Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

aja?

rajši ne vem, kolk folka se okol vozi brez izpita, neregistriranim avtom in/ali nalit/zafiksan.

Dokler ne ustaviš voznika, ne moreš za ziher vedet. Jaz pa podpiram štih probe.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rajši ne vem, kolk folka se okol vozi brez izpita, neregistriranim avtom in/ali nalit/zafiksan.

Če se vozi 'OK', je čisto vseeno, če je brez izpita ali celo z neregistriranim avtom.

Če pa je nalit / zafiksan, pa se skoraj zagotovo ne vozi 'OK' in ima policija čisto dovolj dober in legitimen razlog za kontrolo.

Dokler ne ustaviš voznika, ne moreš za ziher vedet. Jaz pa podpiram štih probe.

Jaz pa ne...

A bi podpiral tudi drugačne 'štih probe'? Recimo, da pride patrulja k tebi domov in malo za 'štih probo' prebrska tvoje stanovanje? Saj veš, morda pa počneš kaj, česar ne bi smel...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se vozi 'OK', je čisto vseeno, če je brez izpita ali celo z neregistriranim avtom.

Itak da ni vseeno, pa že vozi kot inštruktor. Vedno je potencialna nevarnost povzročitve prometne nesreče že pri "normalnem" človeku ki zgledno vozi. Če je pa šofer še kakorkoli kontaminiran se pa še zmanjšajo možnosti da se izogne nesreči kljub še tako previdni vožnji. Pa če si nalit še ni nujno da vijugaš po celi cesti, lahko imaš "samo" upočasnjene reflekse in reakcije.

Torej, tudi če lepo voziš, ne pij pa se ne fiksaj. Podobno kot, da moraš imeti vedno sveže gate, nikoli ne veš kaj se lahko zgodi. :D

A bi podpiral tudi drugačne 'štih probe'? Recimo, da pride patrulja k tebi domov in malo za 'štih probo' prebrska tvoje stanovanje? Saj veš, morda pa počneš kaj, česar ne bi smel...

Šarjenje kifeljcev po stanovanju, tako za za zabavo, brez pravega razloga, je pa čisto druga stvar. Stanovanje je privat, vožnja z avtom pa pač ni, in recimo lahko neposredno tako ali drugače vpliva na druge udeležence v prometu. Torej je potrebna neka kontrola, da se proba minimirat negativni učinek na druge. Doma načeloma ne moreš narediti preveč škode drugim, razen bližnjim, kar je pa spet druga zgodba.

Popravljeno . Popravil simonsi
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa moti, če me ustavijo samo za 'kontrolo prometa' in to dojemam kot nadlegovanje.

D.

Hja, življenje si je pač treba komplicirat.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, podpiram kontrolo prometa, dokler je fer in na nivoju. So me ustavili že v marsikateri državi, tudi legitimiral sem jih, ker so bili v civilu, pokažeš tiste dva papirčka in to je to, greš naprej.

Ampak eno osnovno držo pa moramo imeti vsi, tudi tisti, ki ne marajo ustavljanja. Moja predpostavka je, da se nikoli ne počutim kaj kriv, ali pa bognedaj preganjan. Če so me dobili zaradi brzine, je pač moja napaka ne njihova. Moja zato ker jih nisem opazil. Vendar krivega se ne počutim in se temu primerno obnašam. Sem samo stranka v postopku in če se da kaj dogovoriti se dogovorim, v nasprotnem pa lepo plačam. Brez odvečne debate , pošiljanja nekoga v pm, hudovanja zaradi neumno postavljenih znakov. Če smatram, da postopek ni korekten ali da so me napačno oglobili ,se bom pritožil in zadevo teral dalje.

Popravljeno . Popravil DAMI33
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa je nalit / zafiksan, pa se skoraj zagotovo ne vozi 'OK' in ima policija čisto dovolj dober in legitimen razlog za kontrolo.

Torej v bistvu zagovarjaš, da ukinemo registriranje in zavarovanje avtomobilov? In ko se bo res zgodila nesreča - mislim NESREČA (nekaj neplaniranega, nek zdrs) ravno tebi (posredno tako, da se bo najprej zgodila nekomu drugemu, ki bo potem priletel vate - PO NESREČI), boš lepo sam financiral popravilo svojega avta, čeprav je trk izvorno posledica nesreče nekoga drugega? Way to go!

To je tako, kot bi rekel "saj ne rabimo passwordov na sistemih, saj če bodo vsi pridni in pametno ravnali, jih ne rabimo!" ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tokrat se moram strinjat z mashino.

Mislim, kakšno povezavo ima kontrola prometa s hišno preiskavo?? :blink:

Najbolje, da potem kar ukinemo avtošole in da grejo na cesto vsi (tudi tisti, ki sicer niso sposobni za vožnjo ...). To bi bilo res super, pa še posebej z neregistriranimi vozili in brez zavarovanj ... Perfektno!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej v bistvu zagovarjaš, da ukinemo registriranje in zavarovanje avtomobilov? In ko se bo res zgodila nesreča - mislim NESREČA (nekaj neplaniranega, nek zdrs) ravno tebi (posredno tako, da se bo najprej zgodila nekomu drugemu, ki bo potem priletel vate - PO NESREČI), boš lepo sam financiral popravilo svojega avta, čeprav je trk izvorno posledica nesreče nekoga drugega? Way to go!

Ja, ja, točno to sem rekel! :slap:

Tokrat se moram strinjat z mashino.

Mislim, kakšno povezavo ima kontrola prometa s hišno preiskavo?? :blink:

Tudi hišna preiskava brez razloga bi me motila... :rolleyes:

Najbolje, da potem kar ukinemo avtošole in da grejo na cesto vsi (tudi tisti, ki sicer niso sposobni za vožnjo ...). To bi bilo res super, pa še posebej z neregistriranimi vozili in brez zavarovanj ... Perfektno!

V bistvu ukinemo prometne policaje, pa se bo vse, kar si omenila, uredilo samo od sebe. :wacko:

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja, točno to sem rekel! :slap:

Tudi hišna preiskava brez razloga bi me motila... :rolleyes:

V bistvu ukinemo prometne policaje, pa se bo vse, kar si omenila, uredilo samo od sebe. :wacko:

D.

Oja, tud mene bi...še posebej, če bi bila hišna preiskava opravljena brez utemeljenega razloga za sum.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oja, tud mene bi...še posebej, če bi bila hišna preiskava opravljena brez utemeljenega razloga za sum.......

Saj o tem govorim...

Meni se 'kontrola prometa' kar tako, brez utemeljenega razloga za sum (da je kaj narobe) zdi precej podobna situacija.

D.

PS: Da se ne bomo narobe razumeli - takšne kontrole prometa se mi ne dogajajo pogosto in tudi ko se, se čisto lepo obnašam in so se do zdaj še vedno končale samo s 'srečno vožnjo'. O:-) Motijo pa me kljub temu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tokrat se moram strinjat z mashino.

Mislim, kakšno povezavo ima kontrola prometa s hišno preiskavo?? :blink:

Najbolje, da potem kar ukinemo avtošole in da grejo na cesto vsi (tudi tisti, ki sicer niso sposobni za vožnjo ...). To bi bilo res super, pa še posebej z neregistriranimi vozili in brez zavarovanj ... Perfektno!

kaj imamo zdaj kaj drugače :hmm: razlika je le v tem, da se nesposobni legalno, torej z vozniškim dovoljenjem vozijo po cestah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se ne motim, imajo tudi policisti vsi vozniška dovoljenja, ki so jih opravljali tako kot vsi državljani, uradno in po predpisih(upam), čeprav njihovo vedenje na cesti kaže drugače

100 km/h čez naselje... :wallbash: (ne niso bili na nujni vožnji)... upam da bo gospodič policist za volanom dobil kazen... če smo kokertolk pravna država, potem bo tudi kaznovan. Pa da vidim še to čudo.... :surrender:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 km/h čez naselje... :wallbash: (ne niso bili na nujni vožnji)... upam da bo gospodič policist za volanom dobil kazen... če smo kokertolk pravna država, potem bo tudi kaznovan. Pa da vidim še to čudo.... :surrender:

Upam, da si ga prijavila in si zabeležila vse podatke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja?

rajši ne vem, kolk folka se okol vozi brez izpita, neregistriranim avtom in/ali nalit/zafiksan.

Dokler ne ustaviš voznika, ne moreš za ziher vedet. Jaz pa podpiram štih probe.

Dajte bodite resni no! Podpirate policajsko jeb...je občanov v glavo. Jaz mislim, da dokler voziš po predpisih te policija nima kaj preverjat ali kontrolirat, saj ni Veliki Brat ali UDBA ali STASI, ti so ljudi kontrolirali in nadzorovali. In prav tako se mi zdi da vozniška in prometna nista nek papir za kazat policajem kadar se njim to sprdne ampak dokument s katerim dokažeš brezhibnost vozila in svojo usposobljenost kadar gre kaj narobe, npr. karambol ali prekršek.

Glede policajev pa itak velja malo prirejen rek generala Custerja: Najboljši policaj - mrtev policaj....

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, potem pa policije tako ne rabimo...

Pa, saj če voziš normalno, te niti ne bo ustavil. Vsaj mene ustavijo, če pomislim.. tako, na par let enkrat. Pa sem na cesti kar precej. Vključno z avtom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte bodite resni no! Podpirate policajsko jeb...je občanov v glavo. Jaz mislim, da dokler voziš po predpisih te policija nima kaj preverjat ali kontrolirat, saj ni Veliki Brat ali UDBA ali STASI, ti so ljudi kontrolirali in nadzorovali. In prav tako se mi zdi da vozniška in prometna nista nek papir za kazat policajem kadar se njim to sprdne ampak dokument s katerim dokažeš brezhibnost vozila in svojo usposobljenost kadar gre kaj narobe, npr. karambol ali prekršek.

Glede policajev pa itak velja malo prirejen rek generala Custerja: Najboljši policaj - mrtev policaj....

:rolleyes:

S tem stavkom si pokazal kakšen človek si ... noben, ki je normalen nebi napisal česa podobnega. Upam, da se zavedaš, da govoriš o ljudeh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se ne motim, imajo tudi policisti vsi vozniška dovoljenja, ki so jih opravljali tako kot vsi državljani, uradno in po predpisih(upam), čeprav njihovo vedenje na cesti kaže drugače

100 km/h čez naselje... :wallbash: (ne niso bili na nujni vožnji)... upam da bo gospodič policist za volanom dobil kazen... če smo kokertolk pravna država, potem bo tudi kaznovan. Pa da vidim še to čudo.... :surrender:

a si ga zmerla in slikala, al kako boš kepsa zašila ? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa neki druzga zanima:

koliko policajev (zaradi prekrškov, ki so jih storili) je Mašina že prijavil?

S tem da je prijavo dal pisno, s koleki, priložena slika prekrškarja policaja in ne vem še kaj! Mašina a je vse vredi s tebo, k take plozaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem stavkom si pokazal kakšen človek si ... noben, ki je normalen nebi napisal česa podobnega. Upam, da se zavedaš, da govoriš o ljudeh?

Taka je "motosvet-bajkerska" kultura vse prepogosto ... Policaji so dobri samo takrat, ko nič ne sprašujejo, al pa če so v igri luštne policajte, okol katerih se fantje radi mal slinijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa neki druzga zanima:

koliko policajev (zaradi prekrškov, ki so jih storili) je Mašina že prijavil?

S tem da je prijavo dal pisno, s koleki, priložena slika prekrškarja policaja in ne vem še kaj! Mašina a je vse vredi s tebo, k take plozaš?

Plozam? Glej, stvar je simpl - jamranje in jokcanje na forumu ima efekt = 0. Če kdo kje kaj vidi, kar se mu ne zdi v redu, lahko pritoži uradnim službam itd.

Prijavil sem že marsikaj, marsikje, policaja pa resda še ne - ker kake hude neumnosti še nisem videl. Bi pa to naredil brez težav in s svojega telefona, ki je pisan na moje ime.

Med prijavljenimi pa so bili:

- šlepar s prikolico (ne vem, al polno al ne) po centru Ljubljane na Celovški mimo Stare cerkve z 80 km/h;

- mularija vseh sort v avtih vseh sort, ki se na semaforju postavi na pas za levo in potem "prehiti" naravnost;

- vozniki, ki sumljivo 'vijugajo' dlje časa (z avti), domnevno verjetno pijani do daske;

- razsute in nametane stvari na cesti (razni odseki);

- en dokaj viden politični funkcionar, ki je namerno provociral in zganjal štalo na cesti (ne, ni bil iz SDS, SNS, Lipe, SLS ali DeSUS ... :-)).

Ja, res ni fajn, ko se mora človek s tem ukvarjat in si jemat cajt. Lahko bi res vsakič zamahnil in odpeljal naprej ter si prihranil zoprn občutek in nekaj minut časa.

Ti se pa verjetno raje vdajaš jokcanju, kolikor vidim tvoje pisarije na forumu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!