v zapisniku o meritvi. Tukaj je pomembno, da sta hitrost in oddaljenost točna, kajti pri uri lahko pride do "napake" ali zamika in se ne ujemata.  

Vse jasno. V detektorje ne verjamem. Me je pa vedno zanimalo kako policaj lahko dokaže meritev? Nekaj je zmeril (tu ni dileme) ampak kje "piše"  da je zmeril mene? Hitrost, razdalja, čas (to so podatki ? časa meritve mi niso nikoli pokazali) , Torej je lahko "zmeril" mene ali pa nekoga pred/za menoj, vozilo na sosednjem pasu... Minilo je 10+ let od zadnjega takega "pregovarjanja" ampak, ko sem zahteval dokaz, je zadeva vedno "zastarala" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Angliji 240 na uro

 

 

Kaj se zgodi potem?

brez vozniške

15 mesecev brez možnosti opravljanja izpita

120 ur prostovoljnega dela

brez motorja?

 

The police here increasingly use unmarked bikes on popular biking roads and will ride amongst a pack of riders sometimes spurring on the rest of the pack on then stopping the lot and nicking them en-mass. They have a variety of bikes including S1000RR’s and the only tell tale is a back-pack, sometimes with an antennae sticking out and sometimes a flip-up helmet – things to look out for! The only unusual aspect of this incident was that they were two-up. Also the rider was a knob; I’d suggest it wasn’t just the speed but the weaving in and out of traffic that compounded the offence here.

All the speeds shown look correct although as has been pointed out are the policeman’s speed and not necessarily the Kawasaki’s speed. The rider was banned from driving for 15 months and will have to complete an extended driving test before being allowed back on the roads.

He was also fined £400 costs and ordered to pay a £60 victim surcharge as well as completing 120 hours unpaid work as part of a 12-month community order and there’s a ZZR 1400 for sale somewhere!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse jasno. V detektorje ne verjamem. Me je pa vedno zanimalo kako policaj lahko dokaže meritev? Nekaj je zmeril (tu ni dileme) ampak kje "piše"  da je zmeril mene? Hitrost, razdalja, čas (to so podatki ? časa meritve mi niso nikoli pokazali) , Torej je lahko "zmeril" mene ali pa nekoga pred/za menoj, vozilo na sosednjem pasu... Minilo je 10+ let od zadnjega takega "pregovarjanja" ampak, ko sem zahteval dokaz, je zadeva vedno "zastarala" .

lp

 

 

zmisli si lahko vse, ti lahko samo jočeš in plačaš.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ni bilo rečeno, da mora imeti stativ ali bit v avtu naslonjen, da je roka bolj pri miru?

 

Zakaj pa bi mogo bit stativ al pa bit v avtu naslonjen? To je skoraj isto zakaj eni lulajo stoje eni sede? Kaj mogoče zato kr stoje ne znajo ciljat in vse nese okoli? :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam od sebe si potrdil moje besede, da je Slovenska policija ena velika banda! Sploh Kamniška policija je pravi biser(črn) Zaradi 20-30% policistov, ki so pošteni pa uredu (mogoče si med njimi) ljudje ne bomo spremenili mnenja. 

Če so te hoteli ob toliko priložnostih že "zjebati", zakaj ih potem še vedno zagovarjaš!?

 

Preberi vse moje objave v zvezi opisanega, pa boš videl, da samo opisujem in pojasnjujem ter kritiziram vodstvo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da je v zakonu vse 'lepo in prav' napisano... A kaj, ko so eni 'bolj enaki' od drugih, kar si navsezadnje v nadaljevanju kar sam potrdil.

 

Prav si ugotovil. Zato pa vsak dan opazujem peka, če bo kupil kruh. Pa ga nikoli ne kupi. Poenostavljeno in zelo posplošeno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilder, če se ti zdi, da sem užalil tebe, se ti opravičujem, pa tudi Borutu, če mislita da vaju žalim. To ni moj namen. Ko rečem da je zame policija banda, s tem ne mislim policistov, ki opravljajo svojo dolžnost "na cesti" s tem mislim ves policijski kader, kar je tudi borut navedel nekaj primerov. Sam poznam razmere v policiji...zato nekaj malega em o situaciji....

Kot nabornik sem služil vojaški rok v RS. Najprej na Ptuju, potem v Kranju in  poznam hiearhijo činov-a sem pol vseenidiot  :cry:

 

 

Ej tudi jaz imam telefonsko številko v avatarju, ničesar ne skrivam.

Ti pa lahko grem za sparing partnerja, seveda z polno  opremo, če boš ti pol meni držal tarčo, ko bom streljal s svojim športnim orožjem. ;)

 

Raje pa vidim, da ko se enkrat srečava na cesti greva raje na kavo, sok, pir...pa rečeva kakšno o motorizmu, ker vidim da precej veš v tej smeri...

 

Peace brother!

 

Tukaj vsi nekaj nabijamo in nakladamo ter ... Mislim, da se ne žalimo in si tega tudi ne smemo privoščiti. Vsak posameznik sam zase je šibak in brez vpliva. Zato moramo skupaj držati, ker smo tako veliko močnejši. Pa še bolj zabavno je. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!