Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Sosed se je pritožil zaradi premrzlega dne, dobil poročilo meteorologov itd. in na koncu je policaj reku, da ga je ustrelil iz avta, kjer je bilo cca 20 stopinj. In je gladko kasiral.... Kako je s stacionarnimi pa ne bi vedla.

Normalno, ker v nasprotnem primeru bi imel zelo zelo zelo velike težave. Drugič pa naj slika zadevo pa bo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa men ni pol odšteu te tolerance ko mi je položnico napisou? na merilniku je pokazalo 89..napisal je pa glih tok :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak če ti da -5km/h je še zmerm ista kazen

Tako je, če si priletel v naselju si itak preveč (če bi 85km/h pripeljal bi šlo) tak ne gre. Na mestu ti mora odšteti toleranco. Torej: hitrost na položnici= hitrost na radaju - toleranca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okrožno sodišče v Ljubljani

Tavčarjeva 9

1000 Ljubljana

Zadeva: pritožba

Dne 2.3.2009 sem ob cesti res opazil okrogel znak z rdečim robom, v katerem je bila na beli podlagi številka sedemdeset (70). Poleg te številke pa ni bilo nobene merske enote, ki bi označevala, na kaj se sklicuje ta številka.

Kot sami veste, je Državni zbor Republike Slovenije z Ukazom o merskih enotah (Zakon o meroslovju (ZMer) Ur.l. RS, št. 1/1995 in Spremembe Ur.l. RS, št. 8/2000-ZUT, 22/2000),

sprejel zakon, da so merske enote določene na temelju mednarodnih dogovorov, ki obvezujejo tudi Republiko Slovenijo. V Republiki Sloveniji so s tem zakonite merske enote SI standardizacije. V tej uredbi je določeno, da je merilna enota za dolžino meter, merilna enota za čas pa je sekunda. Izpeljava za hitrost je torej enota dolžine deljeno z enoto časa (m/s).

Ne morem si zamisliti, da celo delavci Ministrstva za notranje zadeve kršijo enega od osnovnih zakonov v RS. Torej, pri številki na znaku ni napisana merna enota, to pa pomeni, da velja v tem primeru osnovna mednarodna enota, ki jo je Republika Slovenija sprejela in uzakonila za uporabo na ozemlju RS.

Zato sem spoštovano sodišče predpostavljal, da pomeni število 70 na znaku veličino za osnovno enoto meritev – to je m/s. To je 70 m/s, kar je enakovredno 252 km/h. Ker sem jaz vozil le 51,39 m/s oziroma 185 km/h, kar je mnogo manj od določenih 70 m/s, prosim cenjeno sodišče, da mi nemudoma vrne nezakonito odvzeto vozniško dovoljenje.

Pubeci akcija in kar pritožbe pisat za prekoračeno hitrost :D

Lp, Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, domiselno :)

No, ampak da ne bo kdo resno vzel tole :D ZVCP namreč jasno določa omejitve na posameznih cestah in le tam je jasno napisano, da gre za km/h. Tako, da to ne bi šlo skozi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okrožno sodišče v Ljubljani

Tavčarjeva 9

1000 Ljubljana

Zadeva: pritožba

Dne 2.3.2009 sem ob cesti res opazil okrogel znak z rdečim robom, v katerem je bila na beli podlagi številka sedemdeset (70). Poleg te številke pa ni bilo nobene merske enote, ki bi označevala, na kaj se sklicuje ta številka.

Kot sami veste, je Državni zbor Republike Slovenije z Ukazom o merskih enotah (Zakon o meroslovju (ZMer) Ur.l. RS, št. 1/1995 in Spremembe Ur.l. RS, št. 8/2000-ZUT, 22/2000),

sprejel zakon, da so merske enote določene na temelju mednarodnih dogovorov, ki obvezujejo tudi Republiko Slovenijo. V Republiki Sloveniji so s tem zakonite merske enote SI standardizacije. V tej uredbi je določeno, da je merilna enota za dolžino meter, merilna enota za čas pa je sekunda. Izpeljava za hitrost je torej enota dolžine deljeno z enoto časa (m/s).

Ne morem si zamisliti, da celo delavci Ministrstva za notranje zadeve kršijo enega od osnovnih zakonov v RS. Torej, pri številki na znaku ni napisana merna enota, to pa pomeni, da velja v tem primeru osnovna mednarodna enota, ki jo je Republika Slovenija sprejela in uzakonila za uporabo na ozemlju RS.

Zato sem spoštovano sodišče predpostavljal, da pomeni število 70 na znaku veličino za osnovno enoto meritev – to je m/s. To je 70 m/s, kar je enakovredno 252 km/h. Ker sem jaz vozil le 51,39 m/s oziroma 185 km/h, kar je mnogo manj od določenih 70 m/s, prosim cenjeno sodišče, da mi nemudoma vrne nezakonito odvzeto vozniško dovoljenje.

Pubeci akcija in kar pritožbe pisat za prekoračeno hitrost :D

Lp, Aleš

Fak.....pa sej ne morem verjet, da si je to nekdo zmislu............

Kaki možgani........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, domiselno :)

No, ampak da ne bo kdo resno vzel tole :D ZVCP namreč jasno določa omejitve na posameznih cestah in le tam je jasno napisano, da gre za km/h. Tako, da to ne bi šlo skozi :)

Hehe, mogoče bi palilo v tujini, ker ko prečkaš mejo in je tam tabla z vsemi omejitvami, res ne piše nikjer v kakšni merski enoti so omejitve :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fak.....pa sej ne morem verjet, da si je to nekdo zmislu............

Kaki možgani........

Kaki možgani šele morajo biti tisti, ki tega ne prepoznajo kot 'šale', ki povrhu vsega že dolgo kroži po netu (in izvira iz tujine). :zzz:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaki možgani šele morajo biti tisti, ki tega ne prepoznajo kot 'šale', ki povrhu vsega že dolgo kroži po netu (in izvira iz tujine). :zzz:

D.

Fak.......ne me basat......a res?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toleranca ja.Enkrat sem pelju 68, namesto 60.Pa sem mu reku, da če vzame tolrenco 10% stran , potrm 2km več pa res ni za kaznovat.Pa se ni pustu.Sem moral plačat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toleranca pri 68 je 5km/h.. Torej je bila podlaga za kazen 3km/h prehitro, kar je pa čisto dovolj za bit ob stotaka v naselju in dobit eno piko :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, mogoče bi palilo v tujini, ker ko prečkaš mejo in je tam tabla z vsemi omejitvami, res ne piše nikjer v kakšni merski enoti so omejitve :naughty:

Na tisti tavelki tabli piše km/h, tako da ne bo šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena neumesna...ne vem pod katero temo naj to vprašam...

uglavnm ravno kar sem opravil ispit A1 in inštruktor mi pravi da zakaj nimam motorističnih hlač in čevljev, kaj nisem slišal novega zakona?

in zdaj brskam po netu in iščem ta zakon kjer naj bi pisalo da je vsa motoristična oprema nujna...

a veste kaj o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano si te je malo privoščil, je pa res, da je oprema izredno priporočljiva, kar pa boš, če jo ne boš uporabljal že brez padcev in nesreč izvedel že tam po štiridesetem, morda kako leto prej ali kasneje...

Kupi kompletno opremo čim višje kakovosti z maksimalno zaščito.

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena neumesna...ne vem pod katero temo naj to vprašam...

uglavnm ravno kar sem opravil ispit A1 in inštruktor mi pravi da zakaj nimam motorističnih hlač in čevljev, kaj nisem slišal novega zakona?

in zdaj brskam po netu in iščem ta zakon kjer naj bi pisalo da je vsa motoristična oprema nujna...

a veste kaj o tem?

Brez polne opreme te ne bodo pustili delat izpita. Čelada, čevlji, rokavice, jakna, kolenčniki/hlače s ščitniki. Nisem ziher, da je že sprejet kakšen zakon, je pa sigurno taka politika izpitnih centrov po tanovem. In jaz osebno se kar strinjam. Bo vsaj manj pacientov na R6kah v kratkih hlačah in adidaskah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js ko sem delal pred dvema letoma sem imel samo čelado in rokavice. Jopco, kavbojke pa bele najkice :D Drugače kasneje sem že vozil z opremo hehe... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon pravi zaščitna čelada, vse ostalo je dobra volja in zdrava pamet posameznika. PIKA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest sem posodil opremo enemu kolegu, ki dela izpit v Postojni in rabi kompletno opremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to se mi čudno zdi, 2 leti nazaj ko tega še ni bilo, sem v avtošoli dobil jakno+rokavice+čelado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komplet svoja oprema od 1.aprila dalje,tud jaz posojam enmu kolegu opremo...

Popravljeno . Popravil smukc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!