Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Vse jasno. V detektorje ne verjamem. Me je pa vedno zanimalo kako policaj lahko dokaže meritev? Nekaj je zmeril (tu ni dileme) ampak kje "piše"  da je zmeril mene? Hitrost, razdalja, čas (to so podatki ? časa meritve mi niso nikoli pokazali) , Torej je lahko "zmeril" mene ali pa nekoga pred/za menoj, vozilo na sosednjem pasu... Minilo je 10+ let od zadnjega takega "pregovarjanja" ampak, ko sem zahteval dokaz, je zadeva vedno "zastarala" .

lp

 

Tega problema "dokazovanja" meritve nekomu se vsi zavedamo. Pravzaprav se tega zavedamo mi na cesti in ne fikusi v pisarnah. Zato se izogibam meritev kolone vozil (kar nekateri z veseljem opravljajo), ampak raje zmerim eno in edino vozilo na cesti, ker je tako najlažje nekomu dopovedati, da sem samo njega meril in nikogar drugega. Pa še tukaj nastane problem. Mi je pa popolnoma brez veze meriti neko vozilo in potem ta rezultat meritve pokazati nekomu drugemu, ker nimam prav nič od tega. To se mi zdi totalna neumnost in višek pokvarjenosti. Zato vedno merim enega in edinega in samo njemu pokažem rezultat meritve. Kot sem že prej napisal; tudi tukaj se zadeva zakomplicira. 

 

Pa bom opisal en primer. Skozi vas Dolenje (pri Jelšanah) pelje dolga ravnina, kjer je vedno dovolj kandidatov za darovanje v prazno malho. In tako z veliko hitrostjo pripelje voznik novega Golfa. Laser piska in zabeleži hitrost (in oddaljenost). To je bilo še za časa tolarjev in veliko manjših kazni. Pa se je izkazalo, da je voznik župnik, kateri ni nič pomirjen z zemeljsko realnostjo, še manj pa z nadzemeljsko pravljico. Tip se je preseraval in kompliciral, da se je še nebo začelo temniti. V rokah sem imel laserski merilnik z vsemi veljavnimi nalepkami in certifikatom, ampak njegovo dušno pastirstvo se ni dalo prepričati v pravilnost meritve. Pa še edini je bil na cesti. Mi naklada, da je ta laser ena škatla, katera kaže letne čase in ne hitrosti. Da sem ga verjetno sam kupil na placu. Pa sem mu rekel, da mu lahko pokažem vse veljavne nalepke, certifikat in meritev na zaslonu. On se pa samo preserava in teži tja v tri dni. Sem ga moral vprašati, kaj lahko on pokaže vernikom, ko jim naklada o nekakšnem božjem očestvu in tra la la. Jaz imam v rokah napravo, katero lahko potipaš in pogledaš. Kaj imaš pa ti ? Nič in še enkrat nič. Samo brezmejno nebo nad prazno glavo. In mi začne nakladati, da je revež in brez denarja. Pa dobro, čigav je avto ? Moj, se pohvali. Takoj sem ga vprašal, če mu je padel z neba. Da mu je ata dal polovico denarja. Seveda, druga polovica je pa prišla iz tiste cerkvene vreče potujoče med verniki. Je bilo pa vsaj zanimivo. 

Takoj za njim je pa prehitro pripeljal en model, kateri nas vidi kot inkasante. Ni problema gospod, plačajte kar celoten znesek, da bomo kupili nove avte. Ker ta je sedaj že eno leto star. In sem ga tako zaj..., da sploh ni mogel govoriti. Kaj pa naj mu rečem ? Da bomo s tem denarjem zidali bolnišnice in vrtce ? Ne, ne bomo. Nove avte bomo kupili. Hahaha. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je na merilniku tudi datum in ura,ker če ni se spet zako,plicira,saj je lahko Meritev od prejšnjega prekrškarja,ka pa to Borutt :-D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daš dol tablco in se voziš, če te ustavi miličnik in te sprašuje za tablco mu rečeš, da je na mopedu še bila ko si se šel peljat, sigurno bo manjša kazen od radarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je na merilniku tudi datum in ura,ker če ni se spet zako,plicira,saj je lahko Meritev od prejšnjega prekrškarja,ka pa to Borutt :-D

Tako so pred leti mojga fotra nateglni sem bil z njim v avtu nobenga policaja pri radarju in ko je videl policaj da prehitevamo je skočil na cesto in nas ustavil in pokazal meritev ki ni bila naša. Sledila je pritožba in odgovor je bil da je xxx policist usposobljen za delo z radarjem xxx tipa in da bo vsaka nadaljna pritožba obračunana po veljavnem ceniku :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se pa zdi, da so nam vse te previsoko izmerjene hitrosti podtaknili :kva2:

 

naj se vsak vpraša, če bi ga za vsako nekdo slikal, ko je naredil prekršek glede hitrosti, kdo od nas bi  še imel veljavno listino :kva2:

ko te dobijo, še takrat zanikaš :grim , koliko krat te pa niso počli, pa si bil globoko v prekršku, ja žandarji so krivi, so mi pokazal višjo hitrost, kot si se pelal, ma ja, povej mi zgodbico :glare:  .

Če sem kriv, bom pojedel to kar sm si skuhal, ponizno s kimanjem, včasih pomaga, vam rečem :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je na merilniku tudi datum in ura,ker če ni se spet zako,plicira,saj je lahko Meritev od prejšnjega prekrškarja,ka pa to Borutt :-D

 

Zate bom še sliko narisal  :kva2: . Enega  :kmet:  na  :quad:   :jezik:   :lol1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se pa zdi, da so nam vse te previsoko izmerjene hitrosti podtaknili :kva2:

 

naj se vsak vpraša, če bi ga za vsako nekdo slikal, ko je naredil prekršek glede hitrosti, kdo od nas bi  še imel veljavno listino :kva2:

ko te dobijo, še takrat zanikaš :grim , koliko krat te pa niso počli, pa si bil globoko v prekršku, ja žandarji so krivi, so mi pokazal višjo hitrost, kot si se pelal, ma ja, povej mi zgodbico :glare:  .

Če sem kriv, bom pojedel to kar sm si skuhal, ponizno s kimanjem, včasih pomaga, vam rečem :grim

Jaz sem isti,sem zahebal bom požrl in nič kregal z tamodrimi  :grrr tudi meni je že pomagal korekten odnos do policaja kljub grožnji z visoko kaznijo !!! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah kakorkoli danes ima policaj taka pooblastila da te lahko nategne tako kot hoče in mu ne moreš nič tudi če nisi kriv ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PISMO POLICISTA DRŽAVLJANOM SLOVENIJE!

Objavil/a Rumeno !, dne 2015-04-07 ob 07:45:57

Naj udarim lačnega soseda ?   Hvala - jaz ne !

Spoštovani policisti – sodelavci, prijatelji, očetje in matere slovenskih otrok, otroci slovenskih staršev…

Bila je vojna. Bilo je nasilje. Stopili smo v bran novi Sloveniji in jo uspešno ubranili, saj smo želeli samostojnost in lepše neodvisno življenje. Enotni smo bili takrat in verjamem, da bomo enotni sedaj, ko smo ujeti v zaporu slovenske politike,... levih in desnih,ujeti v diktaturi Janeza Janše, disocialno motene osebe, ki nas vodi in ki je vpregel tudi Vinka Gorenaka, našega izdajalca, ki nam je uredil tudi to, da dobivamo v nekaterih primerih varstvene dodatke, da dosežemo minimalno plačo. In tistega Gorenaka,ki je kot izdajalec svojih sodelavcev napisal za skoraj cel rednik uradnih zaznamkov, s katerimi je izdajal sodelavce, jih » tožaril«. Ta isti nam govori, katera smer je prava…

Ta isti zatiralec demokracije je to, spoštovani. 

In postali smo del vstaje. Vseslovenske vstaje, ki ima dva pola. En pol je narod, ki hoče izkoreniniti totalitarno diktaturo vlade, in drugi pol, ki ga predstavlja peščica nenasitnih lahko vodljivih sprijenih materialistov, ki pozablja, da smo Slovenija ljudje. Tisti preprosti, tisti za trakom, čistilke, šoferji, kuharji, učitelji, vojaki, policisti… tisti z lopatami v rokah, mehaniki. Skratka ljudje, naši sosedje, naši starši, naši otroci… To smo mi. Kri in srce Slovenije. Slovenija niso in ne bodo politične elite. Ne leve, ne desne.  Ampak ta prave. Mi ! Ne morem se načuditi, ne morem verjeti, ne bom se sprijaznil, da policisti vedno pogosteje obravnavamo kazniva dejanja, pri katerih ljudje v trgovinah ukradejo žemlje in paštete, ko ukradejo gorivo na bencinskih servisih in še sto življensko pomembnih stvari. Dragi moji, ti niso kriminalci, samo lačni so. 

To delajo, da živijo, da preživijo. Da preživijo v Sloveniji, ki naj bi postala druga Švica. Ne da se več živeti. In ti so obsojeni… pravnomočno. Tajkuni, vladajoči in župani pa nikoli. 

Zato samo sporočilo vladi: še vedno sem človek, še vedno vem, kaj je prav, tudi ko nadanem čelado, neprebojni jopič, gumijevko ali tomfo. 

Gorenak in Janša ter vsi ostali levi in desni: 

NE BOM več NIKOLI udaril po tistem, ki demonstrira.

NE BOM udarjal po lačnih ljudeh, katerih trpljenje je posledica vaše prepotentne nesposobnosti in sprijenosti!

NE BOM udarjal po ljudeh, ki imajo prav. NE BOM udarjal po lačnem sosedu, sinu, očetu materi sestri…

Nikoli nisem in ne bom pretepal lačnih!!! NE BOM !

In to na ukaz ? Jaz ne. Hvala, nisem tako vzgojen.

Kaj pa ti, spoštovani sotrpin, sodelavec, prijatelj?

Politično nisem bil nikoli opredeljen. Nikoli komunist. Moje pisanje je nastalo zato, ker moj 5-letni sin čez 3 mesec praznuje rojstni dan. Da ne more povabiti sošolcev, sem mu že povedal.Nimamo denarja, čeprav sva oba z ženo izobražena. Obsedel je brez besed, le debele solze so bile. Obljubil sem, da bo drugo leto imel veliko zabavo. Pa še to sem najbrž lagal.

In prav zato, zaradi solz, ker sem pošten in sem moral lagati lastnemu otroku, zaradi nesposobne diktatorske politike s krdelom marionet, brez občutka za delavce v javnem in zasebnem sektorju, sem spisal to pismo.

Spisal sem pismo in spustil bom ščit, odložil čelado, opustil ukaz. Jaz sem del vas, Spoštovani ljudje.

Na vas se lahko obrnem samo še s prošnjo:

Glede na maščevalno politiko Vinka Gorenaka vas prosim, če ima sploh še kdo kako službo kje, da mi jo rezervira.

Gorenak me bo našel in odpustil zaradi krivdnih razlogov. Zaradi tega pisanja. On to zna – preverjeno. 

 

Hvala vam. Svoje mišljenje vam podajam zastonj.

Moje plačilo bodo vaši všečki !

Hvala.

Za vlado, leve IN desne, pa le še to:

GOTOFI STE !!!   SPUSTILI BOMO ŠČITE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morali bi jih slikati kje bodo streljali in tukaj slike limali... predmestja na ravninah, kjer ni nobenega pešca... :BUA: v mestih na dvo pasovnicah pa dvijajo kot na avto cestah... tam pa nobenega :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmmm

Mene pa prou zanima kolk bo kolegov policistov, plačalo za hitrost v civilu!??  :dry:   :?

Odgovor je NOBEN, sej takoj moljo značko vn, pol pa slišiš oooooo kolega  :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmmm

Mene pa prou zanima kolk bo kolegov policistov, plačalo za hitrost v civilu!??  :dry:   :?

Odgovor je NOBEN, sej takoj moljo značko vn, pol pa slišiš oooooo kolega  :SS

Sej ti je že prej povedal,kateri pek pa kupi kruh ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti je že prej povedal,kateri pek pa kupi kruh ......

Nč ne bom kupavu  :ras:

Ti ga bejž kupit  :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če jih ujamejo na radarje ob cesti, ki slikajo, dobijo domov položnico in pike ....

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt jaz imam eno vprašanje zate, še prej pa zgodba, ki gre zraven:

 

Na velikonočni ponedeljek se s kolegom vračava domov - seveda z motorjem. Ker je bilo mrzlo, pa še kombinezon od kolega je perforiran, sva se peljala po predpisih - ne, ne hecam se, res sva šla po predpisih! Dohitiva kombi Trafic. Ker je pred nama ovinek voziva za njim. Ko pridemo iz ovinka, se odpre zelo pregledna ravnina. Kombi pospeši nekje na svojih 90km/h, kolikor je tudi omejitev, saj se je vse to dogajalo izven naselja. Seveda vožnja za kombijem in njegovo turbolenco ni prijetna in sva ga v naslednjem hipu prehitela - tekoče in varno, z uporabo utripalk, brez nasprotnega prometa, ter se vrnila na svoj vozni pas in hkrati zmanjšala hitrost, skratka vse po ps-u!

V naslednjem trenutku iz hišiče avtobusne postaje skoči policist in naju z loparčkom postavi na stran! Potem pogovor poteka nekako takole: 

  • Policist: "Dober dan, radarska kontrola....vozniško in prometno"
  • Jaz vljuden: "Dober dan.....izvolite" in dam dokumente
  • Policist: "Izvajamo nadzor hitrosti izven naselja, kjer velja omejitev 90km/h. Vi ste vozili toliko (mi pokaže laserski merilnik - gor cifra 120km/h)
  • Jaz: "Ok, res sem šel hitreje, ampak saj sem vendar prehiteval kombi, saj ste videli!"
  • Policist: "Vem da ste prehitevali, vendar to ne pomeni, da lahko peljete hitreje od omejitve!"
  • Jaz še vedno vljuden: "Res da je že nekaj časa kar sem izpit naredil, ampak kolikor se spomnim še iz avtošole, se lahko med prehitevanjem zaradi hitrejšega in varnega prehitevanja kratkotrajno prekorači dovoljena hitrost, po končanem prehitevanju pa spet zmanjšaš na prepisano omejitev" 
  • Policist malo osorno:" Kje to piše? Povejte mi še ime tega inštruktorja, da še njemu kazen pošljem!" :eek:  Potem sam nadaljuje:" Sigurno pa se ne prehiteva z 30km/h več.....morda z 10km/h, morda max. 15km/h več, nikakor pa z 30km/h več!

Na koncu se zgodba konča tako, da naju spusti brez kazni, samo opomni naju in zaželi srečno vožnjo. Postopek je bil na koncu korekten, se še pozdravimo in zadovoljna, da sva jo samo z opominom odnesla, veselo odropotava domov :OK:

 

Vprašanje se glasi: Ali lahko zakonito med prehitevanjem prekoračimo hitrost, al je to le plod moje fantazije? In če se lahko prekorači, ali je to sploh opredeljeno s konkretnimi hitrostmi? Odgovor bo verjetno zanimiv tudi drugim.

 

Sicer pa takole mimogrede: meriti motorista, ki prehitevata kombi na totalni ravnini (v 4.brzini pri 120 na uro najbrž ni bilo slišati, kot štart na MotoGp,) se meni ne zdi ravno v duhu zagotavljanja večje prometne varnosti....verjetno je do tega zaključka na koncu prišel tudi policistu in naju je prav zato spustil naprej....ali pa sem imel nemara celo prav, in naju je zato spustil? :ninja:

 

Hvala za odgovor!

 

Lp.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor se spomnim, nikjer v zakonu (oz. zakonih) ni omenjeno, da bi lahko navadni smrtniki zaradi kakršnih koli okoliščin prekoračil omejitev hitrosti...

 

Seveda pa je povsem logično, smiselno in v večini primerov tudi v duhu varnosti, da se prehitevanje izvrši odločno in čim hitreje (seveda ob upoštevanju drugih varnostnih faktorjev). Žal pa zakoni niso pisani logično, smiselno in tudi ne v duhu varnosti. :rolleyes:

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se tako kot skala spomnim, da sem to nekoč nekje v nekih predpisih bral. In se mi zdi edino smiselno. In kot se spomnim enako velja za polno črto.
Ker pa ta parlamentarna goljazen dnevno sprejema zakone na spremembe sprememb zakonov, seveda ne morem trditi, da je to še vedno kje v kakšnem členu. Neumnosti, kakršna bi bila izločitev smiselnih predpisov me v tej blatni zatohli podalpski provinci ne čudi več.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da se jaz prispevam, tudi meni je instruktor govoril isto (pa je bilo to par let nazaj za razliko od vas), sploh pa voziti za kombijem/tovornim vozilom, za katerim ne vidis nic naprej za moje pojme NI varno.

Bo pa najverjetneje drzalo da to zakonsko ni dovoljeno, je pa logicno s stalisca varnosti, kar je ocitno g. policist na sreco uposteval!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo logično in smiselno bi bilo, da se vozi po levi, ker je desni pas non stop poln in kdo serje spred....

ampak kaj ko to ni sprejemljivo..... je pa varno :OK:  dokler ne pride kdo nasport.... res glup zakon ki tega ne dovoljuje, mislim vožnjo po levi ...čudaki

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti je že prej povedal,kateri pek pa kupi kruh ......

Jst moram pašto kupovat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da lahko prehitiš vozilo in stem prekoračiš omejitev je ena pravljica :). Če je omejitev 90 pri prehitevanju zakonsko nesmeš prekoračiti te hitrosti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!