Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 1 uro, maus pravi:

vem ja ... napio sam se tvoje kave :dry: 

;)

:kava: 

ups .. policaju rade volje plačam kavo :jezik: 

raj 100x kavo kot pa 100€ kazni :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, DAMI34 pravi:

raj 100x kavo kot pa 100€ kazni :D

res je ... bolj bolijo pike kot eurćki :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem to zadnje razumel če me ustavi in sem vozil z hitrostjo 100km/h ta kjer je 90km/h in je meritev prevožene razdalje manj kot 200m je meritev neveljavna

če sem vozil 120km/h na mestu kjer je isto 90km in prevozil manj kot 500m je meritev neveljavna

?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(4) Pri izmerjenih hitrostih iz premične točke ......

premična točka je merjenje iz roke?

je kaj novega glede dokaznih fotk zraven meritve ali bodo še zmeraj na laserju kazali na nas kot na zločince pa čeprav nas niso merili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, exclan pravi:

Če sem to zadnje razumel če me ustavi in sem vozil z hitrostjo 100km/h ta kjer je 90km/h in je meritev prevožene razdalje manj kot 200m je meritev neveljavna

če sem vozil 120km/h na mestu kjer je isto 90km in prevozil manj kot 500m je meritev neveljavna

?

Prav si razumel. 

(2) Merjenje hitrosti z merilnikom hitrosti na podlagi sledenja se izvede na odseku dolžine najmanj 200 m pri hitrostih do 100 km/h in najmanj 500 m pri hitrostih nad 100 km/h.

pred 19 urami, thumper pravi:

(4) Pri izmerjenih hitrostih iz premične točke ......

premična točka je merjenje iz roke?

je kaj novega glede dokaznih fotk zraven meritve ali bodo še zmeraj na laserju kazali na nas kot na zločince pa čeprav nas niso merili?

Se mi je zdelo, da razlaga v prejšnjem zapisu ne bo dovolj.

– »merilno vozilo« je vozilo, v katero je vgrajen merilnik hitrosti, ki omogoča merjenje lastne hitrosti in hitrosti merjenega vozila na podlagi meritve iz premične točke;

– »meritev iz premične točke« pomeni, da merilnik hitrosti izvaja meritev hitrosti merjenega vozila iz točke, ki se giblje;

(1) Merilniki hitrosti, ki merijo iz premične točke, morajo pri merjenju hitrosti upoštevati tudi hitrost premične točke oziroma merilnega vozila.

(2) Hitrost merilnega vozila se določi na podlagi direktne meritve hitrosti vozila glede na okolico ali na podlagi zaznavala gibanja, ki je namensko in neposredno priključeno na merilnik hitrosti.
 
Meritev iz premične točke je merjenje hitrosti med vožnjo. Ni pa to merjenje hitrosti po principu sledenja (provida). Torej, meritev lastne hitrosti in meritev hitrosti merjenega vozila. Se pa preskus merilne točnosti merjenja hitrosti merjenega vozila izvede najmanj za naslednje tri kombinacije in sicer lastna hitrost je manjša od hitrosti merjenega vozila, lastna hitrost je enaka hitrosti merjenega vozila in lastna hitrost je večja od hitrosti merjenega vozila.
 
 
Verjetno sprašuješ samo za laserski merilnik hitrosti, kjer je vedno "problem" dokazovanje prekrška oziroma, kdo je bil izmerjen. Tukaj ni nič novega in se bodo vsi laserski merilniki brez slikovnega zapisa še vedno uporabljali in veselo "streljali zločince". Si mogoče doživel takšno meritev hitrosti, kjer sploh ni prišlo do meritve hitrosti, ampak so ti pokazali ne vem kaj ali samo sprašuješ, ker si slišal od nekoga, ki je slišal, da se je to menda nekomu zgodilo, pa ne ve, če je bilo na tem planetu ?
 
(1) Nesamodejni merilniki hitrosti morajo imeti takojšni prikaz rezultata. Če ima takojšen prikaz rezultata tudi samodejni merilnik hitrosti, mora biti prikaz izveden v skladu z zahtevami tega člena.
(2) Rezultat meritve mora biti prikazan na prikazovalniku neposredno po zaključku meritve.
(3) Prikaz vsakega merilnega rezultata mora biti jasen in nedvoumen ter opremljen z znaki in napisi za obveščanje uporabnika o pomenu merilnega rezultata.
(4) Pri normalnih pogojih uporabe mora biti odčitavanje rezultata meritve merilnika hitrosti enostavno.
(5) Na prikazovalniku se lahko prikažejo tudi drugi podatki, če jih ni mogoče zamenjati z merilnimi rezultati.
(6) Na prikazovalniku mora biti izpisan čas meritve.
(7) Vsi prikazi morajo biti v slovenskem jeziku oziroma biti podani tako, da je zagotovljeno enoumno razumevanje rezultatov meritev merilnika hitrosti.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in katera naprava je v tej premični točki? na kakšni osnovi meri hitrost same premične točke oz. na katerem principu sploh deluje - to mi je res nekaj novega ...

ja .. sam dogodek sem kar precizno opisal tukaj na forumu .. je pa to bilo nekih 13 ali 14 let nazaj - prometna brdo ...merjen avto fiat punto 1 .. serijska dimenzija gum in ker sem točno vedel koliko sem peljal po števcu je laser prikazal 6 več ..to se mi je pa že zdelo žaljivo do poštenega državljana da ga policaj okrade in sem se na lep način že ustno pritožil na meritev ..ker je bil zapisnik že oštevilčen/začet  ga je pač moral napisati do konca .. na mojo srečo da nisem imel več zapletov okoli pritožbe in sem samo napisal dejstva iz zapisnika katera se niso skladala z mojimi osebnimi podatki in s tem uveljavil napako v postopku - se je pač "zmotil" ..dobil odgovor v smislu da je vse kar sem napisal okoli neskladja podatkov res in da odstopajo od kaznovanja .. 

nikoli me ni motilo - plačal par radarjev in plačal  dva alkota (kaj čem skrivat če je pa res - mladost neumna ..enkrat sem se resno zamislil nad sabo , drugič je bilo pa kot pri tem nesrečnem radarju velika razlika a sem sam pri sebi vedel da je kljub vsemu večja možnost da je  čez dovoljeno mero kot pa pod če bi šel na odvzem krvi  in sem podpisal in plačal manj , kot če bi dobil kazen za minimalno prekoračitev na odvzemu a obenem plačilo odvzema krvi   )- če je bilo res .

.problem je v tem da pač ne morem izustit fraze "ne vem koliko sem vozil"  ali "nisem nič pil" ko pa zmeraj vem koliko vozim sploh pa koliko sem spil ..pri alkoholu sploh ne razpredam ampak odgovorim da bo že naprava pokazala in piham .. 

ko pa uniformiran policist med opravljanjem službe laže , zavaja ali krade državljana katerega naj bi ščitil pred lopovi - takrat on postane zame navaden lopov,baraba in kriminalec ...kam pa spadajo taki ki delajo tako v neskladju z zakoni se pa ve - če krade naj pristane v zaporu ..

do tega trenutka brez kazenskih pik . za naprej pa ne rečem nikoli - vsakemu se lahko to hitro zgodi sploh zaradi hitrosti  ..

na vesti mi leži edino en nočno blisk iz francije julija - obvoznica 110 - 90 - desno pod podvoz in znak 70 ter blisk ob zaviranju ..ker je bil pred mano kamion predvidevam da sem peljal nekih 85-90 ko je blisknilo - možno pa da sem imel manj in je slikalo njega ..

a kdo ve koliko časa traja da pride če pride iz francije ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, thumper pravi:

in katera naprava je v tej premični točki? na kakšni osnovi meri hitrost same premične točke oz. na katerem principu sploh deluje - to mi je res nekaj novega ...

ja .. sam dogodek sem kar precizno opisal tukaj na forumu .. je pa to bilo nekih 13 ali 14 let nazaj - prometna brdo ...merjen avto fiat punto 1 .. serijska dimenzija gum in ker sem točno vedel koliko sem peljal po števcu je laser prikazal 6 več ..to se mi je pa že zdelo žaljivo do poštenega državljana da ga policaj okrade in sem se na lep način že ustno pritožil na meritev ..ker je bil zapisnik že oštevilčen/začet  ga je pač moral napisati do konca .. na mojo srečo da nisem imel več zapletov okoli pritožbe in sem samo napisal dejstva iz zapisnika katera se niso skladala z mojimi osebnimi podatki in s tem uveljavil napako v postopku - se je pač "zmotil" ..dobil odgovor v smislu da je vse kar sem napisal okoli neskladja podatkov res in da odstopajo od kaznovanja .. 

nikoli me ni motilo - plačal par radarjev in plačal  dva alkota (kaj čem skrivat če je pa res - mladost neumna ..enkrat sem se resno zamislil nad sabo , drugič je bilo pa kot pri tem nesrečnem radarju velika razlika a sem sam pri sebi vedel da je kljub vsemu večja možnost da je  čez dovoljeno mero kot pa pod če bi šel na odvzem krvi  in sem podpisal in plačal manj , kot če bi dobil kazen za minimalno prekoračitev na odvzemu a obenem plačilo odvzema krvi   )- če je bilo res .

.problem je v tem da pač ne morem izustit fraze "ne vem koliko sem vozil"  ali "nisem nič pil" ko pa zmeraj vem koliko vozim sploh pa koliko sem spil ..pri alkoholu sploh ne razpredam ampak odgovorim da bo že naprava pokazala in piham .. 

ko pa uniformiran policist med opravljanjem službe laže , zavaja ali krade državljana katerega naj bi ščitil pred lopovi - takrat on postane zame navaden lopov,baraba in kriminalec ...kam pa spadajo taki ki delajo tako v neskladju z zakoni se pa ve - če krade naj pristane v zaporu ..

do tega trenutka brez kazenskih pik . za naprej pa ne rečem nikoli - vsakemu se lahko to hitro zgodi sploh zaradi hitrosti  ..

na vesti mi leži edino en nočno blisk iz francije julija - obvoznica 110 - 90 - desno pod podvoz in znak 70 ter blisk ob zaviranju ..ker je bil pred mano kamion predvidevam da sem peljal nekih 85-90 ko je blisknilo - možno pa da sem imel manj in je slikalo njega ..

a kdo ve koliko časa traja da pride če pride iz francije ?

 

Ti bi nas sedaj rad prepričal, da te je policist "okradel", ker je laserski merilnik hitrosti, kateri je umerjen, kalibriran in pregledan ter opremljen z vsemi mogočimi papirji in dokazili o pravilnosti delovanja s strani meroslovnih organov, pokazal 6 km/h več, kot je kazal števec tvojega vozila in sicer na podlagi hitrosti vrtenja zajle od menjalnika do magneta v števcu. To pa je izjava meseca. 

Si nisem mislil, da se nekdo počuti ogoljufanega v primeru pravilne meritve z laserskim merilnikom hitrosti. Resnično sem mislil, da je bil kakšen drugačen primer, kot je naprimer merjenje kolone vozil ali kakšna podobna cvetka. Ne, tukaj omenjaš točnost števca svojega vozila in daješ v nič veliko bolj točno in preizkušeno tehniko. V tem primeru si imel možnost podati ugovor (takrat je bil ugovor in ne zahteva za sodno varstvo) in pojasniti sodniku ali sodnici, da je števec tvojega vozila, katerega točnost je odvisna od veliko stvari, tudi od obsega pnevmatike (nova in obrabljena pnevmatika nimata enakega obsega), kakor tudi od odstopanj pri izdelavi vseh elementov potrebnih za prikaz hitrosti v števcu na armaturni plošči, sinonim za točnost. Kako misliš, da bi te gledali, ko bi omenil razliko 6 km/h. Ne rečem, če je razlika veliko večja. Ampak 6 km/h te je zmotilo. Swašta. Si pa nekaj napisal glede "napačnih" osebnih podatkov v zapisniku in napake v postopku, kar naj bi ustavilo postopek. Kaj in kako ste to rešili, veš ti in ostali udeleženci v postopku. 

In potem še razlagaš, da te je policist "okradel". Kaj pa naj bi po tvojem naredil, ko je videl izmerjeno hitrost na displeju laserskega merilnika hitrosti ? Naj verjame tebi in predvojni tehniki vgrajeni v tehnični presežek italijanskega inženirstva ? Policist je v tistem trenutku naredil tako, kot pač mora. Meritev hitrosti je bila pravilno opravljena (ker nisi napisal drugače, potem tako sklepam), izmerjeno hitrost si videl in dobil kazen. Ne razumem, kako lahko policist v tem primeru "okrade poštenega državljana". Si pa mislim, da si boš vzel čas in nam vsem obrazložil. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt a mora imeti policist s seboj dokazilo o opravljenem tečaju za laserski merilnik? Namreč ko sem to zahteval je rekel da grem lahko na policijsko postajo in da mi bo tam komandir pokazal dokazilo ,sam pa moram imeti s sabo vozniško,osebno št čevlja itd.....najrajši bi mu rekel da imam tudi jaz šefa doma(beri ženo) in mu bo ona pokazala dokumente :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt ne bom komentiral kar si napisal ker v večini oziroma 99% tvojih postih je vse z čim se strinjam (sry Thumper ampak tudi v tem zadnjem je vse res)

me pa nekaj matra in sicer zakaj se delijo tolerance 5km/h in zakaj se nebi verjelo števcu ( ki zagotovo laže ali pa ne ) v vozilu katerega jaz vozim naj bo to elektronski analogni ali digitalni ali pač mehanski saj je to edini števec hitrosti katerega jaz kot voznik imam v uporabi in seveda homologiran z strani naše vrle države (ne samo števec ampak avto kot celota)

če ni veljaven potem tak avto ni tehnično izpraven a ne?

in katera cvetka in zakaj dala toleranco pri meritvah? ( ker greši tisti ki meri ,radar čudo nasa tehnnike ali števci v vozilih) ??

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebno je razlikovati med indikatorjem (indikator hitrosti v avtomobilu) in merilcem hitrosti, ki ga uporablja policija.

Indikator ni enako merilo, Lp.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Kmet2 pravi:

Borutt a mora imeti policist s seboj dokazilo o opravljenem tečaju za laserski merilnik? Namreč ko sem to zahteval je rekel da grem lahko na policijsko postajo in da mi bo tam komandir pokazal dokazilo ,sam pa moram imeti s sabo vozniško,osebno št čevlja itd.....najrajši bi mu rekel da imam tudi jaz šefa doma(beri ženo) in mu bo ona pokazala dokumente :P

Črno na belem pravi naslednje; prvi del prilepljenega besedila je iz Priročnika za izvajanje postopkov v cestnem prometu (interni akt), drugi del pa je iz Pravilnika o meroslovnih zahtevah za merilnike hitrosti v cestnem prometu. Stvar je takšna, da ima določena policijska postaja takšen ali pa drugačen merilnik hitrosti, za katerega so vsi opravili usposabljanje in pridobili potrdilo, razen kakšni redki policisti, kateri ne rokujejo z merilniki hitrosti zaradi drugega dela. Teh potrdil nimamo s seboj, ampak so na policijski postaji, kjer jih je možno videti. Kar se pa tiče potrdila o redni overitvi merilnika hitrosti, je ponavadi kopija v mapi v avtu ali v kovčku (laserski merilnik hitrosti). Seveda prihaja do situacij, ko se vozniki pritožujejo na vse in na vsakega ter zahtevajo papirje za modre luči, loparček in seveda tudi za merilnik hitrosti. Pa se jim razloži, kje je policijska postaja in, kdaj je šef v službi. Ne pozabimo povedati tudi ostale podatke, katere potrebuje pri preverjanju potrdil. 

Se mi pa zdi, da se moj šef lahko skrije pred tvojim šefom. Upam, da ne bere tega. Tvoj šef, mislim. 

 

4.2.3 Zahteve voznikov za vpogled v potrdila in dokumentacijo
4.2.3.1 Če voznik od policista zahteva na vpogled potrdilo o redni overitvi ali Potrdilo o odobritvi tipa merila, mu je policist dolžan obrazložiti, da ima voznik možnost vpogleda v to dokumentacijo pri vodstvu njegove enote, kjer se ta dokumentacija hrani. V ta namen mu je dolžan povedati ime enote iz katere prihaja, znamko in tip merilnika ter njegovo serijsko številko. 
4.2.3.2 Če voznik od policista zahteva potrdilo o usposobljenosti za uporabo merilnika hitrosti, s katerim izvaja meritve hitrosti, mu policist pojasni, da potrdil o usposobljenosti zakonodaja ne predvideva, da pa policija izvaja interna usposabljanja na podlagi katerih sama ali v sodelovanju z dobavitelji opreme izdaja potrdila o usposobljenosti za uporabo posameznih vrst merilnikov hitrosti.

 

(1) Merilnik hitrosti mora imeti na vidnem mestu nameščeno napisno ploščico z naslednjimi podatki:

-        firmo oziroma ime ali znak proizvajalca,

-        vrsto in tip merilnika hitrosti,

-        uradno oznako odobritve tipa merila,

-        tovarniško številko in leto proizvodnje,

-        merilno območje za hitrost,

-        območje okoljskih temperatur, v katerem se uporablja merilnik hitrosti,

-        vrednost oziroma območje vrednosti napajalne napetosti in omrežne frekvence in

-        druge omejitve, ki lahko vplivajo na delovanje merilnika hitrosti in so določene z odobritvijo tipa merilnika hitrosti.

(2) Napisi na merilniku hitrosti morajo biti v slovenskem jeziku ali podani na način, da je zagotovljena ustrezna informiranost vseh uporabnikov merilnika hitrosti.

(3) Oznake in napisi iz prvega odstavka morajo biti jasni, neizbrisljivi, nedvoumni in neprenosljivi.

pred 19 urami, exclan pravi:

Borutt ne bom komentiral kar si napisal ker v večini oziroma 99% tvojih postih je vse z čim se strinjam (sry Thumper ampak tudi v tem zadnjem je vse res)

me pa nekaj matra in sicer zakaj se delijo tolerance 5km/h in zakaj se nebi verjelo števcu ( ki zagotovo laže ali pa ne ) v vozilu katerega jaz vozim naj bo to elektronski analogni ali digitalni ali pač mehanski saj je to edini števec hitrosti katerega jaz kot voznik imam v uporabi in seveda homologiran z strani naše vrle države (ne samo števec ampak avto kot celota)

če ni veljaven potem tak avto ni tehnično izpraven a ne?

in katera cvetka in zakaj dala toleranco pri meritvah? ( ker greši tisti ki meri ,radar čudo nasa tehnnike ali števci v vozilih) ??

Zakaj pa ne 100% ? 

Tolerance oziroma varnostne razlike so zaradi  največjega dopustnega pogreška, kateri je skrajna vrednost merilnega pogreška, ki jo glede na znano referenčno vrednost za dano meritev, merilo ali merilni sistem dopuščajo specifikacije ali predpisi. Torej lahko merilnik hitrosti nekoliko greši in sicer samo v določeni vrednosti, katera je zelo majhna. In zaradi tega je dodana varnostna razlika, da se ne bi nikakor oškodovalo voznika, saj je varnostna razlika večja, kot je največji dopustni pogrešek. 

Kako si si pa zamislil "verjeti števcu" ? Naj ti verjamem na besedo, koliko si vozil in to napišem ? Lahko pa tudi obrnemo zadevo in bom jaz gledal na števec  svojega vozila in potem pisal. Bi bil zadovoljen ? 

Kar se tiče indikatorja in merila, si pa že dobil odgovor. Lahko ti samo napišem, da je števec v vozilu narejen za "goljufanje", saj prikazuje nekoliko večjo hitrost od dejanske zaradi "varovanja" voznikove denarnice in še česa. Tako se tovarna izogne bilo kakšni odgovornosti zaradi "napačnega" prikazovanja hitrosti. Torej se ne moreš izgovarjati, da te je nekdo izmeril pri prehitri vožnji, števec pa naj bi ti kazal hitrost vožnje v skladu z omejitvijo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor,brez tega romana bi mi lahko odgovoril preprosto ,da imam prav ,sam moram imeti vse izpite s sabo od avtodvigala naprej ,policaji so pa nekaj več in tega ne potrebujejo ,je na PU pa naj si gremo pogledat :OK:

Pozdrav šefa ,pa mu reč da se ne rabi skrivat pred mojim šefom :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎15‎.‎12‎.‎2015 at 1:11, thumper pravi:

in katera naprava je v tej premični točki? na kakšni osnovi meri hitrost same premične točke oz. na katerem principu sploh deluje - to mi je res nekaj novega ...

ja .. sam dogodek sem kar precizno opisal tukaj na forumu .. je pa to bilo nekih 13 ali 14 let nazaj - prometna brdo ...merjen avto fiat punto 1 .. serijska dimenzija gum in ker sem točno vedel koliko sem peljal po števcu je laser prikazal 6 več ..to se mi je pa že zdelo žaljivo do poštenega državljana da ga policaj okrade in sem se na lep način že ustno pritožil na meritev ..ker je bil zapisnik že oštevilčen/začet  ga je pač moral napisati do konca .. na mojo srečo da nisem imel več zapletov okoli pritožbe in sem samo napisal dejstva iz zapisnika katera se niso skladala z mojimi osebnimi podatki in s tem uveljavil napako v postopku - se je pač "zmotil" ..dobil odgovor v smislu da je vse kar sem napisal okoli neskladja podatkov res in da odstopajo od kaznovanja .. 

nikoli me ni motilo - plačal par radarjev )- če je bilo res .

ko pa uniformiran policist med opravljanjem službe laže , zavaja ali krade državljana katerega naj bi ščitil pred lopovi - takrat on postane zame navaden lopov,baraba in kriminalec ...kam pa spadajo taki ki delajo tako v neskladju z zakoni se pa ve - če krade naj pristane v zaporu ..

na vesti mi leži edino en nočno blisk iz francije julija - obvoznica 110 - 90 - desno pod podvoz in znak 70 ter blisk ob zaviranju ..ker je bil pred mano kamion predvidevam da sem peljal nekih 85-90 ko je blisknilo - možno pa da sem imel manj in je slikalo njega ..

a kdo ve koliko časa traja da pride če pride iz francije ?

 

a aaaaa...  tri tedne prej sem pa na Vrhniki brez besed plačal ko sem peljal v klanec z istim avtom .. točno vem koliko sem imel na števcu - preveč za omejitev - a začuda enaka številka kot tri tedne kasneje ob poskusu natega .. takrat je laser pokazal celo manj kot sem imel jaz na števcu !!!!!!!!!!!!

boš rekel da sta bila dva laserska merilnika drugače umerjena ??????

da je lahko razlika med enim in drugim laserjem 9km/h ?? pri taki točnosti kot jo ti zagovarjaš???

napisal sem s katerim avtom sem se peljal ob poskusu natega - in za ta avto mi je  ****** trdil da ga je zmeril - v kar pa sem jaz globoko podvomil ..

takrat so morali imeti papirje še s sabo - prelistal je celo mapo trikrat - na koncu je rekel , da jih je pozabil na postaji..kasneje so to spremenili in so papirji na ogled na policijski postaji s katere prihaja patrulja.

Ob ‎15‎.‎12‎.‎2015 at 9:45, Borutt pravi:

Ti bi nas sedaj rad prepričal, da te je policist "okradel", ker je laserski merilnik hitrosti, kateri je umerjen, kalibriran in pregledan ter opremljen z vsemi mogočimi papirji in dokazili o pravilnosti delovanja s strani meroslovnih organov, pokazal 6 km/h več, kot je kazal števec tvojega vozila in sicer na podlagi hitrosti vrtenja zajle od menjalnika do magneta v števcu. To pa je izjava meseca

Si nisem mislil, da se nekdo počuti ogoljufanega v primeru pravilne meritve z laserskim merilnikom hitrosti. Resnično sem mislil, da je bil kakšen drugačen primer, kot je naprimer merjenje kolone vozil ali kakšna podobna cvetka. Ne, tukaj omenjaš točnost števca svojega vozila in daješ v nič veliko bolj točno in preizkušeno tehniko. V tem primeru si imel možnost podati ugovor (takrat je bil ugovor in ne zahteva za sodno varstvo) in pojasniti sodniku ali sodnici, da je števec tvojega vozila, katerega točnost je odvisna od veliko stvari, tudi od obsega pnevmatike (nova in obrabljena pnevmatika nimata enakega obsega), kakor tudi od odstopanj pri izdelavi vseh elementov potrebnih za prikaz hitrosti v števcu na armaturni plošči, sinonim za točnost. Kako misliš, da bi te gledali, ko bi omenil razliko 6 km/h. Ne rečem, če je razlika veliko večja. Ampak 6 km/h te je zmotilo. Swašta. Si pa nekaj napisal glede "napačnih" osebnih podatkov v zapisniku in napake v postopku, kar naj bi ustavilo postopek. Kaj in kako ste to rešili, veš ti in ostali udeleženci v postopku. 

In potem še razlagaš, da te je policist "okradel". Kaj pa naj bi po tvojem naredil, ko je videl izmerjeno hitrost na displeju laserskega merilnika hitrosti ? Naj verjame tebi in predvojni tehniki vgrajeni v tehnični presežek italijanskega inženirstva ? Policist je v tistem trenutku naredil tako, kot pač mora. Meritev hitrosti je bila pravilno opravljena (ker nisi napisal drugače, potem tako sklepam), izmerjeno hitrost si videl in dobil kazen. Ne razumem, kako lahko policist v tem primeru "okrade poštenega državljana". Si pa mislim, da si boš vzel čas in nam vsem obrazložil. 

 

 

Ob ‎16‎.‎12‎.‎2015 at 9:31, Borutt pravi:

Kako si si pa zamislil "verjeti števcu" ? Naj ti verjamem na besedo, koliko si vozil in to napišem ? Lahko pa tudi obrnemo zadevo in bom jaz gledal na števec  svojega vozila in potem pisal. Bi bil zadovoljen ? 

Kar se tiče indikatorja in merila, si pa že dobil odgovor. Lahko ti samo napišem, da je števec v vozilu narejen za "goljufanje", saj prikazuje nekoliko večjo hitrost od dejanske zaradi "varovanja" voznikove denarnice in še česa. Tako se tovarna izogne bilo kakšni odgovornosti zaradi "napačnega" prikazovanja hitrosti. Torej se ne moreš izgovarjati, da te je nekdo izmeril pri prehitri vožnji, števec pa naj bi ti kazal hitrost vožnje v skladu z omejitvijo. 

 

-kot je kazal števec tvojega vozila in sicer na podlagi hitrosti vrtenja zajle od menjalnika do magneta v števcu. To pa je izjava meseca

-Ne, tukaj omenjaš točnost števca svojega vozila in daješ v nič veliko bolj točno in preizkušeno tehniko.

-, da je števec tvojega vozila, katerega točnost je odvisna od veliko stvari, tudi od obsega pnevmatike

isti avto , iste pnevmatike ,tri tedne narazen ....

kakor tudi od odstopanj pri izdelavi vseh elementov potrebnih za prikaz hitrosti v števcu na armaturni plošči, sinonim za točnost.  Kako misliš, da bi te gledali, ko bi omenil razliko 6 km/h. Ne rečem, če je razlika veliko večja. Ampak 6 km/h te je zmotilo. Swašta.

zmotilo me je 9km/h razlike med dvema laserjema ....

-Lahko ti samo napišem, da je števec v vozilu narejen za "goljufanje", saj prikazuje nekoliko večjo hitrost od dejanske

Spojler

saj prikazuje nekoliko večjo hitrost od dejanske

zaradi "varovanja" voznikove denarnice in še česa. Tako se tovarna izogne bilo kakšni odgovornosti zaradi "napačnega" prikazovanja hitrosti

 

če si prebral odebeljeno si opazil , da si sam sebe negiral ...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa pravim, vedno je potrebno vsaj 100% prekoračiti dovoljeno hitrost, da te ne morejo goljufati pri tolerancah. :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni tema o toleranci že nekje :O

Premau policajk me ustala .. pa vse so tooook simpatićne :blush: .. vedno navežem prijeten stik :jezik:  ... dotik :P ... in mrzle lisice na ćlenkih :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, thumper pravi:

a aaaaa...  tri tedne prej sem pa na Vrhniki brez besed plačal ko sem peljal v klanec z istim avtom .. točno vem koliko sem imel na števcu - preveč za omejitev - a začuda enaka številka kot tri tedne kasneje ob poskusu natega .. takrat je laser pokazal celo manj kot sem imel jaz na števcu !!!!!!!!!!!!

boš rekel da sta bila dva laserska merilnika drugače umerjena ??????

da je lahko razlika med enim in drugim laserjem 9km/h ?? pri taki točnosti kot jo ti zagovarjaš???

napisal sem s katerim avtom sem se peljal ob poskusu natega - in za ta avto mi je  ****** trdil da ga je zmeril - v kar pa sem jaz globoko podvomil ..

takrat so morali imeti papirje še s sabo - prelistal je celo mapo trikrat - na koncu je rekel , da jih je pozabil na postaji..kasneje so to spremenili in so papirji na ogled na policijski postaji s katere prihaja patrulja.

 

-kot je kazal števec tvojega vozila in sicer na podlagi hitrosti vrtenja zajle od menjalnika do magneta v števcu. To pa je izjava meseca

-Ne, tukaj omenjaš točnost števca svojega vozila in daješ v nič veliko bolj točno in preizkušeno tehniko.

-, da je števec tvojega vozila, katerega točnost je odvisna od veliko stvari, tudi od obsega pnevmatike

isti avto , iste pnevmatike ,tri tedne narazen ....

kakor tudi od odstopanj pri izdelavi vseh elementov potrebnih za prikaz hitrosti v števcu na armaturni plošči, sinonim za točnost.  Kako misliš, da bi te gledali, ko bi omenil razliko 6 km/h. Ne rečem, če je razlika veliko večja. Ampak 6 km/h te je zmotilo. Swašta.

zmotilo me je 9km/h razlike med dvema laserjema ....

-Lahko ti samo napišem, da je števec v vozilu narejen za "goljufanje", saj prikazuje nekoliko večjo hitrost od dejanske

  Skrij vsebino

saj prikazuje nekoliko večjo hitrost od dejanske

zaradi "varovanja" voznikove denarnice in še česa. Tako se tovarna izogne bilo kakšni odgovornosti zaradi "napačnega" prikazovanja hitrosti

 

če si prebral odebeljeno si opazil , da si sam sebe negiral ...

Očitno sta ti in tvoje vozilo merilo in bo tako ostalo tudi v bodoče. Pisal si o 6 km/h in ne o 9 km/h. Odloči se, katero zgodbico boš naslednjič napisal. Kar pa se tiče meritve in tvojega v avto vgrajenega merila, napiši še razdaljo meritve, ker se zaradi tega tvoja trditev podre, kot hiša iz kart. Kajti, kilometer pred patruljo si lahko vozil z drugačno hitrostjo, kot 100 m pred patruljo. Upam, da si to zadnje razumel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ni, js hočem potrdilo da je njegov števec potrjen s strani meroslovnega organa, da točno kaže, pol ste ga pa najebali. Vse vaše meritve bodo neveljavne. :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

Ja ni, js hočem potrdilo da je njegov števec potrjen s strani meroslovnega organa, da točno kaže, pol ste ga pa najebali. Vse vaše meritve bodo neveljavne. :ras:

:book:  :fyou:  :lol1: :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Očitno sta ti in tvoje vozilo merilo in bo tako ostalo tudi v bodoče. Pisal si o 6 km/h in ne o 9 km/h. Odloči se, katero zgodbico boš naslednjič napisal. Kar pa se tiče meritve in tvojega v avto vgrajenega merila, napiši še razdaljo meritve, ker se zaradi tega tvoja trditev podre, kot hiša iz kart. Kajti, kilometer pred patruljo si lahko vozil z drugačno hitrostjo, kot 100 m pred patruljo. Upam, da si to zadnje razumel. 

 tri tedne prej sem pa na Vrhniki brez besed plačal ko sem peljal v klanec z istim avtom .. točno vem koliko sem imel na števcu - preveč za omejitev - a začuda enaka številka kot tri tedne kasneje ob poskusu natega .. takrat je laser pokazal celo manj kot sem imel jaz na števcu 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

boš rekel da sta bila dva laserska merilnika drugače umerjena ??????

da je lahko razlika med enim in drugim laserjem 9km/h ?? pri taki točnosti kot jo ti zagovarjaš???

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ok..prvič na vrhniki sem plačal ker je laser na mojo hitrost 64 pokazal 61 ...

https://goo.gl/maps/xHSpzRDPJNG2 stali so tukaj na levi na pesku in merili v smeri pogleda ...

drugič sem popizdil ker je na mojo hitrost 64 pokazal 70 ..

https://goo.gl/maps/yi8tGgPGkX92  stali so na levi strani od pozicije stret wiev-a in merili v smeri kamor je pogled.

3 manj in 6 več je razlika med obemi meritvami 9 ..

pa nehaj s temi forami o kilometru... pri obeh meritvah je bila oddaljenost med 250 in 300m ..

in na nobenem mestu ni bil avto viden prej .. 

pa upam da ne boš privleke na plan razlike 0.0937 bar-a v napumpanosti gum zaradi katerih se je tako drastično spremenil obseg gume, da je moj števec drugič lagal za 9km/h  ...

si mi čist u redu sam ne mi pa prosim buč prodajat .

določeni pri vas so eni navadni normirni hlapci  , ki z nategom kradejo denar državljanom na račun državne blagajne ..  to veš tudi ti in večina v vaši organizaciji .. ukazi , norme in šikaniranje če se tega ne držijo so ustni in brez prič , ki bi lahko to potrdile ..

nisem angelček a tudi nisem divjak - govorim za naselja ... držim se tega , da bom raje plačal izven naselja če že moram ..

večina motoristov me v naselju prehiti ..no sej tud izven naselja ... pa me nič ne boli ... če bom pa prehiter bom pa plačal kot sem dosedaj... ampak pravilno in pošteno ..

pa ker je ravno prava tema - zadnjič gužva na trzinski obvoznici .. policijski avto - naj omenim da je kupljen iz davkoplačevalskega denarja - on vozi , ona zraven , drugi on sedi zadaj in kadi - v službenem avtu .. 

on ki je vozil se pritisne na pol metra do avta spredaj in na sredi voznega pasu - baje obstaja neko pravilo puščanja prostora na sredi med pasovoma glih tko za vsak slučaj za interventna vozila .jaz sem bil čisto na levi črti in dva metra za avtom na mojem pasu ko vidim v vzvratnem ogledalu rešilca - ja najprej sem ga videl šele potem slišal... 

jaz sem zapeljal še kak meter in pol naprej ter v levo , on s službenim pa je namotal volan v desno ter se premaknil za nekih 30cm in to s karavanom kateremu je zadek zaneslo še bolj proti sredinski črti...

rešilec je moral zaradi tega ustaviti ter čakati , da se je promet na pasu pred piolicijskim vozilom toliko sprostil, da je on lahko umaknil policijski avto rešilcu s poti...

namenoma nisem pisal z imenom ki pritiče zaposlenemu v uniformi - ker si tega enostavno ni zaslužil ne voznik in ne oni kadilec zadaj ..

tako da - policistom vsa čast ..one druge v vaših vrstah , ki ne zaslužijo tega naziva  pa zmečte iz šihta če pa delajo kazniva dejanja pa jih strpajte v zapor ... saj zato ste usposobljeni in plačani ane ?

kvo pa jaz častim na omv ko ne boš zaposlen z bejbami :OK:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

ksz...

Ni povezano samo z motorizmom ampak s prometom na splošno, pa bi bil vesel odgovora strokovnjaka.

Gre se za dnevne luči pri avtomobilih. Pri nekaterih avtih so prižgane samo prednje luči (ponavadi LED-ice), zadnje pa so ugasnjene. Glede na letni čas se mi to zna biti problem, saj zaradi ugasnjenih zadnjih luči pred seboj vozečega avta ne vidiš prav dobro. Lastniki pravijo, da naj bi bilo to po pravilih ok, meni pa se po mojem laičnem mnenju ne zdi, da bi bilo to zadostno.

Če se npr. v hudi megli ali snežnem metežu zaletim nekomu v rit, njemu pa zadnje luči ne delajo, ali tudi on nosi del krivde?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so pri nakupu avta zagotovili, da je OK. Je pa jeba ko imaš na "auto" se ti preklaplja v tunelih, če se menja sonce oblaki...oziroma senzor za svetlobo ugotavlja kako pa kaj. Najbolje za lastno varnost je da so prižgane-izbrana opcija. Več pa Borutt....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ne more bit ok.....to ma folk nastiman tko. Ce bi lepo prizgal luci, bi blo ok. Tko se grejo pa pomoje neko sparanje ksenonov pa podobne bedarije, majo pa sam ledice spredej. Zadi pa tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!