Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Eno vprašanje me že dlje časa muči in sicer kako je s "filtriranje", to je da se v križišču zrineš med dvema kolonama do prvega mesta? Je to prepovedano ali ne?

Prekršek, več si lahko prebereš na spodnjem linku, kjer imaš veliko povedanega na to tematiko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se zrinem vmes, če je prostor :kva2: , ne počnem pa tega na silo :nono: . Saj ne bom nič zamudil, če štartam kot tretji. Po 50 metrih sem itak že na prvem mestu :hooray: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se zrinem vmes, če je prostor :kva2: , ne počnem pa tega na silo :nono: . Saj ne bom nič zamudil, če štartam kot tretji. Po 50 metrih sem itak že na prvem mestu :hooray: .

Razlika je zgolj v tem, da je vožnja mimo stoječih vozil manj nevarna kot prehitevanje vozečih.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je že res, ampak pogosto videvam policiste, ki se rinejo v prvo vrsto. Poleg tega ni v vseh evropskih državah prepovedano, tako da ni odveč vedeti kako je pri nas.

Hvala za razjasnitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika je zgolj v tem, da je vožnja mimo stoječih vozil manj nevarna kot prehitevanje vozečih.

D.

Vožnja mimo vozil, ki stojijo je manj nevarna, a moraš biti vseeno previden in opazovati voznike kaj počnejo. Tudi pri prehitevanju med vozili se ti ne sme muditi. Počakaš tistih nekaj sekund, da je dovolj prostora in nato varno pelješ mimo. Govorim za vožnjo v mestu po dvopasovnicah. Izven mesta se pa spet drugače vozi, kot vsi najbrž dobro vemo :whistle: :grim ali naj bi vedeli :yes: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v coni kjer delam imajo kolesarji dvopasovno bikecesto ... ko se pripeljem do križišča MORAM - pač tako se spodobi in veleva zakon - pogledati desni in levo ...če na kolesarski stezi ni nikogar in ni pešcev lahko po predpisih zavijem levo , če imam prosto pot ...malo morgen - parkrat na teden uleti z desne na polno po cesti čez križišče SKOZI KATEREGA NIMA PREDNOSTI !!! na polno kolesar , ki ne pogleda NIKAMOR!!! .....

rezultat tega je seveda diagonalno znucan asfalt z mojega voznega pasu proti levo obstoječi kolesarski bikecesti ... včasih zasmrdi po driski ... a se jih vedno več vozi tam , kjer so jim dali prostor , za katerega so se borili ...

moje dejanje mogoče ni najbolj humano - sploh kar se tiče onesnaževanja okolja - a rezultati so dobrodošli za varnost in sožitje vseh udeležencev v tem določenem odseku prometne ureditve ..

kdo pa mene kaj vpraša , če se mi je lepo voziti okoli tiste luknje v zadnji desni serpentini na ridah ? že nekaj let ???

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30, lepše ne bi mogel povzeti mojih misli. Teli klinci mislijo, da zdaj, ko imajo bidon in oprijete dolge gate, da so na Tour de France in je cela cesta njihova. Vozijo vštric, po sredini ceste, ne upoštevajo pravil,... sej niso vsi taki, sam večina pa. Marš na kolesarske steze al pa si kupte sobna kolesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z F1 bolidom se menda tudi kar ne da vozit po mestih, pa čez ležeče policaje.

S specialko izgini na velodrom, za po cestah se pa vozi z biciklom, ki zmore običajno cestno infrastrukturo.

Za povrhu biciklisti ne plačujete ne cestnine, ne obveznih zavarovanj, ništa. S specialkami se greste šport po cestni infrastrukturi, tisti, ki plačujemo vse dajatve, pa se vam moramo še umikati, ko kršite predpise.

Da ti ne bi mame omenil!!!

...da sploh ne omenjam tistega početja kolesarjev, ki gre meni osebno najbolj na k...., v mestu komaj najdeš luknjo da ga prehitiš ker se po celem pasu vleče kot megla, nato pa te majmun na rdeči luči prehiti po desni da je prvi v vrsti in nato kaj, še enkrat ga je treba prehitevat :worship: ....motoriste vedno spustim naprej, ker vem da ga 5 sekund po zeleni luči ne bom več videl, ampak teli pajaci so pa klasa zase

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko jaz dohitim po 2 vštric vozeča, zapeljem vštric

brisalce v zadnjo brzino in pranje šip

zagotovlena osvežitev z vitreksom... :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater ste se na bicikliste zdaj spravli.

Preden rencite o kolesarskih stezah, jih najprej sprobajte.

Vecino teh po mestu so ocitno nacrtovali ljudje, ki se niso na kolesu sedeli.

Drugace pa glede na nestrpnost, ki jo tu izkazujete proti sibkejsim udelezencem v prometu,

ne vem zakaj se cudite, da so avtomobilisti nastrojeni proti motoristom.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek so se najdli 3 pari kolesarjev, ki so na Rakitno ves čas vozili vštric

neglede na promet, ovinke, ... konkretno ovirali promet. :wallbash:

Levi je bil levo od sredine desnega pasu.

Omejitev: 90km/h, kolesarji vozijo ca 10 km/h (vzpon z višinsko razliko 500m)

Prehitevanje avtomobilistu že enega predstavlja oviro nasproti vozečemu avtomobilistu.

Avtobusi in kamioni se tudi vozijo tu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thumper, brez veze da ponavljam za teboj.

Letos se zaradi Jankovičevega veleuma vozim na šiht po kolesarskih stezah s Tomosom za 25km/h.

In to kar si povedal o kolesarjih v metropoli si še zelo prijazno napisal. Jaz samo čakam, kdaj bom spet doživel prizor, ko se je lani prepotentna smrkava kura, po preboju z biciklom med čakajočimi pešči na pločniku pri sodišču skozi rdečo luč na drugi strani skantala v prometni znak, ker ni bila sposobna odviti med semaforjem in znakom. In to je le eden od mnogih primerov. K sreči s posledicami za kuro in ne kakšnega nedolžnega pešca.

Me ima, da bi šel na zbirek kretenov na Predlagaj vladi.si ali kwa že je tam in predlagal obvezno zavarovanje in registracijo za bicikle, kot je bilo v časih naših babic.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thumper, brez veze da ponavljam za teboj.

Letos se zaradi Jankovičevega veleuma vozim na šiht po kolesarskih stezah s Tomosom za 25km/h.

In to kar si povedal o kolesarjih v metropoli si še zelo prijazno napisal. Jaz samo čakam, kdaj bom spet doživel prizor, ko se je lani prepotentna smrkava kura, po preboju z biciklom med čakajočimi pešči na pločniku pri sodišču skozi rdečo luč na drugi strani skantala v prometni znak, ker ni bila sposobna odviti med semaforjem in znakom. In to je le eden od mnogih primerov. K sreči s posledicami za kuro in ne kakšnega nedolžnega pešca.

Me ima, da bi šel na zbirek kretenov na Predlagaj vladi.si ali kwa že je tam in predlagal obvezno zavarovanje in registracijo za bicikle, kot je bilo v časih naših babic.

zaradi mene komot ...mi itak stojijo v garaži ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za povrhu biciklisti ne plačujete ne cestnine, ne obveznih zavarovanj, ništa. S specialkami se greste šport po cestni infrastrukturi, tisti, ki plačujemo vse dajatve, pa se vam moramo še umikati, ko kršite predpise.

Da ti ne bi mame omenil!!!

Ne pozabimo, da so ceste (kot koncept) narejene za premikanje ljudi (tako ali drugače), ne pa za izključno motorna vozila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozijo vštric, po sredini ceste, ne upoštevajo pravil,... sej niso vsi taki, sam večina pa.

Vožnja vštric in po sredini seveda ni korektna.

Se pa ne strinjam, da je večina takih - tako, kot večina motoristov ni divjakov.

ko jaz dohitim po 2 vštric vozeča, zapeljem vštric

brisalce v zadnjo brzino in pranje šip

zagotovlena osvežitev z vitreksom... :kva1:

Idiot!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj si pa ti sedaj čisto ven padel ? zakaj bi pa ravno kolesarje na miru pustili ? a zato ker so "šibkejši" udeleženci v prometu ? proti motornim vozilom so res ,,,

samo ali si kdaj pogledal kako se oni obnašako proti šibkejšim od sebe ? pojdi malo v ljlubljano pa kakega majhnega otroka ali dva vzemi s sabo na sprehod - boš prišel po parih prehodih za pešce siv in posran domov .... že hoja po pločniku je izziv svoje sorte ...

Ej, že 15 let se pretežno po Ljubljani gibljem, pa teh strašnih znakov, kako kolesarji vozijo čez dojenčke in skačejo čez otroške vozičke, strašijo stare mamke in podobno, še nisem videl. Daj mi povej, katere droge jemlješ, da ti na paranojo sekajo? :D

BTW, le toliko, da se ve - sem pa doolga leta nazaj sodeloval pri soustanovitvi Ljubljanske kolesarske mreže, zagovarjal sem izgon motorjev s Tromostovja (A sploh še kdo ve, da se je to dogajalo? :-) ) in zagovarjam mobilnost s kolesi in peš po mestu.

In da ne bo pomote - moti me vožnja na vštric po cesti in take stvari.

Dejstvo - malo več strpnosti v prometu in malo manj živciranja bi vsem le koristilo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me ima, da bi šel na zbirek kretenov na Predlagaj vladi.si ali kwa že je tam in predlagal obvezno zavarovanje in registracijo za bicikle, kot je bilo v časih naših babic.

A res je bilo tako? Svašta!

So pa pred ene 2 letoma želeli uvesti obvezne čelade za biciklarje, ampak na srečo ni šlo skozi. Smo se uprli :D

(vedno, ko grem na bicikl, sicer nosim čelado, razen če je to - izjemoma - v Ljubljani po mestu z mestnim Bicikljem).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In da ne bo pomote - moti me vožnja na vštric po cesti in take stvari.

Dejstvo - malo več strpnosti v prometu in malo manj živciranja bi vsem le koristilo!

Se strinjam. Vsak nosi svoj del odgovornosti. Se pa za začetek in raven te debate lahko zahvališ Izeku biciklistu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav informiran, je vožnja kolesarjev vštric z zakonom prepovedana. Za boljšo razlago zakaj to počno si preberite v kakšnem kolesarskem forumu. Bojda zaradi boljše vidnosti ter možnega izrivanja s cesta predvsem s strani avtomobilistov. Je pa to tako kot povsod, da si nekateri to razlagajo po svoje. Eden vozi ob kraju, drug model pa kar po sredinski črti. Ker je medsebojni odnos udeležencev v prometu pri nas kakršn pač je, se bo avtomobilistu jebalo in bo takšen tandem v večini primerov mrtvo ladno brez razmišljanja prehitel. Če takrat nasproti prileti motorist, je nesreča skoraj neizbežna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav informiran, je vožnja kolesarjev vštric z zakonom prepovedana. Za boljšo razlago zakaj to počno si preberite v kakšnem kolesarskem forumu. Bojda zaradi boljše vidnosti ter možnega izrivanja s cesta predvsem s strani avtomobilistov. Je pa to tako kot povsod, da si nekateri to razlagajo po svoje. Eden vozi ob kraju, drug model pa kar po sredinski črti. Ker je medsebojni odnos udeležencev v prometu pri nas kakršn pač je, se bo avtomobilistu jebalo in bo takšen tandem v večini primerov mrtvo ladno brez razmišljanja prehitel. Če takrat nasproti prileti motorist, je nesreča skoraj neizbežna.

Wella. . . občasno sem biciklist, mal bol pogosto motorist, in na žalost precej pogosto avtomobilist. pa mi gredo biciklisti v veliki večini primerov najbolj na qurac. Oni se ne gredo prometa, pač pa neki šport. Neko "resno" zadevo. predvsem so taki pozerji s pobritimi nogami in replica kombinezončki, al dresi no, tisti z enakimi pajkicami. Svojo furo resno jemlejo, in sebe še bol. Ostali smo jim v napoto.

Jaz se ne spomnim, da bi sred klanca zaglavili biciklisti s kufri. da bi bli butasto postavljeni v križišča, Da bi vštric gnali po serpentinah. prehitevali avte ki se ustavijo na prehodu za pešce. ali padali v krožišče ko padalci, čeprav si ti že s pol avta not. Če jih oblečeš v enake majčke, so vsi Armstrongi na Touru.

Bciklisti imajo vso pravico šibat po cestah. Ampak ker je common sense našo deželico popolnoma zapustil. so biciklisti "ogrožena manjšina" ki si podreja marsikatero podeželsko cesto.

po moje bi morala policija proti njim nastopit vsaj tako ostro, kot počne z pijanimi biciklisti po LJ.

Meni se zdi, da se je objestnost motoristov iz devetdesetih preselila v bicikliste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!