Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Jaz imam pa eno vprašanje;

Sva se letos peljala z ženo na prvo furo in naju je poskeniral policaj.

Plačal sem globo, in dobil celo 50% popust, česar se je žena zelo razveselila.

Zanima pa me sledeče: :hmm:

Zakaj imajo ženske vedno privilegij? Oba sva se peljala. Z istim motorjem, enako hitro! Jaz sem plačal, žena pa se je

"izvlekla"? - Če mene vprašate, je to diskriminatorno...! :yes:

Saj nebi žnaral, a me zaradi tega neprestano gnjavi... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Terminator...,kolko sta ti nakasirala za preluknjano tablico?Ker meni je danes težil,ker jo imam na silikonu in ni okvirja...,pa sj niso normalni...,vsaj okvir naj takšen naredijo,da naw poknu...,banda!

kolegom je zadnjič na meji težil ker so imeli prevrtane tablice in prišraufane, ker v primeru da delaš pizdarije ti je ne more vzet....moj motor pa naj bi bil vzor ostalim, ker imam lepo pritrjeno tablico v okvirček, dobro da ni videl pol tube silikona spodaj :D ziher je le ziher, te male tablice nočem izgubit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene se je pa enkrat na bloku lotil (hrvaški policaj), ko sem pri 35 stopinjah C rinil motor in nisem imel čelade na glavi!

A si predstavljaš, kako mi je šele potem zakuhalo??!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolegom je zadnjič na meji težil ker so imeli prevrtane tablice in prišraufane, ker v primeru da delaš pizdarije ti je ne more vzet....moj motor pa naj bi bil vzor ostalim, ker imam lepo pritrjeno tablico v okvirček, dobro da ni videl pol tube silikona spodaj :D ziher je le ziher, te male tablice nočem izgubit

Srečen si lahko,da imaš majhno tablico....,moja je velika,pa še lani sem jo iskal po travniku,ker mi je okvir počil....,žalostno je,da na takih malenkostih komplicirajo in seveda lepo polnijo državno blagajno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Terminator...,kolko sta ti nakasirala za preluknjano tablico?Ker meni je danes težil,ker jo imam na silikonu in ni okvirja...,pa sj niso normalni...,vsaj okvir naj takšen naredijo,da naw poknu...,banda!

160/80.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene se je pa enkrat na bloku lotil (hrvaški policaj), ko sem pri 35 stopinjah C rinil motor in nisem imel čelade na glavi!

A si predstavljaš, kako mi je šele potem zakuhalo??!

Isuse koja budala! Ta pa res ni bil normalen. :slap:

Popravljeno . Popravil Terminator
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem, ko sem skoraj cel dan preživel na motorju, se je na koncu poti en letečman, v Ljubljani, pripeljal od zadaj in se na semaforju postavil vštric z mano ter me prav prijazno ogovoril (preklopne čelade so fajn zadeva).

Ne vem če paše v to temo, ker nimam nič za pojamrat vendar se mi je zdelo fajn in vredno zapisat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem, ko sem skoraj cel dan preživel na motorju, se je na koncu poti en letečman, v Ljubljani, pripeljal od zadaj in se na semaforju postavil vštric z mano ter me prav prijazno ogovoril (preklopne čelade so fajn zadeva).

Ne vem če paše v to temo, ker nimam nič za pojamrat vendar se mi je zdelo fajn in vredno zapisat :)

Saj poznaš tisti pregovor; "v polni košari gnilih jabolk se vedno eno dobro najde". Al sem pregovor malce obrnil in prilagodil? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj poznaš tisti pregovor; "v polni košari gnilih jabolk se vedno eno dobro najde". Al sem pregovor malce obrnil in prilagodil? :whistle:

Ja, ne boš verjel, ta pregovor se lahko z lahkoto uporabi za vse uporabnike motornih koles ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa eno vprašanje;

Sva se letos peljala z ženo na prvo furo in naju je poskeniral policaj.

Plačal sem globo, in dobil celo 50% popust, česar se je žena zelo razveselila.

Zanima pa me sledeče: :hmm:

Zakaj imajo ženske vedno privilegij? Oba sva se peljala. Z istim motorjem, enako hitro! Jaz sem plačal, žena pa se je

"izvlekla"? - Če mene vprašate, je to diskriminatorno...! :yes:

Saj nebi žnaral, a me zaradi tega neprestano gnjavi... :cry:

Vsak policist ima diskrecijsko pravico in se lahko odloči ali bo nekoga kaznoval ali pa ga bo samo opozoril ... Namesto, da tarnaš bodi vesel, da vama obema ni napisal položnice :P

Če bi bila policistka, bi pa mogoče samo tvoja žena dobila položnico :D joke

Popravljeno . Popravil Maja333
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak policist ima diskrecijsko pravico in se lahko odloči ali bo nekoga kaznoval ali pa ga bo samo opozoril ... Namesto, da tarnaš bodi vesel, da vama obema ni napisal položnice :P

Če bi bila policistka, bi pa mogoče samo tvoja žena dobila položnico :D joke

A mi hočeš med vrsticam povedat, da sem ju premalo zapeljivo gledal? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak policist ima diskrecijsko pravico in se lahko odloči ali bo nekoga kaznoval ali pa ga bo samo opozoril ... Namesto, da tarnaš bodi vesel, da vama obema ni napisal položnice :P

Če bi bila policistka, bi pa mogoče samo tvoja žena dobila položnico :D joke

Si ti verjetno mal spregledala, da sta bila motorider in žena na ISTEM motorju :D Če nima dvojnih komand kot kakšno športno letalo, sta bila torej težko oba voznika.. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letošnje leto z lanskim in prejšnjimi ni primerljivo, ker je psiho-socialna situacija bistveno slabša. Zato se bojim, da bo hudih nezgod letos bistveno več, ker bodo ljudje tudi na cesti bolj napeti ...

če je manj denarja je manj prevoženih kilometrov ... in manj prometa na cesti ... to je dejstvo , ki ga doživljam od lani - skoraj nobene gužve zjutraj , medtem ko sem včasih rabil z avtom za 5km 20-25 minut.. samo ven se vlečeš...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve, kakšna je kazen, če na avtu spredi nimaš tablce, ker si jo zgubu? al jo maš pa za okras kje drugje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega je policaj opozoril da tablica ne sme biti prinetana, potem je pa videl da je moja pa prišravfana, pa je še mene opozoril da ne sme biti prišravfana ( sem mu diskretno namignil da mi je zmanjkalo kovic ) :whistle: no naju je prijzen policaj samo opozoril :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tem butastim okvirjem ne zaupam. Na avtu sem že tri polomil, ko parkiram v garažo (otroci imajo vedno spredaj od koles, traktorjev,...). Zdaj imam s silikonom prilimano v okvirju. Na motorju pa imam sicer v okvirju, ampak tudi prilimano s silikonom in prišravfano skozi tablico. Po sistemu nune, ki je rekla ''ziher je ziher'' -in dala olagumi na svečo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si ti verjetno mal spregledala, da sta bila motorider in žena na ISTEM motorju :D Če nima dvojnih komand kot kakšno športno letalo, sta bila torej težko oba voznika.. :rolleyes:

Aaa, to se pa res spregledala :D Sem površno prebrala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk si dobu kazni za tablico pritrjeno z vijaki ?

1 stran nazaj? Že povedal; 160/80.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve, kakšna je kazen, če na avtu spredi nimaš tablce, ker si jo zgubu? al jo maš pa za okras kje drugje?

Se ti ne splača tvegat, zaradi boljšega izgleda motorja ker je kazen previsoka.

ZVCP-1, Pogoji za udeležbo v prometu, 190. člen, 1. odstavek, globa 500 EUR (polovička če plačaš v 18 dneh, 250 EUR)

Pogoji za udeležbo v prometu

190. člen

(1) Motorna in priklopna vozila smejo biti v cestnem prometu, če:

– so registrirana in imajo veljavno prometno dovoljenje oziroma veljavno prometno dovoljenje za začasno registrirano vozilo ali če imajo veljavno potrdilo za preizkusno

vožnjo;

– so označena s predpisanimi registrskimi ali preizkusnimi tablicami, ki so izdane za njihovo označitev.

(2) Ne glede na določbe prejšnjega odstavka smejo biti v cestnem prometu motokultivatorji, lahki priklopniki in delovni stroji, če imajo brezhibne predpisane naprave in

opremo, lahki priklopniki pa morajo biti označeni s ponovljeno registrsko tablico vlečnega vozila in morajo imeti veljavno dokazilo o opravljenem tehničnem pregledu, na

katerem je označen rok, ko mora vozilo opraviti tehnični pregled.

(3) Motorna in priklopna vozila diplomatskih in konzularnih predstavništev in misij tujih držav ter predstavništev mednarodnih organizacij v Republiki Sloveniji in njihovega

osebja, tujih trgovinskih, prometnih, kulturnih in drugih predstavništev, tujcev, ki stalno ali začasno prebivajo v Republiki Sloveniji več kot šest mesecev, ter druga motorna

in priklopna vozila, ki so v Republiki Sloveniji na podlagi carinske deklaracije za sprostitev blaga v prost promet ali začasni uvoz, ki traja dalj kot šest mesecev, smejo biti v

prometu v Republiki Sloveniji, če so registrirana v Republiki Sloveniji.

(4) Določba prejšnjega odstavka ne velja za motorna in priklopna vozila tujcev, ki stalno ali začasno prebivajo v Republiki Sloveniji več kot šest mesecev in so registrirana v

eni od držav članic Evropske unije.

(5) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvo ali drugo alinejo prvega odstavka ali tretjim odstavkom tega člena.

Tukej je še nekaj odstavkov napisanih ampak sem jih spustila, ker niso bistveni za tebe .)

ZVCP-1, Zamenjava registrskih tablic, 196. člen, 1. odstavek, globa 80 EUR (-II- 40 EUR)

Zamenjava registrskih tablic

196. člen

(1) Lastnik vozila mora zamenjati registrske tablice za nove:

kadar je vsaj ena registrska tablica pogrešana ali uničena;

– kadar postanejo zaradi obrabljenosti neuporabne.

(2) Namesto pogrešane, uničene ali obrabljene registrske tablice se na zahtevo lastnika vozila izda nova registrska tablica, ki ima registrske oznake pogrešane, uničene

oziroma obrabljene registrske tablice.

(3) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek lastnik vozila, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena.

(4) Z globo najmanj 800 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena, odgovorna oseba

pravne osebe pa z globo najmanj 80 eurov.

Popravljeno . Popravil Maja333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je manj denarja je manj prevoženih kilometrov ... in manj prometa na cesti ... to je dejstvo , ki ga doživljam od lani - skoraj nobene gužve zjutraj , medtem ko sem včasih rabil z avtom za 5km 20-25 minut.. samo ven se vlečeš...

TO je, če je "bistveno manj denarja". Pri motoristih, ki še niso prisiljeni prodati motorja, pa je denarja kvečjemu malo manj, ali pa jim le "grozi, da bodo morali prodati motor", zato so napetosti večje - za bencin in registracijo se pa še vedno najde ...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se prav če jst dam nazaj na plastični nosilec bom še zmer dobu kazen ker mam luknje od onih dveh šravbov al moram zaj še novo tablco iskat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!