Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 14 urami, Borutt pravi:

 

1. Vožnja ob sredinski črti je predvsem posledica strahu in napačne tehnike. To ti lahko pove vsak trener varne vožnje. Vprašaj trenerje na Vranskem, kaj ti sploh želim dopovedati. So strokovnjaki.

2. Mogoče pa pišem iz izkušenj. Ker se tebi dogajajo takšne sitiacije, bi lahko razmislil, če ni problem v tvoji vožnji. Še tvojo trditev, da si peljal 50 km/h, so ovrgli tvoji mojstri. Kaj vse bi šele odkrili, če bi nekdo zahteval izvedenca. 

3. Glede policijske države te nisem vprašal o tajkunih in ostalem, kar omenjaš. Če si storilec prekrška, moraš pričakovati nadzor in morebiti celo ukrep, kateri te osiromaši za določeno vsoto. Te mogoče država ves čas nadzira, kam greš in, kaj počneš ? Svoboden si, kajne. Ker pa na cesti počneš neumnosti, se jeziš na vse ostale, kateri nimajo najmanjše veze s temi tvojimi traparijami. 

 

1. komi čakam da me trenerji z vranskega začnejo učiti vožnjo..še dobro da se poznam, drgač bi ti res verjel. Vožnja ob sredinski črti ni prepovedana, tako da vsaka debata o tem je brezpredmetna.

2. Nikoli in nikdar nisem napisal da sem šel 50. Toliko sem šel v naselju Vrtovin, kjer je omejitev. Na mestu trčenja je omejitev 60. Zgolj da boš vedel. Prosim, da v mojem primeru zahtevaš izvedenca, ker očitno goriška policija ni sposobna pravilno napisati zapisnika in preveriti situacije. Prav tako želim, da ne obsojaš na pamet, ker ne poznaš dejstev, ti pa lahko pošljem zapisnik, da boš podal svoj mnenje in ugotovitve, če pa ne bo šlo lahko še vključiš strokovnjake iz Vranskega :D

Nadalje:

če trdiš da se tebi ne dogajajo situacije izsiljevanja s stranske ceste si izmišljuješ ali pa imaš fantastično srečo. Meni se, tako v avtu, kombiju kot na motorju, ne moreš verjet, celo ko sedim na desni kot sovoznik pri ženi ali sodelavcu. Mogoče pa kličem nesrečo.

3. Če ti besedna zveza "policijska država" ni razumljiva, se boš pač malce bolj moral izobraziti v tej smeri in mogoče boš ugotovil, da izraz "policijska država" ne leti samo na policaje in njihove ukrepe.

Svoboden sem bil tudi v komunizmu, pa še vseen sem moral švercati kavbojke in kavo in še vedno so me "obmejni carinski organi" gledali kot kriminalca in obravnavali v stilu "policijske države"

in še 1x, potem zaključim tole debato:

bistvo varnosti v cestnem prometu ni da imaš dober rok uporabe in popolno prvo pomoč, niti da imaš komplet rezervnih žarnic, ampak v:

zavedanju samega sebe in samih udeležencev okrog sebe. Bistvo je GLEDATI!!! Ne pa čvekat po founu, mirit mulce na zadnjem sedežu, samo 1x pogledat, niti v vstopanju na prednostno brez da bi se VEČKRAT prepričal ali je to opravilo varno.

Samo z večkratnim GLEDANJEM bi lahko preprečili marsikatero prometno nesrečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

1. komi čakam da me trenerji z vranskega začnejo učiti vožnjo..še dobro da se poznam, drgač bi ti res verjel. Vožnja ob sredinski črti ni prepovedana, tako da vsaka debata o tem je brezpredmetna.

2. Nikoli in nikdar nisem napisal da sem šel 50. Toliko sem šel v naselju Vrtovin, kjer je omejitev. Na mestu trčenja je omejitev 60. Zgolj da boš vedel. Prosim, da v mojem primeru zahtevaš izvedenca, ker očitno goriška policija ni sposobna pravilno napisati zapisnika in preveriti situacije. Prav tako želim, da ne obsojaš na pamet, ker ne poznaš dejstev, ti pa lahko pošljem zapisnik, da boš podal svoj mnenje in ugotovitve, če pa ne bo šlo lahko še vključiš strokovnjake iz Vranskega :D

Nadalje:

če trdiš da se tebi ne dogajajo situacije izsiljevanja s stranske ceste si izmišljuješ ali pa imaš fantastično srečo. Meni se, tako v avtu, kombiju kot na motorju, ne moreš verjet, celo ko sedim na desni kot sovoznik pri ženi ali sodelavcu. Mogoče pa kličem nesrečo.

3. Če ti besedna zveza "policijska država" ni razumljiva, se boš pač malce bolj moral izobraziti v tej smeri in mogoče boš ugotovil, da izraz "policijska država" ne leti samo na policaje in njihove ukrepe.

Svoboden sem bil tudi v komunizmu, pa še vseen sem moral švercati kavbojke in kavo in še vedno so me "obmejni carinski organi" gledali kot kriminalca in obravnavali v stilu "policijske države"

Eno je vožnja s pobeglo pametjo skozi desno zapestje in drugo je pravilna vožnja. Ampak ti preveč prakticiraš ta prvo, kar nam dokazuješ s slikami in s posnetki ali pa celo v živo. Na Vranskem so strokovnjaki, kateri bi te takoj postavili na realna tla. Vendar tja ne boš šel, ker te je strah, da bodo videli, da ti ne gre. Ker tista realna tla so ugotovitve, da je nekdo samo cestni drkač. Vožnja ob sredinski črti je ena velika neumnost, katera ni zdrava ne zate in ne za prihajajoči promet. Sploh pa takšna vožnja ni pravilna. 

Sem ti že napisal, da imaš srečo, da ni izvedenec računal hitrost, saj si večkrat rekel, da si peljal 50 km/h. Bom še preveril, če si tudi napisal. Seveda je sedaj policija super, ker niso tebi napisali kazen. Ko boš spet dobil kazen, bo pa policija nekaj najslabšega. 

Takšnih izsiljevanj, kot se dogajajo tebi, sam ne doživim. Ker se ti to dogaja, bi bil mogoče čas za kakšen razmislek sam s seboj.

Ne nakladaj, da smo v policijski državi. Nič ti ne manjka in nihče te ne omejuje. Je pa vedno tako, da je človek s slabo vestjo vsaj nekoliko paranoičen. Psiha deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Eno je vožnja s pobeglo pametjo skozi desno zapestje in drugo je pravilna vožnja. Ampak ti preveč prakticiraš ta prvo, kar nam dokazuješ s slikami in s posnetki ali pa celo v živo. Na Vranskem so strokovnjaki, kateri bi te takoj postavili na realna tla. Vendar tja ne boš šel, ker te je strah, da bodo videli, da ti ne gre. Ker tista realna tla so ugotovitve, da je nekdo samo cestni drkač. Vožnja ob sredinski črti je ena velika neumnost, katera ni zdrava ne zate in ne za prihajajoči promet. Sploh pa takšna vožnja ni pravilna. 

Qul tut 150km/h ni pravilno, pa je šlo od Kočevja proti Dvoru....ups, za tabo sem vozil :P

 

Sem ti že napisal, da imaš srečo, da ni izvedenec računal hitrost, saj si večkrat rekel, da si peljal 50 km/h. Bom še preveril, če si tudi napisal. Seveda je sedaj policija super, ker niso tebi napisali kazen. Ko boš spet dobil kazen, bo pa policija nekaj najslabšega. 

Ne nisem nikoli napisal, da sem vozil 50, ker je to irelavanten podatek, sem ti že večkrat napisal, da je na mestu trčenja omejitev 60. Točno 10m pred mestom trčenja je znak 60. Sicer pa sem napisal, da ne poznam točne hitrosti, sem se namreč ubadal z drugimi problemi, da pa ni šlo hitro, ker sem v križišču na vrhu, pred leti plačal kazen in tam sem šel strogo 50. tudi o policiji v globalu zlo malo govorim, govorim pa o nesmislih. Še vedno imaš možnost, da ti pošljem zapisnik, kjer boš lahko strokovno ugotovil, kdo je kriv.

Takšnih izsiljevanj, kot se dogajajo tebi, sam ne doživim. Ker se ti to dogaja, bi bil mogoče čas za kakšen razmislek sam s seboj.

Očitno imaš srečo, da pa demantiram tvojo izjavo lahko narednim na MS anketo, kjer postavim enostavno vprašanje:

Ali ste bili kdaj izsiljeni s stranske ceste in se grem stavit da bo 99,99% tistih, ki bodo glasovali, lkiknilo DA

Ne nakladaj, da smo v policijski državi. Nič ti ne manjka in nihče te ne omejuje. Je pa vedno tako, da je človek s slabo vestjo vsaj nekoliko paranoičen. Psiha deluje.

Spet obsojaš na pamet, ali pa se delaš neumnega. Vsi oblastniki, od Kučana do Janše hočejo imeti nadzor in s tem kontrolo. Kaj pa je to kot policijska država. Na konec koncev, ko bo začel spontan upor, boš ti tisto orodje, ki bo moralo s pendrekom pred razjarjeno množico.

Drgač pa imam mirno vest, ne počnem nič kriminalnega, razn da mam mogoče pretečeno prvo pomoč, al pa nepopoln komplet žarnic. :P

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej Borutt ne nabijej spet .......če narediš prekršek , moraš biti kaznovan in ostala policijska sranja ......smo ti že večkrat napisali primere , pri katerih ne ukrepate ker..... ne opravljate transparentno vašega posla ker ...... imate dvojne vatle  ene za priviligirance in ene za nas rajo ker ..... etc etc ......sam ne kakej spet  al pa pojdi kakat ker če ne greš ti od spodaj udari gor in imaš usrane poste ;)

Lep , popolen , nezmotljiv itd bi človek lahko rekel po tvojih postih , je pa žalostno ,da znaš vsakemu na nos nabit člene, zakone  in biti bolj papežki od papeža .........pred svojim pragom pa ne pometete ali pa ste ko, naredite pizdarijo tiho kot rit .......da ne napišem , kaj si mislim o takšnih ........

Ti bi bil dober politik ...........sereš ljudem in jih gledaš v oči .......Caaar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da draga Policija bolj malo naredi, ko jo potrebuje navaden državljan...

Znanec ima v lasti PUB Captain's cabine Ljubljana

Dva modela ( mož in žena ) mu mečeta jajca v fasado, grozita zaposlenim .... Izgleda, da sta povezana v nekaj mnogo večjega...Prijava Policiji ni obrodila sadov... Pravijo, da ne morejo nič. Včeraj je namontiral okoli še kamere... 

Policija pa nič ... Wild, wild West :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, SMX17 pravi:

Pa vi te proklete xsare ne morete prebolet? Samo o tem se nabija 

Js sm jo že zdavnaj, Borutt ni zadovoljen z odločitvijo policije, in državnega tožilca :P

 

pred 12 minutami, Kmet2 pravi:

Dej Borutt ne nabijej spet .......če narediš prekršek , moraš biti kaznovan in ostala policijska sranja ......smo ti že večkrat napisali primere , pri katerih ne ukrepate ker..... ne opravljate transparentno vašega posla ker ...... imate dvojne vatle  ene za priviligirance in ene za nas rajo ker ..... etc etc ......sam ne kakej spet  al pa pojdi kakat ker če ne greš ti od spodaj udari gor in imaš usrane poste ;)

Lep , popolen , nezmotljiv itd bi človek lahko rekel po tvojih postih , je pa žalostno ,da znaš vsakemu na nos nabit člene, zakone  in biti bolj papežki od papeža .........pred svojim pragom pa ne pometete ali pa ste ko, naredite pizdarijo tiho kot rit .......da ne napišem , kaj si mislim o takšnih ........

Ti bi bil dober politik ...........sereš ljudem in jih gledaš v oči .......Caaar!

Dej ga Kmet, js s tabo držim :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, HD-Dyna pravi:

Dva modela ( mož in žena ) mu mečeta jajca v fasado, grozita zaposlenim .... Izgleda, da sta povezana v nekaj mnogo večjega...Prijava Policiji ni obrodila sadov... Pravijo, da ne morejo nič. Včeraj je namontiral okoli še kamere... 

 

In kaj naj bi Policija ukrenila? Lej, bom nabavil en star avto za 300€, pa ti ga parkiral na dvorišče. Odstrani ga, če ga lahko. Ti mirno povem, da ga ne boš... ne brez posledic - zate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jskrablin pravi:

In kaj naj bi Policija ukrenila? Lej, bom nabavil en star avto za 300€, pa ti ga parkiral na dvorišče. Odstrani ga, če ga lahko. Ti mirno povem, da ga ne boš... ne brez posledic - zate.

Nič, bo pa ukrenila, ko bo vzel pravico v svoje roke.

Ti ga kar parkiraj, je dost pleha pred blokom, me sploh ne moti :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jskrablin pravi:

In kaj naj bi Policija ukrenila? Lej, bom nabavil en star avto za 300€, pa ti ga parkiral na dvorišče. Odstrani ga, če ga lahko. Ti mirno povem, da ga ne boš... ne brez posledic - zate.

še nisi slišal za "samovžig" :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Kmet2 pravi:

Dej Borutt ne nabijej spet .......če narediš prekršek , moraš biti kaznovan in ostala policijska sranja ......smo ti že večkrat napisali primere , pri katerih ne ukrepate ker..... ne opravljate transparentno vašega posla ker ...... imate dvojne vatle  ene za priviligirance in ene za nas rajo ker ..... etc etc ......sam ne kakej spet  al pa pojdi kakat ker če ne greš ti od spodaj udari gor in imaš usrane poste ;)

Lep , popolen , nezmotljiv itd bi človek lahko rekel po tvojih postih , je pa žalostno ,da znaš vsakemu na nos nabit člene, zakone  in biti bolj papežki od papeža .........pred svojim pragom pa ne pometete ali pa ste ko, naredite pizdarijo tiho kot rit .......da ne napišem , kaj si mislim o takšnih ........

Ti bi bil dober politik ...........sereš ljudem in jih gledaš v oči .......Caaar!

Ne obračaj mojih besed. Jaz vedno napišem, da moraš, ob storitvi prekrška, pričakovati kontrolo in morebiti tudi kazen.

Kje se ne ukrepa ? Je moto forum in je govora o cesti. Torej, kateri primeri na cesti so tisti, kjer se ne ukrepa ? Kdo je priviligiran ? Mogoče si pa tudi ti priviligiran, ko te doleti opozorilo. 

Saj lahko napišeš, kdo dela pizdarije in jih skriva. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, HD-Dyna pravi:

Nič, bo pa ukrenila, ko bo vzel pravico v svoje roke.

Ti ga kar parkiraj, je dost pleha pred blokom, me sploh ne moti :P

Točno tako. Metanje jajc v fasado in pizdenje je neprijetno. Ne spada pa med prekrške ali kazniva dejanja. Grožnje so druga kategorija, samo to je vse rekla-kazala. Ko ti pa težak dopizdi in ga na gobec, je pa to kaznivo dejanje. Pa še precej jasne posledice ima. Pol pa se kolesje obrne. Problema sta dva - en je, da se ljudje ne znajo normalno zmenit. Drug je, da se pol še preradi prijavljajo na Policijo zaradi malenkosti in obenem še tožarijo do konca sveta in nazaj. In temu primerno se take situacije obravnava.

Edini pameten nasvet za lastnika lokala je - vsako grožnjo, dretje, jajco v fasado vseeno prijavit na Policijo. Da je uradni zaznamek. Ko/če se zgodi kaka večja pizdarija, se pa to vse upošteva v nadaljnih procedurah. Kaj več na to temo pa lahko @Borutt pojasni.

 

pred 5 minutami, maus pravi:

še nisi slišal za "samovžig" :huh: 

V tem primeru si definitivno najebal. Poškovanje tuje lastnine, povzročitev splošne nevarnosti, požig. To so kr resne zadeve. Za motenje posesti se je treba pa osebno zmenit.

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jskrablin pravi:

 Za motenje posesti se je treba pa osebno zmenit.

Se strinjam, Glock reši tudi te probleme ....

Drgač pa tuja lastnina nima kaj iskat pri meni :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jskrablin pravi:

V tem primeru si definitivno najebal. Poškovanje tuje lastnine, povzročitev splošne nevarnosti, požig. To so kr resne zadeve. Za motenje posesti se je treba pa osebno zmenit.

zakaj sm pa jaz najebal če je samovžig :? ... js bom takrat v Paklenici, vandali tut pridejo na privatno posest ... štekaš :huh: 

motenje posesti nardi tudi lopov, ki ti pride v stanovanje ... pa da se naum z njim zmenu če ga najdem .. ja valda :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, jskrablin pravi:

 

V tem primeru si definitivno najebal. Poškovanje tuje lastnine, povzročitev splošne nevarnosti, požig. To so kr resne zadeve. Za motenje posesti se je treba pa osebno zmenit.

Je napisal samovžig, ne pa požig :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

zakaj sm pa jaz najebal če je samovžig :? ... js bom takrat v Paklenici, vandali tut pridejo na privatno posest ... štekaš :huh: 

motenje posesti nardi tudi lopov, ki ti pride v stanovanje ... pa da se naum z njim zmenu če ga najdem .. ja valda :P

 

Mam praktične izkušnje z raznimi pizdarijami na posesti, od odloženih smeti do parkiranega, zapuščenega tovornjaka. Kaj misliš, kdo na koncu faše obiske inšpektorjev in obvestila o potencialnih kaznih v višini 10k€ in več? Lastnik. Veš kaj lahko narediš, ko ti nekdo parkira neregistriran kamion s prikolico na tvoje zemljišče? Nič. Veš kaj na to poreče Policija? "Z motenjem posesti se ne ukvarjamo".

Lejte fantje. Eno je forumsko trolanje in nabijanje. Drugo je situacija v dejanskem življenju. In tudi ko pomisliš, da bi se tovornjaka znebil na kak kreativen način... takoj zraven je cesta, čez cesto so bloki. Zdaj pa skuri hudiča. Pa da se kak naključni mimoidoči poškoduje. Me zanima kako bi piskali, ko se začnejo zapisniki, informativni razgovori na Policiji, ovadbe in sodišča.

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, jskrablin pravi:

Mam praktične izkušnje z raznimi pizdarijami na posesti, od odloženih smeti do parkiranega, zapuščenega tovornjaka. Kaj misliš, kdo na koncu faše obiske inšpektorjev in obvestila o potencialnih kaznih v višini 10k€ in več? Lastnik. Veš kaj lahko narediš, ko ti nekdo parkira neregistriran kamion s prikolico na tvoje zemljišče? Nič. Veš kaj na to poreče Policija? "Z motenjem posesti se ne ukvarjamo".

Lejte fantje. Eno je forumsko trolanje in nabijanje. Drugo je situacija v dejanskem življenju. In tudi ko pomisliš, da bi se tovornjaka znebil na kak kreativen način... takoj zraven je cesta, čez cesto so bloki. Zdaj pa skuri hudiča. Pa da se kak naključni mimoidoči poškoduje. Me zanima kako bi piskali, ko se začnejo zapisniki, informativni razgovori na Policiji, ovadbe in sodišča.

Z zapuščenimi vozili smo imeli tut mi problem .. pa smo ga rešili ... ZPrCP  (ne vem, če je to zadnji čistopis https://www.uradni-list.si/1/content?id=101702 )

sj je lahko ukraden in tam puščen ... marsikaj se da ... če ne je res anarhija ... vse se pa ne more svetovati javno ... pa tudi privat ne ... mogoće u 4 oka :P

p.s:

Naj pojasnimo, zapuščeno vozilo je motorno ali priklopno vozilo, parkirano na javni ali nekategorizirani cesti, ki se uporablja za javni cestni promet, ali na drugi javni površini, ki ni namenjena prometu vozil in nima registrskih tablic ali ni registrirano več kot 30 dni in ni nerabno ali zavrženo motorno vozilo, ki mu je življenjska doba iztekla zaradi poškodb, starosti ali drugih razlogov in je zaradi tega postalo odpadek po merilih iz predpisa, ki ureja ravnanje z odpadki.

vir: http://www.zurnal24.si/parkiranje-tablica-zapusceno-vozilo-kazen-clanek-249182

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Ciko86 pravi:

tisti bel kombi nad vikijem stoji ze vec kot pol leta pa nic

jim je bolj v interesu motoriste lovit gor pa dol, ker ste tm sami diujaki :jezik: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, jskrablin pravi:

Mam praktične izkušnje z raznimi pizdarijami na posesti, od odloženih smeti do parkiranega, zapuščenega tovornjaka. Kaj misliš, kdo na koncu faše obiske inšpektorjev in obvestila o potencialnih kaznih v višini 10k€ in več? Lastnik. Veš kaj lahko narediš, ko ti nekdo parkira neregistriran kamion s prikolico na tvoje zemljišče? Nič. Veš kaj na to poreče Policija? "Z motenjem posesti se ne ukvarjamo".

Lejte fantje. Eno je forumsko trolanje in nabijanje. Drugo je situacija v dejanskem življenju. In tudi ko pomisliš, da bi se tovornjaka znebil na kak kreativen način... takoj zraven je cesta, čez cesto so bloki. Zdaj pa skuri hudiča. Pa da se kak naključni mimoidoči poškoduje. Me zanima kako bi piskali, ko se začnejo zapisniki, informativni razgovori na Policiji, ovadbe in sodišča.

Pojdi jajca metat Cerarju v bajto , boš videl kako hitro se bodo začeli ukvarjat .........to je moj point !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Pojdi jajca metat Cerarju v bajto , boš videl kako hitro se bodo začeli ukvarjat .........to je moj point !

Že če bi jih Boruttu, ne bi ostalo na "motenju posesti" in nismo mi odgovorni za te stvari ....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Ne obračaj mojih besed. Jaz vedno napišem, da moraš, ob storitvi prekrška, pričakovati kontrolo in morebiti tudi kazen.

Kje se ne ukrepa ? Je moto forum in je govora o cesti. Torej, kateri primeri na cesti so tisti, kjer se ne ukrepa ? Kdo je priviligiran ? Mogoče si pa tudi ti priviligiran, ko te doleti opozorilo. 

Saj lahko napišeš, kdo dela pizdarije in jih skriva. 

 

 

A ne obračaj ... a nisi ravno ti mojster v tem :)

Za vse ostalo .....že večkrat napisano in argumentirano samo bereš selektivno tisto kar želiš .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Kmet2 pravi:

A ne obračaj ... a nisi ravno ti mojster v tem :)

Za vse ostalo .....že večkrat napisano in argumentirano samo bereš selektivno tisto kar želiš .....

Kje si pa že videl pismenega policista  ? :lol1:

pred eno uro, jskrablin pravi:

Mam praktične izkušnje z raznimi pizdarijami na posesti, od odloženih smeti do parkiranega, zapuščenega tovornjaka. Kaj misliš, kdo na koncu faše obiske inšpektorjev in obvestila o potencialnih kaznih v višini 10k€ in več? Lastnik. Veš kaj lahko narediš, ko ti nekdo parkira neregistriran kamion s prikolico na tvoje zemljišče? Nič. Veš kaj na to poreče Policija? "Z motenjem posesti se ne ukvarjamo".

...

Če ne gre za prekršek ali za kaznivo dejanje, potem imaš nekoliko večji okrasek na dvorišču. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

Naj pojasnimo, zapuščeno vozilo je motorno ali priklopno vozilo, parkirano na javni ali nekategorizirani cesti, ki se uporablja za javni cestni promet, ali na drugi javni površini, ki ni namenjena prometu vozil in nima registrskih tablic ali ni registrirano več kot 30 dni in ni nerabno ali zavrženo motorno vozilo, ki mu je življenjska doba iztekla zaradi poškodb, starosti ali drugih razlogov in je zaradi tega postalo odpadek po merilih iz predpisa, ki ureja ravnanje z odpadki.

Če pa ni na javni ali nekategorizirani cesti, ki se uporablja za javni cesti promet? In je na zasebni površini? Se pa lahko slikaš. Razloženo s strani Policije in mestnega redarstva. Na mesten redarstvu so lepo povedali - če bi bil kamion parkiran cca 2m bolj proti cesti, bi bil na javni površini. In bi ga oni z veseljem odstranili. Tako pa je vse prepuščeno lastniku zemljišča. So procedure o prisvojitvi... samo niso enostavne. Na koncu je zmagala ZKP pa nekaj blefa - slučajno smo srečali človeka, ki je poznal lastnika kamiona in mu preko njega sporočili, da delamo na uradni prisvojitvi kamiona. Pol pa ga kmal ni bilo več tam.

 

pred 36 minutami, Kmet2 pravi:

Pojdi jajca metat Cerarju v bajto , boš videl kako hitro se bodo začeli ukvarjat .........to je moj point !

Cerar je predsednik Vlade. Če boš ti kdaj zasedal kak podobni položaj, bo tudi metanje jajc v tvojo bajto obravnavano ene malo drgače, kot metanje jajc v mojo bajto.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!