Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

no ku sm reku, pač je recesija in v recesiji je vse večja represija :whistle:

pa še rima se, torej gotovo drži :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ok, jaz bi pa potreboval kakšen nasvet kaj storiti v tem primeru..

kolega je z avtom danes zjutraj ustavil policaj, in seveda - radar. namerjenih meni se zdi 68km/h v naselju in ker mu je bilo malo čudno da je toliko prekoračil je prosil če mu policist to pokaže. policaj je odvrnil da ne, ker se mu je podatek že zbrisal in mu na radarskem merilniku pokazal le ničle. a ni policaj dolžan pokazati meritve in ali je sploh možno da se mu je meritev kar "zbrisala" ? fora je tudi v tem da ima v avtu radar detektor, ki ni baje zaznal popolnoma nič. je možno da je policaj izmerjeno hitrost kratkomalo "pričaral"? (in kako to sploh dokazovati)

jaz osebno sicer nad pritožbami nisem preveč navdušen, ker ponavadi potegneš ta kratko, vendar je ta situacija malo čudna.. kaj menite

LP

Popravljeno . Popravil carmagedon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, jaz bi pa potreboval kakšen nasvet kaj storiti v tem primeru..

kolega je z avtom danes zjutraj ustavil policaj, in seveda - radar. namerjenih meni se zdi 68km/h v naselju in ker mu je bilo malo čudno da je toliko prekoračil je prosil če mu policist to pokaže. policaj je odvrnil da ne, ker se mu je podatek že zbrisal in mu na radarskem merilniku pokazal le ničle. a ni policaj dolžan pokazati meritve in ali je sploh možno da se mu je meritev kar "zbrisala" ? fora je tudi v tem da ima v avtu radar detektor, ki ni baje zaznal popolnoma nič. je možno da je policaj izmerjeno hitrost kratkomalo "pričaral"? (in kako to sploh dokazovati)

jaz osebno sicer nad pritožbami nisem preveč navdušen, ker ponavadi potegneš ta kratko, vendar je ta situacija malo čudna.. kaj menite

LP

mora ti pokazat!!!

kako boš dokazal da ni pokazal je pa druga stvar..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, jaz bi pa potreboval kakšen nasvet kaj storiti v tem primeru..

kolega je z avtom danes zjutraj ustavil policaj, in seveda - radar. namerjenih meni se zdi 68km/h v naselju in ker mu je bilo malo čudno da je toliko prekoračil je prosil če mu policist to pokaže. policaj je odvrnil da ne, ker se mu je podatek že zbrisal in mu na radarskem merilniku pokazal le ničle. a ni policaj dolžan pokazati meritve in ali je sploh možno da se mu je meritev kar "zbrisala" ? fora je tudi v tem da ima v avtu radar detektor, ki ni baje zaznal popolnoma nič. je možno da je policaj izmerjeno hitrost kratkomalo "pričaral"? (in kako to sploh dokazovati)

jaz osebno sicer nad pritožbami nisem preveč navdušen, ker ponavadi potegneš ta kratko, vendar je ta situacija malo čudna.. kaj menite

LP

meritev ti mora pokazati, če ne drugače rešite to pri sodniku, jaz zapisnika nebi podpisal. tisto o radar detektorju pa le zamolči :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok imam zdaj še malo več podatkov.. policist naj bi ga ustavil kar nekako preko križišča, tako da mu je mahal z roko, vsaj opisano mi je bilo na tak način, kot da je policist res nenadoma "skočil izza ovinka" in mahal, češ ustavi. no bila je baje dolga debata in pametovanje dvema policajema, na koncu je hotel da se pod opombe na zapisniku zapiše dejanska situacija da policaj ni hotel pokazat izmerjene vrednosti, policist tega ni hotel storiti, zato kolega tud podpisat ni hotel.. nato mu je policist menda rekel češ naj se pritoži in napiše da mu je radar detektor zatajil in je zato prekoračil hitrost in na splošno se je policaj nekako "norca delal".

drugače pa ali niso ti detektorji dovoljeni (saj ni motilec radarja). zanima me samo če je smiselno iti v pritožbo in s tem tvegati da na koncu plača polno ceno + sodne stroške ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok imam zdaj še malo več podatkov.. policist naj bi ga ustavil kar nekako preko križišča, tako da mu je mahal z roko, vsaj opisano mi je bilo na tak način, kot da je policist res nenadoma "skočil izza ovinka" in mahal, češ ustavi. no bila je baje dolga debata in pametovanje dvema policajema, na koncu je hotel da se pod opombe na zapisniku zapiše dejanska situacija da policaj ni hotel pokazat izmerjene vrednosti, policist tega ni hotel storiti, zato kolega tud podpisat ni hotel.. nato mu je policist menda rekel češ naj se pritoži in napiše da mu je radar detektor zatajil in je zato prekoračil hitrost in na splošno se je policaj nekako "norca delal".

drugače pa ali niso ti detektorji dovoljeni (saj ni motilec radarja). zanima me samo če je smiselno iti v pritožbo in s tem tvegati da na koncu plača polno ceno + sodne stroške ??

... detektor je prepovedan ... preberi ZVCP ...

... policist mora pri ustavljanju stati na vozišču in dati nedvoumne znake ...

... neposredno ti mora pokazati, če je meril z laserjem, drugače ne ... ima sliko ...

Popravljeno . Popravil Gallus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... detektor je prepovedan ... preberi ZVCP ...

... policist mora pri ustavljanju stati na vozišču in dati nedvoumne znake ...

... neposredno ti mora pokazati, če je meril z laserjem, drugače ne ... ima sliko ...

II. PRAVILA CESTNEGA PROMETA

24. člen

(1) Udeleženci cestnega prometa se morajo ravnati po prometnih pravilih, razen:

– če je drugače določeno s prometnim znakom;

– če drugače odredi policist;

– če v skladu s pooblastili drugače odredi občinski redar.

(2) Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati tako, da ne ovirajo ali ogrožajo drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzročajo škode.

(3) Udeleženci cestnega prometa ne smejo uporabljati in tudi ne imeti pri sebi ali v vozilu ali na njem naprav, s katerimi bi lahko otežili, motili ali preprečili delovanje merilnih ali drugih naprav ali tehničnih sredstev, ki jih uporabljajo pooblaščeni organi pri nadzoru cestnega prometa.

(4) Naprav iz prejšnjega odstavka ni dovoljeno vgraditi oziroma namestiti v ali na vozilo.

(5) Naprava iz tretjega odstavka tega člena, ki jo udeleženec cestnega prometa uporablja ali jo ima pri sebi ali v vozilu ali na njem, se odvzame. Če voznik ne odstrani naprave z vozila ali iz njega, se jo odstrani z neposredno fizično prisilitvijo na njegove stroške.

(6) Z globo 400 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju s tretjim odstavkom tega člena.

(7) Z globo najmanj 8.000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki ravna v nasprotju s četrtim odstavkom tega člena, odgovorna oseba pa z globo najmanj 800 eurov. Z globo najmanj 800 eurov se kaznuje za tak prekršek fizična oseba.

S tem so mišljeni motilci in ne javljalniki radarja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdaj mi je en model razlagal da je "kolega od kolega" :blink: pojahal policaj ker je šel v konici mimo kolone do semaforja (kot vsi). Ker je ta tip tak...velik nakladač in no-motorist, sem pomislil da je ziher "kolega od kolega" bil še kaj pameten zraven...

Povejte mi- a je že koga od vas policaj pojahal zaradi take stvari?

Kaj pa ko je kaka nesreča ali huda kolona in vse stoji in se pelješ mimo kolone? Naprimer med kolonami po AC in podobno? So koga?

Seveda mislim normalno počasno vožnjo mimo stoječe (ali počasi premikajoče-se) kolone, ne neke telovadbe in vožnje po trepalnicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj mi je en model razlagal da je "kolega od kolega" :blink: pojahal policaj ker je šel v konici mimo kolone do semaforja (kot vsi). Ker je ta tip tak...velik nakladač in no-motorist, sem pomislil da je ziher "kolega od kolega" bil še kaj pameten zraven...

Povejte mi- a je že koga od vas policaj pojahal zaradi take stvari?

Kaj pa ko je kaka nesreča ali huda kolona in vse stoji in se pelješ mimo kolone? Naprimer med kolonami po AC in podobno? So koga?

Seveda mislim normalno počasno vožnjo mimo stoječe (ali počasi premikajoče-se) kolone, ne neke telovadbe in vožnje po trepalnicah.

Ja eden je peljal v križišču prek kolone po drugem pasu in nato "potegnil" pred onimi, ki so stali na tistem pasu in je dobil kazen. Kako pa je na AC pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikjer v evropi (ne EU, evropi) mi se nobena uradna oseba ni tezila zaradi tega.

razen v sloveniji.

so res ekstra super duper modeli, tile vasi "palcaji".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so res ekstra super duper modeli, tile vasi "palcaji".

Meni so noro zabavni. Včeraj so mi napisali položnico za 120 eur, ker sem na avtu pozabil prižgati luči... Aja, ura je bla sončnih cirka 3 popoldne...

Mene samo zanima, kdaj pa voznike sploh opozarjajo. A če si kteri pregloboko po nosu šari al kaj, mater da jim j**** u u***...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko sem vceraj videl "neprizganih" in "nazganih" na cesti........... pa pazi foro, ne zvecer/ponoci. od 11:30 dalje, ko sem priromal na soncno stran alp.

najboljsejsi je bil model na poti do gornjega grada; najprej se ustavi, da da tovornjaku prednost preko mosticka. vse ok, samo ded stoji na sredini 4,0m siroke ceste, kamion pa po skarpi mimo ali kako ?! manevriranje na cesti je bilo vredno vsake keystone kops-matineje.

se prifijakamo do semaforja (nekaj popravljajo cesto) nekaj 100 metrov dalje, ded se spet vzorno ustavi.............. na sredini ceste. prikolica pa se malo bolj na sredini. kontra promet seveda ne more mimo, ker bi kamioncek odnesel prikolico, kosilnico na prikolici, skodo in deda v skodi. ded se smehlja v avtu in bulji kot novorojeno teletce. se mu je dogajalo, yep.

"dobro" da je ded pustil desno "dovolj" prostora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mene pa zanima če si na AC dolžan ustaviti policaju, ki stoji in te ustavlja z odstavnega pasu. To se namreč dnevno dogaja na gradbišču gorenjske avtoceste pri Brezjah. Čeprav je to avtocesta se pri zožanju postavi policaj na odstavni pas in veselo meri hitrost ter ustavlja z liziko. Kolikor je meni poznano nimajo pešci na AC kaj iskat!? in tudi ustavljanje na AC je prepovedano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mene pa zanima če si na AC dolžan ustaviti policaju, ki stoji in te ustavlja z odstavnega pasu. To se namreč dnevno dogaja na gradbišču gorenjske avtoceste pri Brezjah. Čeprav je to avtocesta se pri zožanju postavi policaj na odstavni pas in veselo meri hitrost ter ustavlja z liziko. Kolikor je meni poznano nimajo pešci na AC kaj iskat!? in tudi ustavljanje na AC je prepovedano.

Ti pelji naprej, potem pa nam poročaj, kaj se je zgodilo...... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mene pa zanima če si na AC dolžan ustaviti policaju, ki stoji in te ustavlja z odstavnega pasu. To se namreč dnevno dogaja na gradbišču gorenjske avtoceste pri Brezjah. Čeprav je to avtocesta se pri zožanju postavi policaj na odstavni pas in veselo meri hitrost ter ustavlja z liziko. Kolikor je meni poznano nimajo pešci na AC kaj iskat!? in tudi ustavljanje na AC je prepovedano.

Stari, če s itak ziher sam vase, ustavi, pa potem izpodbijaj postopek zaradi nepravilnega ustavljanja ... ker če ne, lahko grejo za tabo in te potem ustavijo nekje komplet 'by the book'.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so noro zabavni. Včeraj so mi napisali položnico za 120 eur, ker sem na avtu pozabil prižgati luči... Aja, ura je bla sončnih cirka 3 popoldne...

Mene samo zanima, kdaj pa voznike sploh opozarjajo. A če si kteri pregloboko po nosu šari al kaj, mater da jim j**** u u***...

Vapotek, :friend1: .

V torek pa vseeno pridi, ti plačam ... no, kaj pač piješ ...

Popravljeno . Popravil Kamikazica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene samo zanima, kdaj pa voznike sploh opozarjajo. A če si kteri pregloboko po nosu šari al kaj, mater da jim j**** u u***...

To tut mene zanima, danes so lovili iz lufta :rtfm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

Danes je policaj hčerki težil in grozil z 200eur kazni, ker nima prve pomoči na skuterju.

Prvič slišim? :?

kako je z tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

Danes je policaj hčerki težil in grozil z 200eur kazni, ker nima prve pomoči na skuterju.

Prvič slišim? :?

kako je z tem?

Kolikor je meni znano je obvezna PP na skuterju isto kot na "pravem" motorju. Sankcije so najbrž tudi enake v obeh primerih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koci tokrat te moram popravit. PP je obvezna na vseh motornih vozilih. Ko sem vozil skuter je tudi meni policaj omenil da moram imeti PP vedno s seboj. Bolj za pomoč drugim kot pa sebi, saj če pogrneš ne moreš najbrž dosti okoli skakat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koci tokrat te moram popravit. PP je obvezna na vseh motornih vozilih. Ko sem vozil skuter je tudi meni policaj omenil da moram imeti PP vedno s seboj. Bolj za pomoč drugim kot pa sebi, saj če pogrneš ne moreš najbrž dosti okoli skakat.

seoi ,kaj menda ja ne rabim met pp zraven ko se na avtomatiku vozim?na v-maxu pa še flajštre nimam kam dati!mater :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!