Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Borutt je lepil, če se ne motim v tej temi. V glavnem, jaz ti ne bom lepil ti pa povem da A kategorija ne spada v zakon z zimsko opremo. So pa stvari v zakonu zlo jasno napisane. Kot vidiš, kategorije A ni, oziroma enosledna vozila niso zajeta. Več pa bo Borutt povedu.

pa neki na hitro z gugla 

dr. Patrick Vlačič l.r. 
Minister 
za promet

Vsaj nekaj novejšega bi lahko našel. Naša zakonodaja se hitreje spreminja in posodablja, kot kateemi :lol1:.

pred 4 minutami, motolover pravi:

Hvala. 

MS iskalnik po enem iskanju čaka, ne vem koliko časa, da lahko iskanje ponoviš. Parkrat sem vtipkal nekaj fraz in obupal. Bi bilo čisto možno, da bo se naši zgledovali po severnih sosedih, kot že velikokrat in sprejeli kak tak zakon. 

Jutri namontiram M+S gume, zaradi varnosti, ne policajev.

Stric Gugl najde vse.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motolover pravi:

Potem ne rabimo foruma... Čakaj, saj ga res ne!  Samo, kje bomo potem zabijali čas? :)

 

 

Saj ti lahko prilepim, da boš prebral. V prometnem dovoljenju boš našel, v katero kategorijo spada tvoj motor. Pod 7A je napisano. 

 

(1) Zimsko opremo motornih vozil kategorij M1, N1, L5e, L6e in L7e sestavljajo:

-        zimske pnevmatike na vseh kolesih ali

-        poletne pnevmatike in v priboru ustrezno velike snežne verige za pogonska kolesa ali verigam enakovredni pripomočki. Vozila s štirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru stalnega pogona snežne verige vsaj za eno os, v primeru priklopljivega pogona vsaj za stalno vklopljeno os.

(2) Zimsko opremo motornih vozil kategorij N2, N3, M2 in M3 sestavljajo:

-        zimske pnevmatike najmanj na pogonskih kolesih ali

-        poletne pnevmatike in v priboru ustrezno velike snežne verige za pogonska kolesa ali verigam enakovredni pripomočki. Vozila s štirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru stalnega pogona snežne verige vsaj za eno os, v primeru priklopljivega pogona vsaj za stalno vklopljeno os.

Poleg tega morajo imeti ta vozila v opremi še lopato.

(3) Glavni kanali dezena pnevmatik, ki štejejo v zimsko opremo, morajo biti globoki najmanj 3 mm. Zimske pnevmatike, ki imajo glavne kanale dezena globoke manj kot 3 mm, prištevamo k poletnim pnevmatikam.

(4) Zimske pnevmatike so tiste pnevmatike, ki imajo na boku proizvajalčevo oznako »M+S« ali »M.S« ali »M&S«.

(5) Ne glede na določilo prvega in drugega odstavka tega člena štejejo za zimsko opremo vozil, ki so v prometu na priobalnem območju Republike Slovenije, tudi samo poletne pnevmatike z globino glavnih kanalov dezena pnevmatik najmanj 3 mm. Priobalno območje je v skladu s tem pravilnikom del ozemlja Republike Slovenije, ki ga omejuje obala Jadranskega morja, meja z Republiko Italijo, meja z Republiko Hrvaško ter naslednje ceste (ki niso vključene v to območje):

-        R3 627 – odsek 3761 mejni prehod Osp – Črni kal;

-        R1 208 – odsek 1434 Črni kal – Aver;

-        R2 208 – odsek 1059 Aver – Gračišče;

-        R3 626 – odsek 3726 Gračišče – mejni prehod Brezovica pri Gradinu.

(6) V cestnem prometu ni dovoljeno uporabljati pnevmatik z žeblji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, motolover pravi:

Hvala. 

MS iskalnik po enem iskanju čaka, ne vem koliko časa, da lahko iskanje ponoviš. Parkrat sem vtipkal nekaj fraz in obupal. Bi bilo čisto možno, da bo se naši zgledovali po severnih sosedih, kot že velikokrat in sprejeli kak tak zakon. 

Jutri namontiram M+S gume, zaradi varnosti, ne policajev.

js mam trekšn namest zimskega profila :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, motolover pravi:

Imaš traction tudi na sprednjem kolesu?

 

tist mi pa vedno lima, ni blo panike, pa sem se vozil pri -5C, soli, mokrem, v glavnem zimskih razmerah. Je pač potrebno prilagoditi vožnjo. Zadnje kolo pa zlo rado obrne pa čeprav se prilagajaš do konca. Včasih, sploh na kakih petrolih itd (pa da je še mokro) kaj hitro prevoziš masten madež, ki ga ne vidiš in takrat je veselje ob powerslajdu zagotovljeno:D

evo drsalnice brez trekšna, je rit plesala, da je blo veselje

10892006_783798578356363_8779857846261975434_n.jpg

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, motolover pravi:

Po -5 se najbrž prav daleč nisi vozil. Kdaj sploh imate take temperature? Ta trenutek ima vsa Slovenija pod ničlo, Primorska med +6 in +9. 

 

jp, sam letos se vozim :P

prva zimska zaključna fura (2010), 4 udeleženci, -6 postojna, fantje iz Cjela so mel pa -10. V Kopru vročih +6 :D

Priče: Dr. Jakob, NejcGS in SamSamo. Nobenih ogrevanih ročk, sedežkov, ktrc, frc, prc :P

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

tist mi pa vedno lima, ni blo panike, pa sem se vozil pri -5C, soli, mokrem, v glavnem zimskih razmerah. Je pač potrebno prilagoditi vožnjo. Zadnje kolo pa zlo rado obrne pa čeprav se prilagajaš do konca. Včasih, sploh na kakih petrolih itd (pa da je še mokro) kaj hitro prevoziš masten madež, ki ga ne vidiš in takrat je veselje ob powerslajdu zagotovljeno:D

evo drsalnice brez trekšna, je rit plesala, da je blo veselje

10892006_783798578356363_8779857846261975434_n.jpg

Tisti drugi stavek sem pa že nekje videl :hmm:.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Tisti drugi stavek sem pa že nekje videl :hmm:.

kaj, če sem pa diujal celih 30km/h (alpašemalmanj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

kaj, če sem pa diujal celih 30km/h (alpašemalmanj)

:lol1:

(1) Voznik mora hitrost in način vožnje prilagoditi poteku, tehničnim in drugim lastnostim ceste, stanju vozišča, preglednosti, vidljivosti, prometnim in vremenskim razmeram, stanju vozila in tovora ter svojim vozniškim sposobnostim tako, da ves čas vožnje obvladuje vozilo oziroma, da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo, glede na okoliščine, lahko pričakuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

jp, sam letos se vozim :P

prva zimska zaključna fura (2010), 4 udeleženci, -6 postojna, fantje iz Cjela so mel pa -10. V Kopru vročih +6 :D

Priče: Dr. Jakob, NejcGS in SamSamo. Nobenih ogrevanih ročk, sedežkov, ktrc, frc, prc :P

 

Izgleda je bilo res mraz v Portorožu ;) 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, nejc74 pravi:

Tako da Borutt, ne zavaj in ne zastrašuj.

Na žalost je to pravi smisel organov.

Argument moči, ne moč argumentov :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 12. 2016 at 17:11, Kmet2 pravi:

Kolega če nisi razbral mojega bistva ti ga povem ................Če sem piker in ne žaljiv ima policaj razne prijeme in če hoče ti nekaj najde , če ne, se pa izmisli,da te oglobi :P 

Kaj pa ti lahko storiš ,če je policaj piker ali celo žaljiv ?  

Sem že doživel , pa ne enkrat ,da so bili postopki zoper mene sila sumljivi  in to sem tudi že vse opisal prav tu na forumu , pa sam nisem đek da bi pametoval policaju brez veze , a ko serje, serjem tudi jaz ,skoraj vedno na svojo škodo v obliki položnice .....on je lahko žaljiv in piker jaz pa sem za to isto oglobljen ........štekaš ?    Dejmo met iste vatle za vse ....

Morem pa tudi povedat ,da sem bil večkrat korektno v postopku kot ne in je večina policajev dobrih ,samo tistih par kretenov pa skazi celotno sliko , kar bi lahko primerjali z motoristi , večina normalnih , neki nas je pa taužganih jbg :P

Jaz se mu smejem in naredim tisto, kar menim, da lahko naredi. Če gre čez mejo, ga mirno in lepo opozorim, da se s tem ne strinjam in tega ne bom počel. Do zdaj sem še vedno lepo prišel skoz. Še ni bilo človeka, ki bi mi stopil na živc (razen moje mami in drage, edini sta, ki znata z eno besedo stopit na živc, ostali folk pa...verjemi, dobesedno 15min mi je en kričal 5cm od face pa sem počakal, da se spuca potem pa sem ga lepo nagnal iz službenih prostorov brez da bi dvignil glas ali da bi bil piker ali žaljiv). Se ne splača, ker, kot si že sam ugotovil, fašeš položnico. 

Upam, da ti ne jemjleš tok osebno moje vpise kot jih očitno HD, nobenega nimam namen žalit. A si imel več problemov z policisti kot motorist ali kot šofer avtomobila? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

:lol1:

(1) Voznik mora hitrost in način vožnje prilagoditi poteku, tehničnim in drugim lastnostim ceste, stanju vozišča, preglednosti, vidljivosti, prometnim in vremenskim razmeram, stanju vozila in tovora ter svojim vozniškim sposobnostim tako, da ves čas vožnje obvladuje vozilo oziroma, da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo, glede na okoliščine, lahko pričakuje.

ampak.. brez zamere... tole je ena taka splošna floskula, ki je uporabna za organe pregona in tudi upravljalcem cest prav pride .... 

to je podobn, ko kakšn reče .. zamudu sam autobus .. pa rečeš .. zakaj pa nisi šu na enga prej :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Arzen pravi:

Upam, da ti ne jemjleš tok osebno moje vpise kot jih očitno HD, nobenega nimam namen žalit. 

NIČ tukaj napisanega ne jemljem osebno, moti me samo, da si okarakteriziral Kmeta ... Če bi ga poznal, bi zadevo mirno spregledal, tako pa sem moral stopiti v bran kolegu...

Nič osebnega, vedno mi lahko plačaš kavo, nimam zamer in dolgega nosu - ever :slap:

Upam, da se razumeva :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HD-Dyna pravi:

NIČ tukaj napisanega ne jemljem osebno, moti me samo, da si okarakteriziral Kmeta ... Če bi ga poznal, bi zadevo mirno spregledal, tako pa sem moral stopiti v bran kolegu...

Nič osebnega, vedno mi lahko plačaš kavo, nimam zamer in dolgega nosu - ever :slap:

Upam, da se razumeva :P

:inlove::P....hvala prijatelj :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HD-Dyna pravi:

NIČ tukaj napisanega ne jemljem osebno, moti me samo, da si okarakteriziral Kmeta ... Če bi ga poznal, bi zadevo mirno spregledal, tako pa sem moral stopiti v bran kolegu...

Nič osebnega, vedno mi lahko plačaš kavo, nimam zamer in dolgega nosu - ever :slap:

Upam, da se razumeva :P

Plačam tudi pir, tu ni problema sploh. ;) o tvojem nosu bom pa ko ga vidim :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, HD-Dyna pravi:

.. Če bi ga poznal, bi zadevo mirno spregledal, tako pa sem moral stopiti v bran kolegu...

 

kdo ga pa še sploh hoče spoznat :lol1:

sm opazu, da mi skrivaj krade cigarete :huh: ... s skriuno kamerco ga bom posneu :P

in ja ... ne dirajte mi Kmeta k bom znoru :mad: ćist :mad: 

:ninja: 

za floskulo, za prilagoditev hitrosti glede na stanje in postavitev zvezd v trenutku vožnje, sem pa že napisal 

:P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Arzen pravi:

Plačam tudi pir, tu ni problema sploh. ;) o tvojem nosu bom pa ko ga vidim :ras: 

Danes ob 19h ...rollbar ....pa denar sabo vzam :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

:inlove::P....hvala prijatelj :D

Ne ti men hvala, tkole ljudje pišejo k da te ful poznajo :blush:

Za tebe vse - tut do kolena v dunjo, če je treba :P

pred 1 minuto, Arzen pravi:

o tvojem nosu bom pa ko ga vidim :ras: 

Še jest si ga ne želim videt ... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Borutt pravi:

:lol1:

(1) Voznik mora hitrost in način vožnje prilagoditi poteku, tehničnim in drugim lastnostim ceste, stanju vozišča, preglednosti, vidljivosti, prometnim in vremenskim razmeram, stanju vozila in tovora ter svojim vozniškim sposobnostim tako, da ves čas vožnje obvladuje vozilo oziroma, da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo, glede na okoliščine, lahko pričakuje.

 pozorno sem prebral zgornji odstavek in se sliši: bla bla, bla bla, bla ,bla , bla, bla....

Nej mi zakon napiše, kako se prilagodim neumni Xsari, pa bom vesel :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

 pozorno sem prebral zgornji odstavek in se sliši: bla bla, bla bla, bla ,bla , bla, bla....

Nej mi zakon napiše, kako se prilagodim neumni Xsari, pa bom vesel :P

 

 

Al pa kako se prilagodi neumni ograji........:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Al pa kako se prilagodi neumni ograji........:P

al pa kako se prilagodiš blesavim malinam :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!