Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

ja kle piše da je lohk privijačena KVA ZDEJ ????'????????!?!?!?!

Ja zdej je pa k%&#", ker policaji tega ne upoštevajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se prav če jst dam nazaj na plastični nosilec bom še zmer dobu kazen ker mam luknje od onih dveh šravbov al moram zaj še novo tablco iskat

Imam enako vprašanje. Verjetno bom sedaj, ko je tablica v okvirju naslednjič dobil kazen, ker je tablica preluknjana in posledično tablica ni homologirana. Fucking idiotizem na kubik tale naša telebajsasta zakonodaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je bilo že parkrat povedano:

Registrska tablica.doc

No, tole sem iskal, pa nisem našel :) Tnx

ja kle piše da je lohk privijačena KVA ZDEJ ????'????????!?!?!?!

Ja, lahko je privijačena, policaji, ki napišejo kazen zgolj in samo zaradi tega pa so kar se mene tiče idioti. Seveda mora biti tablica sicer pravilno pritrjena, tako da ni prepognjena, pravi naklon itd, na original, oziroma holomogiranem nosilcu.. Če se policaj zapiči v privijačeno tablico in je ta zmontirana na doma narejenem nosilcu, ni pod pravim naklonom, ..., ti pa z vso pravico da kazen za to.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zdej je pa k%&#", ker policaji tega ne upoštevajo.

Jaz bi se pritožil. Če mene vprašaš imaš veliko možnosti za uspeh. Seveda če je bila vzrok kazni zgolj privijačena tablica. Če je napisal zaradi česa drugega, nepravilen naklon, itd, potem pa nimaš kej drugega kot plačat. Poglej po katerem členu si dobil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem fasal, samo vijaki na originalnem nosilcu, brez plastičnega okvirja.

195. člen



  • 1) Registrska tablica vsebuje razpoznavni znak Republike Slovenije in registrsko označbo, ki jo sestavljajo kombinacija črk in številk oziroma kombinacija črk ter prostor predviden za grb Republike Slovenije in prometno nalepko. Registrska tablica izdana za označitev vozila, ki ga uporablja predsednik Republike Slovenije, vsebuje namesto razpoznavnega znaka Republike Slovenije zastavo Slovenije.
  • (2) Motorna vozila morajo biti v cestnem prometu označena z dvema registrskima tablicama, razen motornih koles, štirikoles, lahkih štirikoles, trikoles, koles z motorjem, priklopnih vozil, traktorjev in traktorskih priklopnikov, ki morajo biti označeni z eno registrsko tablico.
  • (3) Izdane registrske tablice so vezane na vozilo, za označitev katerega so izdane. Označbo registrske tablice je mogoče na posebno zahtevo izbrati po lastni želji. Registrske tablice z izbranim delom označbe so vezane na lastnika vozila.
  • (4) Registrske tablice morajo biti pritrjene na mestu, ki ga je predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, da niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite.
  • (5) Vsebine, barve, mere in oblike registrskih tablic na vozilu ni dovoljeno spreminjati. Vozilo, ki je v prometu s spremenjeno vsebino, barvo, merami ali obliko registrske tablice od predpisanih, ni označeno s predpisanimi registrskimi tablicami.
  • (6) Z globo 40.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s četrtim ali petim odstavkom tega člena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa jaz se bom res pritožil, kje piše, da ne smejo biti privijačene? :hmm:

(6) Registrske tablice morajo biti pritrjene na mestu, ki ga je predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, da niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite.

(7) Vsebine, barve, mere in oblike registrskih tablic na vozilu ni dovoljeno spreminjati. Vozilo, ki je v prometu s spremenjeno vsebino, barvo, merami ali obliko registrske tablice od predpisanih, ni označeno s predpisanimi registrskimi tablicami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa jaz se bom res pritožil, kje piše, da ne smejo biti privijačene? :hmm:

(6) Registrske tablice morajo biti pritrjene na mestu, ki ga je predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, DA NISO POŠKODOVANE, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite.

(7) Vsebine, barve, mere in oblike registrskih tablic na vozilu ni dovoljeno spreminjati. Vozilo, ki je v prometu s spremenjeno vsebino, barvo, merami ali obliko registrske tablice od predpisanih, ni označeno s predpisanimi registrskimi tablicami.

[/quote

Hehe poglej kaj sm naredu v 6 alineji :)

Tko pač je, čeprav je veliko varnejše in bolj sigurno, če je netana al pa vijačena. Če mene prašaš, bi mogli izmert na motorjih, kje imajo pripravljeno za luknje, in tam že tovarniško izvrtat luknje :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa jaz se bom res pritožil, kje piše, da ne smejo biti privijačene? :hmm:

(6) Registrske tablice morajo biti pritrjene na mestu, ki ga je predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, da niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite.

(7) Vsebine, barve, mere in oblike registrskih tablic na vozilu ni dovoljeno spreminjati. Vozilo, ki je v prometu s spremenjeno vsebino, barvo, merami ali obliko registrske tablice od predpisanih, ni označeno s predpisanimi registrskimi tablicami.

Verjetno te zašijejo na 6 člen; "da so poškodovane" ker si v njih zvrtal luknjo. BV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gladiac

Ha ha ha "great minds think alike" sva istočasno pisala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno se pritoži. Privijačena tabica ni poškodovana tablica. To je uradna razlaga ministrstva in tudi sodišče bo verjetno veliko prej zavzelo to stališče, kakor interpretacijo policije. Mater so bedni ej, kar ne morem verjet, da se najdejo med policaji taki bedaki, ki pišejo kazni zaradi takih stvari.

Namest, da bi podpirali privijačenje in netanje. Ta gonija proti je dejansko skregana z vsako logiko

1. privijačeno tablico težje zgubiš --> manj komplikacij za lastnika in za policijo, ki se mora potem ukvarjat s prijavami izgubljenih tablic, itd

2. privijačene tablico ti težje ukradejo --> manj možnosti zlorab, manj kraj goriva na bencinskih pumpah z ukradenimi tablicami, itd..

3. manj možnosti, da motorista premami, da sname tablico in jo vrže v ruzak, ter spizdi policiji, ker privijačene tablice ni tako preprosto snet.

Kje torej je negativna stran tu za policijo?? Ajde pustmo argument, da ne morejo vzet tablice, če je kej narobe, čist vsak avtomobil in motocikel ima šraufciger v orogju, tako da to je res za lase privlečen izgovor. Torej, v čem je za policijo slabo, če je tablica privijačena? Jaz vidim samo pozitivne stvari za njih. To je jebanje folka v glavo in nič drugega.

Več kot bo pritožb na to, prej bodo nehali neupravičeno drkat ljudi, ki niso nič naredili, zaradi takih neumnosti.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde pustmo argument, da ne morejo vzet tablice, če je kej narobe, čist vsak avtomobil in motocikel ima šraufciger v orogju, tako da to je res za lase privlečen izgovor.

Policaj ti ne bo šel sam tablice dol šravfat. Poklical bo uradno organizacijo (AMZS), ta pa ti bo storitev še zaračunala. Tako da je zate boljše in ceneje da jo odmontiraš lastnoročno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve, kakšna je kazen, če na avtu spredi nimaš tablce, ker si jo zgubu? al jo maš pa za okras kje drugje?

Izgubo prijaviš na policiji oz upravni enoti, nato ti dajo potrdilo, da se voziš še kak mesec in če se vtem času ne dobi tablica, moraš pač po novo. To je konkretno moj primer izpred par let. Res pa je, da te zaradi manjkajoče tablice kar naprej ustavljajo in ti mahaš potem s tistim potrdilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde pustmo argument, da ne morejo vzet tablice, če je kej narobe, čist vsak avtomobil in motocikel ima šraufciger v orogju, tako da to je res za lase privlečen izgovor.

Policaj ti ne bo šel sam tablice dol šravfat. Poklical bo uradno organizacijo (AMZS), ta pa ti bo storitev še zaračunala. Tako da je zate boljše in ceneje da jo odmontiraš lastnoročno.

Normalno, saj nisem rekel, da ti jo je dolžen policaj dol šraufat, snameš jo ti, oziroma policist za to poskrbi na uraden način. Bitsvo je bilo to, da je izgovor, češ da tablica ne sme biti privijačena, ker se jo ne da vzet, za lase privlečen. Oziroma je vse to izgovor, za brezvezno drkanje folka v glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tablico moraš imeti pritrjeno oz. nameščeno tako, kot je to predvidel proizvajalec (to ni privita tablica) in zato tožbe ne boš dobil, s tem, ko se pritožiš pa še zgubiš možnost plačila polovičke .) Nevem če se splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tablico moraš imeti pritrjeno oz. nameščeno tako, kot je to predvidel proizvajalec (to ni privita tablica) in zato tožbe ne boš dobil, s tem, ko se pritožiš pa še zgubiš možnost plačila polovičke .) Nevem če se splača.

Gospodična policajka, motite se :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj...da so začel že zarad tega drkat jih pa gleda en kurac. :krneki:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tablico moraš imeti pritrjeno oz. nameščeno tako, kot je to predvidel proizvajalec (to ni privita tablica) in zato tožbe ne boš dobil, s tem, ko se pritožiš pa še zgubiš možnost plačila polovičke .) Nevem če se splača.

Ne vem.. Jaz sem precej prepričan, da če le nimaš ogromno smole s sodnikom, da bo razumen in interpretiral določbe tako kot je mnenje podalo tudi pristojno ministrstvo, ki privijačenje celo priporoča.

Poglej, dejstvo je, da policisti delajo napake. Tako kot je policija tu, da kaznuje ljudi, ki počnejo prekrške, je dolžnost na nas ostalih, da kritično obsodimo nepravilna dejanja policije.

Jaz nisem eden izmed tistih, ki bi zagovarjal pritožbe.. Roko na srce, v veliki večini primerov so kazni upravičene, čeprav bi se o smiselnosti dalo razpravljati. Ampak so upravičene, zakonite in nimaš kej. Plačat in vzet kot šolo za drugič. Basta. Folk velikokrat sprašuje ko dobijo kakšne plačilne naloge, če se lahko pritožijo, itd.. Kar se mene tiče, je odgovor v 99% primerov ne, pač pojej kar si skuhal in je. Vendar ta primer pa spada v tisti 1% ko je kazen NEUPRAVIČENA in se je treba pritožit. Več ko bo pritožb, prej bodo nehali s temi bedarijami.

ABSURD je namreč, da ministrstvo, ki je zakon pripravilo, ki je pravilnik pripravilo, poda jasno interpretacijo kaj je bilo mišljeno, policija, pa počne čisto nekaj drugega in jebe folk v glavo. To enostavno ni prav in to jim je treba dat vedet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tablico moraš imeti pritrjeno oz. nameščeno tako, kot je to predvidel proizvajalec (to ni privita tablica) in zato tožbe ne boš dobil, s tem, ko se pritožiš pa še zgubiš možnost plačila polovičke .) Nevem če se splača.

a ja??? nisem še videl motorja, ki bi iz tovarne prišel z montiranim okvirčkom za tablico, le-tega namreč gor montirajo trgovci sami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(6) Registrske tablice morajo biti pritrjene na mestu, ki ga je predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro

vidne in čitljive, da niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite.

Jaz sem samo povedala, kar piše v zakonu .) Vem tudi, da se tablic ne sme privijati (kar tudi mene moti).

Na dan imamo vsaj 3-4 izgubljene ali ukradene tablice in imamo tega vrh glave, če bi bile privite jih nebi izgubljali, ukradli pa bi jih lahko vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest si bom tola stiskal in dal pod zic, da če me ustavi da ga vidim kaj bo reku.Mam tablco prinetano, kar je še bolje kot vijak, ker ta se namreč lahko odvije od vibracij recimo dočim net bo držal 100%.

L.P.

Popravljeno . Popravil musaschi64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ja??? nisem še videl motorja, ki bi iz tovarne prišel z montiranim okvirčkom za tablico, le-tega namreč gor montirajo trgovci sami

Tako je. S tem je mišljeno da mora biti tablica-okvir montirana na mestu, ki ga je predvidel proizvajalec. Ta člen zgolj prepoveduje da se montira na drugo NEPREDVIDENO MESTO.

Torej je tu govora o MESTU montaže, dalje pa tudi u načinu montaže:

...in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, da niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite...

Pojavi se zgolj vprašanje ali je prevrtanje tablice poškodba tablice v takšni meri, da ne služi več svojemu namenu. Menim da ne.

Pri meni je bilo takole.

Tablico sem montiral na predvideno mesto prozivajalca, oziroma sem tja namestil okvir za tablico kot se to dela ter vanj vstavil tablico.

snecer-kawa.jpg

Tablica je ropotala zaradi vibracij zato sem jo prilepil v okvir še dodatno s teso.

In se tako vozil 9000km dokler ni tablice z ovkirjem preprosto odlomilo od nosilca, da je odfrčala po cesti. Skratka okvir tablice je zaradi vibracij počil in se odlomil...

Več kot očitno je da predvidena pritrditev ni bila primerna in bi celo izgubil tablico (ki je celo lastna).

Zato sem jo preprosto na dveh mestih prevrtal in jo namestil na ORIGINAL nosilec dikretno.

V takšnih okoliščinah me ne more sodišče kaznovati, policaj pa kar naj napiše, bo takoj ugovor glede katerega sem prepričan da bo uspešen.

tablica.jpg

Spomnimo se tudi starih tablic za motor, so imele lepo 4 luknjice, tako da si jih lahko privil ali dal v okvir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!