Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Policist je lahko brez šapke, to ni prekršek, lahko jih samo sliši od šefa zaradi tega, ne vpliva pa na postopek pri prekrških.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policist je lahko brez šapke, to ni prekršek, lahko jih samo sliši od šefa zaradi tega, ne vpliva pa na postopek pri prekrških.

Ja imaš prav, tak policaj dobi ustno opozorilo od komandirja to je pa tudi vse...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem ki zastopite mojo situacijo. Tudi tistim ki mi na zasebno pišete.

 

Tisti ki imate kako zamen čisto nekoristno, sem že lepo napisal da se lahko zadržite komentarjev.

 

Bistvo vsegaskupaj je to da sm napisal svojo zgodbo, kaj je vse možno dandanes. To, da sem bil v prekršku sem se zavedal, zato sem tudi podpisal nalog (kar se izpita tiče). Če bi se to zgodilo v normalnih okoliščinah tudi vprašanje če bi spraševal koga za mnenje na MS. Ker pa se mi ne zdi normalno da se vozijo v riti 5km in me na lastni posesti zaparkirajo ter zahtevajo papirje KO sploh nisem več na motorju in je motor ugasnjen. Jezilo me je ignoriranje vseh mojih vprašanj in njegovih neumnih trditev.

 

Naloga sta dva. Eden za registersko, drugi za kategorjo izpita. Tisto da oviram postopek je bila samo prazna grožnja za kazen da bi izdal kolega.

 

Jure91...ja u sobot zvečer, ko smo se iz obale vračali domov po zgornji strani na Knežak. Pol še na pijačo do ilirske in domov. Ti si z bmw f800?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm bil z Aprilo iz placa sta za mano šla. Drgač pa glede registerske tudi original nosilci niso pod kotom 90 stopinj glede na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm bil z Aprilo iz placa sta za mano šla. Drgač pa glede registerske tudi original nosilci niso pod kotom 90 stopinj glede na cesto.

 

Ahaaa aprilia rsv...zdej vem. Ja niso pot kotom 90°... nosilec res ni bil pod normalnim kotom, ampak na motorju je bil pač tak ko sm ga kupu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zalost bos pomoje tezko kaj dokazal....iz izkusenj pac. Policist mi je sam pokazal na svoj znak na rami in rekel, poglej, tole sm jst, in ce js recm, da si nekaj storil, bo to veljalo. Tvjoja beseda proti moji je nic. Pol se pa pejt. Vem,na ziuce ti gre. Men je tud slo. Raj pozri tistih 200 flik, placej, vseeno pa lahko spises lep dopis na policjsko sefu, sankcij itak ne bo. Naduvani so nekateri, jebi ga. Naslednjic bi na lastnem dvoriscu mu lepo povedal, da nima kej sikat na domu in da mu ne das dokumentov, ker ti ni treba. Sam sej vemo, naslednjic ko te dobi na cesti si bo dal duska, ker je pac cepec. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:whistle:  Tako, čisto butasto ..........., če SLO predpis pravi da mora biti tablica pod kotom 90 stopinj na vozišče, je to tako.

 

:wacko: Uvoznik mopeda mora zagotovil za prodajo na SLO trgu ustrezno "homologacijo", kar pomeni, da mora moped biti po naših regelcih.

 

Brez tega ne more prodajat.

 

Če kdo kasneje tablico drugače namesti .................. moped ni skladen z homologacijo in predpisi in štrafenga, če je pandur tečen ................. je neizogibna.

 

Po defoltu, bi te morali zavrniti že na tehničnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem našel tole http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:198:0020:01:SL:HTML

zdaj pa če pri nas niso uskladili z EU je pa druga stvar...

na kratko : tablica mora biti v notranjih gabaritih vozila.... pravokotna postavitev - logično ( ne sme biti zarotirana levo / desno ) spodnji rob tablice min 20 cm nad cestiščem , zgornji rob max 150cm nad cestiščem oboje pri praznem vozilu..

kot tablice - če je nagnjena navzdol (pomoje z licem proti cestišču ) max 15 st , če je nagnjena navzgor max 30 st....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r02/predpis_ODRE2042.html

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=201150&stevilka=2366

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2010106&stevilka=5475

(5) Registrske tablice morajo biti pritrjene tam, kjer je to predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite. Registrske tablice so lahko prikovičene, privijačene ali kako drugače čvrsto pritrjene.

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=201150&stevilka=2366

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da so neki predpisi ki se jih je treba drzat in nekateri ki se jih ni. Mislim da se najdejo na tem forumu glih stirje k majo tablico tako kot pise v zakonodaji in ni nobenga ki se vozi do kilometra natancno po omejitvah (pa ceprou je tudi to doloceno z zakonom!) in se mi zdi ne fer da se zdej tok poglablate v napako _luke_ ker je fant prosil le za nasvet kaj lahko naredi vi pa takoj na plan z zakonodajo in zmerjanjem "sej si si sam kriu" in podobno. Dejte (nekateri) raj mau pred svojim pragom pomest sele pol pejte sosedu pomagat :D

 

 

 

Lep dan

 

 

 

P.S. Nobenmu nocm nc slabga sam na zivce mi grejo taki komentarji.

 

Zdej sm pa verjetno jest na vrsti ane :P...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da so neki predpisi ki se jih je treba drzat in nekateri ki se jih ni. Mislim da se najdejo na tem forumu glih stirje k majo tablico tako kot pise v zakonodaji in ni nobenga ki se vozi do kilometra natancno po omejitvah (pa ceprou je tudi to doloceno z zakonom!) in se mi zdi ne fer da se zdej tok poglablate v napako _luke_ ker je fant prosil le za nasvet kaj lahko naredi vi pa takoj na plan z zakonodajo in zmerjanjem "sej si si sam kriu" in podobno. Dejte (nekateri) raj mau pred svojim pragom pomest sele pol pejte sosedu pomagat :D

 

 

 

Lep dan

 

 

 

P.S. Nobenmu nocm nc slabga sam na zivce mi grejo taki komentarji.

 

Zdej sm pa verjetno jest na vrsti ane :P...

Seveda so nekateri na plan potegnil zakon. Če ni po zakonu se nimaš na kaj pritožit, če pa se že pritožiš bojo tud policaji in sodniki potegnil ven zakonodajo in ti nabil še večje stroške. Lahko se pomoje pritoži samo na postopek in na nedotakljivost lastnega dvorišča.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tablco grem stavt, da jih je vsaj pet po predpisih. Le tolk, Perzo, da ne bo čist po tvoje :P in da vidiš, kako je poenostavljanje in merjenje hlač drugim po svoji riti sfalena stvar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so me policaji ustavili na Vicu, lucke, sirena, akcija, takoj, ko sem speljal skozi zeleno v kriziscu...

Opozorili so me, da imam odprt kovcek, res lepo.

Me je malo zrlo, ko sem ustavljal, saj nisem imel nobenega dokumenta...uff  :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tablco grem stavt, da jih je vsaj pet po predpisih. Le tolk, Perzo, da ne bo čist po tvoje :P in da vidiš, kako je poenostavljanje in merjenje hlač drugim po svoji riti sfalena stvar!

od tega so v moji garaži štiri....

prilimal sem linke zato , da se pač prebere kakšni so predpisi in da mogoče kakšnemu , ki ima tovarniški kot tablice , zatežijo ta plavi pa jim pove kaj piše v uradnem listu ...potem pa naj oni merijo ( čeprav dvomim , da bi imel človek tako srečo , da bi te ustavil kakšen tak , ki bi razumel tole :

6. GEOMETRIJSKA VIDNOST

6.1. Prostor za pritrditev registrske tablice mora biti viden v prostoru, ki ga omejujeta dva prostorska kota: eden od teh prostorskih kotov, prostorski kot z vodoravnim robom, je omejen z dvema ravninama, ki potekata skozi zgornji in spodnji rob mesta za pritrditev registrske tablice, katerih kota glede na horizontalo sta prikazana na sliki 1; drugi prostorski kot z navpičnim robom je omejen z dvema ravninama, ki potekata skozi levi in desni rob mesta za pritrditev registrske tablice, katerih kota proti vzdolžni srednjici vozila sta prikazana na sliki 2." )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabil bi nasvet ali naj se pritožim na delo policista ali ne in to čimprej :) Hvala vnaprej.

 

Najprej bi rad povedal da vse kar pišem je tako kot se je zgodilo in ni nobenega polepševanja v mojo korist.

 

Skozi ilirsko bistrico se s kolegom peljeva po omejitvi, js na husi on na r1. Js sm policiste zagledal za mano in sem zato peljal po predpisih, kar pa kolega ni opazil in je prehitel po polni črti in seveda čez omejitev v naselju. Policija ni uporabila niti luči niti sirene in se vozila nadaljnih 5km za mano do mojega doma. Na DVORIŠČE sem zapeljal in šel z motorja v istem momentu policija policista pripeljeta s škodo, ZAPARKIRATA mene ter še druge avtomobile. VES ČAS STA BILA BREZ KAKRŠNIHKOLI ZVOČNIH IN SVETLOBNIH OPOZORIL. Njihovo kompletno vozilo je bilo na dvorišču, da se zastopimo. Ko staknem čelado najprej vprašam policista, ki je bil BREZ kape avtomobil za  zakaj se vozi za mano 5km in me ustavi na lastnem dvorišču. Odgovor je bil ˝vozniško in prometno˝!. Dam papirje. Vprašam zakaj me je ustavil. Odgovor ˝ker je registerska tablica pod napačnim kotom˝. Moj odgovor je bil, da kako nej jst vem kakšen more bit kot da bo vredu. Njegov odgovor˝tablica more bit pod kotom 90 stopinj, gleda na cesto˝. Reku sm mu da tega še nisem vidu niti slišal, zato sm  zahteval da mi to prebere v zakonu. No prebral je da more bit registerska čitljiva, nezbledela ter vidna iz vozila zadaj. Tablica res ni pod pravim kotom, ampak če mi ne zna razložit kaj je prav in kaj ne (ne pa da mi 2x reče in z rokami pokaže da more bit pod kotom 90 stopinj)!

 

Reku sm mu da je motor v takem stanju kot je bp prišel skozi tehnični je sledil njegov odgovor : ˝ja sej u bistrici vsak naredi tehnični˝. Mene je kr na smeh vleklo. Reku sm mu da kam moram motor na tehnični peljat da bo zadovoljen? No uglavnem 200€. Takih neresnih odgovorov od osebe ki piše kazni ne morem poslušat ker so neresni.

 

No zadevo spiše in se zgodba nadaljuje. ˝kdo je kolega na sportivi ki je kršil cpp˝. Odgovoril sem da nevem. Vprašanje je ponovil vsaj 10x, js pa moj odgovor. Reku je da oviram neko preiskavo in da bom še kazn za to dobil. Js sm sam odgovoru, da kaj je tukej pozitivnega če povem kdo je, če pa bova tako oba dobila kazen...reku sam da je mel priliko vžgat luči in sireno in jt za njim pa ni šel, moja dolžnost pa ni da povem kdo je kr nevem kdo je.

 

Ker nisem ugodil njegovim prošnjam je iskal kaj bi mi še napisal. A motor je 610 kubičn? ja. Ti bi smel vozit samo 250cc je reku. No, tako je blo po starem zakonu mu lepo razložim. Moj motor ima res 36kw, izpit pa 35. Dal sem skozi več kontrol prometa pa ni blo nič narobe. Vedel sem da sm v prekršku. Ampak tako pač je. Ko je pisal nov dodaten plačilni nalog je opazil čisto na koncu še kilovate. Veste kakšno veselje je mel na ksihtu :D ma svaka čas! No ker niste povedal kdo je prjatu, boste pa še za njega plačal je bil odgovor.

 

Dva plačilna paf paf in čau. Mene zanima če se  lahko pritožim ker me je ustavil brez kakršnih koli opozorilnih znakov, parkiral na dvorišče, brez kape. (policistka je slikala motor v tem času prav tako brez kape). Imam dve priče, mater in očeta ki sta najprej zagledala policijski avto in ne mene. Pomislila sta na najhujše seveda... hvala za kakršenkoli odgovor ki mi bo v pomoč, taki ki mi nimate namena svetovat pa vseeno hvala.

 

Nimaš šans, plačaj in stisni zobe. Naredil si pizdarijo zdej pa bodi dec in sprejmi odgovornost. Pravo ni enako pravici.

 

Policist te ni ustavljal, ustavil si se sam in za to ni potreboval lučk. Nedotakljivost zemljišča v takšnih primerih nima veze. Postopek se je začel, ko je policist ugotovil kršitev (že na cesti) in v takšnih primerih je možen poseg tudi v privatno lastnino. (Kaj drugače bi morali policisti imeti s sabo vedno parcelne meje in paziti, da ne stopijo na kakšno privatno njivo?). Če smatraš drugače lahko to dokazuješ na sodišču, upam da boš v tem primeru tudi spisal podobno zgodbico. Moj odgovor ti bo v veliko pomoč, ker boš plačal samo polovičko, mogoče od tega kaj odnesel in ne rinil z glavo skozi zid ter plačal polno kazen ter še kakšne dodatne sodne stroške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da so neki predpisi ki se jih je treba drzat in nekateri ki se jih ni. 

 

So osebe, ki včasih prekršijo kakšen predpis in za to prevzamejo odgovornost. Seveda obstajajo pa tudi pičkice, ki jih pri kršenju dobijo in potem jokcajo, kako se jim godi krivica.

Popravljeno . Popravil KeC
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja prišli smo tako daleč da nas lahko v vsakem trenutku legalno potegnejo za jajca in olupijo do kosti. Če slučajno nimaš kar teroristi zahtevajo plačaš DUPLO!

In potem se najdejo pičkice ki trdijo da je takop prav in drgač niti ne more bit!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes pred šembijami... vidim policaja ki stoji pred kombijem in me meri z "pištolo". Ker sem vozil po omejitvi sem vzdignil roko da ga pozdravim in hotel iti naprej... no v trenutku pozdrava mi začne nakazovat naj zapeljem s ceste in ustavim.

nato me policistka (najprej sm mislu da je policaj) upraša za dokumente. Ko ji dam vozniško in osebno jih pregleda in reče: "samo 20? pa tako lepo si pomahal. Srečno pot."... dfaq??  :huh:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes pred šembijami... vidim policaja ki stoji pred kombijem in me meri z "pištolo". Ker sem vozil po omejitvi sem vzdignil roko da ga pozdravim in hotel iti naprej... no v trenutku pozdrava mi začne nakazovat naj zapeljem s ceste in ustavim.

nato me policistka (najprej sm mislu da je policaj) upraša za dokumente. Ko ji dam vozniško in osebno jih pregleda in reče: "samo 20? pa tako lepo si pomahal. Srečno pot."... dfaq??  :huh:

ja je mislila da si kaj več da te lahko še kaj drugo vendar upraša :D xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes pred šembijami... vidim policaja ki stoji pred kombijem in me meri z "pištolo". Ker sem vozil po omejitvi sem vzdignil roko da ga pozdravim in hotel iti naprej... no v trenutku pozdrava mi začne nakazovat naj zapeljem s ceste in ustavim.

nato me policistka (najprej sm mislu da je policaj) upraša za dokumente. Ko ji dam vozniško in osebno jih pregleda in reče: "samo 20? pa tako lepo si pomahal. Srečno pot."... dfaq??  :huh:

 

Hahaha :D

 

Mogoče se je hotla pa zravn pelat :P, sej veš, nekaterim so všeč motoristi ;) xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes pred šembijami... vidim policaja ki stoji pred kombijem in me meri z "pištolo". Ker sem vozil po omejitvi sem vzdignil roko da ga pozdravim in hotel iti naprej... no v trenutku pozdrava mi začne nakazovat naj zapeljem s ceste in ustavim.

nato me policistka (najprej sm mislu da je policaj) upraša za dokumente. Ko ji dam vozniško in osebno jih pregleda in reče: "samo 20? pa tako lepo si pomahal. Srečno pot."... dfaq??  :huh:

 

Pač voziti po omejitvah in mahat taplavim še zdaleč ni varno .. lah te zašijejo za stvari o katerih niti še slišal nisi. Sam odvisno je kolk žlehtmode ma vkloplen. Verjetno te je spustila ker si jo spomnil na koga al pa kaj.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!