Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

če je kazen nad 300€ lahko zasežejo vozilo? ojoj... surrender.gif

to bo en kup podjebavanja in dvigovanja egota pri neuravnovešencih! da bo šef ponosen...

Pa ne sam to, del plače bo odvisen od inkasa...headbang.gif

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je kazen nad 300€ lahko zasežejo vozilo? ojoj... surrender.gif

to bo en kup podjebavanja in dvigovanja egota pri neuravnovešencih! da bo šef ponosen...

Ne, ni tako hudo, izpolnjen mora biti eden od spodnjih pogojev (številke brez oklepajev ali pomišljaji) v navedenem členu.

Velja pa opozorilo:

NE POSOJAJTE MOTORJA ČE KOLEGA NIMA IZPITA ALI SO MU GA VZELI

Policist (mu) VAM lahko takoj zapleni motor!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se tice mestnih redarjev oz po domace kekcev ki so obleceni v rdece ne bom nikoli ustavil... pa ima lahko ne vem kaksna pooblastila...

lahko mu zvezem roke in noge z vezicami ki jih nosi v zepu in ga v mestem parku pustim lepo javno na ogled... ostalim mimoidocim....

iščejo po modri coni avtomobile ki so jim listki pretekli za 5 minut pa veselo pišejo kazni..

tam kjer so pa potrebni pa jih tako ni...

naprimer mesta ki so rezervirana za invalide.. pred ustanovami kot so šola, bolnice in zdravstveni domi....

vidim da pocasi sledimo švicarjem

moj moto je prosim še vinjeto za pecikl :worship:

glede kazni pa tako je že škoda izgubljat besed...

lahko mu zvezem roke in noge z vezicami ki jih nosi v zepu in ga v mestem parku pustim lepo javno na ogled... ostalim mimoidocim.... :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. če je bil storilec kot voznik motornega vozila v zadnjih dveh letih najmanj trikrat pravnomočno kaznovan za prekršek:

– prekoračitve dovoljene hitrosti v območju za pešce ali v območju umirjenega prometa za več kot 20 km/h,

– prekoračitve dovoljene hitrosti na cesti v naselju za več kot 30 km/h,

– prekoračitve dovoljene hitrosti na cesti zunaj naselja za več kot 40 km/h,

– prekoračitve dovoljene hitrosti na avtocesti cesti ali hitri cesti za več kot 50 km/h,

– vožnje pod vplivom alkohola,

– vožnje pod vplivom prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil in drugih psihoaktivnih snovi ali

– odklonitve odrejenega preverjanja psihofizičnega stanja;

Predvidevam, ad bo tu treba uradno tolmačenje zakonodajalca, saj se bodo ljudje izmuznili tako, da bodo dokazovali, da niso bili trikrat pravnomočno v zadnjih dveh letih kaznovani za točno določenega od naštetih prekrškov. Skratka ... ustavne pritožbe spet na obzorju :-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, to ni možno.

Sej je že sedaj...sam ne na papirju...če ne kasirajo dovolj ne napredujejo...jajaevilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se tice mestnih redarjev oz po domace kekcev ki so obleceni v rdece ne bom nikoli ustavil... pa ima lahko ne vem kaksna pooblastila...

lahko mu zvezem roke in noge z vezicami ki jih nosi v zepu in ga v mestem parku pustim lepo javno na ogled... ostalim mimoidocim....

bi te pa rad videl, bi se prej verjetno pokakal ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

– 84. člena (označitev pešcev), ............ kaj bodo še airbrush s sabo noslili pa organsko barvo na osnovi vode z aloe vero...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je policist-motorist ustavil sina na KTM 690 in mu začel "gušiti" da nima izpita za tak motor! Sin ima A2 do 35 KW, motor je kupil nov zaprt na 25 KW kar piše tudi v prometni.Policist je zahteval da pelje za njim na tehnični pregled, kjer bodo ugotovili kilovate.Tam so se seveda temu smejali, saj takšnih naprav nimajo.Grozil je tudi z odvzemom motorja zaradi suma da ima več kot 25KW.

Na izrecno vprašanje ali ni dovolj prometno dovoljenje s vpisanimi kilovati je odgovoril da ne in da mora imeti s seboj še homologacijski kartonček (kjer seveda prav tako piše 25 KW ).Na izrecno vprašanje ali bi v primeru da ima oba navedena dokumenta s seboj zadeva bila rešena je odgovoril : NE!!Ker še vedno sumi da je motorno kolo močnejše.Spet je govoril o pregledu moči motorja(kje??) in odvzemu!

Zanima me ali mi lahko kdo svetuje ali je postopek in trditve policista pravilen ali gre tu za golo z......?

Ali mi res lahko uniči cel dan, samo zato ker sumi da podatki v prometni in homologaciji niso resnični??Zakaj pa potem sploh zapiramo motorje??Ali ima sin kakšne možnosti za pritožbo na policistovo ravnanje? Posebej pri tem poudarjam da sin ni storil nobenega prekrška in je bil ustavljen med čakanjem na semaforju.

In sedaj mora prinesti homologacijo na policijsko postajo in bo zadeva rešena???!!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi te pa rad videl, bi se prej verjetno pokakal ;)

lahko pa tebe se zraven.. samo da ne bos pol jokcal kaj se ti je zgodilo otroci....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali mi lahko kdo svetuje ali je postopek in trditve policista pravilen ali gre tu za golo z......?

Ali mi res lahko uniči cel dan, samo zato ker sumi da podatki v prometni in homologaciji niso resnični??Zakaj pa potem sploh zapiramo motorje??Ali ima sin kakšne možnosti za pritožbo na policistovo ravnanje? Posebej pri tem poudarjam da sin ni storil nobenega prekrška in je bil ustavljen med čakanjem na semaforju.

In sedaj mora prinesti homologacijo na policijsko postajo in bo zadeva rešena???!!

Mislim da gre predvsem za zajebavanje. Lahko ti uniči dan. Motorje zapiramo ker je taka zakonodaja. Sin sicer ima možnost pritožbe vendar nevem kaj bo z njo dosegel.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je policist-motorist ustavil sina na KTM 690 in mu začel "gušiti" da nima izpita za tak motor! Sin ima A2 do 35 KW, motor je kupil nov zaprt na 25 KW kar piše tudi v prometni.Policist je zahteval da pelje za njim na tehnični pregled, kjer bodo ugotovili kilovate.Tam so se seveda temu smejali, saj takšnih naprav nimajo.Grozil je tudi z odvzemom motorja zaradi suma da ima več kot 25KW.

Na izrecno vprašanje ali ni dovolj prometno dovoljenje s vpisanimi kilovati je odgovoril da ne in da mora imeti s seboj še homologacijski kartonček (kjer seveda prav tako piše 25 KW ).Na izrecno vprašanje ali bi v primeru da ima oba navedena dokumenta s seboj zadeva bila rešena je odgovoril : NE!!Ker še vedno sumi da je motorno kolo močnejše.Spet je govoril o pregledu moči motorja(kje??) in odvzemu!

Zanima me ali mi lahko kdo svetuje ali je postopek in trditve policista pravilen ali gre tu za golo z......?

Ali mi res lahko uniči cel dan, samo zato ker sumi da podatki v prometni in homologaciji niso resnični??Zakaj pa potem sploh zapiramo motorje??Ali ima sin kakšne možnosti za pritožbo na policistovo ravnanje? Posebej pri tem poudarjam da sin ni storil nobenega prekrška in je bil ustavljen med čakanjem na semaforju.

In sedaj mora prinesti homologacijo na policijsko postajo in bo zadeva rešena???!!

je to blo slučajno v mariboru, kjer ga je zajebaval nek debeluh z brkami?

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali mi lahko kdo svetuje ali je postopek in trditve policista pravilen ali gre tu za golo z......?

Ali mi res lahko uniči cel dan, samo zato ker sumi da podatki v prometni in homologaciji niso resnični??Zakaj pa potem sploh zapiramo motorje??Ali ima sin kakšne možnosti za pritožbo na policistovo ravnanje? Posebej pri tem poudarjam da sin ni storil nobenega prekrška in je bil ustavljen med čakanjem na semaforju.

Če so na motorju delane predelave, ki morajo biti vpisane v homologacijski kartonček, potem je treba ta dokument in/ali druga potrdila o skladnosti imeti vedno s seboj in pokazati uradni osebi na zahtevo.

Glede na to, da je motor blokiran na 25kW in ima izvirno moč manj kot 50kW ne vidim nikakršnega problema. Policist lahko, na podlagi suma, da je bila blokada odstranjena ali npr. da je izpuh preglasen, odredi izredni tehnični pregled. Ali imajo tam vse potrebno, da bi te sume ovrgli ali potrdili pa je že druga zgodba.

Sine naj odnese pokazat homologacijski kartonček na policijo in naj ga ima v bodoče zraven. Če pa policist zahteva izredni tehnični pregled pa ni drugega kot ubogat. Če imaš vse po predpisih je itaq na stroške države.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so na motorju delane predelave, ki morajo biti vpisane v homologacijski kartonček, potem je treba ta dokument in/ali druga potrdila o skladnosti imeti vedno s seboj in pokazati uradni osebi na zahtevo.

Glede na to, da je motor blokiran na 25kW in ima izvirno moč manj kot 50kW ne vidim nikakršnega problema. Policist lahko, na podlagi suma, da je bila blokada odstranjena ali npr. da je izpuh preglasen, odredi izredni tehnični pregled. Ali imajo tam vse potrebno, da bi te sume ovrgli ali potrdili pa je že druga zgodba.

Sine naj odnese pokazat homologacijski kartonček na policijo in naj ga ima v bodoče zraven. Če pa policist zahteva izredni tehnični pregled pa ni drugega kot ubogat. Če imaš vse po predpisih je itaq na stroške države.

Vendar tukaj zaradi tovarniškega blokiranj nikjer ne piše, da je bila predelava. Vsaj tako je pri meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar tukaj zaradi tovarniškega blokiranj nikjer ne piše, da je bila predelava. Vsaj tako je pri meni.

Zaradi večje kubikaže teh motorjev lahko srednje poučeni policist sklepa, da imajo izvirno več kot 35kW.

A ti nimaš homologacijskega kartončka v katerem je vpisana blokada?

BTW, če nikjer ne piše izvirna moč, je na policistu da dokazuje prekršek in tudi zmoto drugih uradnih organov vendar bi to prišlo v poštev le pri sumu, da je blokada odstranjena ali da ima motor več kot 2 krat večjo izvirno moč od blokirane. Tako pri tvojem kot pri motorju od bambijevega sina pa je zlahka možno preveriti podatke in ugotoviti, da vajina motorja, nimata izvirne moči večje od 50kW (no, ne bistveno večje - 50,3 kW v tvojem primeru).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi večje kubikaže teh motorjev lahko srednje poučeni policist sklepa, da imajo izvirno več kot 35kW.

A ti nimaš homologacijskega kartončka v katerem je vpisana blokada?

BTW, če nikjer ne piše izvirna moč, je na policistu da dokazuje prekršek in tudi zmoto drugih uradnih organov vendar bi to prišlo v poštev le pri sumu, da je blokada odstranjena ali da ima motor več kot 2 krat večjo izvirno moč od blokirane. Tako pri tvojem kot pri motorju od bambijevega sina pa je zlahka možno preveriti podatke in ugotoviti, da vajina motorja, nimata izvirne moči večje od 50kW (no, ne bistveno večje - 50,3 kW v tvojem primeru).

Imam homologacijski kartonček, vendar v njem piše izvorna moč 25 kW in nikjer ni vpisano kot predelava (tudi nikjer napisana blokada). To pa kolikor vem ni zmota, saj imajo tovarniški modeli vpisano tako (baje pa tudi uvoženi motorji??).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam homologacijski kartonček, vendar v njem piše izvorna moč 25 kW in nikjer ni vpisano kot predelava (tudi nikjer napisana blokada). To pa kolikor vem ni zmota, saj imajo tovarniški modeli vpisano tako (baje pa tudi uvoženi motorji??).

Potem imaš standardno potrdilo o skladnosti za celo vozilo, tega pa tudi jaz ne vozim s seboj, saj ga zahtevajo samo na tehničnih pregledih pa še to ne vedno. No, če bi ga moral na zahtevo pokazati policistu, bi ga pač prinesel od doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je policist-motorist ustavil sina na KTM 690 in mu začel "gušiti" da nima izpita za tak motor! Sin ima A2 do 35 KW, motor je kupil nov zaprt na 25 KW kar piše tudi v prometni.Policist je zahteval da pelje za njim na tehnični pregled, kjer bodo ugotovili kilovate.Tam so se seveda temu smejali, saj takšnih naprav nimajo.Grozil je tudi z odvzemom motorja zaradi suma da ima več kot 25KW.

Ker ne gre za predelavo, homologacije ne bi rabil imeti s seboj. Se motim? :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko pa tebe se zraven.. samo da ne bos pol jokcal kaj se ti je zgodilo otroci....

ta film bi pa rad videl ;)

Popravljeno . Popravil Spade
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je policist-motorist ustavil sina na KTM 690 in mu začel "gušiti" da nima izpita za tak motor! Sin ima A2 do 35 KW, motor je kupil nov zaprt na 25 KW kar piše tudi v prometni.Policist je zahteval da pelje za njim na tehnični pregled, kjer bodo ugotovili kilovate.Tam so se seveda temu smejali, saj takšnih naprav nimajo.Grozil je tudi z odvzemom motorja zaradi suma da ima več kot 25KW.

Na izrecno vprašanje ali ni dovolj prometno dovoljenje s vpisanimi kilovati je odgovoril da ne in da mora imeti s seboj še homologacijski kartonček (kjer seveda prav tako piše 25 KW ).Na izrecno vprašanje ali bi v primeru da ima oba navedena dokumenta s seboj zadeva bila rešena je odgovoril : NE!!Ker še vedno sumi da je motorno kolo močnejše.Spet je govoril o pregledu moči motorja(kje??) in odvzemu!

Zanima me ali mi lahko kdo svetuje ali je postopek in trditve policista pravilen ali gre tu za golo z......?

Ali mi res lahko uniči cel dan, samo zato ker sumi da podatki v prometni in homologaciji niso resnični??Zakaj pa potem sploh zapiramo motorje??Ali ima sin kakšne možnosti za pritožbo na policistovo ravnanje? Posebej pri tem poudarjam da sin ni storil nobenega prekrška in je bil ustavljen med čakanjem na semaforju.

In sedaj mora prinesti homologacijo na policijsko postajo in bo zadeva rešena???!!

Sklepam, da ima motor (še vedno - kot takrat ko je bil kupljen) tudi realno 25kw ali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je policist-motorist ustavil sina na KTM 690 in mu začel "gušiti" da nima izpita za tak motor! Sin ima A2 do 35 KW, motor je kupil nov zaprt na 25 KW kar piše tudi v prometni.Policist je zahteval da pelje za njim na tehnični pregled, kjer bodo ugotovili kilovate.Tam so se seveda temu smejali, saj takšnih naprav nimajo.Grozil je tudi z odvzemom motorja zaradi suma da ima več kot 25KW.

Na izrecno vprašanje ali ni dovolj prometno dovoljenje s vpisanimi kilovati je odgovoril da ne in da mora imeti s seboj še homologacijski kartonček (kjer seveda prav tako piše 25 KW ).Na izrecno vprašanje ali bi v primeru da ima oba navedena dokumenta s seboj zadeva bila rešena je odgovoril : NE!!Ker še vedno sumi da je motorno kolo močnejše.Spet je govoril o pregledu moči motorja(kje??) in odvzemu!

Zanima me ali mi lahko kdo svetuje ali je postopek in trditve policista pravilen ali gre tu za golo z......?

Ali mi res lahko uniči cel dan, samo zato ker sumi da podatki v prometni in homologaciji niso resnični??Zakaj pa potem sploh zapiramo motorje??Ali ima sin kakšne možnosti za pritožbo na policistovo ravnanje? Posebej pri tem poudarjam da sin ni storil nobenega prekrška in je bil ustavljen med čakanjem na semaforju.

In sedaj mora prinesti homologacijo na policijsko postajo in bo zadeva rešena???!!

Kolega, žal ima policist prav....imeti bi moral tudi homologacijski karton s seboj...

Drugače pa bi na tvojem mestu odnesel homologacijski karton in prometno dovoljenje na policijsko postajo in jih tam pokazal dotičnemu policistu. S tem bi rešil zagato okoli moči motorja. V primeru da bi policist vztrajal na izrednem tehničnem pregledu zaradi suma predelave motornega kolesa, bi si osebno vzel čas ter spisal pritožbo na policistovo ravnanje , naslovljeno na načelnika te postaje(če je sina "pohopsal" takrat ko je stal na semaforju) zaradi prekoračitve službenih pooblastil ter to pritožbo vložil pri dežurnem policistu, kopijo bi pa zahteval potrejeno s datumom prejema. Nato bi pa odpeljal motor kamorkoli bi zahtevali (seveda na katerikoli pooblaščeni servis, kjer bi to ugotavljali).

V slučaju neodgovora s strani policijske postaje bi pa teral stvar do konca.....

Mimogrede, kaj so toti policisti na vašem koncu zadnje čase čisto ponoreli? Ogromno kolegov tukaj v Lj. mi pravi kako so jih "drkali" za prazem k***c, soseda so v enem dnevu celo trikrat ustavili, dokler mu na koncu niso prilepili 500eur+5 kazenskih točk....človek je ves penast in verjamem da bo šlo do konca. V tem slučaju ni druge kot zaščita...

Na žalost zaradi par takšnih "biserov" v policiji so vsi policisti potem "grdi,zlobni"....najprej je potrebno biti človek,šele nato policist...

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega, žal ima policist prav....imeti bi moral tudi homologacijski karton s seboj...

Drugače pa bi na tvojem mestu odnesel homologacijski karton in prometno dovoljenje na policijsko postajo in jih tam pokazal dotičnemu policistu. S tem bi rešil zagato okoli moči motorja. V primeru da bi policist vztrajal na izrednem tehničnem pregledu zaradi suma predelave motornega kolesa, bi si osebno vzel čas ter spisal pritožbo na policistovo ravnanje , naslovljeno na načelnika te postaje(če je sina "pohopsal" takrat ko je stal na semaforju) zaradi prekoračitve službenih pooblastil ter to pritožbo vložil pri dežurnem policistu, kopijo bi pa zahteval potrejeno s datumom prejema. Nato bi pa odpeljal motor kamorkoli bi zahtevali (seveda na katerikoli pooblaščeni servis, kjer bi to ugotavljali).

V slučaju neodgovora s strani policijske postaje bi pa teral stvar do konca.....

Mimogrede, kaj so toti policisti na vašem koncu zadnje čase čisto ponoreli? Ogromno kolegov tukaj v Lj. mi pravi kako so jih "drkali" za prazem k***c, soseda so v enem dnevu celo trikrat ustavili, dokler mu na koncu niso prilepili 500eur+5 kazenskih točk....človek je ves penast in verjamem da bo šlo do konca. V tem slučaju ni druge kot zaščita...

Na žalost zaradi par takšnih "biserov" v policiji so vsi policisti potem "grdi,zlobni"....najprej je potrebno biti človek,šele nato policist...

http://www.varnostvp...Svet=sb&id=1390

Glede homologacije in glede na to, da ne gre za predelave, ki bi MORALE biti vpisane v homologacijo ( saj je bila blokda že na novemu motorju, kar pomeni, da je blokada vpisana pod izvorno moč in ne pod predelavo ) v tem primeru homologacija ni bila obvezna, torej se lahko kazni izognete.

Spomladanska čistka, da bodo imeli potem čez leto več mira? :(

A sem našeč še enega boljšega glede homologacije:

http://www.varnostvp...Svet=fj&id=5236

Upam si trditi, da v tem primeru ne bi smelo priti do kaznovanja.Upam, da sem kaj pomagal.!

Popravljeno . Popravil budacki
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.varnostvp...Svet=sb&id=1390

Glede homologacije in glede na to, da ne gre za predelave, ki bi MORALE biti vpisane v homologacijo ( saj je bila blokda že na novemu motorju, kar pomeni, da je blokada vpisana pod izvorno moč in ne pod predelavo ) v tem primeru homologacija ni bila obvezna, torej se lahko kazni izognete.

Aja, če ni ekstra predelav, pol ni obvezna? Svašta. Mi lahk to še podkrepiš z zakonskim določilom ali pravilnikom? Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, če ni ekstra predelav, pol ni obvezna? Svašta. Mi lahk to še podkrepiš z zakonskim določilom ali pravilnikom? Hvala!

Citiram gospod JB:

"

Slavko Breznik je bil do svoje upokojitve glavni policijski inšpektor in vodja skupine za cestni promet na policijski upravi Maribor. V Prometni svetovalnici je odgovarjal na vprašanja s področja prometnih prekrškov in nesreč. "

Nekdanji policisjski inšpektor ( se pravi laično policist ).

Zdej pa še citat samega gospoda Breznika:

"

Zakon ne predpisuje, da morate obvezno imeti pri sebi homologacijski karton, v primeru da policist pri kontroli vozila ugotovi (posumi), da so na vozilu vgrajeni sestavni deli sumljivega porekla in kvalitete ali, da so glede na tehnološke lastnosti vozila na vozilu vgrajeni neprimerni, neustrezni deli, ima pravico, da od vas zahteva dokazilo (na podlagi 212. člena ZVCP)o homologaciji tega dela.

"

Zdej če je to Vam verodostojno ali ne, me prav briga...

Vse lahko preberete na spletnih straneg, do katerih LINKe, sem dodal v prejšnemu postu.

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!