Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 3 minutami, Jure pravi:

1. Ne vem v katerem svetu ti živiš, vendar v mojem tako ekstremnega primera še nisem zasledil :) Če si ga ti, pa seveda do tell.

2. Na enakem nista. Nikakor pa to ne pomeni, da je po enem ogledu, ki stane en cekin, Ivan napram Janezu v plusu dva cekina kot bi to izhajalo iz tvoje računice. Razlika je točno en cekin in sicer tisti, ki ga je Janez moral dati, Ivanu ga pa ni bilo treba in ga še ima. Pri tem je en cekin prispodoba za letnih 1500 eur ki jih omenjaš.

In zato ker ga ni treba dati, bo Ivan še naprej hodil zastonj v kino, strica pa bo hvalil, kako socialen je, ker mu omogoča zastonj kino, čeprav slednji v resnici krade?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, SF pravi:

Stric je lastniku kina ukradel en cekin, v popoldanskem času pa jamra, kako nizko plačo ima, ker ga grdi kapitalist - lastnik kina izkorišča... Zasebna lastnina in odgovornost je pa kaj? Kurac vredna? Razmišljanje vredno samega kralja zastonjkarjev Luke Meseca...  Še dolgo tu v tej državi ne bo šlo na bolje... Sedi cvek.

Ne razumem kaj hočeš s tem povedat. Point je bil samo to, da če se nekdo pri nečemer "prešverca" še ne pomeni, da je neka tretja, s tem nepovezana oseba, s tem dejanjem kakorkoli okoriščena ali oškodovana (vsaj neposredno ne).

Seveda pa je v zgornjem primeru oškodovan kapitalist, česar jaz osebno ne opravičujem in se na to sploh nisem nanašal.

 

pred 2 minutami, SF pravi:

In zato ker ga ni treba dati, bo Ivan še naprej hodil zastonj v kino, strica pa bo hvalil, kako socialen je, ker mu omogoča zastonj kino, čeprav slednji v resnici krade?

Ne vem o čem se ti pogovarjaš.

Jaz sem sem samo o tem, da če ima A eno jabolko in B tudi eno jabolko, A pa jabolko poje. Je razlika v številu jabolk med A in B ena. In ne dva. Zato ker je A jabolko pojedel in ne obstaja več. Ga ni dal Bju, niti B ni dobil še enega za nagrado, zato ker je A svojega pojedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Borutt said:

Kdo bo kaj porekel ? Kaj nisi imel eno takšno situacijo pred leti ?

borut, jaz sem imel pred leti primer z tovornjakom, takrat sem se uspel rešit, sem zapeljal v levo na nasprotni vozni pas in me je tako kamionđija zgrešil ..

je pa včeraj prijatelj imel primer z gasilci na nujno vožnji z vzvratno vožnjo .. no, on je imel srečo, da je uspel sestopit z mopeda, tako da so povozili samo motor .. me zanima, če bo zavarovalnica kaj pametovala ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Po tvoje bi morali cestarji stati vsakih pet metrov in loviti kotaleče kamenje. Je treba preveriti, kakšno odgovornost imajo in tudi, kaj imajo zavarovano.

Zato pa moj sodelavec šteje evrske tisočake, ker je uspel v postopku zoper cestno podjetje. 

Zanimivo bi bilo videti epilog.

Včeraj blizu odcepa Dobrna. Trije policaji na motorjih. Eden je zdrsnil verjetno zaradi blatnega cestišča - nekaj je bilo na asfaltu. Sreča, da ni bil nihče poškodovan.

Kdo bo za kaj kriv? Cestno podjetje? Neprilagojena hitrost?

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Zanimivo bi bilo videti epilog.

Včeraj blizu odcepa Dobrna. Trije policaji na motorjih. Eden je zdrsnil verjetno zaradi blatnega cestišča - nekaj je bilo na asfaltu. Sreča, da ni bil nihče poškodovan.

Kdo bo za kaj kriv? Cestno podjetje? Neprilagojena hitrost?

Scarabeo

Nobeden ne bo kriv mi mu bomo motor popravili!  :ras:  Dal bi mu v zapisnik neprilagojena hitrost, zakaj pa ni prej šel peš pogledat!  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, solorider pravi:

Nobeden ne bo kriv mi mu bomo motor popravili!  :ras:  Dal bi mu v zapisnik neprilagojena hitrost, zakaj pa ni prej šel peš pogledat!  :lol1:

Gre za prometno nesrečo/prekršek in nekdo mora biti kriv.:)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Gre za prometno nesrečo/prekršek in nekdo mora biti kriv.:)

Neprilagojena hitrost :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DinDiin pravi:

Kakopak! :D 

isto kar bi meni napisal v zapisnik.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Jure pravi:

1. Ne vem v katerem svetu ti živiš, vendar v mojem tako ekstremnega primera še nisem zasledil :) Če si ga ti, pa seveda do tell.

vprašaj kranjčane ko je bil radar postavljen še brez obratovalnega dovoljenja , čez pol leta so pa začeli dobivat kazni za nazaj ..

pred eno uro, solorider pravi:

Neprilagojena hitrost :whistle:

to je Borutt eksplicitno zagotovil da to ne obstaja v zakonu .. tko da se tega držite prosim .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, thumper pravi:

vprašaj kranjčane ko je bil radar postavljen še brez obratovalnega dovoljenja , čez pol leta so pa začeli dobivat kazni za nazaj ..

Policijski ali od redarjev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Texo pravi:

borut, jaz sem imel pred leti primer z tovornjakom, takrat sem se uspel rešit, sem zapeljal v levo na nasprotni vozni pas in me je tako kamionđija zgrešil ..

je pa včeraj prijatelj imel primer z gasilci na nujno vožnji z vzvratno vožnjo .. no, on je imel srečo, da je uspel sestopit z mopeda, tako da so povozili samo motor .. me zanima, če bo zavarovalnica kaj pametovala ...

Premalo podatkov za karkoli pametnega napisati. Je bil sestavljen Zapisnik o ogledu kraja prometne nesreče oziroma je bila policija obveščena o prometni nesreči ? Je bilo sestavljeno Evropsko poročilo ali je bilo vse skupaj po domače narejeno in sicer po načelu močnejši zmaga ?

pred 3 urami, Scarabeo 500 pravi:

Zanimivo bi bilo videti epilog.

Včeraj blizu odcepa Dobrna. Trije policaji na motorjih. Eden je zdrsnil verjetno zaradi blatnega cestišča - nekaj je bilo na asfaltu. Sreča, da ni bil nihče poškodovan.

Kdo bo za kaj kriv? Cestno podjetje? Neprilagojena hitrost?

Scarabeo

Pozanimaj se. Verjetno bomo vsi z zanimanjem prebrali, kaj boš zvedel. 

pred 2 urami, Scarabeo 500 pravi:

Gre za prometno nesrečo/prekršek in nekdo mora biti kriv.:)

Ni vsaka prometna nesreča posledica prekrška ali kaznivega dejanja. 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

Pozanimaj se. Verjetno bomo vsi z zanimanjem prebrali, kaj boš zvedel. 

Lahko bi kaj konstruktivnega rekel - po črki zakona:). Tako kot zmeraj poveš brez dlake na jeziku.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, thumper pravi:

vprašaj kranjčane ko je bil radar postavljen še brez obratovalnega dovoljenja , čez pol leta so pa začeli dobivat kazni za nazaj ..

to je Borutt eksplicitno zagotovil da to ne obstaja v zakonu .. tko da se tega držite prosim .. 

Je to za radar kje objavljeno ?

Saj lahko tudi prehitevalni in vozni pas poiščeš v ustrezni pisani besedi. Če boš uspel, seveda. 

pred 6 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Lahko bi kaj konstruktivnega rekel - po črki zakona:). Tako kot zmeraj poveš brez dlake na jeziku.

Scarabeo

Glede na tvoje podatke sem še preveč napisal.

Ni vsak dogodek prometna nesreča. Je potrebno preveriti, če so bili izpolnjeni vsi pogoji za prometno nesrečo. Striktno po zakonu bi morala biti prometna nesreča tudi drsanje dela motorja po cesti pri nagibanju skozi ovinek, saj so izpolnjeni prav vsi pogoji za prometno nesrečo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima nekaj drugega... Zakaj miličarji v primeru nesreče "povzričitelju" vedno napišejo kazen, saj besede kot so nesreča, nezgoda in podobno opisujejo nekaj, kar ni storjeno namerno. Ali obstaja kakšen primer, da se kazni ne piše in na osnovi česa se miličar odliči, da bo kazen napisal ali pač ne?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, SF pravi:

Mene pa zanima nekaj drugega... Zakaj miličarji v primeru nesreče "povzričitelju" vedno napišejo kazen, saj besede kot so nesreča, nezgoda in podobno opisujejo nekaj, kar ni storjeno namerno. Ali obstaja kakšen primer, da se kazni ne piše in na osnovi česa se miličar odliči, da bo kazen napisal ali pač ne?

Ne gre za nesrečo ali za nezgodo, ampak za prometno nesrečo. 

Če je bila prometna nesreča posledica prekrška (pustimo sedaj kaznivo dejanje), potem se napiše kazen, saj je nastala posledica. Za izrek opozorila pa je pogoj, da ni nastala posledica. Obstaja pa ena izjema, ki se ji reče odstop od ogleda. Vendar mora ta odstop izpolnjevati določene pogoje. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

111/IV ZPrCP

Policist lahko odstopi od ugotavljanja dejstev in zbiranja dokazov, potrebnih za odločitev o prekršku pri prometni nesreči z majhno poškodbo, ne glede na to s katerim prekrškom je bila prometna nesreča povzročena, in o tem obvesti udeležence prometne nesreče. Preden policist odstopi od ugotavljanja dejstev in zbiranja dokazov, mora ugotoviti, ali voznik in vozilo izpolnjujeta pogoje za udeležbo v cestnem prometu po tem zakonu, zakonu, ki ureja voznike in zakonu, ki ureja motorna vozila. Če pri tem ugotovi kršitve v zvezi z izpolnjevanjem pogojev za udeležbo v cestnem prometu, ali se udeleženca prometne nesreče ne moreta sporazumeti o odgovornosti za povzročitev nesreče, opravi postopek iz drugega odstavka tega člena.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja , če se najdeta dva , ki se znata zmenit in oba priznata deljeni krivdo je smiselno ,da policaj odstopi od ogleda,saj oba privarčujeta na kazni , se mi pa zdi , da moraš podpisat za to eno listino , da se strinjaš . Toliko imam še v spominu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Ja , če se najdeta dva , ki se znata zmenit in oba priznata deljeni krivdo je smiselno ,da policaj odstopi od ogleda,saj oba privarčujeta na kazni , se mi pa zdi , da moraš podpisat za to eno listino , da se strinjaš . Toliko imam še v spominu :)

100 ljudi - 100 čudi, 100 žena - 200 sisa ....

Torej, ne poznam samo enega primera, ko je povzročitelj priznal krivdo, samo da se ne kliče Policije, naslednji dan pa vse zanikal ... Potem imaš problem dokazovati vse skupaj... Na žalost, smo si različni. Ne verjemi nikomur !!!! Pač, ga žlahta in znalci šolajo na 100 načinov... Ti imaš pa samo pizdarije ... Pa kamera, zlata stvar !!!! ( če nisi kriv )

Če nisem kriv, kličem Boruttove 100 % :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

100 ljudi - 100 čudi, 100 žena - 200 sisa ....

Torej, ne poznam samo enega primera, ko je povzročitelj priznal krivdo, samo da se ne kliče Policije, naslednji dan pa vse zanikal ... Potem imaš problem dokazovati vse skupaj... Na žalost, smo si različni. Ne verjemi nikomur !!!! Pač, ga žlahta in znalci šolajo na 100 načinov... Ti imaš pa samo pizdarije ... Pa kamera, zlata stvar !!!! ( če nisi kriv )

Če nisem kriv, kličem Boruttove 100 % :blush:

Ne bo držalo HD, pri postopku je bil policaj in obem ponudil možnost odstopa ogleda in nam to tudi razložil kaj pomeni , zato sva se oba tudi strinjala in če se nasprotna stran premisli imaš v rokah tehten dokaz-policijsko potrdilo o odstopu ogleda kjer smo vsi podpisani , tako da lahko zanika kar če, pa bo padlo na sodišču, vsaj moralo bi . 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Ne bo držalo HD, pri postopku je bil policaj in obem ponudil možnost odstopa ogleda in nam to tudi razložil kaj pomeni , zato sva se oba tudi strinjala in če se nasprotna stran premisli imaš v rokah tehten dokaz-policijsko potrdilo o odstopu ogleda kjer smo vsi podpisani , tako da lahko zanika kar če, pa bo padlo na sodišču, vsaj moralo bi . 

Ne govorim o odstopu ... Dobro je imeti  policijski zapisnik, pomaga, govorim o mojem zadnjem primeru....

Tudi IPA je pomagala :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HD-Dyna pravi:

Ne govorim o odstopu ... Dobro je imeti  policijski zapisnik, pomaga, govorim o mojem zadnjem primeru....

Tudi IPA je pomagala :blush:

Sory, zamešal :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

 

Tudi IPA je pomagala :blush:

A ni bilo sedaj v Ljubljani neko druženje IPA ? Če se ne motim so prišli tudi beograjčani?
To še traja ali je že konec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DL650 pravi:

A ni bilo sedaj v Ljubljani neko druženje IPA ? Če se ne motim so prišli tudi beograjčani?
To še traja ali je že konec?

7.5. je blo žegnanje v Dovju ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Jure pravi:

Policijski ali od redarjev?

radar je radar , kazen je kazen , denar je denar , pooblastila so pooblastila , inkasanti so inkasanti , veze so veze (in te so med poliinkasanti in redovniki zelo močne kot je razvidno iz tistega posnetka z Vrhnike - na koncu) .. folku se je nabralo cel kup kazni - in kaj misliš koliko so jih poslali občinskim možem in zaposlenim v policiji? 

pred 8 urami, Borutt pravi:

Ni vsaka prometna nesreča posledica prekrška ali kaznivega dejanja. 

bravo..končno izjava .... imaš kak konkreten primer pri samostojnem padcu civilnega motorista? ker v tem primeru bi se mogoče kdaj pa kdaj odvetnik le skliceval na določene odločitve sodišč v preteklosti..

pred 8 urami, Borutt pravi:

Je to za radar kje objavljeno ?

Saj lahko tudi prehitevalni in vozni pas poiščeš v ustrezni pisani besedi. Če boš uspel, seveda. 

. Striktno po zakonu bi morala biti prometna nesreča tudi drsanje dela motorja po cesti pri nagibanju skozi ovinek, saj so izpolnjeni prav vsi pogoji za prometno nesrečo. 

bilo..v časnikih / časopisih .. 

odvisni kateri del motorja .. če se ta del imenuje distančnik ali drsnik potem je to namenjeno temu .. razen če se le-ti ne delijo na distančnike in drsnike na civilnih motorjih in distančnike/drsnike na policijskih motorjih..

pred 7 urami, Borutt pravi:

Ne gre za nesrečo ali za nezgodo, ampak za prometno nesrečo. 

Če je bila prometna nesreča posledica prekrška , potem se napiše kazen, saj je nastala posledica. Za izrek opozorila pa je pogoj, da ni nastala posledica. Obstaja pa ena izjema, ki se ji reče odstop od ogleda. Vendar mora ta odstop izpolnjevati določene pogoje. 

 

. Striktno po zakonu bi morala biti prometna nesreča  saj so izpolnjeni prav vsi pogoji za prometno nesrečo. ne poznam nobene prometne nesreče ali "sorodnega dogodka" , ki bi bil brez vsake posledice.. torej izrek opozorila ni možen ker je posledica zmeraj ..ali pa sploh ni potreben če ni posledice ter je samo prekršek za katerega sepač izreče kazen ..

pred 10 minutami, Kmet2 pravi:

Ne bo držalo HD, pri postopku je bil policaj in obem ponudil možnost odstopa ogleda in nam to tudi razložil kaj pomeni , zato sva se oba tudi strinjala in če se nasprotna stran premisli imaš v rokah tehten dokaz-policijsko potrdilo o odstopu ogleda kjer smo vsi podpisani , tako da lahko zanika kar če, pa bo padlo na sodišču, vsaj moralo bi . 

 

skratka : če se nasprotnik pozna s policajem si kakorkoli pušnil ... djaba ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!