Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

meni se že, ko slišim sam pojem policija :angry: dvigne pritisk.... ker to, kar si eni modri dovolijo na Goričkem počet...to nima nobene oblike... in ker jih skrajno NE maram, bom raje tiho... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor razumem lahko poslušam glasbo oziroma radio, vendar z takšno glasnostjo da mi "omogoča normalno slušno zaznavanje v cestnem prometu".

Ali ne razumem pravilno? Ker če ni tako, potemtakem tudi v avtomobilu nebi smel poslušati radio, ker z tem zmanjšujem moje slušno zaznavanje v cestnem prometu

Pravilno razumeš. So že težili zaradi preglasne glasbe v avtu ...

Aha, kje pa je to definirano? Oziroma se ob pregledu policist z svojo "bučo" odloči ali mi je naprava, v tem primeru slušalka preprečevala normalno slušno zaznavanje?

tudi to IMO drži. Policist je tisti, ki presodi.

Ni ravno zihr. :whistle:

Odvisno, kako si kdo razlaga zakon. :alien1:

NejcZ je dal dobro primerjavo z akustiko v osebnem vozilu, jaz pa bi dodal še homologirane čelade, ki imajo že vgrajene slušalke za telefon in medsebojno komuniciranje.

Moje mnenje je, da policisti za slušalke nebi težili, zato sem dal tak odgovor. Predpostavljeno je bilo, da je glasba zmerna in nebi ovirala slušnih zaznav ostalega prometa, kar pa dejansko z zakonom ni prepovedano.

Mene osebno moti že zvok iz mojega izpušnega lonca, da ne zaznam vseh zvokov iz okolja, ki bi jih želel, zato slušalk jaz osebno ne uporabljam in nikoli nisem imel želje po tem. Meni že tako in tako piska v ušesih še nekaj ur po končani vožnji in verjetno glasbe iz slušalk tako in tako nebi slišal. :blush:

hehe, točno to, odvisno od interpretacije zakona.

Kar se spomnim še iz starih časov in foruma avtoakustika.com so nekaterim že težili zaradi preglasne glasbe, glede slušalk pa ne vem.

Kaj dosti se zaradi zakona nebi sekiral, mislm da če "normalno funkcioniraš" med vožnjo, ti nebi smeli težit. Zlasti če na policistovo vprašanje zakaj slušalke normalno razložiš kaj in kako in se ne zadereš nazaj da ti nima kej težit.

Zaradi svoje varnosti (in ne zakona) pa slušalk ne uporabljam med tekom, na biciklu, motorju, v avtu... Tudi če so na min. glasnosti se kdaj lahko zgodi da kaj preslišiš (medveda ki lomasti, avto ki cvili za tabo ker te je prepozno opazil, motorista ki ga žge čez ovinke :P).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo od vas že dobil kaj takšnega?

Ne. BTW, ali samo jaz vidim odstopanja v barvi podlage pri datumu in uri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem sicer videl policaje,ki so stali ne vrh brega pred Slo.Bistrico nisem pa videl da bi me hotli ustavit.Čez tri ure pa se pojavijo naši policaji na dvorišču in me začnejo spraševat kje sem se kaj ta dan vozil in da je najboljše če pokličem oz. se zglasim na p.p.Sl .Bistrica,da povem zakaj se bojda nisem hotel ustavit in da so se spustili z plavo lučjo za menoj in me niso mogli dobit. To sem tudi storil in povedal,da jih nisem videl oz.nisem videl da bi mahal gdo od njiju z loparjam saj ni razloga,da nebi hotu ustavi,kar pa ni zanimalo nobenega od dveh policajev in sem po kratkem postopku dobu ček za 500 euričev.Zanima me ali ima kdo podobno izkušnjo in ali se na to splača pritožit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in sem po kratkem postopku dobu ček za 500 euričev.Zanima me ali ima kdo podobno izkušnjo in ali se na to splača pritožit?

No, če si dobil ček za 500€ pomeni, da ga lahko vnovčiš in si bogatejši za 500€. Mislim pa, da so ti dali položnico, ki jo moraš plačat :closedeyes:

No, šalo na stran. Po moje je najbolje plačat in prišparaš 250€, če plačaš v 8ih dneh. Če se boš mudil s kakšno pritožbo, boš plačal celoten znesek + lahko ti zaračunajo stroške postopka pri sodniku za prekrške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tudi na policijo jst ne bi šel..... Smotana situacija...

Za ustavljanje ne rabi loparja...dovolj je kretnja z roko.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej plačaj Yeti in ne mešaj dreka,da neu še slabše ne? V bodoče pa je najboljše,da se ustavim pri vsakih policajih ob cesti in jih vprašam al so me al me niso sličajno ustavljali!? Ka češ! Občutek pa je vseeno beden če moraš denar dat zato ker nisi vidu ali pa zato ker si je nekdo nekaj zmislu!

L.P.Yeti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. BTW, ali samo jaz vidim odstopanja v barvi podlage pri datumu in uri?

Tudi meni se ob povečavi zazdi bolj rumenkasto ozadje, samo pisava je pa ista...

U pismo,tolk nul pa se nism vidu :D

Zgleda,da je mal zajebu eure pa bivse tolarje :)

Že morda, samo v mesecu maju?

Kakorkoli že, čim manj takšnih listov, ne glede na znesek vam želim :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, ali samo jaz vidim odstopanja v barvi podlage pri datumu in uri?

... kot da bi bilo z edegs-om prekrito. :hmm: Dvomim, da je pravi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej plačaj Yeti in ne mešaj dreka,da neu še slabše ne? V bodoče pa je najboljše,da se ustavim pri vsakih policajih ob cesti in jih vprašam al so me al me niso sličajno ustavljali!? Ka češ! Občutek pa je vseeno beden če moraš denar dat zato ker nisi vidu ali pa zato ker si je nekdo nekaj zmislu!

L.P.Yeti

:slap:

Če želi policist ustaviti vozilo, mora to narediti jasno in nedvoumno, na varen način za vse udeležence v prometu in zase ter na primernem kraju.

Če te je res ustavljal, potem je najbolje, da si priskrbiš očala, ker zaradi slabega vida in opazovanja ogrožaš sebe in druge udeležence v prometu.

V primeru, da so si policisti to izmislili, se ti pa vseeno ne piše dobro, ker v naši pravni in pošteni državi ne moreš nič, če se policist spomni, da ti bo napisal kazen kakršna je v tvojem primeru.

Samo ti in policist vesta kaj je res. Dejstvo pa je, da si policisti zaradi pritiska nadrejenih dostikrat tudi kaj izmislijo, dejstvo pa je tudi, da vozniki dostikrat ignorirajo navodila policistov. Lahko bi si razlagali, da si tisti dan nekaj spil in nisi hotel ustaviti. Ko si prišel na policijsko postajo, si imel vse potrebne dokumente in opremo, pihati ti pa niso mogli dati ali pa za nazaj preveriti, če si imel obvezno opremo.

Najboljšo možnost za ureditev te situacije si imel takrat, ko si šel na PP. Mogoče ti je pa sploh niso dali. :?

Lahko se pritožiš, vendar bi ti jaz dal v takem primeru malo možnosti za uspeh (mogoče sem malo pesimista, kadar gre za take zadeve). Žal.

L.P. in veliko varnih kilometrov ti želim. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa rečeš kurc gleda vse, dobiš kolega, ki ti bo priča, da sta se skupaj vozila (sicer si za to že zamudil, bi moral preden si šel na PP) in podaš ugovor.

Če je vse tako kot si rekel, lahko da bi prišel čez. Kdor ne riskira ne profitira. Kdor riskira, včasih popuši. Tvoja odločitev, ker sam veš kako je res bilo.

Če bi sam imel tako situacijo kot si opisal, sigurno ne bi plačal brez pritožbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SONCE, zihr?

ZVCP glede slušalk pravi:

slušalke zmanjšujejo slušno zaznavanje okolice, tudi na minimalni glasnosti (isto je s čepki za ušesa)

v praksi pa (na srečo) ne vem koliko se tale člen izvaja ...

v praksi boš kaznovan, če boš naredil kaj drugega narobe (npr. kaki čuden manever) in te bo žandar zato ustavil, nato pa ugotovil, da imaš v uhi še slušalko/e. takrat lahko dobiš porcijo za vse, drugače pa mislim da se s tem nihče ne obremenjuje na suho :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem sicer videl policaje,ki so stali ne vrh brega pred Slo.Bistrico nisem pa videl da bi me hotli ustavit.Čez tri ure pa se pojavijo naši policaji na dvorišču in me začnejo spraševat kje sem se kaj ta dan vozil in da je najboljše če pokličem oz. se zglasim na p.p.Sl .Bistrica,da povem zakaj se bojda nisem hotel ustavit in da so se spustili z plavo lučjo za menoj in me niso mogli dobit. To sem tudi storil in povedal,da jih nisem videl oz.nisem videl da bi mahal gdo od njiju z loparjam saj ni razloga,da nebi hotu ustavi,kar pa ni zanimalo nobenega od dveh policajev in sem po kratkem postopku dobu ček za 500 euričev.Zanima me ali ima kdo podobno izkušnjo in ali se na to splača pritožit?

:headbang: draga šala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v praksi boš kaznovan, če boš naredil kaj drugega narobe (npr. kaki čuden manever)

Naprimer poslušaš majkl đeksona in ves vzhičen od njegove glasbe in krasnega vokala, stopiš na kesl in izvedeš moonwalkerja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap:

Če želi policist ustaviti vozilo, mora to narediti jasno in nedvoumno, na varen način za vse udeležence v prometu in zase ter na primernem kraju.

Če te je res ustavljal, potem je najbolje, da si priskrbiš očala, ker zaradi slabega vida in opazovanja ogrožaš sebe in druge udeležence v prometu.

V primeru, da so si policisti to izmislili, se ti pa vseeno ne piše dobro, ker v naši pravni in pošteni državi ne moreš nič, če se policist spomni, da ti bo napisal kazen kakršna je v tvojem primeru.

Samo ti in policist vesta kaj je res. Dejstvo pa je, da si policisti zaradi pritiska nadrejenih dostikrat tudi kaj izmislijo, dejstvo pa je tudi, da vozniki dostikrat ignorirajo navodila policistov. Lahko bi si razlagali, da si tisti dan nekaj spil in nisi hotel ustaviti. Ko si prišel na policijsko postajo, si imel vse potrebne dokumente in opremo, pihati ti pa niso mogli dati ali pa za nazaj preveriti, če si imel obvezno opremo.

Najboljšo možnost za ureditev te situacije si imel takrat, ko si šel na PP. Mogoče ti je pa sploh niso dali. :?

Lahko se pritožiš, vendar bi ti jaz dal v takem primeru malo možnosti za uspeh (mogoče sem malo pesimista, kadar gre za take zadeve). Žal.

L.P. in veliko varnih kilometrov ti želim. :OK:

Danes sem šel še enkrat na mesto, kjer sta stala policaja in ga poslikal. Na kratko povedano:stala sta na makedamskem(desnem-jasno) odstavnem pasu polnim lukenj, katerega menda uporablja lokalni avtoprevoznik za parkiranje svojega tovornjaka. Zagledati jih nisem mogel prej kot na enih 50ih metrih saj se do tja vspenjaš iz smeri Zg.Polskava po strmem bregu, kateri se izpelje v lep dokaj oster levi ovinek na katerem sta tudi stala moža postave.Tu se da motor lepo spustit in če se pripelješ kak kilometer več kot 90kmh nimaš ravno čas gledat(vidim pa res bolj slabo a le na razdalji 10cm zato pa imam špegle za čitanje) kaj dela kdo z rokami ob cesti tudi zato, ker je malo naprej avtobusna postaja in prehod za pešce nato pa še trije lepi zavoji do gostilne na desni, kjer se začne omejitev60kmh.Na p.p. pa sem povedal le, da nisem opazil da bi me hotela ustavit in da nimam nobenih razlogov, da nebi ustavil saj imam izpraven motor(gume stare 14dni)izpit,ne pijem in ne kadim,tablica pa je več kot očitna z napisom yeti in nameščena tako kot mora bit.Naj bi me tudi lovila z plavo lučjo in sireno pa nič ne vem o tem.Ali sem bil res prehiter ali pa sta se predolgo v avto pokala saj če bi me dohiteja bi sigurno ustavil saj nimam kaj skrivat.Policaj pa mi je odgovoril,da je čisto možno kaj sem povedal le da sta onadva to videla čisto drugače in zapisnik in položnica sta bila hitro spisana podpisal pa je nisem.

Za pritožbo sem tudi jaz pesimist ker vrana vrani še nikoli ni oči skljuvala mar ne?

L.P.-Yeti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pritožbo sem tudi jaz pesimist ker vrana vrani še nikoli ni oči skljuvala mar ne?

Zdaj al si sodnik za prekrške, al si policaj, al pa onadva nista policaja...al kakšne vrste vrana si ti :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!