Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

 

1502388_764397886963099_7706260253557310339_o.jpg10458322_676341292435426_1234937125554902619_n.jpg

 

 

Tukaj še senca ni naredila prekrška! Pa tak nepregleden levi ovinek, nagib, smrtno nevarno, ti rečem. :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, solorider pravi:

Tukaj še senca ni naredila prekrška! Pa tak nepregleden levi ovinek, nagib, smrtno nevarno, ti rečem. :lol1:

Če bi bilo tako slabo, kot Borutt misli, 
da je, potem bi bilo še dobro… :fredyjecar:

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Če bi bilo tako slabo, kot Borutt misli, 
da je, potem bi bilo še dobro… :fredyjecar:

 

drugič pod sliko napiši ogled na lastno odgovornost. :lol1:

otrokom do 18 leta strogo prepovedano! :yea1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred eno uro, DAMI34 pravi:

ps. mogoče boš opazil razliko med fotografskim aparatom in mobitelom celo.

1502388_764397886963099_7706260253557310339_o.jpg10458322_676341292435426_1234937125554902619_n.jpg

 

lp

z

Jadranke :P

 

ne boš verjel, ampak v nekaterih državah lahko pri rdeči desno zaviješ. Nezaslišano, ti povem. :D

Iz slik sem ugotovil, da Kawasaki ni za naravnost, KTM pa ni za ovinke :lol1:.

Še to se nam manjka, da bi pri rdeči zavijali desno. Nekateri še pri zeleni ne znajo zavijati levo :lol1:.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Borutt pravi:

 

Iz slik sem ugotovil, da Kawasaki ni za naravnost, KTM pa ni za ovinke :lol1:.

Še to se nam manjka, da bi pri rdeči zavijali desno. Nekateri še pri zeleni ne znajo zavijati levo :lol1:.

sam SX pa dobro vleče :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer mislim, da je že bilo govora o tem na forumu, a nikakor ne najdem. Namreč na tehničnem pregledu so mi motorno kolo označili kot pogojno tehnično izpravno, ker nimam osvetljene tablice. Zdaj nevem kateri motor to sploh ima ter kako postopati v tem primeru. Lahko dodam tudi še, da nimam niti odsevnika, kateri je bil na originalnem nosilcu. Kako bo policist ravnal v takem primeru ko me ustavi in povpraša po potrdilu o tehničnem pregledu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, erciona pravi:

Sicer mislim, da je že bilo govora o tem na forumu, a nikakor ne najdem. Namreč na tehničnem pregledu so mi motorno kolo označili kot pogojno tehnično izpravno, ker nimam osvetljene tablice. Zdaj nevem kateri motor to sploh ima ter kako postopati v tem primeru. Lahko dodam tudi še, da nimam niti odsevnika, kateri je bil na originalnem nosilcu. Kako bo policist ravnal v takem primeru ko me ustavi in povpraša po potrdilu o tehničnem pregledu?

Strokovno, ti bo Borutt povedal, vsekakor pa iz iskušenj vem, da ti bodo težili, da nimaš original nosilca. Predlagam, da poskrbiš za montažo mačjega očesa (odsevnika), pravilen kot tablice (tak kot je bil na originalu), pa tudi nabava led lučke ni tak hud denar, da se je ne bi dalo montirat. ampak že z odsevnikom si veliko rešil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, erciona pravi:

Sicer mislim, da je že bilo govora o tem na forumu, a nikakor ne najdem. Namreč na tehničnem pregledu so mi motorno kolo označili kot pogojno tehnično izpravno, ker nimam osvetljene tablice. Zdaj nevem kateri motor to sploh ima ter kako postopati v tem primeru. Lahko dodam tudi še, da nimam niti odsevnika, kateri je bil na originalnem nosilcu. Kako bo policist ravnal v takem primeru ko me ustavi in povpraša po potrdilu o tehničnem pregledu?

Ker je vprašanje samo za potrdilo, si preberi spodnje vrstice. 

(1) Za udeležbo v cestnem prometu morajo motorna in priklopna vozila:

1.      biti registrirana,

2.      imeti veljavno dokazilo o tehnični brezhibnosti vozila, če gre za tovorno vozilo ali priklopno vozilo ali avtobus, s katerim se opravljajo prevozi v skladu s predpisi o prevozih v cestnem prometu,

3.      imeti veljavno prometno dovoljenje ali veljavno dovoljenje za preskusno vožnjo, razen vojaških vozil na gosenicah, in

4.      biti označena s predpisanimi registrskimi ali preskusnimi tablicami, izdanimi za njihovo označitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, erciona pravi:

Pa je po črki zakona predpisana tudi osvetlitev tablice? Tega namreč ni niti na originalnem nosilcu. Kot je bil ok.


1 Vsa dvokolesna motorna kolesa morajo biti opremljena z naslednjimi svetlobnimi in 
svetlobno-signalnimi napravami: 
1.1 z žarometom za dolgi svetlobni pramen, 
1.2 z žarometom za kratki svetlobni pramen, 
1.3 s smernimi svetilkami, 
1.4 z zavorno svetilko, 
1.5 s prednjo pozicijsko svetilko, 
1.6 z zadnjo pozicijsko svetilko, 
1.7 s svetilko zadnje registrske tablice
1.8 z netrikotnim zadnjim odsevnikom
2 Poleg tega so lahko vsa dvokolesna motorna kolesa opremljena z naslednjimi 
svetlobnimi in svetlobno-signalnimi napravami: 
2.1 z žarometom za meglo, 
2.2 z zadnjo svetilko za meglo, 
2.3 z varnostnimi utripalkami, 
2.4 z netrikotnimi bočnimi odsevniki. 
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja tukaj se je pred leti zapletlo, ko so prvič uvedli registracijo mopedov, so bile tablice rumene, tudi ker niso imeli vsi mopedi predvideno osvetlitev v original lučeh. No potem je pa težava ker so eni tehnični zahtevali da vgradiš luč za osvetlitev tablice drugi da ostane vse original....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut, prosim za razlago.

Kako je z zimsko opremo na motorju oziroma ali se lahko vozimo brez verig ?

Smešno, a jaz resno sprašujem, ker nas je danes policaj na mejnem prehodu strašil z kaznijo 500€. No od vsega ni bilo nič a za naslednjič je dobro vedeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pise v tej temi. Sam cudaki se vozjo pozim z motorjem,zato ne rabs verig. Vas je pa dobro prestrasil zgleda,tko da je zmagal pulcaj :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako se je tudi nama zdelo. A raje kot, se kregat in izgubiti idealen dan za vožnjo, sva raje bila tiho in gasa dalje. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maxiscooter pravi:

Borut, prosim za razlago.

Kako je z zimsko opremo na motorju oziroma ali se lahko vozimo brez verig ?

Smešno, a jaz resno sprašujem, ker nas je danes policaj na mejnem prehodu strašil z kaznijo 500€. No od vsega ni bilo nič a za naslednjič je dobro vedeti.

Brez skrbi bodi in se vozi. Pa policist naj ti drugič utemelji te svoje grožnje s pisano besedo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maxiscooter pravi:

Borut, prosim za razlago.

Kako je z zimsko opremo na motorju oziroma ali se lahko vozimo brez verig ?

Smešno, a jaz resno sprašujem, ker nas je danes policaj na mejnem prehodu strašil z kaznijo 500€. No od vsega ni bilo nič a za naslednjič je dobro vedeti.

Ko so pisali ZVCP, se nihče ni spomnil na to, da bi se lahko kdo sredi zime vozil z mopedom. Če ni prepovedano, je dovoljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Dr_Jakob pravi:

Ko so pisali ZVCP, se nihče ni spomnil na to, da bi se lahko kdo sredi zime vozil z mopedom. Če ni prepovedano, je dovoljeno.

ZVCP je zgodovina. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

ZVCP je zgodovina. 

Ja in? Vse nove zakone pišejo tako, da vzamejo stare in jih malo preuredijo. Skratka, ker v zgodovini ni bilo napisano, potem tudi v novih ni več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

za motorje ne velja isto kot za avto glede opreme...ne rabiš ketn, ne zimskih gum, sploh pa na morju...

Starod ni morje oziroma priobalno območje. Za ostalo imaš prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maxiscooter pravi:

Tu naletiva na policaja, kateri je po načinu dela imel zelooo slab dan. Takoj, ko sva bila na vrsti za kontrolo dokumentov, morava ugasnit motorja. Zdelo se mi je čudno, a morda je policaj naravnan ekološko, pa naj bo. Pa ni bilo tako. Sledila je kontrola osebne izkaznice, prometnega dovoljenja..... Gleda, gleda in izdahne. Fanta to pa je kazen za vsakega po 500 €. Kajjjj? Zakajjjj? Mrtvo hladno odgovori: Motorja se pozimi ne vozi, ker ne izpolnjuje zakona o zimski opremi, oziroma, če imate verige mi jih pokažite. Halooooo ti se šališ ( mi imamo kardan :) ), a tip še vedno resen. Nekaj časa se še gledamo, midva začudeno on pa ....  kolegu vrne dokumente, nato še meni in nas opomne: tokrat naj bo, a naslednič :mad:.

Ja, seveda imata primerno zimsko opremo. Pokažeš dolge spodnje gate, pa šnops mu ponudiš. Klinc ga gleda, težaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni da pozimi morajo vsa vozila imeti zimsko opremo? Potem pa lokanlni "šerif" presoja če je sonce in 15 stopinj nevarno za sneg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, ftp said:

A ni da pozimi morajo vsa vozila imeti zimsko opremo? Potem pa lokanlni "šerif" presoja če je sonce in 15 stopinj nevarno za sneg.

Ignorantia iuris nocet ;)...

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!