Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

de zarad odvisnost od avta fašeš pike... po moje nisem dobr zastopu...?

a prekrškov (katerih cena v pikah in denarju je znana)... pa ni bilo?

zakaj bi plačal nekdo manj kot jaz? če ima avto samo za otroke pelat v vrtec in it v službo?

torej...glede na število km, verjetno mu ni treba delat prekrškov...torej ?

ne zarad odvisnosti, zaradi večje verjetnosti naredit napako ...

ja so prekrški, seveda so .... ?? in seveda že plačani.... in tud dobra šola za naprej ... vsaka šola neki stane... seveda pa se splača če od take drage šole vsaj kej pametnga pobereš... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ampak to bi potem spodbujalo sivo in črn oekonomijo - kaj je že to? Aja, to je tisto, ko greš k Černetu kupit "ful cenejši motor" ... :)

Vso sivo in črno ekonomijo etc. spodbuja država kot zakonodajalec, ker ne zna spisati jasnih in nedvoumnih predpisov in kot izvršilna oblast, ker ne zna teh prepisov uveljaviti, čeprav ima na razpolago davčni urad, inšpektorje in represivne organe. Samo pri nas in v ostalih banana republikah se lahko nekdo vozi z 100.000+€ avtom in pri dohodnini velja za reveža. Černe je tudi dve leti ali več prodajal, preden so se zganili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj sem pa rekel, da sem sam hodil v vrtec? Me je pa mama vsako jutro spremljala vanj cirka kilometer, potem prav toliko nazaj in se z avtobusom v 10 kilometrov oddaljeno službo. Sam nisem kuhal nič, sem pa večino popoldnevov preživel pri babici, ki je zame čisto ok skrbela. In ne govori mi, da lažem, ker tega nikdar nisem počel!!!

Z minimalno plačo si človek ne more privoščit avta in vsakodnevne, 150 kilometrske vožnje, pa če ti stojo na trepalnicah nardiš, tak da ne glupetaj spet... In ja, lahko se vozi z busom, kot nemalokdo.

Glede tega, kako jaz naslavlajm ljudi, pa se ne obremenjuj, ker ti bo vsak ki me kolikor toliko pozna, povedal, da če kdo, imam jaz spoštovanje do VSEH ljudi, ki si to zaslužijo, ne glede na izobrazbo, finančno stanje ali karkoli, kar je zate kriterij za predalčkanje... Veš, jaz sem do tega kar imam, prišel bolj ali manj sam in začel sem na dnu in ne, ni mi mama pri 18-ih kupila avta, pri 19-ih pa motor... ;)

Aja, pa čist mimgrede...nič več ne bom plačeval, pa če se ti v rit vgrizneš.

Brez zamere, ampak zame si vseeno gumpec.

Dobr biu je nesporazum glede hoje v vrtca in oprosti k sm te tko obtožu za lažnivca. Moje mnenje je bilo, da so kazni trenutno malo visoke za nekatere, za nekatere pa malce prenizke. Seveda bi rajši malo manjše kazni ker vsi vemo kako je z motorjem voziti 50kmh:P :P :P. Več kot očitno je da imamo različna mnejna in prav je tako. Nimam interesa se prepirati , sploh pa ne o stvareh na katere imamo tako malo vpliva. Zakaj se oseba iz kočevja vozi v ljubljano in logatec ve le ona sama. Mogoče se mora,mogoče uživa v tem,pač življenje ga je prisililo. To da vse osebe ki si ne zaslužijo tvojega spoštovanja imaš za manjvredne gumpce se mi zdi neumno-Zakaj bi imel za gumpca nekoga ki ga sploh ne poznaš?No ja kukrkoli ne zamerim ti, da sem zate gumpec, saj podobno mislim o tebi.:P In moj fotr je močnejši od tvojga!!!!! :P :P joke hehe

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brihtno...in jaz nej zato ker sem fasala 9 pik pa še 3 pa še ne vem kolk jih čaka, in to samo zato, KER SEM ODVISNA OD AVTA??' ker drugače ne morem opravljati svojega dela?

ker se ne morem voziti z avtobusom?

ker se ne morem preseliti k vsaki stranki? ...

Jaz bi samo opozoril, da za kazen plačat ne žrebajo posameznikov, ampak moraš pred tem kaj takega čudnega naredit. Priznam, se mi je že zgodilo ... :-)

Odgovor boš seveda izluščila sama, a? :P

samo to ne pomeni da sem pa zato ker delam 80.000 km na leto in ker imam večjo možnost naredit napako na cesti, kot nekdo ki jih naredi 50 km vsak dan da se pelje v službo? in zarad tega bom zdej plačevala več? ker imam večji dohodek? ker delam več ko povprečni zaposlen v slo? a mene kdo vpraša ko delam 12 ur al več? kdo mi jih plača?

On bo manj "treniral" in bo zato prej naredil kako večjo pizdarijo in bo ŠE VEČ PLAČAL OD TEBE ;-)

Lep pozdrav,

The Devil's Advocate :evilgrin:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi samo opozoril, da za kazen plačat ne žrebajo posameznikov, ampak moraš pred tem kaj takega čudnega naredit. Priznam, se mi je že zgodilo ... :-)

Odgovor boš seveda izluščila sama, a? :P

On bo manj "treniral" in bo zato prej naredil kako večjo pizdarijo in bo ŠE VEČ PLAČAL OD TEBE ;-)

Lep pozdrav,

The Devil's Advocate :evilgrin:

mona :P sej me niso žrebal...sem se sama postavla na sred tarče... ;)

glede treninga se pa strinjam.... ( p.s. več pa že težko plača :headbang: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Finska ustava - izvleček:

Chapter 2 - Basic rights and liberties

Section 6 - Equality

Everyone is equal before the law.

Finska zgodba - iz Wikipedije in BBC World

The most expensive speeding ticket ever given is believed to be the one given to Jussi Salonoja in Helsinki, Finland,in 2003. Salonoja, the 27-year-old heir to a company in themeat-industry, was fined €170,000 for driving 80 km/h in a 40 km/hzone. The uncommonly large fine was due to Finnish speeding ticketsbeing relative to the offender's last known income. Salonoja's speedingticket was not the first ticket given in Finland reaching six figures.

Le kako lahko to deluje pri njih..verjetno s tem ne kršijo ustave?

Sploh ni problem, samo zakone je treba brihtno napisat.

Namesto 'Z globo najmanj 300 eurov se kaznuje za prekršek ...' se morajo ustrezni členi začeti z 'Z globo najmanj 30% 'plače' ...', pa je vse OK - smo še vedno vsi enakopravni. Pri čemer 'plače' nadomestijo z ustreznim uradnim nazivom tiste mesečne miloščine (ali neke druge kategorije, s kater so definira premoženjsko stanje fizične ali pravne osebe).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mona :P sej me niso žrebal...sem se sama postavla na sred tarče... ;)

glede treninga se pa strinjam.... ( p.s. več pa že težko plača :headbang: )

Hehe še sreča da si punca in te policaji spustijo v 80% primerih!!! :P joke hehe. Drugače pa te popolnoma razumem, veliko imaš dela, dostikrat se ti mudi in veliko si na cesti. Predlagaj delodajalcu da ti plača kazen če ti je dal preveč za eden dan,vendar imam občutek da on nebi bil zato. hehe..P Velja omeniti da so pri nas nekateri odseki načrtno neprimerno označeni(velikokrat nerealna omejitev) zato da polnejo žepe. Če bi malce zmanjšali število takih mest sem siguren da bi imeli vsi manj kazni:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni problem, samo zakone je treba brihtno napisat.

Namesto 'Z globo najmanj 300 eurov se kaznuje za prekršek ...' se morajo ustrezni členi začeti z 'Z globo najmanj 30% 'plače' ...', pa je vse OK - smo še vedno vsi enakopravni. Pri čemer 'plače' nadomestijo z ustreznim uradnim nazivom tiste mesečne miloščine (ali neke druge kategorije, s kater so definira premoženjsko stanje fizične ali pravne osebe).

D.

Se popolnoma strinjam da ni problem. Veliko večji problem je najti brihtne ljudi ki bi to skup spravili. Se mi zdi da jih v naši državi močno močno primankuje na vseh področjih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni problem, samo zakone je treba brihtno napisat.

Vem, da ni problem. Tisto je bilo retorično vprašanje v povezavi zmashininimi dvomi okrog ustavne garancije enakosti pred zakonom.

Si pa podal praktičen primer kako bi to lahko naredili. V osnovi noben problem, le da bi se potem še bolj opazila neustreznost dela, ki ga opravljajo davčni organi, neustreznost cestne infrastrukture in signalizacije itn. ampak prav je, da se reče bobu bob in da se od nekje krene čistiti ta Avgijev hlev.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni problem, samo zakone je treba brihtno napisat.

Namesto 'Z globo najmanj 300 eurov se kaznuje za prekršek ...' se morajo ustrezni členi začeti z 'Z globo najmanj 30% 'plače' ...', pa je vse OK - smo še vedno vsi enakopravni. Pri čemer 'plače' nadomestijo z ustreznim uradnim nazivom tiste mesečne miloščine (ali neke druge kategorije, s kater so definira premoženjsko stanje fizične ali pravne osebe).

D.

se strinjam, ampak pod pogojem, se spremeni zakon o zdravstvu, da ko se gre v bolnico... se pogleda kok je kdo vplačal v zdravstvo (na podlagi obveznih vplačil, ki se tudi plačuje po dohodninski letvici) in se pol vrsta nardi... ti si plačal več, greš notri .. si plačal manj... mal počak... si plačal še malo manj, počakaj malo več...nisi plačal ven ... misliš, da bi se to izšlo :? .. potem naj bo tako povsod... ALO .. pa mi se pogovarjamo, ko ljudje KRŠIJO zakone... :?

sori... tvoj post je bil prvi, ki sem ga prebral in zacitiru :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Maus

Sori, če slučajno ne veš..zdravstveno zavarovanje je za vse enako vendar lahko tisti, ki imajo več denarja, gredo privat in stvari opravijo hitreje in bolje. Prav tako si tisti, ki ima več denarja z lahkoto plača dobrega odvetnika, če gre na sodišče itn.

Socialni transferji..med katere spada zdravstvo..so nujni za kolikor toliko normalno družbo. Izvedba je poglavje zase.

Mešaš jabolka in rezervne dele za passata.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Maus

Sori, če slučajno ne veš..zdravstveno zavarovanje je za vse enako vendar lahko tisti, ki imajo več denarja, gredo privat in stvari opravijo hitreje in bolje. Prav tako si tisti, ki ima več denarja z lahkoto plača dobrega odvetnika, če gre na sodišče itn.

Socialni transferji..med katere spada zdravstvo..so nujni za kolikor toliko normalno družbo. Izvedba je poglavje zase.

Mešaš jabolka in rezervne dele za passata.

nič ne mešam ... še vedno mi sami od sebe TRGAJO in trgajo procentualno od višine dohodka, kajne :? ... naj mi ne TRGAJO BOM SAM PLAČEVAL OBVEZNO PRI PRIVATNIKU ... a vidiš v čem je razlika... ZVCP je tudi za vse enak... omejitve ipd ... tisti ki si lahko privošči, pač večkrat plača kazen... simpl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tisti ki si lahko privošči, pač večkrat plača kazen... simpl

Torej tisti, ki si lahko privošči, lahko večkrat krši zakon...

Si vsaj povedal bistvo današnjega načina razmišljanja dobrega dela ljudi. Prava smer, ni kaj...

Seveda še vedno mešaš pojme. Obvezno zdravstveno zavarovanje, kot nek minimum, je v interesu vseh saj se tako prepreči širjenje raznoraznih bolezni. Tako je v interesu vseh tudi red na cesti, zaradi varnosti vseh udeležencev. Zato v prvem primeru financiranje skozi davke in v drugem primeru kaznovanje kršiteljev, denarno in drugačno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej tisti, ki si lahko privošči, lahko večkrat krši zakon...

Si vsaj povedal bistvo današnjega načina razmišljanja dobrega dela ljudi. Prava smer, ni kaj...

Seveda še vedno mešaš pojme. Obvezno zdravstveno zavarovanje, kot nek minimum, je v interesu vseh saj se tako prepreči širjenje raznoraznih bolezni. Tako je v interesu vseh tudi red na cesti, zaradi varnosti vseh udeležencev. Zato v prvem primeru financiranje skozi davke in v drugem primeru kaznovanje kršiteljev, denarno in drugačno.

verjetno si namerno v enem mojem postu spregledal tole: pa mi se pogovarjamo, ko ljudje KRŠIJO zakone ...

ne o socialnih trasferjih.

Dve resnični zggodbici moram povedat.

1. danes v lekarni starejša gospa, kljub temu, da ima obvezno zavarovanje je imela recept za življensko pomembna zdravila, bi morala doplačat kar nekaj € in ni imela denarja. V njenih solznih očeh sem videl obup. Hitro smo rešili problem ;).

2. moj prijatelj se je v svojem novem BMW-ju, pred cca. 10-imi leti peljal in ga ustavi policaj. Reče mu: "gospod niste privezani, to bo kazn." Moj prijatelj mu začudeno odvrne:" Gospod policaj, zakaj pa moram biti privezan? Moj avto ima šest zračnih blazin in varnost je boljša, kot da bi bil privezan z varnostnim pasom!". Gospod policaj po kratkem razmišljanju odgovori:" Imate prav, res je, da je varnostni pas bolj potreben tistim, ki takih varnostnih naprav v avtih nimajo." in ga je spustil brez kazni.

Poanta prvega je, da starejši niso imeli možnosti plačevat dodatno zavarovanje, ne glede na to kok bogati so bili in kaj so počeli. Res je minimum od minimuma. Na žalost. (Tito vrati se :cry: )

Poanta drugega pa je, da bi moral zakon tistim, ki imajo 6 ali več zračnih blazin, ABS, VBS (ali drugo imenovanje protidrsnih sistemov) ter še nekaj kratic, dovoliti za 30 % višje hitrosti od dovoljenih in se jim ni treba privezovati. Taki avtomobili so bolj varni, se prej ustavijo ipd...

In če nimam za zimske gume :? Kaj potem... ah.. saj nima dohodka, kazen je nič... aja, pa tud ispravnega avta nimam, ker nimam dnarja za servis. To vse potegne za sabo, ko se premišljuje o različni višini kazni za isti prekršek v odvisnosti od dohodka.

Marsikdo bi si kakšen prekršek lahko privoščil, pa si ga ne. Jaz bi si ga lahko, pa vseeno vozim po omejitvah in od leta 2004 nisem dobil kazni. Nisem mislil, da če si prekršek lahko privočiš, da ga lahko nardiš. Malo je vzeto iz konteksta celotnega posta, itak vsak odgovarja za svoje prekrške.

p.s.... tisto da vozim po omejitvah je sicer res, ker ni drugače dokazano :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet ena fajn kust za glodat, vozite po predpisih (nesedat vjet!!!) neglede na premoženjsko stanje, pa nebo nobene kazni.Jaz sem nazadnje plačal kazen nekje leta 1998 in to za 60 Km/h v naselju 2000 Sit. 8 € :whistle::whistle:

Ps:pa nepozabite še nekaj imamo veliko ljudi nesamo, da so revni ampak so brez dohodka npr:gospodinje itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno si namerno v enem mojem postu spregledal tole: pa mi se pogovarjamo, ko ljudje KRŠIJO zakone ...

ne o socialnih trasferjih.

Dve resnični zggodbici moram povedat.

1. danes v lekarni starejša gospa, kljub temu, da ima obvezno zavarovanje je imela recept za življensko pomembna zdravila, bi morala doplačat kar nekaj € in ni imela denarja. V njenih solznih očeh sem videl obup. Hitro smo rešili problem ;).

2. moj prijatelj se je v svojem novem BMW-ju, pred cca. 10-imi leti peljal in ga ustavi policaj. Reče mu: "gospod niste privezani, to bo kazn." Moj prijatelj mu začudeno odvrne:" Gospod policaj, zakaj pa moram biti privezan? Moj avto ima šest zračnih blazin in varnost je boljša, kot da bi bil privezan z varnostnim pasom!". Gospod policaj po kratkem razmišljanju odgovori:" Imate prav, res je, da je varnostni pas bolj potreben tistim, ki takih varnostnih naprav v avtih nimajo." in ga je spustil brez kazni.

Poanta prvega je, da starejši niso imeli možnosti plačevat dodatno zavarovanje, ne glede na to kok bogati so bili in kaj so počeli. Res je minimum od minimuma. Na žalost. (Tito vrati se :cry: )

Poanta drugega pa je, da bi moral zakon tistim, ki imajo 6 ali več zračnih blazin, ABS, VBS (ali drugo imenovanje protidrsnih sistemov) ter še nekaj kratic, dovoliti za 30 % višje hitrosti od dovoljenih in se jim ni treba privezovati. Taki avtomobili so bolj varni, se prej ustavijo ipd...

In če nimam za zimske gume :? Kaj potem... ah.. saj nima dohodka, kazen je nič... aja, pa tud ispravnega avta nimam, ker nimam dnarja za servis. To vse potegne za sabo, ko se premišljuje o različni višini kazni za isti prekršek v odvisnosti od dohodka.

A sem jaz začel primerjati kaznovanje cestnih prekrškov z nakupovanjem in zdravstvenim sistemom?

Poanta prvega je, da si eni ljudje ne morejo privoščiti par evrov doplačila medtem ko si eni lahko privoščijo komplet zasebno kliniko. In če prvemu nabiješ 1000€ kazni je to zanj katastrofa, pri drugemu pa rahla praskica..got the point?

Poanta drugega je, da zakon trenutno govori, da morajo biti VSI, v avtomobilih, pripeti z varnostnimi pasovi kar pomeni, da je tistih 6 zračnih blazin samo tvoj bonus k varnosti medtem, ko si nekdo morda ne more privoščiti avta z vsaj dvema. Privezana pa morata biti oba. To bi recimo zakonodajalec lahko spremenil. Kar pa se tiče omejitev hitrosti in vsega zraven..te so pisane za vse udeležence z obzirom na delovanje celotnega sistema (npr. omejitev 40 v naselju, ker te, če si hitrejši, nekdo drug, ki se vključuje s stranske ceste, lahko spregleda itn.) in se ne morejo kar tako prilagajati posameznim udeležencem.

Glede neustreznosti vozila oz. ne-izkazanega dohodka si očitno spregledal nov ZVCP in uporabo tega s strani policije, ki sedaj čedalje bolj pogosto Romom in drugim, ki vozijo neregistrirana vozila in ne morejo plačati kazni, enostavno zaseže - forever.

Še vedno ti niso jasni pojmi in jaz na tej stopnji končujem. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@FRITZ

Ne bom ti repliciral na vse, temveč samo na nekaj stvari, ki so me malo bolj zmotile, pa ne zaradi tega, da bi ti dal prav, ampak ker je tako tvoje mišljenje. Ti očitno drugačnega mnenja oziroma pogleda na določeno stvar ne sprejemaš in si kar določil, da mi niso razjasnjeni pojmi. Poglavitno je, da so tvoji pojmu, vsaj pri tebi razjasnjeni.

Res je, da sem nov ZCVP zelo površno pregledal in res nisem zasledil, da bi kje omenjali Rome. Vem pa zagotovo in preverjeno, da lahko policisti zasežejo avto/motor VSEM, tudi tistim, ki imajo zelo visoke dohodke in so večkratni povratniki hujših prometnih prekrškov.

Moje mnenje je, da za ENAKE prekrške VSI odgovarjajo ENAKO in ne procentualno v odvisnosti na dohodek. To je moje mnenje, pa četudi ti misliš, da nimam razčiščenih pojmov ali pa da nimam pojma. Jebiga, bom živel v zablodi do konca življenja.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet ena fajn kust za glodat, vozite po predpisih (nesedat vjet!!!) neglede na premoženjsko stanje, pa nebo nobene kazni.Jaz sem nazadnje plačal kazen nekje leta 1998 in to za 60 Km/h v naselju 2000 Sit. 8 € :whistle::whistle:

In taki liml taki hudi stroj vozi? Ti že nisi pravi bajker ...

: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Maus,

vso pravico imaš do svojega mnenja in jaz si niti najmanj ne domišljam, da ga lahko spremenim, če ti to nočeš in konec koncev to tudi ni moj cilj. Razpravljava na javnem forumu in tukaj lahko vsak pove kaj misli (seveda v skladu z zakonom).

Moj point je, da argumenti, ki jih uporabljaš v prid svojim trditvam ne držijo vode zato menim, da na napačen način mešaš pojme kot so obvezno zdravstveno zavarovanje in kaznovanje za prekrške storjene v cestnem prometu.

Pravno gledano je enakost pred zakonom v obeh primerih kaznovanja za prekrške, ki jih midva zagovarjava in sta si različna, dosežena. V prvem primeru vsi plačajo enak znesek denarne kazni, v drugem pa vsi plačajo enak odstotek od prijavljenega osebnega dohodka. Zame je drugi način pravičnejši v družbi, v kateri se pač razlikujemo po prejemkih in posledično po vsem, kar zadeva denar. In zato, ker se zmerom najde nekdo, ki bo to izkoriščal, se mi zdi finski model boljši od našega. Vozila v javnem prometu lahko zelo hitro postanejo morilska orožja, še hitreje, če njihovo moč in njihov namen zlorabljamo. To pa je tistemu, ki nekaterih stvari nima pošlihtanih, dosti lažje početi, če je grožnja s sankcijami relativno majhna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja kukrkoli ne zamerim ti, da sem zate gumpec, saj podobno mislim o tebi.:P In moj fotr je močnejši od tvojga!!!!! :P :P joke hehe

Lej, ne se z Vapotom yebat ... saj stvari so jasne ...

post-19673-126104059296_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!