Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Vse tole strašenje z raznoraznimi radarji in plavimi zasedami je dobro za prikrivanje resničnih vzrokov za stanje na naših cestah. Saj veste, zavarivanje neprijatelja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nakladati, da se je vozilo vrnilo ob storjenem manjšem prekršku. Vozila se ne vzame, ker je nekdo storil manjši prekršek, ampak, ker je nekdo storil hujši prekršek (vse piše, samo brati je treba znati).

Nono!! Poznam primer ko je mulc z izpitom 125ccm vozil ninjo 600 skoz naselje prek 200 in mu je bil motor vrnjen ker je pač imel izpit druge kategorije. Haallloooo!!!

Sevede je plačal visoko kazen.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nono!! Poznam primer ko je mulc z izpitom 125ccm vozil ninjo 600 skoz naselje prek 200 in mu je bil motor vrnjen ker je pač imel izpit druge kategorije. Haallloooo!!!

Sevede je plačal visoko kazen.

Kje so bili pa njegovi starši, ko je kupil tak motor? Halo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Bedno je to, da ti zaplenijo vozilo za kak manjši prekršek. Sploh če je to avto ki ga nujno rabiš do službe. Ampak jebiga, pol boš dvakrat premislu prej ko boš ponovu prekršek.

 

:grrr  Za manjši prekršek se avtomobilov ni zasegalo. Po ZPrCP se je zasegalo, če voznik sploh ni imel VD oz. če je v zadnjih dveh letih imel pravnomočne vsaj tri hujše prekrške (hitrost, alkohol) Zaseglo se je tudi, če je voznik kljub prepovedi nadaljeval vožnjo, kar pomeni, da ni upošteval odredbe prepovedi vožnje. Ko so spremenili zakon glede zaseganja po ZPrCP (brez izpita) pa se je avto lahko zaseglo po Zakonu o prekrških, se pravi, je dol. osebek ponavljal prekrške s tem npr. da se je vozil brez izpita in ker je bil vsaj trikrat dobljen pri vožnji brez izpita, kar pomeni, da je prekrške ponavljal, mu je bilo vozilo kot predmet prekrška tudi zaseženo in je o tem potem odločalo sodišče.

No predlog je pa ponovno, da bo vozilo, če bo oseba dobljena pri vožnji brez izpita, znova takoj zaseženo, kar se popolnoma strinjam! Tudi jaz brez izpita za pilote ne morem kar aviona vozit in taki brez izpita nikakor ne spadajo v avto kot šoferji :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ce si ga mel 10 let, pa ti ga uzamejo, res ni neke razlike a ga mas al ne....samo paper work. :) Vozit znas, edin enmu je slo v nos, da si sel prehitr recimo, pa je odvzem. To je bedarija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ce si ga mel 10 let, pa ti ga uzamejo, res ni neke razlike a ga mas al ne....samo paper work. :) Vozit znas, edin enmu je slo v nos, da si sel prehitr recimo, pa je odvzem. To je bedarija.

 

Kdaj bi pa lahko po tvojem vzel izpit, če ne takrat ko greš veliko prehitro? Vsaj tako je po trenutnem zakonu. Ali zagovarjaš idejo da se izpita ko je enkrat pridobljen nebi dalo odvzet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nono!! Poznam primer ko je mulc z izpitom 125ccm vozil ninjo 600 skoz naselje prek 200 in mu je bil motor vrnjen ker je pač imel izpit druge kategorije. Haallloooo!!!

Sevede je plačal visoko kazen.

Ko govorimo o odvzemu motorja ali avta, gre za odvzem na mestu prekrška. To stori policija. Vozilo se potem preda sodišču, katero odloči ali bo vozilo vrnjeno ali ne. Ne mešati odvzema, kar stori policija na kraju s trajnim odvzemom vozila, kar stori sodišče. Sodišče vrača vozila in ne policija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje mora biti postavljena meja. Ko si star 15 let, bi najraje bil 18 z izpitom in avtom. Takrat ti gre na živce, ker ne moreš pri 15-ih narediti izpit in voziti avto. Vsakega nekaj moti. Nekoga moti omejitev 50, nekoga bela črta. Nikoli ne bo vsem prav. Tudi alkohol je dovoljen v prometu, vendar je postavljena določena meja. Spet nekomu to ni všeč, ker je prenizka in je moral plačati kazen. Če ste hodili v šolo, se verjetno spomnite, da je bila določena meja, pri kateri še zdelate razred. V zakonu so določeni prekrški kot manjši in hujši prekrški. Za nekatere se lahko izreče opozorilo, za nekatere pač ne. Za nekatere se vozniku odvzame prostost, za nekatere se odvzame vozilo.

Jaz sem za to, da se vso zakonodajo in postopke poenostavi, da se poenostavi pridobitev izpita s poudarkom na kvaliteti in ne na zaračunavanju ur (močno dvomim, da se bo kdaj zgodilo), da se ne spreminja vsakih nekaj mesecev zakonodaja in s tem dela zmeda, da se končno oglasi stroka in naredi red v spolitizirani prometni varnosti.

Kar pa se tiče vožnje brez izpita, ni problema, vendar se morami mi sami vprašati ali dovolimo nekomu brez kakršne koli prometne izobrazbe gibanje z vozilom po naših cestah, kjer se sami vozimo in hodimo, kjer so otroci, kjer so vsi naši prijatelji in bližnji. Izpit ni nič drugega kot diploma o končanem šolanju, s katero lahko dokažemo našo prisotnost na predavanjih in vožnjah in s tem vsaj nekaj pridobljenega znanja. Vem pa, da je marsikdo z izpitom zrel za takšno in drugačno ustanovo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst teh težav kot jih vi tukaj opisujete nimam (zaenkrat)  :grrr

 

v naselju po omejiitvah (primarno zaradi več "nevarnosti" na cesti, sekundarno zaradi kazni), izven naselja do + 10kmh več... to je to... v svoji 7 letni vozniški karieri in cca +300.000km prevoženih (avto) nimam tudi enega izdanega plačilnega naloga za prekoračitev hitrosti  :yes:

 

z motorjem pa cca 7k km pa tut še ni plačilca  :yea2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js tut nimam nobenga plačilnega naloga.........................................................................................................................(neplačanega) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js tut nimam nobenga plačilnega naloga.........................................................................................................................(neplačanega) :P

 

 

....  :hmm: :hmm: :hmm:

 

... a jih tvoja kar s trajnikom plačuje, al si tok "uredan" rider ... ????  :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....  :hmm: :hmm: :hmm:

 

... a jih tvoja kar s trajnikom plačuje, al si tok "uredan" rider ... ????  :eek:

ne, sm naložu 10000€ kar na račun polcije in mam zdj bonus :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, sm naložu 10000€ kar na račun polcije in mam zdj bonus :P

 

Nič več. So priložili aneks in se je zadeva podražila.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem, če to spada sem ampak vseeno.

 

V četrtek ko sem se vračal domov iz Ljubljane sem videl okoli 50 motoristov/policajev. Videni so bili na Bleiweisovi cesti. Ne vem no...kot trop izgubljenih ovc so bili, prehitavanje levo, desno, brez lučk in zvočnih signalov :hmm: .

 

Potem pa bodo težili, da nimaš s sabo prve pomoči  :closedeyes:

 

Sicer pa...to pomeni, da se je začela njihva sezona? Kdaj se sploh začne? Je kje v zakonu napisano ali je to odvisno od vremena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem, če to spada sem ampak vseeno.

 

V četrtek ko sem se vračal domov iz Ljubljane sem videl okoli 50 motoristov/policajev. Videni so bili na Bleiweisovi cesti. Ne vem no...kot trop izgubljenih ovc so bili, prehitavanje levo, desno, brez lučk in zvočnih signalov :hmm: .

 

Potem pa bodo težili, da nimaš s sabo prve pomoči  :closedeyes:

 

Sicer pa...to pomeni, da se je začela njihva sezona? Kdaj se sploh začne? Je kje v zakonu napisano ali je to odvisno od vremena?

 

kokr sem jaz govoril s kolegom policajem, mora bit mislim da vsaj 5 dni nad 6 stopinj, al neki podobnega... ne spomnim se čist točno, ampak je nekaj v tem smislu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr sem jaz govoril s kolegom policajem, mora bit mislim da vsaj 5 dni nad 6 stopinj, al neki podobnega... ne spomnim se čist točno, ampak je nekaj v tem smislu..

Kolk je pa men letečman pojamru pa vozijo vedno ko ni snega ... sam videt jih pa ni!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič več. So priložili aneks in se je zadeva podražila.

Najbrž res, no vsaj regres vam bodo izplačali (baje) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvzemi izpitov so zihr povezani s tem,da je imel nekdo od avtosol veze,da je slo to cez,zato da njim biznis laufa. Tko laufa ta sistem. Varnost je krinka....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvzemi izpitov so zihr povezani s tem,da je imel nekdo od avtosol veze,da je slo to cez,zato da njim biznis laufa. Tko laufa ta sistem. Varnost je krinka....

 

Ja in taksisti, avtobusi, dohtarji, ... Baš si neki biser.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk je pa men letečman pojamru pa vozijo vedno ko ni snega ... sam videt jih pa ni!!

 

evo info iz prve roke...  5 dni mora biti nad 5 stopinj, preden grejo ven, morajo opravit poligon in "vzdržljivostno" vožnjo...

 

lp,mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in taksisti, avtobusi, dohtarji, ... Baš si neki biser.

 

In stevilo nesrec se je zmanjsal ane, samo zaradi tega, ker jemljejo izpite. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In stevilo nesrec se je zmanjsal ane, samo zaradi tega, ker jemljejo izpite. :worship:

 

Ko bomo vsi skupaj pričeli kulturno voziti, takrat se bo število nesreč zmanjšalo, prej ne. Je že kdo poskusil nag skakati po koprivah ? Verjetno samo tisti, ki ne verjame, da bo peklo. Enako je z zakonom, kršenjem predpisov in posledično kaznovanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bomo vsi skupaj pričeli kulturno voziti, takrat se bo število nesreč zmanjšalo, prej ne. Je že kdo poskusil nag skakati po koprivah ? Verjetno samo tisti, ki ne verjame, da bo peklo. Enako je z zakonom, kršenjem predpisov in posledično kaznovanjem.

Ja, no ja! Velike kazni za manjše prekrške ( par km/h prehitra vožnja...) je mahanje s tujim ku..r...cem po koprivah oz. polnjenje državne malhe. Peče jih prav nič, denar pa kar leti!!  Vsi vemo kam najraje postavlajo radarje (Tja, kjer bi bili najbolj potrebni??  Ja, pa ja!)  Daleč od tega, da bi imel kaj proti policiji in izvajanju njenih nalog! Vedno sem za!! Ampak ZA akcije, katere bi služile dejanskemu izboljšanju stanja na naših cestah, ne pa inkasantstvu v smeri polnjenja proračunske luknje!

 

Kar se pa tiče voznške kulture smo pa slovenci sigurno med prvimi tremi v Evropi !!!! (GLEDANO Z DNA LESTVICE). Žalostno, ampak resnično! 

 

Realno gledano mislim, da bi bilo potrebno min. 20% voznikom vzeti vozniško TAKO!! !!nadalnjih 15-20% bi jih moralo opravljati izpit ponovno,  vsi ostali pa vsaj 1X letno teste CPP!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!