Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Pravkar, HD-Dyna pravi:

Nikjer ne piše, da ne smejo bit in nikjer ne piše, da smejo bit ...

Siva cona :blush:

nikjer ne piše, da ne smem js z barvo pisat in risat po asfaltu .... ... in pol z črno barvo prebrizgam (seveda po nesreči) mau po pouni črti in glej ga zlomka ... rata prekinjena črta :huh: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

nikjer ne piše, da ne smem js z barvo pisat in risat po asfaltu .... ... in pol z črno barvo prebrizgam (seveda po nesreči) mau po pouni črti in glej ga zlomka ... rata prekinjena črta :huh: 

To pa piše, kdo lahko riše po cest :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

To pa piše, kdo lahko riše po cest :blush:

sj .. js sm darosuc ... nepotreben :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

sj .. js sm darosuc ... nepotreben :lol1: 

Yp, javna uprava, same pizdarije pa korupcija, piiiih  :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Saj pravim; samo nabijaš in nakladaš :jezik:. Pa ne prikazuj me preveč prijaznega, ker mi uničuješ imiđ :ras:.

sj jst mu itak nč ne verjamem!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

Yp, javna uprava, same pizdarije pa korupcija, piiiih  :P

javna uprava ni držauna uprava ... :ras:

ne .. un sm resno napisal .... kje pravilnik o označevanju cest predvideva tako talno ureditev, kot je na Rakitni in na planinskem polju ... na Vrhniki si bodo pa že zapomnl k se bom gor pa dol vozu :mad: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

javna uprava ni držauna uprava ... :ras:

ne .. un sm resno napisal .... kje pravilnik o označevanju cest predvideva tako talno ureditev, kot je na Rakitni in na planinskem polju ... na Vrhniki si bodo pa že zapomnl k se bom gor pa dol vozu :mad: 

Nikjer ne predpisuje, pa tudi ne prepoveduje, hehe.

Kje pa dovoljuje malo morje prečnih črt ena do druge na AC ? Nikjer, vendar mora upravljavec nekako preizkusiti  katera barva je najbolj obstojna pod istimi pogoji ....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, HD-Dyna pravi:

Nikjer ne predpisuje, pa tudi ne prepoveduje, hehe.

Kje pa dovoljuje malo morje prečnih črt ena do druge na AC ? Nikjer, vendar mora upravljavec nekako preizkusiti  katera barva je najbolj obstojna pod istimi pogoji ....

pa ne tm, kjer se js vozm :mad: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Arzen pravi:

Tak, kmet se je prodal policiji in bo od zdaj naprej dajal borutu support v vseh temah:cry:

:lol1::nono: support dobi vsak , če je za to upravičen pa ni važno al me marad al ne  :D STOP policija !:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Andrejcer pravi:

VIR: http://siol.net/avtomoto/nasveti/nova-prometna-pravila-za-slovenske-voznike-v-tujini-nasvet-432781

Nekaj več o novostih pri nas doma, pa tukaj: http://siol.net/avtomoto/zgodbe/prihajajo-novi-prometni-znaki-najvecja-novost-bo-zavijanje-v-desno-pri-rdeci-luci-415359

Najbolj me zmoti, da se ukinja sistem zadrge. Kdo in zakaj si je to izmislil, pa bi res rad vedel, tudi študijo prebral zakaj bi naj bilo brez zadrge boljše.

Kje si ti našel, da se ukinja sistem zadrge ?

(5) Če je na smernem vozišču iz prvega odstavka tega člena na enem od prometnih pasov onemogočen promet vozil zaradi ovire ali se pas konča, so vozniki, ki vozijo po sosednjem prometnem pasu dolžni omogočiti vključevanje na ta prometni pas tako, da vozijo s primerno hitrostjo in na takšni razdalji do vozila pred seboj, da se lahko izmenoma vključi v promet še po eno vozilo (v nadaljnjem besedilu: sistem zadrge).

pred 13 minutami, maus pravi:

javna uprava ni držauna uprava ... :ras:

ne .. un sm resno napisal .... kje pravilnik o označevanju cest predvideva tako talno ureditev, kot je na Rakitni in na planinskem polju ... na Vrhniki si bodo pa že zapomnl k se bom gor pa dol vozu :mad: 

Se mi zdi, da si bral Pravilnik o prometni signalizaciji in prometni opremi na cestah. Si našel odgovor na svoje vprašanje  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Borutt pravi:

Se mi zdi, da si bral Pravilnik o prometni signalizaciji in prometni opremi na cestah. Si našel odgovor na svoje vprašanje  ?

nism našel odgovora :nono: 

v prečnih označbah ni 
http://www.uradni-list.si/files/RS_-2015-099-00004-OB~P010-0000.PDF#!/pdf

v vzdožnih označbah tut ni

http://www.uradni-list.si/files/RS_-2015-099-00004-OB~P009-0000.PDF#!/pdf

je pa zanimivo, da govori kakšna je lahko dvojna neprekinjena črta ... Širina dvojnih neprekinjenih črt je enaka širini ločilnih neprekinjenih črt. (skica 5131)

 

edino tukaj je nekaj:

http://www.uradni-list.si/files/RS_-2015-099-00004-OB~P011-0000.PDF#!/pdf

Optična zavora za umirjanje prometa.

skica 5336 .. ampak tle so črte na obeh straneh vozišča ne samo ob črti ;)

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Kje si ti našel, da se ukinja sistem zadrge ?

Tak piše:

Citiraj

Sistem "zadrge" tudi uradno ne obstaja več?

Novi pravilnik o prometni signalizaciji prav tako ne predvideva več znaka za tako imenovano zadrgo oziroma izmenični vklop vozil, ko se dva prometna pasova združita v enega. Postopek "zadrge" je sicer na slovenskih cestah pogosto povzročal precej polemik. Nekateri vozniki so ga uporabljali tudi ob delu na cesti ali nesrečah na avtocestah, mnogi so ga zavračali.

Na avtocesti znak za izmenični vklop vozil ni bil uporabljen, saj ga je bilo mogoče videti le na zoženju dveh enakovrednih prometnih pasov. Zdaj se "zadrga" tudi uradno umika iz pravilnika. Jo bodo zato vozniki pozabili? Poudarimo, da je treba v primeru zoženja iz dveh na en prometni pas, čeprav znaka ni, omogočiti varno vključitev vozil s sosednega prometnega pasu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Andrejcer pravi:

Tak piše:

 

Moraš bolj pozorno brati. Zato pa sem ti postavil vprašanje s prilepljenim veljavnim členom.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Moraš bolj pozorno brati. Zato pa sem ti postavil vprašanje s prilepljenim veljavnim členom.  

a mene si pa skenslou :cry:

res nisem najdu o teh črtah :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je že zdaj sistem zadrge bil redko upoštevan (ob postavljenem znaku), niti ne znajo, da treba zapeljat do konca pasu oz. ovire, pa se tam vključevati, zdaj ko ne bo znaka pa te sploh več nihče ne bo pustil na drug pas. Člene pa si lahko vtaknemo nekam, ogromno voznikov ne pozna osnovnih pravil ali jih namenoma krši. Teorijo bi treba ponavljati vsakih nekaj let, mogoče bi se s tem popravila tudi kultura na naših cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, maus pravi:

a mene si pa skenslou :cry:

res nisem najdu o teh črtah :dry: 

Ni te skenslal, brez besed si ga pustil , ko mu dokažeš da nabija se ugasne , ko na knof :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Ni te skenslal, brez besed si ga pustil , ko mu dokažeš da nabija se ugasne , ko na knof :lol1:

sj nism nć slabga hotu :dry:

res me zanima ... če jih ni v zakonu in bo en na teh črtah užgau ... se bo nekdo uprašu zakaj in kdo je to narisal ....

tut tak razdeljak med pounimi črtami, kot je na planinskem polju še nisem nikjer videl ... :)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

sj nism nć slabga hotu :dry:

res me zanima ... če jih ni v zakonu in bo en na teh črtah užgau ... se bo nekdo uprašu zakaj in kdo je to narisal ....

tut tak razdeljak med pounimi črtami, kot je na planinskem polju še nisem nikjer videl ... :)

 

A ni nobenega člena ali zakona najdu :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

A ni nobenega člena ali zakona najdu :lol1:

Je najdu najšibkejši člen :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so pa te polne črte s full velikim razmakom čisto fajn, me vsaj Borutt ne bo qurcov, da gre moja senca ćez obe črti. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

a mene si pa skenslou :cry:

res nisem najdu o teh črtah :dry: 

 

pred 4 urami, maus pravi:

sj nism nć slabga hotu :dry:

res me zanima ... če jih ni v zakonu in bo en na teh črtah užgau ... se bo nekdo uprašu zakaj in kdo je to narisal ....

tut tak razdeljak med pounimi črtami, kot je na planinskem polju še nisem nikjer videl ... :)

 

Samo za tvoje oči, Maus. :eek: :lol1:

(6) Medsebojna oddaljenost dveh vzporednih vzdolžnih črt je lahko od 12 do 15 cm. Če so med črtama nameščeni svetlobni odsevniki ali utripalniki, je lahko ta oddaljenost največ 20 cm.

(7) Ne glede na prejšnji odstavek je medsebojna oddaljenost dveh vzporednih vzdolžnih črt lahko tudi drugačna pri predvidljivem prometno varnem označevanju cest.

 

(1) Druge linijske in ploščinske označbe so polja za usmerjanje prometnih tokov, usmerjevalne in opozorilne označbe, označbe za posebne namene ter označbe mest in prostorov za parkiranje.

(4) Označbe za posebne namene označujejo površine, na katerih je prepovedano ustavljanje ali ustavljanje in parkiranje, ovire na vozišču, lahko pa tudi razmejujejo površine glede na njihov lastniški oziroma upravljavski status.

 

Zaradi objestne vožnje motoristov in posledično poslabšanja prometne varnosti na omenjeni prometnici je Direkcija RS za infrastrukturo na pobudo ljubljanske policijske uprave ter okoliških prebivalcev začela iskati rešitve, pri čemer je preučila različne možnosti in ukrepe. Rešitve s prometno signalizacijo, ki so določene v decembra lani sprejetem pravilniku o prometni signalizaciji in prometni opremi na cestah, so se namreč izkazale za neučinkovite. Na podlagi dobrih izkušenj iz Avstrije, kjer so izvedli podoben projekt, so se v DRSI odločili za pilotni projekt s posebnimi talnimi označbami, katerih namen je, da voznike motornih koles na zunanji strani levih nepreglednih ovinkov usmerjajo stran od sredinske črte in hkrati umirjajo hitrost vožnje motoristov in tudi drugih vozil ter tako zmanjšujejo možnost prometne nesreče.

Označbe, ki so stale 13.000 evrov, imajo preventiven značaj, saj s tem, ko motorista usmerjajo stran od sredinske črte, preprečujejo, da bi pri nagibanju v levih ovinkih s telesom segal na nasprotno stran vozišča, je povedala Ljiljana Herga iz sektorja za vzdrževanje in varstvo cest pri DRSI. Če se bodo nove talne označbe izkazale za dobro rešitev, jih namerava DRSI predlagati za vpis v pravilnik o prometni signalizaciji in prometni opremi na cestah ter jih uporabiti tudi na nekaterih drugih nevarnih cestnih odsekih.

Brane Legan iz Centra varne vožnje Vransko pri AMZS je za Delo povedal, da so talne označbe na cesti Podpeč–Rakitna res narisane v nasprotju z veljavno zakonodajo, a so kljub temu namenjene večji varnosti motoristov. Po njegovem prepričanju idealna linija vožnje motorista ni do sredinske črte, ampak sledi liniji izpeljanega ovinka. »Na tečaju varne vožnje poudarjamo, da je vstop motorista v ovinek vedno z njegove zunanje strani, kar pomeni z ustrezno oddaljenostjo od roba vozišča in od sredinske črte, saj le tako lahko voznik doseže idealno linijo z radiusom ovinka,« je poudaril Legan.

https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=14&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjbioW49ajRAhWBGSwKHcYsDaQQFghYMA0&url=http%3A%2F%2Fwww.di.gov.si%2Fnc%2Fsi%2Fmedijsko_sredisce%2Fnovica%2Farticle%2F%2F5774%2F&usg=AFQjCNFQyt5MY3IG74NFXm-F0SdK-E--vA&sig2=wsnElvczLHvdUJXsLIRr5w

 

https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwikmqesh6nRAhVBlCwKHeUyDnsQFgglMAI&url=http%3A%2F%2Fwww.dri.si%2Fnovice%2F2016-07-29-Regionalna-cesta-PodpecRakitna-odslej-varnejsa&usg=AFQjCNH18QSIQPY446YqDsxwYirMSuAB7g&sig2=pK907M07_2uBtwGeF0lnEQ

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

 

Samo za tvoje oči, Maus. :eek: :lol1:

(6) Medsebojna oddaljenost dveh vzporednih vzdolžnih črt je lahko od 12 do 15 cm. Če so med črtama nameščeni svetlobni odsevniki ali utripalniki, je lahko ta oddaljenost največ 20 cm.

(7) Ne glede na prejšnji odstavek je medsebojna oddaljenost dveh vzporednih vzdolžnih črt lahko tudi drugačna pri predvidljivem prometno varnem označevanju cest.

 

(1) Druge linijske in ploščinske označbe so polja za usmerjanje prometnih tokov, usmerjevalne in opozorilne označbe, označbe za posebne namene ter označbe mest in prostorov za parkiranje.

(4) Označbe za posebne namene označujejo površine, na katerih je prepovedano ustavljanje ali ustavljanje in parkiranje, ovire na vozišču, lahko pa tudi razmejujejo površine glede na njihov lastniški oziroma upravljavski status.

 

Zaradi objestne vožnje motoristov in posledično poslabšanja prometne varnosti na omenjeni prometnici je Direkcija RS za infrastrukturo na pobudo ljubljanske policijske uprave ter okoliških prebivalcev začela iskati rešitve, pri čemer je preučila različne možnosti in ukrepe. Rešitve s prometno signalizacijo, ki so določene v decembra lani sprejetem pravilniku o prometni signalizaciji in prometni opremi na cestah, so se namreč izkazale za neučinkovite. Na podlagi dobrih izkušenj iz Avstrije, kjer so izvedli podoben projekt, so se v DRSI odločili za pilotni projekt s posebnimi talnimi označbami, katerih namen je, da voznike motornih koles na zunanji strani levih nepreglednih ovinkov usmerjajo stran od sredinske črte in hkrati umirjajo hitrost vožnje motoristov in tudi drugih vozil ter tako zmanjšujejo možnost prometne nesreče.

Označbe, ki so stale 13.000 evrov, imajo preventiven značaj, saj s tem, ko motorista usmerjajo stran od sredinske črte, preprečujejo, da bi pri nagibanju v levih ovinkih s telesom segal na nasprotno stran vozišča, je povedala Ljiljana Herga iz sektorja za vzdrževanje in varstvo cest pri DRSI. Če se bodo nove talne označbe izkazale za dobro rešitev, jih namerava DRSI predlagati za vpis v pravilnik o prometni signalizaciji in prometni opremi na cestah ter jih uporabiti tudi na nekaterih drugih nevarnih cestnih odsekih.

Brane Legan iz Centra varne vožnje Vransko pri AMZS je za Delo povedal, da so talne označbe na cesti Podpeč–Rakitna res narisane v nasprotju z veljavno zakonodajo, a so kljub temu namenjene večji varnosti motoristov. Po njegovem prepričanju idealna linija vožnje motorista ni do sredinske črte, ampak sledi liniji izpeljanega ovinka. »Na tečaju varne vožnje poudarjamo, da je vstop motorista v ovinek vedno z njegove zunanje strani, kar pomeni z ustrezno oddaljenostjo od roba vozišča in od sredinske črte, saj le tako lahko voznik doseže idealno linijo z radiusom ovinka,« je poudaril Legan.

https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=14&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjbioW49ajRAhWBGSwKHcYsDaQQFghYMA0&url=http%3A%2F%2Fwww.di.gov.si%2Fnc%2Fsi%2Fmedijsko_sredisce%2Fnovica%2Farticle%2F%2F5774%2F&usg=AFQjCNFQyt5MY3IG74NFXm-F0SdK-E--vA&sig2=wsnElvczLHvdUJXsLIRr5w

 

https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwikmqesh6nRAhVBlCwKHeUyDnsQFgglMAI&url=http%3A%2F%2Fwww.dri.si%2Fnovice%2F2016-07-29-Regionalna-cesta-PodpecRakitna-odslej-varnejsa&usg=AFQjCNH18QSIQPY446YqDsxwYirMSuAB7g&sig2=pK907M07_2uBtwGeF0lnEQ

 

 

Men je samo to važno :sleep2: če jaz naredim kaj kar je v nasprotju z veljavno zakonodajo PLAČAM !!! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!