Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

No dans policaj z motorjom pri Kozini. Se pržge rdeča luč on lepo sireno in lučke nato pa čez križišče ugasnil.

Hm... si to prvič videl? In kaj zdaj? Tega res ne bi smeli početi, ampak -kaj mu moreš... Lahko se grizeš in tuliš od besa, ampak spremeniti ne moreš nič. Taki so. Ne vsi, -nekateri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA: Zakaj policisti parkirajo na prostorih za invalide ????

Na šipi ponosno IPA znak.....

Ne vidim logike, res ne

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA: Zakaj policisti parkirajo na prostorih za invalide ????

Na šipi ponosno IPA znak.....

Ne vidim logike, res ne

kar je res je res ... imajo pač en čisto svoj prav...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je v kulturi. Vse.

Kot divjakov ne spametujejo nobene kazni, dokler se sami ne odločijo voziti preudarneje, tako je tudi s parkiranjem na mestih za invalide. Pa ne mislim samo na policaje, na vse ki tam parkirajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par dni nazaj sem se hvalil, da me ustavijo na pet let enkrat. Zdaj bom imel pet let mir, izgleda. Ker so me včeraj ustavili. Rutinska kontrola (komu že gre to na jetra?), pokažem dokumente, vse O.K. Alkotest, 0.00. Potem sva še nekaj časa debatirala o tem in onem. Mi je dal nasvet, naj dam eno stvar dol z motorja, ker lahko naletim na enega ki je vstal na levo nogo... Ni problema, hvala za opozorilo. Hvala in srečno pot. Človek rad ustavi, pa kakšno reče. Imaš vsaj povod, da stopiš z motorja in pretegneš noge in rit. Če nisi glih cafe-reiser, ki mu je 500 kilometrov letna, namesto dnevna kvota... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par dni nazaj sem se hvalil, da me ustavijo na pet let enkrat. Zdaj bom imel pet let mir, izgleda. Ker so me včeraj ustavili. Rutinska kontrola (komu že gre to na jetra?), pokažem dokumente, vse O.K. Alkotest, 0.00. Potem sva še nekaj časa debatirala o tem in onem. Mi je dal nasvet, naj dam eno stvar dol z motorja, ker lahko naletim na enega ki je vstal na levo nogo... Ni problema, hvala za opozorilo. Hvala in srečno pot. Človek rad ustavi, pa kakšno reče. Imaš vsaj povod, da stopiš z motorja in pretegneš noge in rit. Če nisi glih cafe-reiser, ki mu je 500 kilometrov letna, namesto dnevna kvota... :whistle:

Napis pozicija?? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to. Sem že hotel biti pameten, pa da to ni prepovedano, pa bla-bla-bla, pa sem se pravi čas ugriznil v jezik. Nalepka je pa šla dol. Pride gor druga, ne ''pozicija'', ampak nič v zvezi s policijo. Je rekel, da vse kar vzbuja asociacije na vozila določenih uradnih oseb, je prepovedano. No, roko na srce, res je bila zelo podobna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA: Zakaj policisti parkirajo na prostorih za invalide ????

Na šipi ponosno IPA znak.....

Ne vidim logike, res ne

Je šlo res za policista ali za nekoga z IPA nalepko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par dni nazaj sem se hvalil, da me ustavijo na pet let enkrat. Zdaj bom imel pet let mir, izgleda. Ker so me včeraj ustavili. Rutinska kontrola (komu že gre to na jetra?), pokažem dokumente, vse O.K. Alkotest, 0.00. Potem sva še nekaj časa debatirala o tem in onem. Mi je dal nasvet, naj dam eno stvar dol z motorja, ker lahko naletim na enega ki je vstal na levo nogo... Ni problema, hvala za opozorilo. Hvala in srečno pot. Človek rad ustavi, pa kakšno reče. Imaš vsaj povod, da stopiš z motorja in pretegneš noge in rit. Če nisi glih cafe-reiser, ki mu je 500 kilometrov letna, namesto dnevna kvota... :whistle:

Kero stvar? :)

Točno to. Sem že hotel biti pameten, pa da to ni prepovedano, pa bla-bla-bla, pa sem se pravi čas ugriznil v jezik. Nalepka je pa šla dol. Pride gor druga, ne ''pozicija'', ampak nič v zvezi s policijo. Je rekel, da vse kar vzbuja asociacije na vozila določenih uradnih oseb, je prepovedano. No, roko na srce, res je bila zelo podobna.

a-ha. no, saj za to si jo pa imel gor, za foro :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, za foro. Samo mi je ''po ovinkih'' dal vedeti, da vsi pa niso za fore. Oziroma jih ne razumejo... Ker, če se ti policaj upikne, bo nekaj ziher našel. Če drugega ne, zakaj ga nosiš levo in ne desno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, za foro. Samo mi je ''po ovinkih'' dal vedeti, da vsi pa niso za fore. Oziroma jih ne razumejo... Ker, če se ti policaj upikne, bo nekaj ziher našel. Če drugega ne, zakaj ga nosiš levo in ne desno.

:lol: v kaj se pa bejbam vpikne ?? drugače pa si lahko zmeraj spomni še kaj.. tudi kaj takega , kar ni za kazen ... ti pa se potem pritožuj kakor veš in znaš .. ja boljše je če si prijazen in počakaš na pravi trenutek ter malo na hec obrneš .. se izide v 95% ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: v kaj se pa bejbam vpikne ?? drugače pa si lahko zmeraj spomni še kaj.. tudi kaj takega , kar ni za kazen ... ti pa se potem pritožuj kakor veš in znaš .. ja boljše je če si prijazen in počakaš na pravi trenutek ter malo na hec obrneš .. se izide v 95% ...

:naughty:bejbe pa vpraša zakaj ma levega večjega kot desnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je šlo res za policista ali za nekoga z IPA nalepko?

Policist, poznam osebno .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policist, poznam osebno .....

Potem mu pa lahko tudi rečeš, da dela sramoto inštituciji, v kateri je zaposlen.

Vprašal sem, ker ima kar nekaj ljudi IPA nalepke čeprav niso policisti..češ, da jih bodo tako bolj prijazno obravnavali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem mu pa lahko tudi rečeš, da dela sramoto inštituciji, v kateri je zaposlen.

Vprašal sem, ker ima kar nekaj ljudi IPA nalepke čeprav niso policisti..češ, da jih bodo tako bolj prijazno obravnavali...

Z nekaterimi je res težko komunicirati, večina pa je super fantov in punc med njimi.

Pač, kakor povsod, tudi pri njih velja Gaussova krivulja, samo na žalost je uniforma toliko bolj na očeh, pa še za dober vzor bi morali biti.

Bomo že nekako ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje: nekaj mesecev nazaj so bile tu debate o tem, ali sploh in če, kako označiti in obestiti pristojne (recimo policijo), če so na cesti ovire (če se prav spominjam, je bilo govora o primeru, ko je bil voznik kaznovan, ker ni označil nekih skal sredi ceste in je samo poklical policijo, nakar se je vmes zgodilo nekaj naletov v te skale). Moje vprašanje pa je - ali sem ravnal prav v naslednjem primeru:

par dni nazaj sem se vozil (z avtomobilom) po cesti Vodice-Žeje-Moste. Malo za tablo, ki označuje Občino Komenda je voznik pred menoj nenadoma zavrl in se začel pomikati proti nasprotnemu pasu. Kot sem opazil, se je umikal nečemu na cesti, zaradi česar sem bil še bolj pozoren in ker nasproti ni bilo nikogar lepo nakazal sprembo smeri s smernikom in obvozil, kot se je izkazalo šele tedaj, ko sem bil že ob tej oviri, precej ogromno iverko, ki je bila že na precej mestih razpadla na več manjših delov. Ker sem sklepal, da je to iverko povozilo že več ljudi in ker se mi je vse skupaj zdelo precej nevarno, sem na prvem primernem mestu (v industrijsko-obrtni coni) obrnil, se vrnil nazaj, parkiral na makadamski cesti, si oblekel odsevni brezrokavnik in jo kar po polju mahnil proti iverki na cesti. Vmes sem voznike s signali z rokami opozarjal, da je nekaj na cesti, kar je večina tudi upoštevala. Nato sem celotno zadevo pofotografiral iz več kotov, odstranil iverko (pač sem jo vrgel na polje, ker je bila prevlika, da bi jo vlačil kam drugam) in poklical 113, povedal svoje podatke ter jim pojasnil kaj in kako. Ne vem, če sem ravnal narobe, da sem klical 113, ker se mi je operaterka v OKC-ju zdela kar malo presenečena. Če sem čisto iskren sem v tistem trenutku mislil samo na to, da bo mogoče kdo šele doma ugotovil, da je nekaj povozil na cesti in po možnosti še kaj poškodval na svojem vozilu in bi mogoče želel kaj uveljavljati pri svoji zavarovalnici in ker ne bi bilo doakzov, ne bi nič dobil (podobno slabo izkušnjo je imel moj brat na avtocesti) in v bistvu niti nisem vedel, koga naj o tem obvestim (koga pa naj sploh kličem, če ne 113 - Direkcijo RS za ceste, komunalno službo ene od obeh občin - koga?).

Torej vaša cenjena mnenja in predlogi so dobrodošli.

Lep dan vsem še naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje: nekaj mesecev nazaj ...

....

....

.... cenjena mnenja in predlogi so dobrodošli.

Lep dan vsem še naprej

Premalo takih.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje: nekaj mesecev nazaj so bile tu debate o tem, ali sploh in če, kako označiti in obestiti pristojne (recimo policijo), če so na cesti ovire (če se prav spominjam, je bilo govora o primeru, ko je bil voznik kaznovan, ker ni označil nekih skal sredi ceste in je samo poklical policijo, nakar se je vmes zgodilo nekaj naletov v te skale). Moje vprašanje pa je - ali sem ravnal prav v naslednjem primeru:

par dni nazaj sem se vozil (z avtomobilom) po cesti Vodice-Žeje-Moste. Malo za tablo, ki označuje Občino Komenda je voznik pred menoj nenadoma zavrl in se začel pomikati proti nasprotnemu pasu. Kot sem opazil, se je umikal nečemu na cesti, zaradi česar sem bil še bolj pozoren in ker nasproti ni bilo nikogar lepo nakazal sprembo smeri s smernikom in obvozil, kot se je izkazalo šele tedaj, ko sem bil že ob tej oviri, precej ogromno iverko, ki je bila že na precej mestih razpadla na več manjših delov. Ker sem sklepal, da je to iverko povozilo že več ljudi in ker se mi je vse skupaj zdelo precej nevarno, sem na prvem primernem mestu (v industrijsko-obrtni coni) obrnil, se vrnil nazaj, parkiral na makadamski cesti, si oblekel odsevni brezrokavnik in jo kar po polju mahnil proti iverki na cesti. Vmes sem voznike s signali z rokami opozarjal, da je nekaj na cesti, kar je večina tudi upoštevala. Nato sem celotno zadevo pofotografiral iz več kotov, odstranil iverko (pač sem jo vrgel na polje, ker je bila prevlika, da bi jo vlačil kam drugam) in poklical 113, povedal svoje podatke ter jim pojasnil kaj in kako. Ne vem, če sem ravnal narobe, da sem klical 113, ker se mi je operaterka v OKC-ju zdela kar malo presenečena. Če sem čisto iskren sem v tistem trenutku mislil samo na to, da bo mogoče kdo šele doma ugotovil, da je nekaj povozil na cesti in po možnosti še kaj poškodval na svojem vozilu in bi mogoče želel kaj uveljavljati pri svoji zavarovalnici in ker ne bi bilo doakzov, ne bi nič dobil (podobno slabo izkušnjo je imel moj brat na avtocesti) in v bistvu niti nisem vedel, koga naj o tem obvestim (koga pa naj sploh kličem, če ne 113 - Direkcijo RS za ceste, komunalno službo ene od obeh občin - koga?).

Torej vaša cenjena mnenja in predlogi so dobrodošli.

Lep dan vsem še naprej

Podobna zadeva se je zgodila meni in bratu. na Celovški v LJ sva naletela na 20l kanto olja, ki jo je že nekaj ljudi povozilo. Brat je ustavil jaz pa sem kanto vrgel z ceste, metdtem pa skoraj padel v okoli 20 L razlitega olja. Nadalje sem poklical 11 3 ter jim pač razložil situacijo. Operator se je odzval na podoben način kot pri tebi: mal presenečeno. Ko se je fotr par ur kasneje peljal mimo istega odseka je bilo olje razmazano čez 20 m ceste. Hvala bogu da ni prišlo do kake nesreče.

Zdaj pa postavlja vprašanje-koga točno obvestiti o oviri na cesti? 113 zgleda ni pravi naslov, mogoče kakšna lužba za ceste??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... 112 ... :whistle:

Tam so tudi cele zgodbe. :wacko:

Saj se trudijo, a marsikaj ni urejeno v nadaljnih procedurah, ko bi moral nekdo nekaj s ceste pospraviti. Recimo kadavri živali. Prej jih črvi na ramah s ceste v graben odtrogajo, kot pa se določena služba premakne. :angry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ponavadi kličem kar 113 ( v primeru ovir ali nesreč na cesti), pa ni nikoli problema, večinoma mi celo odgovorijo da vedo ali pa da bodo poskrbeli za problem. Je pa zelo pohvalno, da si oviro odstranil. bolj nevarno je pa recimo odstranjevanje ovire na avtocesti, kjer lahko povzročiš večje probleme kot koristi, če napačno ustaviš, ali pa je prometna konica in sploh nimaš kje ustaviti in niti možnosti odstranitve ovire.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Začneš prehitevati avtomobil na delu ceste z prekinjeno črto, zaključiš pa na delu kjer je neprekinjena črta. Ali to je prekršek ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začneš prehitevati avtomobil na delu ceste z prekinjeno črto, zaključiš pa na delu kjer je neprekinjena črta. Ali to je prekršek ali ne?

Ne, to ni prekršek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začneš prehitevati avtomobil na delu ceste z prekinjeno črto, zaključiš pa na delu kjer je neprekinjena črta. Ali to je prekršek ali ne?

Ja je. Čez polno črto ne smeš vozit.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!