Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Citiram gospod JB:

"

Slavko Breznik je bil do svoje upokojitve glavni policijski inšpektor in vodja skupine za cestni promet na policijski upravi Maribor. V Prometni svetovalnici je odgovarjal na vprašanja s področja prometnih prekrškov in nesreč. "

Skratka, kdor nima homolomo kartona zraven, pa ga po njem povprašajo, si je sam kriv.

Pa še po nečem je gospod Breznik znan - je tudi sosed od Justina Bieberja v domačem kraju :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, kdor nima homolomo kartona zraven, pa ga po njem povprašajo, si je sam kriv.

Pa še po nečem je gospod Breznik znan - je tudi sosed od Justina Bieberja v domačem kraju :-)

Zdej sem dodobra premislil ali naj ti odgovorim...ali pa pač ne. / glede na to, da verjetno samo provociraš, ker moraš napolnit svojo baterijo (polnilo pa je količina pozornosti, ki jo prejmeš?)

Skrajšano...če ni predelav...ne rabiš / v primeru, da nimaš-->nič

Če so predelave....rabiš./ v primeru, da nimaš--> kazen (očitno)

Če ni predpisano, da jo v primeru originalnega vozila, moraš imeti s seboj, ni kaznivo.

Bi rad, da ti še narišem, orišem ali še kako drugače pojasnim?

In veseli me, da ti je Breznik sosed. Nevem zakaj direktno njega ne vprašaš o tej temi? Ali pa mogoče medsosedski odnosi niso na pravilni frekvenci zaradi določenih tvojih nagnenj?

Podpis pa imaš naravnost odličen :)

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi rad, da ti še narišem, orišem ali še kako drugače pojasnim?

In veseli me, da ti je Breznik sosed. Nevem zakaj direktno njega ne vprašaš o tej temi? Ali pa mogoče medsosedski odnosi niso na pravilni frekvenci zaradi določenih tvojih nagnenj?

Ziher ga sosed niti ne mara, ker ga kar naprej fotografira iz avtomobila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skrajšano...če ni predelav...ne rabiš / v primeru, da nimaš-->nič

Če so predelave....rabiš./ v primeru, da nimaš--> kazen (očitno)

Če ni predpisano, da jo v primeru originalnega vozila, moraš imeti s seboj, ni kaznivo.

Pač ni kaznivo. Še zmeraj pa ima policaj pravico preveriti. Kako naj pa sploh razvidi, ali so kake vpisane predelave ali ne?

Skratka - vzemi glavo iz riti pa ne nabijaj tolk.

In tudi ni nujno, da je vsaka stvar, ki je predpisana z zakoni, tudi kazniva v primeru neupoštevanja. Recimo s kolesarskimi čeladami je tako, pa še čim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In veseli me, da ti je Breznik sosed. Nevem zakaj direktno njega ne vprašaš o tej temi? Ali pa mogoče medsosedski odnosi niso na pravilni frekvenci zaradi določenih tvojih nagnenj?

Pejt si glavo pregledat, nekaj ti prebija ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pejt si glavo pregledat, nekaj ti prebija ... :)

Prebija pamet ^^ Jo z veseljem delim s teboj ;) Ti ne bi škodila :D

Pač ni kaznivo. Še zmeraj pa ima policaj pravico preveriti. Kako naj pa sploh razvidi, ali so kake vpisane predelave ali ne?

Skratka - vzemi glavo iz riti pa ne nabijaj tolk.

In tudi ni nujno, da je vsaka stvar, ki je predpisana z zakoni, tudi kazniva v primeru neupoštevanja. Recimo s kolesarskimi čeladami je tako, pa še čim ...

Gre se o možnosti kaznovanja v primeru, da nimaš homologacije s seboj. :) Torej sem potrdil svojo tezo, da ne moreš biti kaznovan pa tudi, da ni obvezno kartonček nositi s seboj :naughty: :fight1:

Ti kar vztrajaj v svoji trmi, jaz sem še mlad, dost takih, kot si ti, bom še srečal in ne bo kul, če se bom s čisto vsakim obremenjeval ;):music4:

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre za kazen, gre za cajt, ki ga porabiš, da mu dokažeš, da je vse ok - ker te ima pravico čekirat.

Zato se splača zraven nosit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebija pamet ^^ Jo z veseljem delim s teboj ;)

Očitno si bil preveč radodaren, ker zdaj samo še zrak pihaš.:evilgrin:

Ne gre za kazen, gre za cajt, ki ga porabiš, da mu dokažeš, da je vse ok - ker te ima pravico čekirat.

Zato se splača zraven nosit.

Eh, klinc, zdej si pa zakluču nakladancijo. Šalabajzek!

Popravljeno . Popravil X11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem malo nerodno napisal: Motocikel je kupljen nov vendar smo se šele po nakupu odločili da bi vzeli verzijo 25KW.Tako je dejansko motocikel predelan(zaprt) na 25 kw in je bil na ustreznem inštitutu spoznan kot takšen ter izdana nova homologacija.Registriran je bil s temi papirji torej 25KW!!

No poanta vsega je, da ko je sin prinesel homologacijo na PP so tam ugotovili da ima motor 25KW in je šel domov!

Ker prometno dovoljenje je pa ponarejeno , al kaj :wallbash:

Mogoče je homologacija tudi :naughty:

Pa mogoče sploh ni bil moj sin :whistle:

Predlagam da moraš na motornem kolesu imeti vedno s seboj:

rojstni list

osebno izkaznico

potni list

študentsko izkaznico

potrdilo od staršev da si to res ti

homologacijo

prometno

račun od motorja

potrdilo da prometno ni ponarejeno

potrdilo da je ta, ki da štempl v prometno res v službi na občini

njegov rojstni list..........

Mislim res :wallbash::wallbash:

In da, motor ima 25kw v resnici (ker je nekdo to vprašal)

Vseeno hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem malo nerodno napisal: Motocikel je kupljen nov vendar smo se šele po nakupu odločili da bi vzeli verzijo 25KW.Tako je dejansko motocikel predelan(zaprt) na 25 kw in je bil na ustreznem inštitutu spoznan kot takšen ter izdana nova homologacija.Registriran je bil s temi papirji torej 25KW!!

No poanta vsega je, da ko je sin prinesel homologacijo na PP so tam ugotovili da ima motor 25KW in je šel domov!

Ker prometno dovoljenje je pa ponarejeno , al kaj :wallbash:

Mogoče je homologacija tudi :naughty:

Pa mogoče sploh ni bil moj sin :whistle:

Predlagam da moraš na motornem kolesu imeti vedno s seboj:

rojstni list

osebno izkaznico

potni list

študentsko izkaznico

potrdilo od staršev da si to res ti

homologacijo

prometno

račun od motorja

potrdilo da prometno ni ponarejeno

potrdilo da je ta, ki da štempl v prometno res v službi na občini

njegov rojstni list..........

Mislim res :wallbash::wallbash:

In da, motor ima 25kw v resnici (ker je nekdo to vprašal)

Vseeno hvala za odgovore!

Ja in ne....bom povedal moj primer iz tujine:

bosansko hrvaška meja....imate ekološke meritve.......pa imam naravno....pa sigurno imaš? Pa da, imam! Ok možeš dalje. Čez 2 km me žena vpraša: ej ti, pa kaj je to ekološke meritve? Nimam pojma odgovorim...trance_41_w00t2.gif

Nauk: policaj si lahko zmišljuje karkolihoče.(al pa je v osnovi samo butl, ki ne pozna zakonov)..včasih uspeš dokazati, drugič ne.

Sem imel primer, ko so hoteli imeti (v SLO) za naš kombi (tovorno vozilo do 3500kg-lastni prevoz) licenco za opravljanje prevozov....in mu nisem uspel dokazati, da za vozila do 3500kg ni potrebno imeti. Šele ko sem poklical GZ in poslal fotokopijo uradnega lista policaju je nehal težit.

Edini nasvet, ki ti ga v tem primeru lahko dam: mirne živce in ne se sekirat, ker čir na želodcu boli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in ne....bom povedal moj primer iz tujine:

bosansko hrvaška meja....imate ekološke meritve.......pa imam naravno....pa sigurno imaš? Pa da, imam! Ok možeš dalje. Čez 2 km me žena vpraša: ej ti, pa kaj je to ekološke meritve? Nimam pojma odgovorim...trance_41_w00t2.gif

Nauk: policaj si lahko zmišljuje karkolihoče.(al pa je v osnovi samo butl, ki ne pozna zakonov)..včasih uspeš dokazati, drugič ne.

Sem imel primer, ko so hoteli imeti (v SLO) za naš kombi (tovorno vozilo do 3500kg-lastni prevoz) licenco za opravljanje prevozov....in mu nisem uspel dokazati, da za vozila do 3500kg ni potrebno imeti. Šele ko sem poklical GZ in poslal fotokopijo uradnega lista policaju je nehal težit.

Edini nasvet, ki ti ga v tem primeru lahko dam: mirne živce in ne se sekirat, ker čir na želodcu boli.

Saj policaji so si res bogi!Ker jih j.. naša država.Ker KTM 690SM lahko kupiš nov z homologacijo (brez predelav) torej izvorno s 25, 35 ali 49 kw! In kako bi oni to vedeli? Kdaj moraš imeti homologacijo s seboj in kdaj ne ?Ker imamo pač butaste zakone, ki jih piše nekdo ki še nikoli ni sedel na mopedu (v tem slučaju) ali na čem drugem (v tvojem slučaju)

Naj... pa mi, občani.Kot si rekel pač se ne smeš sekirat! :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imamo pač butaste zakone, ki jih piše nekdo ki še nikoli ni sedel na mopedu (v tem slučaju) ali na čem drugem (v tvojem slučaju)

Konkretno vem, da sta sodelovala pri pisanju dva (morda pa še kdo), ki že zelo dolgo in veliko vozita motorje. Pa nisem bil jaz, da ne bo nesporazuma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam da moraš na motornem kolesu imeti vedno s seboj:

...

Ne rabiš. Ampak če se policaju zazdi, da bi te preveril, boš pač več časa porabil, da boš tekal domov po homologacijo in osebno. Vsak se sam odloči, katera pamet se mu zdi primerna za njegovo uporabo :-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabiš. Ampak če se policaju zazdi, da bi te preveril, boš pač več časa porabil, da boš tekal domov po homologacijo in osebno. Vsak se sam odloči, katera pamet se mu zdi primerna za njegovo uporabo :-).

Saj si pravilno povedal, pa tudi en post prej razumem, ampak vsem strokovnjakom pa na kraj pameti ne pride, da bi morebitne predelave lahko vpisali kar v prometno dovoljenje....pa saj smo v računalniški dobi, vse je že online, ma ne birokrati preljube Slovenije bi radi uvedli še par dodatnih dokumentov, ki bi jih nosil s seboj....kretenizem, idiotizem ali pa nesposobnost ljudi.

Pa ni to primer samo v prometu, iste štorije so v poslu, pravu etc...čim več papirja in čim več dela zaradi dela!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konkretno vem, da sta sodelovala pri pisanju dva (morda pa še kdo), ki že zelo dolgo in veliko vozita motorje. Pa nisem bil jaz, da ne bo nesporazuma.

in torej kakšna je razlika med motorjem ki ima v originalu 125kw in zablokiran na 25kw in motorjem ki ima 50kw ki je blokiran na 25kw?? je ta z original 125kw hitrejši kot 50kw čeprav sta oba zablokirana na 25kw???

torej sklepam in razmišljam kot talent ki si je izmislil ta zakon.

125kw orig. zablokiran na 25kw

50kw orig. zablokiran na 25kw

kateri gre hitreje? "ma zihr un k ma 125kw, sej to je taprava mašina kurba"

po njihovo je 125kw/25kw več kot 50kw/25kw....PA NE MI O TEŽI nabijat ko so 600ccm motorji lažji kot marsikateri naked z večjo kubikažo in istimi kw.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in torej kakšna je razlika med motorjem ki ima v originalu 125kw in zablokiran na 25kw in motorjem ki ima 50kw ki je blokiran na 25kw?? je ta z original 125kw hitrejši kot 50kw čeprav sta oba zablokirana na 25kw???

torej sklepam in razmišljam kot talent ki si je izmislil ta zakon.

125kw orig. zablokiran na 25kw

50kw orig. zablokiran na 25kw

kateri gre hitreje? "ma zihr un k ma 125kw, sej to je taprava mašina kurba"

po njihovo je 125kw/25kw več kot 50kw/25kw....PA NE MI O TEŽI nabijat ko so 600ccm motorji lažji kot marsikateri naked z večjo kubikažo in istimi kw.

LP

tako mlad in ze tako pameten :worship:

JB ne ve kaksna je razlika ker trenutno peš hondo teško obvladuje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj si pravilno povedal, pa tudi en post prej razumem, ampak vsem strokovnjakom pa na kraj pameti ne pride, da bi morebitne predelave lahko vpisali kar v prometno dovoljenje....pa saj smo v računalniški dobi, vse je že online, ma ne birokrati preljube Slovenije bi radi uvedli še par dodatnih dokumentov, ki bi jih nosil s seboj....kretenizem, idiotizem ali pa nesposobnost ljudi.

Pa ni to primer samo v prometu, iste štorije so v poslu, pravu etc...čim več papirja in čim več dela zaradi dela!

Brihtn si ko šus. Kaj pa, ko motorja ne registriraš in nima prometnega dovoljenja?

Dej glavo iz riti potegni, no ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in torej kakšna je razlika med motorjem ki ima v originalu 125kw in zablokiran na 25kw in motorjem ki ima 50kw ki je blokiran na 25kw?? je ta z original 125kw hitrejši kot 50kw čeprav sta oba zablokirana na 25kw???

Običajno je bolj štorast za cesto (najpogosteje so to supersport avijoni, dizajnirani predvsem za dirkališča, ki omogočajo visoke hitrosti.

JB ne ve kaksna je razlika ker trenutno peš hondo teško obvladuje

Ne mi čez pecikl pa adidaske šimfat! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brihtn si ko šus. Kaj pa, ko motorja ne registriraš in nima prometnega dovoljenja?

Dej glavo iz riti potegni, no ...

Mona, dokument o lastništvu ali osebni list vozila vedno obstaja in vsaka stvar bi bila lahko v prometnem, zaradi takih birokratskih razmišljanj kot jih imaš ti, pa smo tam kjer smo....papir na papir na papir...neučinkoviti

p.s če vozilo ni registrirano se z njim tudi nimaš kaj voziti po cesti, in nimaš komu kaj kazati.

Razumel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker prometno dovoljenje je pa ponarejeno , al kaj :wallbash:

Mogoče je homologacija tudi :naughty:

Pa mogoče sploh ni bil moj sin :whistle:

Predlagam da moraš na motornem kolesu imeti vedno s seboj:

rojstni list

osebno izkaznico

potni list

študentsko izkaznico

potrdilo od staršev da si to res ti

homologacijo

prometno

račun od motorja

potrdilo da prometno ni ponarejeno

potrdilo da je ta, ki da štempl v prometno res v službi na občini

njegov rojstni list..........

Mislim res :wallbash::wallbash:

In da, motor ima 25kw v resnici (ker je nekdo to vprašal)

Vseeno hvala za odgovore!

naboljše je , da tak , ki je še študent vozi na motorju poleg očeta in matere ( seveda obvezno s pri notarju overjenim poročnim listom) tudi vse poštarje , ki so uradovali na njihovem terenu pred njegovim rojstvom...za slučaj , če se policist domisli primerjave DNK...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

fantje mel sem prometno nesrečo zdj pa če se kir spozna kej na zakon,vrglo me je z motorju namreč dali so mi kazn 500 ,pa 5 pik a js se ne spomnem nesreče ker sm zgubiu zavest najbolj mi je sumljivo da so rekl policaji da so ble špure na cestišču pa so rekl da mi je spodnesl spredn kolo zarad premočnega zaviranja seveda sem imel neprilagojeno hotrost in nism vozu kao razmeram po cesti..zanimiv je to ker nemoreš ti vlečt špur z sprednjim kolesom še posebi ne skor 10 metrskih ko so pršli kolegi po motor so pa rekli da ni vidu doben špur od gum zdj pa nevem ka naj nardim gre se mi sam za to da nebi pike dobil mislite da če se pritožim bom imel kaj šans pr sodniku???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem imel podoben primer. Napiši pritožbo. Meni so jo ugodno rešili.

''...omejitev je bila xxx/na uro, jaz nisem pripeljal hitreje. Policisti so napisali neprilagojena hitrost. In na osnovi zavornih sledi so sklepali, da sem bil hiter. Glede na to, da je tam veliko zavornih sledi... kdo pa lahko z gotovostjo zatrdi, da so bile ravno moje? Kaj pa, če sem normalno zaviral brez blokiranih koles, šele pred padcem pa mi je spodneslo kolo? Edino mirodajno bi bilo pogledati videoposnetek padca in z radarjem izmerjena hitrost. Ker pa ni nič od tega, lahko ostanemo le pri predvidevanjih in sumih. Moj namen ni trditi, da so ugotovitve policistov napačne, da ne držijo. Hočem povedati le, da je možno več variant vzroka padca. Mogoče sem se izogibal psu na cesti.. ne vem, ker sem izgubil zavest. Tudi meni ni jasno, kako je lahko prišlo do padca, ko pa sem vse prej kot hiter voznik....'' Pač nekaj takšnega napiši. Sploh, če ni bilo soudeleženo kakšno drugo vozilo, brez poškodovanja tuje lastnine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo, nekateri motoristi so mi rekli, da majo s sabo vedno samo skopirano prometno dovoljenje in da original puscajo doma.

Je kopija prometnega dovoljenja dovolj za policiste al lahko imamo probleme zaradi tega ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

prometno dovoljenje, prav tako pa tudi vozniško dovoljenje (overjeno pri notarju) oz. na občinski upravi, kjer je sama overitev bistveno cenejša .....zadostuje za policiste v SLO, pa tudi v Eu (zaenkrat še nisem imel nobenih težav). :OK::music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

prometno dovoljenje, prav tako pa tudi vozniško dovoljenje (overjeno pri notarju) oz. na občinski upravi, kjer je sama overitev bistveno cenejša .....zadostuje za policiste v SLO, pa tudi v Eu (zaenkrat še nisem imel nobenih težav). :OK::music4:

to si verjetno mislil overjeno kopijo ? a original maš pa lahko doma ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!