Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Ali pa mislite, da se bodo zadeve rešile z jamranjem?

Ja, pri načrtovani uvedbi DMV za motorje do 18% so so se (da je sedaj maksimum nekajkrat nižji) :whistle:

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beri moj prejšnji post na temo pritožbe. Pritoževal in iskal pravico bom, ko bom v penziji, ti pa srečno, ko se ti pripeti.

Ko in če se mi pripeti, bom odštel 80 eurosongov, ker nimam tablice v skladu s predpisi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko in če se mi pripeti, bom odštel 80 eurosongov, ker nimam tablice v skladu s predpisi ;)

Jaz tudi, ker ne bom odstranil vijakov.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej se lahko 'oškodovani' pritoži in bo dobil uradno tolmačenje nakar lahko goni zadevo magari do ustavnega sodišča. S tem bo verjetno dosegel več kot z jokcanjem in žaljenjem policistov na motosvetu. Ali pa mislite, da se bodo zadeve rešile z jamranjem?

Točno tako, zato sem že takoj svetoval pritožbo. Dejstvo je, da policija v takšnih primerih dela krivico. In jo bo delala toliko časa, dokler se ne bo nekdo našel in jim dal vedet, da tako pač ne gre.

Ampak ker vsak reče se mi je da jebat s tem, in raje odšteje tiste € je potem tako kot je. Upam, da se bo čimprej našel kdo, ki bo to stvar peljal naprej, oziroma več teh.

Če bom jaz dobil kazen zamo zaradi vijakov 100% ne bom požrl. Pa ne zato ker bi bilo 80€ vredno vseh komplikacij. Niti približno ne. Ampak zaradi principa. Če se od mene pričakuje, da se držim predpisov, naj tudi tisti, ki izvajajo kontrolo, to počnejo korektno in pošteno, ne pa zaradi "jebanja" ljudi v glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako, zato sem že takoj svetoval pritožbo. Dejstvo je, da policija v takšnih primerih dela krivico. In jo bo delala toliko časa, dokler se ne bo nekdo našel in jim dal vedet, da tako pač ne gre.

Ampak ker vsak reče se mi je da jebat s tem, in raje odšteje tiste € je potem tako kot je. Upam, da se bo čimprej našel kdo, ki bo to stvar peljal naprej, oziroma več teh.

Če bom jaz dobil kazen zamo zaradi vijakov 100% ne bom požrl. Pa ne zato ker bi bilo 80€ vredno vseh komplikacij. Niti približno ne. Ampak zaradi principa. Če se od mene pričakuje, da se držim predpisov, naj tudi tisti, ki izvajajo kontrolo, to počnejo korektno in pošteno, ne pa zaradi "jebanja" ljudi v glavo.

Imaš popolnoma prav ampak, ko to že večkrat storiš počasi obupaš, ker bi lahko cele dneve pisal pritožbe, in zato gre ta svet v počasi u PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovolj bi že bilo, da bi nekdo uspel v postopku "vijačenja tablic" in bi potem lahko policaju mahali s pravnomočno sodno odločbo, ki daje odgovor na takšno dejansko stanje.

Tako kot si napisal. Nič drugega ti ni našel in je naletel na "lahko" zadevo.

Jaz bi se tudi skliceval, da z nevijačenjem tablice ogrožam druge v prometu in kršim ZVCP-1, ko lahko iz mojega vozila odletijo nevarni predmeti.

Marsikaj se da napisati...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj dvor - kočevje. Dva leteča, zaseda. Brzina normalna. Za pihat, vse pregledala, jezna, ker nista nič našla in se zato zapičila v mojo registersko. Nato sta mi napisala kazen, ker sem imel tablico pritrjeno na nosilec z vijaki. Sicer sem bil vljuden do konca ampak sedaj so že leteči na motorju "fucking wankarish cunts"! Tossers!

Zgodilo se je torej v petek. Če se ne motim, je rok za pritožbo 8 dni. V tem času pridobi uradno razlago. Recimo od istega sekretarja, ki je bil omenjen v prej pripetem intervjuju: mitjan.bizjak@gov.si

Če je uradna razlaga taka kot v intervjuju, lahko dosti pametneje porabiš tistih 80€, za katere te boli kurac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš popolnoma prav ampak, ko to že večkrat storiš počasi obupaš, ker bi lahko cele dneve pisal pritožbe, in zato gre ta svet v počasi u PM.

in ker je velika večina takih, da se jim ne da pritožb pisat, ker zgublajo čas..... je pa tako, da lahko vsak policaj piše in napiše kazen

za kar se mu zljubi...čeprav je to bedarija...ker vejo, da se velika večina ne pritoži ;)pa čeprav policist recimo nima prav

in še vedno verjamem v pravico... tudi policisti morajo upoštevati zakon in s tem določena pravila in obveznosti ki jih imajo do udeležncev v prometu

in če tega ne delajo, je pa treba to doseči drugače, recimo s pritožbami.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje na pritožbe...

Če najameš odvetnika, da ti spiše pritožbo, katero potem dobiš, lahko zahtevaš povračilo stroškov za odvetnika in še vse ostale sitnosti, ki si jih pri tem imel?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje na pritožbe...

Če najameš odvetnika, da ti spiše pritožbo, katero potem dobiš, lahko zahtevaš povračilo stroškov za odvetnika in še vse ostale sitnosti, ki si jih pri tem imel?

lp

Kolikor jaz vem, to ni mogoče, ker se pritožuješ na postopek oz na neupravičenost kazni. Lahko pa v civilni tožbi tožiš državo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mojstri!!!!.....en problem!...Danes sem se peljal mimo Slovenj Gradca....pa je bil radar na desni strani vozišča v avtomobilu....tam je bla omejitev 70 km\h jst pa sem se peljal 82 km\h, vsaj takrat ko sem pogledal, je kazal števec tako.......sedaj....tablice mi ni mogel slikat, ker je meril proti meni......tuki pa nastane moj problem....Jst kot jst...ŽIVEC.....mi sploh ni kanal, da mi ni mogel vidit tablice, zato se jst na krožnem obrnem in se peljem nazaj, preverit koliko je bila dovoljena hitrost.Sedaj pa me zanima ali sproži slikanje samo kadar njihov merilec zabeleži prekoračitev ali lahko slikanje sproži tudi sam policist v avtu?......ker kontra pa mi je lahko videl tablico....

thx......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mojstri!!!!.....en problem!...Danes sem se peljal mimo Slovenj Gradca....pa je bil radar na desni strani vozišča v avtomobilu....tam je bla omejitev 70 km\h jst pa sem se peljal 82 km\h, vsaj takrat ko sem pogledal, je kazal števec tako.......sedaj....tablice mi ni mogel slikat, ker je meril proti meni......tuki pa nastane moj problem....Jst kot jst...ŽIVEC.....mi sploh ni kanal, da mi ni mogel vidit tablice, zato se jst na krožnem obrnem in se peljem nazaj, preverit koliko je bila dovoljena hitrost.Sedaj pa me zanima ali sproži slikanje samo kadar njihov merilec zabeleži prekoračitev ali lahko slikanje sproži tudi sam policist v avtu?......ker kontra pa mi je lahko videl tablico....

thx......

hahahaha kaj si te šel obračatworship.gif

aja sproži se avtomatsko( odvisno na kakšno hitros imajo nastavljeno) praksa je da v naselju je ponavado nastavljeno nad 60km/h.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A te je videl da si obrnil?

ne ni me videl.....ker je krožno krožišče cca 1 km naprej.....Sej druga ni,edina štala je, če lahko sproži slikanje sam.....je skor tako zgledal kot da sem se izgubil.....in se furam po slovenj gradcu in iščem pravi izvoz.....jebat ga.....bomo pa plačal.....pizda nabiram te točke kot da so točke zvestobe da lahko pol kak set nožev kupim....

Popravljeno . Popravil colin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa si drugič, po tem, ko si obrnil, vozil vsaj enih 130 km/h? :whistle:

Ker drugače te ne štekam, zakaj paniko zganjaš ... če že, boš plačal za prekoračitev za kakih 5-10 kmh ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa si drugič, po tem, ko si obrnil, vozil vsaj enih 130 km/h? :whistle:

Ker drugače te ne štekam, zakaj paniko zganjaš ... če že, boš plačal za prekoračitev za kakih 5-10 kmh ...

ma ja, sej ni take panike......pa sej ni druge kot to, da mal pišem pa mal debatiramo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hilton, na obvoznici skozi Slovenj Gradec je omejitev 70, edino pri Murkonu je 50.

Če ti je števec kazal 82, nisi peljal kaj prida več kot 70. Verjetno ne bo kazni. Slika pa v obe smeri. Vsaj tako pravijo... Tako, da če si pri preverjanju omejitve malo pritisnil gas mimo, zna biti kazen zaradi druge vožnje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

zanima me kako je z izvajanjem nadzora prometa iz zasebnega zemljišča.

zvcp velja na javnih cestah... kaj, če se vozila usmeri iz ceste na zasebno zemljišče zaradi prekrška in se tam izvaja postopek? kako je s postopkom? gre za motenje posesti in nepooblastila uradne osebe na tistem območju, s tem je že podlaga za izvajane zvcp v nasprotju z zakoni.

torej kako je s tem v praksi, je imel kdo izkušnje s takim ugovorom na postopek ??

kje se lahko izvajajo kontrole prometa? :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, v sloveniji ne vem tocno kako poteka. v aut je sosed nagnal policijo s svojega gostilniskega parkirisca. sedaj stojijo 50m dalje na sekundarni cestici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, v sloveniji ne vem tocno kako poteka. v aut je sosed nagnal policijo s svojega gostilniskega parkirisca. sedaj stojijo 50m dalje na sekundarni cestici.

poznam tudi sam take primere, ko so jih lastniki odgnali.. ampak, če lastnik ne vidi, kako je s postopkom me zanima. če ti maha z loparčkom in usmerja na privatno zemljišče. kdo pa meni dovoljuje vstop na to parcelo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enaki problemi so z Ljubljanskim BTCjem ali Šmartinsko 152, ki je v lasti zasebnikov, torej na tistih cestah policija nima pristojnosti??

Ali si jo pač vzamejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enaki problemi so z Ljubljanskim BTCjem ali Šmartinsko 152, ki je v lasti zasebnikov, torej na tistih cestah policija nima pristojnosti??

Ali si jo pač vzamejo?

BTC je dan v javno uporabo kljub temu, da je to zasebna last.

sprašujem za dovoze dvorišča ... ob cesti, ki jih imbecili uporabljajo za kasiranje, kako je s takim postopkom, če oni v osnovi kršijo zakone??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTC je dan v javno uporabo kljub temu, da je to zasebna last.

sprašujem za dovoze dvorišča ... ob cesti, ki jih imbecili uporabljajo za kasiranje, kako je s takim postopkom, če oni v osnovi kršijo zakone??

v nasem koncu vem,da so nekaj casa stali pri eni hisi, ki je mela asfaltirano dvorisce direktno ob cesti (sosednja hisa je bila sicer bivsa gostilna), pa je lastnik potegnil verigo tik ob cesti, tako da ne morejo vec stati tam..grrr.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas mamo gostilno ob glavni cesti in asvalt parkirišče čist ob cesti. Še pred časom so se plavi radi parkiral na parkirišče, pa jih je šel dedek "pozdravt" in so se umaknili. Sam rečti jim je blo treba. Enkrat je pa leteč parkiru, pa ko je fotra vidu je celo uprašal če lahko tam kontrolira promet. Tko da iz naših izkušenj, če parkirajo na tvoje privat zemlišče jim samo lepo rečt da naj se umaknejo pa se odpeljejo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas mamo gostilno ob glavni cesti in asvalt parkirišče čist ob cesti. Še pred časom so se plavi radi parkiral na parkirišče, pa jih je šel dedek "pozdravt" in so se umaknili. Sam rečti jim je blo treba. Enkrat je pa leteč parkiru, pa ko je fotra vidu je celo uprašal če lahko tam kontrolira promet. Tko da iz naših izkušenj, če parkirajo na tvoje privat zemlišče jim samo lepo rečt da naj se umaknejo pa se odpeljejo.

lp

tvoj dedek je faca! trance_06_beer2.gif

to da se umaknejo je sicer jasno. sploh jim ni treba 2x rečt.

mislim, da nas zanima druga stvar...

če veš da so na privat zemlji in te vstavijo, ti lahko položnico izročijo? unsure.gif

predpostavljam da lahko, ampak nisem noben ekspert, tak da, kaki malo bolj pravniško podkovani, prosim za obrazložitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!