Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Saj, mopede vozim že 25 let. Na tehničnem pregledu me še tud ni nikoli nihče vprašal za prvo pomoč.

Se moram še mal pozanimat.

lep pozdrav :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kolo z motorjem, torej do 49ccm, to so mopedi, skuterji,.. PP ni obvezna. Je pa obvezna za motorna kolesa. Torej če ima močnejši skuter, le ta spada pod motorno kolo in mora imet tudi PP. Pri tamalem skuterčku, voznem pri 14 letih s H kategorijo (torej kolo z motorjem ne motorno kolo) po ni treba imet.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skuter ni motorno vozilo.

23. člen

26. točka

:whistle:

Odvisno...

26. motorno vozilo je vozilo, namenjeno vožnji po cesti z močjo lastnega motorja, razen tirnih vozil in koles s pomožnim motorjem;

32. motorno kolo je motorno vozilo na dveh kolesih, s stranskim priklopnikom ali brez njega, pri katerem delovna prostornina motorja z notranjim izgorevanjem presega 50 ccm oziroma pri katerem konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h;

33. kolo z motorjem je motorno vozilo z dvema ali tremi kolesi, katerega delovna prostornina motorja z notranjim izgorevanjem ne presega 50 ccm in katerega hitrost na ravni cesti je konstrukcijsko omejena na največ 45 km/h;

48. kolo s pomožnim motorjem je enosledno vozilo (kolo, skiro ipd.) s pomožnim motorjem, katerega delovna prostornina motorja z notranjim izgorevanjem ne presega 50 ccm in katerega hitrost na ravni cesti je konstrukcijsko omejena na največ 25 km/h;

Večina 2-taktnih 50 ccm skuterjev zlahka preseže 25 km/h - torej so kolesa z motorjem in motorna vozila.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre se za kolo z motorjem, za kolo z pomožnim motorjem ne rabiš čelade registracije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno...

Imaš prav.

Nisem prebral vsega...

33. točka negira 26. točko. :slap:

Kaj pa čmo pričakovati od piscev zakona....

Glede na 26. točko kolo z motorjem ni motorno vozilo

Glede na 33. točko kolo z motorjem je motorno vozilo... :?

Potem pa naj policisti delajo prav... :lol:

Tukaj nekdo nekoga nateguje. :bounce:

Očitno bo res najbolje na skuterjih pod sedežem voziti prvo pomoč. :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33. točka negira 26. točko. :slap:

Kaj pa čmo pričakovati od piscev zakona....

Glede na 26. točko kolo z motorjem ni motorno vozilo

Glede na 33. točko kolo z motorjem je motorno vozilo... :?

Kje je tukaj negacija?

V 26. točki piše, da kolo s pomožnim motorjem ni motorno vozilo, v 33. točki pa je razložen pomen izraza kolo z motorjem.

Potem pa naj policisti delajo prav... :lol:

Tukaj nekdo nekoga nateguje. :bounce:

Očitno bo res najbolje na skuterjih pod sedežem voziti prvo pomoč. :surrender:

Kaj res ni nobenemu na misel padlo, da bi vozil prvo pomoč s seboj zato, če bi se slučajno kdaj zgodilo, da bi jo potreboval in ne zaradi policajev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je tukaj negacija?

V 26. točki piše, da kolo s pomožnim motorjem ni motorno vozilo, v 33. točki pa je razložen pomen izraza kolo z motorjem.

Kaj res ni nobenemu na misel padlo, da bi vozil prvo pomoč s seboj zato, če bi se slučajno kdaj zgodilo, da bi jo potreboval in ne zaradi policajev?

No, o dejanski uproabnosi tiste PP pri motoristih je bilo že ogromno povedanega, svoje so povedali tudi že ljudje iz stroke, če pustim olepševanje in povem na kratko je bilo mnenje nakako takšno, da je tista PP v kombinaciji z znanjem povprečnega voznika uporabna "pol kurca" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, o dejanski uproabnosi tiste PP pri motoristih je bilo že ogromno povedanega, svoje so povedali tudi že ljudje iz stroke, če pustim olepševanje in povem na kratko je bilo mnenje nakako takšno, da je tista PP v kombinaciji z znanjem povprečnega voznika uporabna "pol kurca" :)

Ampak lahko vseeno kdaj pri čem pomaga ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zinima če ma kdo izkušnje z avstrijskimi policaji. Jih mogoče moti če maš zatemnjen vizir in izpuh brez db kilerja? :whistle:

Za vizir ne bi vedel, glede izpuha pa vem za par folka, ki so dobili kazen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vizir ne bi vedel, glede izpuha pa vem za par folka, ki so dobili kazen :)

V NE je po govoru par kolegov najbolj hudo - celo motorje so jim zaplenli!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je tukaj negacija?

V 26. točki piše, da kolo s pomožnim motorjem ni motorno vozilo, v 33. točki pa je razložen pomen izraza kolo z motorjem.

Kaj res ni nobenemu na misel padlo, da bi vozil prvo pomoč s seboj zato, če bi se slučajno kdaj zgodilo, da bi jo potreboval in ne zaradi policajev?

1. Preberi še enkrat... .)

2. Če sem jaz prav razumel vprašanje, je bilo namenjeno vsebini zakona in ne moraliziranju. Pa tudi prerekanju ne. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred enimi petimi leti so meni na autoplusu rekli da imajo pp za mopede, skuterje drugo pp pa za velike motorje. Poleg tega pa sem to šel kupit, ko mi je policaj omenil da MORAM imeti obvezno s seboj pp.

Lep pozdrav s sončne kalifornije. Zahodna obala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Preberi še enkrat... .)

2. Če sem jaz prav razumel vprašanje, je bilo namenjeno vsebini zakona in ne moraliziranju. Pa tudi prerekanju ne. :grrr

1. Sem prebrala ponovno .) in še vedno ne vidim tukaj problema, ki si ga izpostavil... Prosim, razsvetli me. :?

2. Moj namen nikakor ni prerekanje, samo nekatere stvari (npr. PP) se mi zdijo tako samoumevne, da potem težko razumem, zakaj nekateri delajo tak problem iz njih.

In da, prav dobro se zavedam, da s temi pripomočki, ki so v prvi pomoči ravno ne moreš narest operacije na odprtem srcu... mislim pa, da se je vsakemu izmed nas že kdaj zgodilo, da je potreboval kakšen obližek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ene 3 čelne bi spucu obema...in uni bejbi brez ene roke in temu "novinarju"

Res ima jeklene živce...kapo dol!

Če nebi bilo kamer bi pomojem tako kazen dobila da bi morala kredit dvignit da jo odplača :P

Sam je ta folk mal zmešan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj tukaj podpiram policaja :worship:

se podpišem 

sta pa ta dva res ena debila nemoreš verjet še premalo kazni ji je izpisal pa unemu ki je snemal bi mu en par napisal.Predvsem za debilna vprašanja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki zagotovo drži, tut po lastnih izkušnjah. Če se v postopku obnašaš spoštljivo in sploh če naslavljaš policista z gospodom, zna bit, da greš lišo skozi. Tko sm jo jst dvakrat odnesu z opozorilom, namesto s položnico. Dokler pa tega nism izkusil, sem se tut sam delal podobno pametnega in obnašal podcenjevalno, pa na koncu zmeri potegneš krajšo, tut če te za neki nesmiselnega jebejo, ko ti pol lista po knjižci prekrške, ki jih prvič slišiš, da sploh so kvalificirani kot prekrški.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

waw...tale policist je pa...svaka mu čast...da bi le blo več takih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi pribil kazen za žaljenje uradne osebe, pa kazen za motenje postopka....

...res je imel dobre živce :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale baba ce nebi jezikala bi najbrz samo z opominom odnesla. Ker policist si je ze rokavice gor dajal...

Kar se pa "novinarja in novinarke" tice pa obup. In pol se cudimo,da mamo take medije,kot jih imamo.

Policaju pa vsaka cast,vec takih bi rabl!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni nikakršno obnašanje :headbang:

Nobene kazni ne bi dobila če bi se znala obnašat... Take kot je ta bi jim blo treba pošteno zaračunat, sem pa presenečen da ji ni dal še za

motenje postopka, pa da je unga bedaka s kamero prenašal...

In to je novinarka? Zafnana do amena in pa otročja :headbang:

Jao naši mediji, sej ni čudn da je tko ko je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!