Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Tole kar je Koci objavu bi pršl v prav na variantah kjer se razni domači Cipollinii pa Pantaniji, Armstrongi vštric peljejo po cesti. Ni problem če se biciklisti peljejo tako lepo kot so se v videu. Ali pa tudi ,če so 1m od črte.

Še par mojih cvetk:

- Vršič iz gorenjske smeri nekaj serpentin pod vrhom. Desni ovinek zelo lepo zaraščen, hitrost več kot primerna. Takoj ko se je ovinek prevesil v drugo polovico in seveda ne vidiš na vstopu kaj je na koncu se dva v lepih dresih s še bolj lepimima bicikloma stojita in se pogovarjata. Šlo je na centimetre.

- Črna vas. 3je se vštric peljejo. Ne ,da bi se kdo umaknu. Pridem vzporedno z grupco in jih prašam ,če so sami na cest. Odgovor: Pa kaj težiš mulc sej je dost placa. Na poti do Rakitne tudi par takih primerov.

Res ,da niso vsi enaki. Moje opažanje je to da so najhujši in najbol gobcavo pametni razni kvazi biciklisti z hudo dobro opremo in premalo kilometrov za sabo. So enaki ,kot ostali ,ki imajo prepolhno denarnico ,premajhen kurac, ter še manjšo srce za hobi ki ga imajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne boste mislili, da so taki modeli samo pri nas. Lani v Dolomitih sem imel dva "zanimiva" primera. Prvi, ko je Dodge Ram prehiteval kolono kolesarjev, jaz peljem pa nasproti po klancu navzdol. Dovolj prostora za vse. Kar naenkrat mu eno budalo kolesarsko skoči pred avto, ker je prehiteval pred sabo vozečega. Da ga ni zbil, je moral odviti na moj pas, kakšni so tam prepadi, pa veste. Jaz na žlajfe, Ram pa poln gas, da sva rešila sebe in kretena kolesarskega.

Drugi primer je bil ko sem pripeljal iz gora v vasico po tlakovanem cestišču in z dovoljeno hitrostjo in bolj ko gledam manj mi je bilo jasno. Na koncu le razberem, da je tisto, kar se mi je zdelo cesta, le odcep na levo, tisto kar je izgledalo kot trg pa glavna cesta sredi katere čez celo cestišče sta bila eden nasproti drugem dva kolesarja in debatirala. Ma sem jima "va fankulov" vse po spisku!

Čevlat bando, čevlat!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wella. . . občasno sem biciklist, mal bol pogosto motorist, in na žalost precej pogosto avtomobilist. pa mi gredo biciklisti v veliki večini primerov najbolj na qurac. Oni se ne gredo prometa, pač pa neki šport. Neko "resno" zadevo. predvsem so taki pozerji s pobritimi nogami in replica kombinezončki, al dresi no, tisti z enakimi pajkicami. Svojo furo resno jemlejo, in sebe še bol. Ostali smo jim v napoto.

Jaz se ne spomnim, da bi sred klanca zaglavili biciklisti s kufri. da bi bli butasto postavljeni v križišča, Da bi vštric gnali po serpentinah. prehitevali avte ki se ustavijo na prehodu za pešce. ali padali v krožišče ko padalci, čeprav si ti že s pol avta not. Če jih oblečeš v enake majčke, so vsi Armstrongi na Touru.

Bciklisti imajo vso pravico šibat po cestah. Ampak ker je common sense našo deželico popolnoma zapustil. so biciklisti "ogrožena manjšina" ki si podreja marsikatero podeželsko cesto.

po moje bi morala policija proti njim nastopit vsaj tako ostro, kot počne z pijanimi biciklisti po LJ.

Meni se zdi, da se je objestnost motoristov iz devetdesetih preselila v bicikliste.

Tudi jest kolesarim z gorcem. Letos bolj malo. Kadar pa, pa večinoma sam po alpskih prelazih predvsem v tujini. Lahko rečem, da ga ni slabšega občutka, ko ti prileti pol metra ali še manj mimo špegu od avta ali kamiona. Folk nima občutka za prostor in prehitevanje. Drugi pa to počnejo iz brezobzirnosti do šibkejših v prometu. Vožnje v štric nikoli nisem odobraval. Je pa velikokrat le ta sinonim za tiste rekreativce kateri se imajo za boljše. In tako ti je to pri nas. V tujini kjer poznajo precej več strpnosti nisem naletel še na take probleme kot pri nas. Tudi naši bajkerji se v tujini zgleda obnašajo drugače. Nisem še zasledil posta, da bi kdo bentil čez kolesarje, ko se je zapodil na Stelvio ali šel zalagat ovinke po Sella rondi. Tako se mi zdi, da je problem predvsem v mentaliteti povprečnega našega udeleženca v prometu. Tudi ta, katero je omenil se mi zdi Živnorc, da so pri nas postali dolečeni odseki že mala dirkališča. In potem ni čudno, da se dogaja kar se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam!!!! Kolesarje je treba fentat!!!!! Pa avtomobiliste,pa tovornjakarje,pa traktoriste,pa kombi farerje,pa skuteraše itak,pa babice na vozičkih,pa redarje,pa policaje,pa .................

Ziher sem še koga pozabil!!!!

Pol bo pa svet popoln,za nas,vas brezmadežne motoriste!!!!! :closedeyes:

Ljudje,nehajte ga srat!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jest kolesarim z gorcem. Letos bolj malo. Kadar pa, pa večinoma sam po alpskih prelazih predvsem v tujini. Lahko rečem, da ga ni slabšega občutka, ko ti prileti pol metra ali še manj mimo špegu od avta ali kamiona. Folk nima občutka za prostor in prehitevanje. Drugi pa to počnejo iz brezobzirnosti do šibkejših v prometu. Vožnje v štric nikoli nisem odobraval. Je pa velikokrat le ta sinonim za tiste rekreativce kateri se imajo za boljše. In tako ti je to pri nas. V tujini kjer poznajo precej več strpnosti nisem naletel še na take probleme kot pri nas. Tudi naši bajkerji se v tujini zgleda obnašajo drugače. Nisem še zasledil posta, da bi kdo bentil čez kolesarje, ko se je zapodil na Stelvio ali šel zalagat ovinke po Sella rondi. Tako se mi zdi, da je problem predvsem v mentaliteti povprečnega našega udeleženca v prometu. Tudi ta, katero je omenil se mi zdi Živnorc, da so pri nas postali dolečeni odseki že mala dirkališča. In potem ni čudno, da se dogaja kar se.

:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: evo,končno en pameten post!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud men so šli biciklisti mal na živce,zmer sm si mislu,kva klinac iščejo na cest prot morju,itak delajo sam drenj,dokler sam nism šu z kolesom prot morju..tm ene 9,5 km/h..lepo čist ob robu ceste,ko se je mal ogrel so začel mim mene letet nizko leteče kamikaze,in po pravic povem d sm mu polhne hlače in sam čaku kdaj me bo kdo snel...tko d ne verjamem da bom še kdaj šu..niso zmer lih biciklisti mal usekani :D.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, že 15 let se pretežno po Ljubljani gibljem, pa teh strašnih znakov, kako kolesarji vozijo čez dojenčke in skačejo čez otroške vozičke, strašijo stare mamke in podobno, še nisem videl. Daj mi povej, katere droge jemlješ, da ti na paranojo sekajo? :D

BTW, le toliko, da se ve - sem pa doolga leta nazaj sodeloval pri soustanovitvi Ljubljanske kolesarske mreže, zagovarjal sem izgon motorjev s Tromostovja (A sploh še kdo ve, da se je to dogajalo? :-) ) in zagovarjam mobilnost s kolesi in peš po mestu.

In da ne bo pomote - moti me vožnja na vštric po cesti in take stvari.

Dejstvo - malo več strpnosti v prometu in malo manj živciranja bi vsem le koristilo!

z motorja in iz avta se res slabše opazi ko slediš prometu ... a vsedi se enkrat na kavo ... ali pa pojdi k optiku...

droge? ne hvala ... rajš alko pa v taxi bruhat ...

s strpnostjo bi se tudi jaz strinjal... a da nekemu kolesarju - pravzaprav dvema -rešiš vsaj tričetrt življenja poleg tega pa spraviš sebe in sopotnika na motorju v smrtno nevarnost in nasproti vozečega v delikatno situacijo na račun dveh "bidonou" pa ti vrne tvojo dobroto z dodatnim ogrožanjem ko se pelješ mimo ....khmmmm ... če prav pogledam si mi lepo odprl oči in bom naslednjič ustavil ter ga zbrcal kot bika ..al pa ne bom glih zbrcal ...čelno mu bom spustu pol bom dal pa čelado dol pa ga vprašal po zdravju ... predvsem mentalnem ...

Če sem prav informiran, je vožnja kolesarjev vštric z zakonom prepovedana. Za boljšo razlago zakaj to počno si preberite v kakšnem kolesarskem forumu. Bojda zaradi boljše vidnosti ter možnega izrivanja s cesta predvsem s strani avtomobilistov. Je pa to tako kot povsod, da si nekateri to razlagajo po svoje. Eden vozi ob kraju, drug model pa kar po sredinski črti. Ker je medsebojni odnos udeležencev v prometu pri nas kakršn pač je, se bo avtomobilistu jebalo in bo takšen tandem v večini primerov mrtvo ladno brez razmišljanja prehitel. Če takrat nasproti prileti motorist, je nesreča skoraj neizbežna.

vožnja vštric je prepovedana ... to smo v neki temi že obdelali kompletno z linki zakona .. prepovedana je tudi vožnja v koloni in v skupini....izrecno je to dovoljeno samo kolesarjem z veljavno dirkaško licenco slovenske kolesarske zveze ko organizirano trenirajo - a le z obveznim in označenim spremstvom!!!!

boljša vidnost ...to pa drži ... oči mi skočijo iz jamic in ostanejo še par ur tam zunaj.... kar se pa izrivanja s ceste tiče je pa ena navadna buča - ali pa ne ker se temu potem reče posnemavanje levega kolesarja ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Nisem še zasledil posta, da bi kdo bentil čez kolesarje, ko se je zapodil na Stelvio ali šel zalagat ovinke po Sella rondi. Tako se mi zdi, da je problem predvsem v mentaliteti povprečnega našega udeleženca v prometu...

Dva posta pred tvojim :)

Tudi sam sem imel že izkušnjo v Dolomitih.

Ampak te izkušnje ne opravičujejo posploševanja in udrihanja vse po čez.

So tudi ekstremni primer(k)i, ampak prav isto med motoristi, avtomobilisti, tovornjakarji, ...

Sicer pa je video v k0cijevem postu lep primitivitzma na kbadrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@thumper: Zajahaj za spremembo bicikl in se zapel po kaki magistralki. Raje ne po tisti proti morju. Boš potem opisoval svoje občutke. Točno tako kot je napisal hp2.

@gody01: Sem prej pisal kot čital.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@thumper: Zajahaj za spremembo bicikl in se zapel po kaki magistralki. Raje ne po tisti proti morju. Boš potem opisoval svoje občutke. Točno tako kot je napisal hp2.

@gody01: Sem prej pisal kot čital.

ne kvasej neumnosti :P .. če bi hotel bicikel gonit ne bi bil zakreditiran za motor... tudi z apn4 je isto kot z biciklom ne morš verjet ... pa si ne jemljem celega pasu zase če mi kdo potrobi v opozorilo ali pa če sam od sebe pod čelado zaslišim zvok motorja in ja včasih kakega opazim tudi v vzvratnem ogledalu .. hitrejšim od sebe se umaknem celo z motorjem ...ja sej vem - čudn sem.. dejva se rajš na kavo dobit ...

jaz kolesarju zmeraj opozorilno potrobim - ko sem še daleč in čisto na kratko .. v obojestransko varnost in obveščenost ... če je pa to v ovinku pa se kulturno odpeljem mimo njega v čimvečji medsebojni oddaljenosti kolikor to še dopuščajo razmere na cesti ... če je prostor jih prehitevam kot da je šlepar ... in tudi na ovinkih sem že upočasnil in počakal do ravnine ... a lej ga zlomka - to so bili kulturni osebki ki si niso jemali celega pasu zase in za krepitev svojega ego-ta na vzponu ali spustu ...

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakič, ko berem poročila o hudobnih kolesarjih, zločestih avtomobilistih in vseh drugih udeležencih, se samo sprašujem: pizda, kje vi živite oziroma po kateri Sloveniji vozite? Al pa - a ste vsi res tolk napeti, da vas moti že vsak mišji kurac na cesti?

Dejte no mal chillaxajte pa globoko vdihnite ... ne pa sam iskat, kdo kaj narobe dela kje ...

Aja, pomaga pa, če začnete tudi sami bolj umirjeno voziti - v tem primeru bo stopnja adrenalina v krvi manjša in bo tudi dojemljivost za "moteče elemente" manjša ...

Screen-Shot-2012-05-29-at-6.23.30-PM.png

Popravljeno . Popravil JustinBieber
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Nisem še zasledil posta, da bi kdo bentil čez kolesarje, ko se je zapodil na Stelvio ali šel zalagat ovinke po Sella rondi. ...

Nisi bral pravega. Se dogaja svašta na začetku julija ravno na sella rondi. In ker se običajno lajham po dolomitih zadnji teden junija si naberem vedno nekaj "spominkov" s srečanji s kolesarskimi maniaki.

Tudi kolesarji imajo svoje mesto na cesti. Čeprav neplačanega in jim ga častimo drugi. A to mesto je na desnem robu cestišča v širini enega metra (1 m)! Cesta ni športni poligon in tako kot za moto drkače velja da nja zginejo na pisto, naj to velja tudi za tiste kolesarje, ki se niso zmožni voziti tam in tako kot jim je predpisano!

Ne granitne kocke, Alla, ker se dela škoda na cestišču, ščevlat, ker čevle imamo obute in našpičene še za skunteriste. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Aja, pomaga pa, če začnete tudi sami bolj umirjeno voziti - v tem primeru bo stopnja adrenalina v krvi manjša in bo tudi dojemljivost za "moteče elemente" manjša ...

Ej, zajeb, ne dela tole.

Sem se iz Vršiča na gorenjsko stran dol spuščal. Takole kulturno pa usrano, da ne bi na ovinku telebnil po tistih granitkah s peskom posutih po dežju. Pa je malo manjalo, da se ne bi v mašino s 120 konji še en osu prklopu. In to osu na biciklu. K sreči imam oči veliko na retrovizorjih in sem zagledal tega manekenskega dolgoušca, ki je skoraj bočno pridrsel po kockah direktno meni v rit. K sreči sem bil že na izteku ovinka in sem divjaško odprl konjenico takratnega kawlna, da mi ni zadnje luči speštal. Ker potlej bi mu pokazal, kaj je čez rob ceste kakšnih sto metrov nižje. Kreten biciklerski, moram jaz nanj pazit???

Rekreacijo v telovadnico in piste, izlete, transporte ipd. pa po predpisih pa basta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabimo, da so ceste (kot koncept) narejene za premikanje ljudi (tako ali drugače), ne pa za izključno motorna vozila?

Ahaa, drži. A se ve kje. Nikakor ne pešči po sredi ceste, kolesarji povsod, motorna vozila pa po trotoarjih! Se ti ne zdi?!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... BTW, le toliko, da se ve - sem pa doolga leta nazaj sodeloval pri soustanovitvi Ljubljanske kolesarske mreže, zagovarjal sem izgon motorjev s Tromostovja (A sploh še kdo ve, da se je to dogajalo? :-) ) in zagovarjam mobilnost s kolesi in peš po mestu. ...

Ooo, se ve, se ve. Sva se že takrat preklala. Dobri stari časi ...

In kolesarska mreža je lepo poniknila, ko so akterji dobili mesto v politiki in ko so po mestu pod Kobilo zacahnali kretenske paradajz špure. Zame je ta mreža totalno kapitulirala. Ni dosegla kolesarskih stez, ni dosegla ureditve prometa v smislu varnih stez za kolesarje, temveč le nekakšen nevaren rdeči zmazek na pločnikuh, kjer sedaj pešci odskakujejo pred kolesarji, ki se lajhajo v vseh mogočih in nemogočih smereh in iščejo variante kako prelisičiti kretensko speljane smeri paradajz špur, da jim ni treba trikrat čez isto križišče, da se pride na drugo stran. Za povrhu je dobro, če imajo še repetnice ko se steza neha in naenkrat padejo pred avtomobile, katerim tudi ni ravno fletno to upadanje kolesarjev na cestišče kar tam nekje enkrat na sredi. Ljubljanski urbanisti kar se tiče prometa niso pol peesde mrzle vode vredni. Pardon, se opravičujem, So pol peesde mrzle vode vredni. Jok, n'č mrzle, usmrajeno postano mlačne!

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uhuuuu, tole je pa samo moje. Se mojih čekančkov bojite? :devil:

Ewo čist frišna dons zjutraj prihod na šiht.

Lajbah, tam kjer promenada iz Tivolija seka Prešernovo (hmmm, a je to prav, tista k je Buševska pa Dolfovska ambasada gor) Možakar iz sprehoda z zlatim prinašalcem lepo kulturno čez prehod za pešce. No, pa pobremzajmo in spustimo par mimo, kot se spodobi in kot je po predpisih. A lej ga vraga, izza moje riti takisto po kolesarski prileti torpedo v obliki debele babje goveje riti z nobel gorcem in kolesarsko čelado na glavi. To verjetno za to, da se ji ne vidi direktno v prazen pisker, ki ga ima pršravfanega nekje nad ritjo. Šlo je za dlako, tako pasjo kot od možakarja, ki je potem še mene nejeverno gledal ali sem res ustavil.

Ona debelorita kura je potem na semaforju pri delavskem domu odvila levo v kontra smer po zebri in so spet pešci odskakovali pred njo. A v PP kakšno nesnico pogrešajo? Po ljubljani leta, pa ne ena. Prosim intervencijo, pa v moko zmlet pa kvečjemu prašičem sfutrat! (svinjine se zadnje čase ogibam).

Tako da Biberček, pleeeeaseeeee, nikar zagovarjat, ne gre za posameznike, splošna kolesarska kultura v ljubljani je globooookoo v qrcu! Te situacije doživljam vsakodnevno.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahaa, drži. A se ve kje. Nikakor ne pešči po sredi ceste, kolesarji povsod, motorna vozila pa po trotoarjih! Se ti ne zdi?!

Absolutno strinjam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ooo, se ve, se ve. Sva se že takrat preklala. Dobri stari časi ...

In kolesarska mreža je lepo poniknila, ko so akterji dobili mesto v politiki in ko so po mestu pod Kobilo zacahnali kretenske paradajz špure. Zame je ta mreža totalno kapitulirala. Ni dosegla kolesarskih stez, ni dosegla ureditve prometa v smislu varnih stez za kolesarje, temveč le nekakšen nevaren rdeči zmazek na pločnikuh, kjer sedaj pešci odskakujejo pred kolesarji, ki se lajhajo v vseh mogočih in nemogočih smereh in iščejo variante kako prelisičiti kretensko speljane smeri paradajz špur, da jim ni treba trikrat čez isto križišče, da se pride na drugo stran. Za povrhu je dobro, če imajo še repetnice ko se steza neha in naenkrat padejo pred avtomobile, katerim tudi ni ravno fletno to upadanje kolesarjev na cestišče kar tam nekje enkrat na sredi. Ljubljanski urbanisti kar se tiče prometa niso pol peesde mrzle vode vredni. Pardon, se opravičujem, So pol peesde mrzle vode vredni. Jok, n'č mrzle, usmrajeno postano mlačne!

Jah, tko je. Sem pred leti nehal sodelovat, le še iz firbca včasih počekiram :-).

Akterji, vsaj tisti eden, pa je iz politike tudi že izstopil in sedaj goji krompir nekje pod Medvedjim brdom. Moram enkrat odbiciklirat do njega, da vidim, če je še tako navihan :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakič, ko berem poročila o hudobnih kolesarjih, zločestih avtomobilistih in vseh drugih udeležencih, se samo sprašujem: pizda, kje vi živite oziroma po kateri Sloveniji vozite? Al pa - a ste vsi res tolk napeti, da vas moti že vsak mišji kurac na cesti?

Dejte no mal chillaxajte pa globoko vdihnite ... ne pa sam iskat, kdo kaj narobe dela kje ...

Aja, pomaga pa, če začnete tudi sami bolj umirjeno voziti - v tem primeru bo stopnja adrenalina v krvi manjša in bo tudi dojemljivost za "moteče elemente" manjša ...

Screen-Shot-2012-05-29-at-6.23.30-PM.png

tale na slikci je pa nekej močnega skadil ... še srce mu hoče zmežat...

danes ob 12,30 - cesta skozi stob v domžalah... ata v pajkicah in s čelado na glavi na biciklu za par jurjev evrov... od daleč mi ni bilo jasno al mu je slabo ali gume ogreva levo - desno .. no na blizu pa se mi je posvetilo takoj ko je avto , ki ga je šel prehitevat - ja ravno prav dolžine sem mu pustil s tem ko sem spustil gas - moral zaviti čisto na mojo stran do robnika , drugače bi bebota sklatil na polno ... jah bebo je telefoniral na kolesu - kaj pa drugega .. ko sem spet speljal in sem obrnil čelado v njegovo smer me je pa tako grdo pogledal kot da sem mu delnice ukradel ...baštard ...

tako kot je omenil že nekdo - sobno kolo naj si postavijo v pisarno ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil danes na vaših koncih. Ne zagovarjam več kolesarjev...... :closedeyes:

:lol1::lol1::lol1: .... a si prišel cel nazaj domov ? :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!