Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

A če policaj sam z roko maha da ustav, ti ni treba ustavt? Ker ko me je ustavil je eden samo nekaj mahal, drugi je pa, pol ko sm že skoraj s ceste zapeljal, le liziko pokazal. Nas so učili da te lahko ustav z žižgom, liziko, enmu piskam sirene pa tist ko ma ponoč kot eno lampo.

Ni ti treba ustaviti če te ni pravilno ustavil. Jaz bi se na tvojem mestu vseeno ustavil, potem pa bi mu rekel naj si še enkrat prebere kakšna policijska navodila nato pa bi odpeljal. Če maha z roko recimo pomeni da pospeši da se izprazne križišče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ti treba ustaviti če te ni pravilno ustavil. Jaz bi se na tvojem mestu vseeno ustavil, potem pa bi mu rekel naj si še enkrat prebere kakšna policijska navodila nato pa bi odpeljal. Če maha z roko recimo pomeni da pospeši da se izprazne križišče

Kaj pa, če ni nikjer nobenega križišča? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ti treba ustaviti če te ni pravilno ustavil. Jaz bi se na tvojem mestu vseeno ustavil, potem pa bi mu rekel naj si še enkrat prebere kakšna policijska navodila nato pa bi odpeljal. Če maha z roko recimo pomeni da pospeši da se izprazne križišče

Ti dopuščam, da si sam izluščiš svojo bučko... :trance_33_sleep:

Popravljeno . Popravil yack_ass
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti dopuščam, da si sam izluščiš svojo bučko... :trance_33_sleep:

Jaz govorim iz svojih lastnih izkušenj, ker se je meni isto že zgodilo, in sem odgovoril na vprašanje ki ga je zastavil lux. Mahanje z roko ni pravilen postopek ustavljanja, odloči se pa sam kaj boš naredil. Očitno nisi dovolj pravno podkovan yack in bi tebi prav prišlo da bi si izluščil svojo prazno bučo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi je slaba odločitev, da policaju narekuješ kako naj opravlja svoje delo/kaj je prav in kaj ne/... (če mu nisi ravno nadrejen). Pritožbee in napake pa potožiš nadrejenim.

Zgolj iz mojih izkušenj. Mislim, da je v tej temi vsaj 5 strani postov tudi o tem :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, zanimivo vprašanje... Kako je s stacionarnimi radarji na slovenskih avtocestah? Glede na to, da te najverjetneje slika "od spredaj" se na sliki ne vidi tablice. :whistle:

Ali to pomeni, da ne morejo s temi radarji kaznovati motoristov?

Marty

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno ne, lani sem bil menda 2x tako slikan (naselje, 60,65 maksimalno)... če si potem če kdo v avtu sedi zapiše tablico verjetno ne velja?

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če te slika kangoo, od zadaj. Te potem ustavi policaj in ne naredi zapisnika. Ali mu je slika dovolj ali bi moral narediti zapisnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan,

danes so me zaustavili policaji in sicer zaradi presežene hitrosti v naselju, baje unsure.gif

Baje so me posneli s stacionarnim radarjem v parkiranem civilnem avtomobilu. Patrulja me je zaustavila nekje sredi naselja, zahtevala dokumente in nato mi je policaj rekel da sem peljal 66km/h. Pa ga vprašam ja kje ste me pa zmerili in mi je razložil da imajo zgoraj postavljeni avtomobil.

Po nekaj besedah reče možakar da nič ne more ker so me pač slikali in da more napisati kazen. Jaz osebno sploh nisem opazil da so me slikali... a ni ponavadi bliskavica če te slikajo???? No in potem ga vprašam ja in kam ste me slikali in reče možakar da od spredaj????? ... pa jaz njemu ja pa kako veste da sem to jaz in reče da me je zdaj legitimiral in da je ugotovil identiteto voznika.... pa kako on ve kter motor more ustavit, še jaz k se mal spoznam na motorje od spredaj glih ne prepoznam vsazga motorja!!!

No uglavnem glede da sem slikan od spredaj, da ni nikjer videt tablice na sliki.... mi je logično da pritožbo napišem, ker mi res ni jasno kako bodo oni dokazali da sem to res jaz!!!

A ima kateri izkušnje s pisanjem pritožbe na radar s fotografijo ki te slika od spredaj, ker to je men čist sumljivo ph34r.gif

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje. Zanima me, ali zakon prepoveduje uporabo slušalk, oziroma poslušanje glasbe pri vožnji z motorjem? Seveda ob predpostavki da glasnost ni prevelika, in zraven brez problema slišim tako motor kot ostale stvari, reimo hupo avtomobila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro potem.. ponavadi mam na eno uho glasbo, oziroma na obeh skupaj, in tišje.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SONCE, zihr?

ZVCP glede slušalk pravi:

IV. POSEBNE OBVEZNOSTI VOZNIKOV

Prepoved uporabe določenih naprav ali opreme

72. člen

(1) Voznik in učitelj vožnje med vožnjo ne sme uporabljati opreme ali naprav na način, ki bi zmanjševale njegovo slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila (maska, slušalke, telefon itd.).

(2) Voznik med vožnjo ne sme poslušati radia ali drugih zvočnih naprav s takšno glasnostjo, ki mu onemogoča normalno slušno zaznavanje v cestnem prometu.

(3) Ne glede na prvi odstavek tega člena sme voznik, razen kandidat za voznika, ki ga učitelj vožnje uči vožnje motornega vozila, in kandidat za voznika, ki vozi osebni avtomobil v spremstvu spremljevalca, med vožnjo telefonirati, vendar le ob uporabi v vozilo vgrajene naprave za prostoročno telefoniranje ali brezžične slušalke za eno uho, če mu pri tem ni treba fizično upravljati telefonskega aparata. Pri opravljanju nalog, potrebnih za reševanje življenja ali premoženja, preprečitev ali odpravo velike materialne škode, preprečitev ali odpravo onesnaženja okolja in nalog policije, je med vožnjo dovoljena uporaba radijske postaje.

(4) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik oziroma učitelj vožnje motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

slušalke zmanjšujejo slušno zaznavanje okolice, tudi na minimalni glasnosti (isto je s čepki za ušesa)

v praksi pa (na srečo) ne vem koliko se tale člen izvaja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor razumem lahko poslušam glasbo oziroma radio, vendar z takšno glasnostjo da mi "omogoča normalno slušno zaznavanje v cestnem prometu".

Ali ne razumem pravilno? Ker če ni tako, potemtakem tudi v avtomobilu nebi smel poslušati radio, ker z tem zmanjšujem moje slušno zaznavanje v cestnem prometu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slušalke zmanjšujejo slušno zaznavanje okolice, tudi na minimalni glasnosti (isto je s čepki za ušesa)

Aha, kje pa je to definirano? Oziroma se ob pregledu policist z svojo "bučo" odloči ali mi je naprava, v tem primeru slušalka preprečevala normalno slušno zaznavanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol tut cepki za usesa niso lih dobra stvar,ker lahko kaj preslisis...

Ma, se strinjam. Če se zalotim, da med vožnjo z motorjem kaj razmišljam, si to takoj zbijem iz buče. Enkrat sem se zarad tega, ker sem bil raztresem, že zložu.

Med vožnjo morš bit 100 % prisoten, z vsemi možnimi čutili, pa kdaj še kakšnen zmanjka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam dostikrat muziko not, kr na glas .Motor čutim med nogami, špegle in okolico pa vedno vizualno spremljam. Vizualno je itak 80-90% naših zaznav ...

In ja - pri tem vozim bolj sproščeno, nisem predan adrenalinu, kot takrat, ko vozim brez muzike in privjam gas iz čistega dolgčasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam dostikrat muziko not, kr na glas .Motor čutim med nogami, špegle in okolico pa vedno vizualno spremljam. Vizualno je itak 80-90% naših zaznav ...

In ja - pri tem vozim bolj sproščeno, nisem predan adrenalinu, kot takrat, ko vozim brez muzike in privjam gas iz čistega dolgčasa.

Ma, z musko na motorju sicer nimam izkušenj, sam če primerjam z avtom pol ... z avtom z musko alpa kakšno debato sicer vsak voz bol počas. Ampak a bi lahko preprečil nesrečo če zaradi "ležernosti" ne opaziš ene petarde ki piči 200 mim?

Na motorju pa podobno - tut če ne privijaš gasa, alpa ga sam mal, si na motorju še zmeri ogrožena vrsta zarad avtomobilistov, ki pač ne vejo da so na cestah tut motoristi. Če v avtu taki privijajo musko pa še sploh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SONCE, zihr?

ZVCP glede slušalk pravi:

slušalke zmanjšujejo slušno zaznavanje okolice, tudi na minimalni glasnosti (isto je s čepki za ušesa)

v praksi pa (na srečo) ne vem koliko se tale člen izvaja ...

Ni ravno zihr. :whistle:

Odvisno, kako si kdo razlaga zakon. :alien1:

NejcZ je dal dobro primerjavo z akustiko v osebnem vozilu, jaz pa bi dodal še homologirane čelade, ki imajo že vgrajene slušalke za telefon in medsebojno komuniciranje.

Moje mnenje je, da policisti za slušalke nebi težili, zato sem dal tak odgovor. Predpostavljeno je bilo, da je glasba zmerna in nebi ovirala slušnih zaznav ostalega prometa, kar pa dejansko z zakonom ni prepovedano.

Mene osebno moti že zvok iz mojega izpušnega lonca, da ne zaznam vseh zvokov iz okolja, ki bi jih želel, zato slušalk jaz osebno ne uporabljam in nikoli nisem imel želje po tem. Meni že tako in tako piska v ušesih še nekaj ur po končani vožnji in verjetno glasbe iz slušalk tako in tako nebi slišal. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo off topic, vseeno ti želim, da slušalk za poslušanje glasbe ne uporabljaš. Za sporazumevanje, telefoniranje že mogoče, če je nuja.. pa vseeno, pusti to pri miru. Precej let nazaj, sem probal s slušalkami na kolesu (2x). Verjemi, kadar goniš, goniš. Ko si v fotelju, pa si v fotelju. Tudi brez slušalk sem imel prevoze z rešilcem :naughty:

Popravljeno . Popravil Trdonja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak za ceno po kateri jih kupi policija, bi ga lahko amrsikdo imel :rolleyes:

Očitno do sedaj še nisi slišal za t.i. količinski popust. Naenkrat pri uvozniku naroči kakih 100 motorjev, pa jih boš tudi ti dobil po taki ceni kot policija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ko bi bilo samo to, je pa zraven še precej reči, na koncu pa vozila dobijo po smešnih cenah.

pa ti to veš,ali kar tako neki nabijaš? obstaja nekaj, čemur se reče javni razpis.....in zanimivo, tu ni toliko bistvena cena, temveč ostali pogoji (doba garancije, servisiranja,odzivnost,itd.....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!