Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

in kaj bi rešili s ponavljanjem izpita??? že tko majo največ od tega avtošole in če bi povratniki tudi zvozili vse ure ki jih plačajo, bi bilo na cesti precej več L voznikov...tko gre pa samo spet za polnjenje blagajn, avtošol in države.....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je, ker je stroka na stranskem tiru in se uklanja politiki oziroma njenemu interesu, kateri ni nikoli bil in nikoli ne bo dobrobit državljanov. Nisem pojedel vse znanje tega sveta, ampak sem zamenjal nekaj služb in marsikaj preizkusil, zaradi česar nekaj vem.

 

Se bom poskusil držati debate o polnjenju državne malhe z radariranjem in ostalimi veleumnimi ukrepi.

 

Kot prvo se moramo vsi zavedati, da so postavljena neka pravila in standardi. Postavljene so tudi meje (vseh mogočih oblik). Pravila naj bi postavili strokovnjaki (sem napisal, naj bi), prav tako meje. Ker so ugotovili, da brez kazni nihče ne upošteva pravil in mej, so jih pač postavili. Recimo, da vas pes ugrizne, ker ste mu stopili na rep. Niste se držali pravil in ste prekoračili mejo, torej so se beli zobje zasadili v meso. Verjetno je do tukaj vse jasno. V zakonu je predpisana uporaba čelade (verjetno ni potrebno pisati zakaj), za njeno neuporabo pa je predpisana kazen. Mogoče še komu ni jasno, da so pravila postavljena zaradi naše varnosti ? Poskusite najti kakšno pravilo, katero ni namenjeno varnosti, temveč je namenjeno pobiranju denarja.

 

Sedaj pa, kako se država loti pobiranja davka na neumnost (to sem že napisal). Ta plave, katere vidite na cesti, tja pošlje šef, kateri ima svojega šefa in tako naprej. Vlada ima vpogled v malho, katera je ves čas prazna, zaradi česar se odloči pobrati davek na neumnost. Ta davek je prekoračitev hitrosti, neuporaba varnostnega pasu, uporaba mobitela, ... Brez veze, da naštevam, ker nam je vse jasno. Minister da komando glavnemu ta plavemu, ta pa naprej na uprave in nato na postaje. Sami pišete, kakšne neumnosti se dogajajo po cesti. Torej ni potrebno veliko truda pri pobiranju davka na neumnost. Država v javnosti poudarja, da je potrebno izboljšati prometno varnost. Pri izboljšanju pa sploh ne sodeluje oziroma se na račun izboljšanja prometne varnosti mastijo razno razne agencije za promet, katere vodijo nesposobneži in skorumpiranci. Lari fari za varnost. .  

 

Potem pa skačejo ta plavi iz grmov in vam pobirajo težko prigarane evre. Zakaj ? Ker je tako najlažje zadovoljiti šefa in, ker smo vozniki idioti brez primere, saj smo nekulturni, ne poznamo predpisov, nas daje občutek nadmoči in smo posledično nesmrtni in nepremagljivi, ker se nam ne sme in ne more nič zgoditi, ker ne sme biti nihče hitrejši od nas. Pustimo predpise pri miru (so jih napisali strokovnjaki, hahaha), temveč se poglejmo v ogledalu resnice. Kdo nas sili prehitro peljati, kdo nas sili piti alkoholne pijače, kdo nas sili prehitevati v škarje, ... Marsikaj je idiotsko, pa vendar smo mi tisti, zaradi katerih imajo ta plavi delo in po nekaterih izjavah kasirajo na njihov račun.

 

In potem svizec zavije čokolado.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo folk NEHAL SANJAT za volanom, pa se dejansko posvetil voznji in ne razmisljanju o sihtu, ljubici, kva more skuhat, zakaj lubica ne poklice vec bla bla bla, takrat bo manj nesrec. Dokler bo pa folk vse ostalo delal kot vozil bo pa tko kot je. A je tok tezko? Ne vem zakaj zmer neki stroki verjet pa bla bla bla, ker je cist jasno kaj pocnejo. Ovcam metat neke kosti, da se jih lahko obira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V avtomobilih je res ta, da sanjajo in ne vozijo.

 

Motoristi pa, kolikor vidim, večinoma mi delujejo tako, kot da se vtrgajo iz ketne in vadijo za motogp.

 

Brezobzirna in objestna vožnja, kar je vidno tudi na forumu, kjer so teme o radiranju gume in polaganju, jokcanje o šoli varne vožnje, ki je izgovor za večanje samozavesti pri divjanju ipd. zgodbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strokovnjak je nekdo, kateri resnično obvlada svoje delo. Politik je pa nekdo, kateri prilagaja sebi delo strokovnjaka. Toliko o zakonih in pravilih.

 

Vsi strokovnjaki se uklanjajo vladajoči politiki, ker le tako obdržijo svoje stolčke.

 

Prometna varnost, katero nam servirajo preko medijev, je samo zavajanje in statističen podatek. Še vedno trdim, da smo mi sami odgovorni za prometno varnost in, da se brez nas in našega poboljšanja ne bo zasvetila luč na koncu predora. Dajmo se postaviti v naselje in glejmo promet. Totalni kaos z elementi ogrožanja in veliko neznanja. Kdo je kriv za tako stanje ? Politiki, ker so banke izpraznili in državo razprodali ? Ne ga srati. Sami smo krivi, ker ne obvladamo hoje, kaj šele vožnje. Že naš ljubi Joško je vedel; učiti, učiti in še enkrat učiti.

 

Veliko časa vaja dela mojstra, da mojster lahko dela vajo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz mislim, da ni problem v temu, da mal pokolončkamo na kakšnem ovinku, da pa čez naselje letimo 100 + pa ni nobenega opravičila. Sam se posipam s pepelom in poskušam vsaj v naselju vozit 50 ... itak opažam, da me mnogo motoristov v naselju prehiteva, katere pa iz naselja po drugem ovinku ujamem in ne morem prehitet, ker sekajo ovinke .... to se mi je ta mesec zgodilo nekajkrat v Grčarevcu, Planini, Senožeču in Vrhniki. Ponavljam, nisem noben angelček, se pa vsaj zavedam svojih napak.

 

PIKA :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz mislim, da ni problem v temu, da mal pokolončkamo na kakšnem ovinku, da pa čez naselje letimo 100 + pa ni nobenega opravičila. Sam se posipam s pepelom in poskušam vsaj v naselju vozit 50 ... itak opažam, da me mnogo motoristov v naselju prehiteva, katere pa iz naselja po drugem ovinku ujamem in ne morem prehitet, ker sekajo ovinke .... to se mi je ta mesec zgodilo nekajkrat v Grčarevcu, Planini, Senožeču in Vrhniki. Ponavljam, nisem noben angelček, se pa vsaj zavedam svojih napak.

 

PIKA :krneki:

 

... no, sam tole res nima nobene veze z mano ...  :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo dela klobase ? Mesar, seveda. Kdo izdeluje čevlje ? Čevljar, seveda. Iz zapisanega sledi; le čevlje sodi naj kopitar.

 

Želim povedati, da se vsi vtikamo v promet, pa marsikdo sploh še ni videl avta (recimo) od znotraj. Sistem je priredil pravila, da lahko nekateri čofotajo v mlakuži nejasnih predpisov in se mastno redijo.

 

Saj sami vidite, kolikokrat so že spremenili predpise o varnosti v prometu. Nekaj ne mora biti dobro, če se vsak q... vtika v zakonodajo in jo spreminja, da dobi glasove hlapcev. Sploh veste, da je minister za promet prvič videl merilec hitrosti na cestninski postaji Videž (Kozina) nedolgo nazaj. Tako ga je zmedel in pretresel, da ga je ukazal ugasniti. Kdor se tam vozi, lahko pove, da merilec hitrosti ne deluje.

 

Takšni strokovnjaki vodijo našo barkico. Vi se pa razburjate nad redarji in policisti. So oni pisali zakonodajo ? Niso. Pa se razburjajte nad trgovkami, ker se je vse podražilo, pa se razburjajte nad delavci bencinskih servisov, ker se je bencin spet podražil, pa se razburjajte nad zavarovalniškim agentom, ker vam zopet zaračuna zavarovalno polico, ...

 

Potrebno je prijeti odgovornega za nastalo situacijo in ga lastno ročno stresti iz hlač (ali krila).

 

Kar pa se tiče hudih prekrškov (prehitevanje v škarje ali v nepregleden ovinek, vožnji pod vplivom alkohola ali mamil, veliki prekoračitvi hitrosti, ...), sem za visoke kazni. Ne samo denarne, ampak odvzem prostosti, odvzem vozila, javna dela vsem na očem, ... Skupaj bi se verjetno spomnili marsikaj.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej v osnovi se strinjava, ampak tu se pa začne:

do katere meje bo represivni organ ubogal zakonodajalca, pa čeprav ve da je marsikaj narobe...da karikiram, a boš šel nad demonstrante, ko bo nekoč v naši deželici počilo???Upam da ne. Jaz tudi ne ubogam šefa prav za vsako neumnost, ki si jo izmisli. Toliko ponosa pa imam, pa čeprav za ceno službe.

Kaj hočem povedati.....bom pojasnu, da bo vsakemu jasno:

Pol represivnih organov je neumnih. In če kdo hoče, da prekličem svoje besede-no naj mu bo: pol jih ni neumnih. :D

Če ti kot izvajalec neumne (pomanjkjive) zakonodaje slepo delaš, kar ti ukažejo (pa čeprav veš da je skregano z logiko in razumom), jih v osnovi podpiraš in si sokriv, da je situacija z zmešano zakonodajo takšna kot je. 

 

In o čevljih mislim soditi, ker sem vsak dan v njih in mi gre ful na qurac, če me žulijo. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, nekaterih pravil se držim in načeloma res čez naselja omejeno, zarad moje in varnosti drugih.  BOM PA KRETENSKA PRAVILA ŠE VEDNO KRŠIL, ker so nemalokrat KRETENSKA. Od blesavih omejitev na cestninskih postajah, do pozabljenih znakov omejitve ob cesti. Pa zato se ne počutim kriminalec in me gladko boli kurac, če jih že kršim.

 

Seveda si vzel v zakup, da te zaradi tega lahko kaznujejo in potem ne boš jokcal, ko se to zgodi :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda si vzel v zakup, da te zaradi tega lahko kaznujejo in potem ne boš jokcal, ko se to zgodi :smoke:

če posodiš ramo, se bom najprej tebi razjokal. Upam, da mi boš obrisal solzico  :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ku.c pa taki bajkerji jokice, raje si kup si sesalc, da boš lahko kar med vožnjo robčke ven vlekel, otiral solze in brisal smrklje :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ku.c pa taki bajkerji jokice, raje si kup si sesalc, da boš lahko kar med vožnjo robčke ven vlekel, otiral solze in brisal smrklje :evilgrin:

 

sej bi, pa ne upa, k pol bi ga ščeulal :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa tiče voznške kulture smo pa slovenci sigurno med prvimi tremi v Evropi !!!! (GLEDANO Z DNA LESTVICE). Žalostno, ampak resnično! 

 

Pravkar prevozil slabih 7000 km po Evropi in se s tem ne morem strinjat...

 

   D.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj smo Slovenci dobri vozniki oziroma vzorno prometno osveščeni in kulturni v drugih državah, doma pa ga biksamo in serjemo ? Kaj je takšnega v tujini ? Še kazni so nižje preko meje, pa smo vendar vsi presrani, da nas bodo dobili organi pregona pri storitvi prekrška. Verjetno bo zrak kriv.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, a si ze vozil kej po Rimu? Kdo ga biksa? Slovenc ne upa s svojim avtom dol, ker raj harakiri nardi. Tko da ja, se prilagodis razmeram. Doma pa pac vozis kot ti pase, ker si pac doma. Kaj tuki ne stima? :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, da s tujo tablico recimo v atenah, rimu, beogradu ali nici se nikoli nisem imel problemov. te ze tako vsi z rezervjo jemljejo (auslender, lej kaj dela), z malo nasmeha in mednarodne gluho-neme komunikacije se da vse zment. v sloveniji pa "pi.ka ti corava jebeni glup salabajzer *ti vsak najprej vse po spisku skleje* " nakar te elegantno izsili, zrine ali ignorira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovoren človek se zaveda posledic in vozi v skladu s svojim znanjem in v skladu s svojimi sposobnostmi. Odgovoren človek tudi kdaj prekrši kakšno pravilo, ker ve da ni vse perfektno (daleč od tega) ampak za svoja dejanja sprejme tudi odgovornost.

 

Velik človek sprejme odgovornost ob tem pa se zaveda napak v sistemu in jih skuša s svojim aktivnim delovanjem tudi spremeniti na bolje.

 

Kako pa rečemo tistemu, ki samo jokca, da kako je sistem nefer in kako ga plavi nimajo radi in se po prsih tolče kako on ne jebe žive sile pa prepustim vsakemu posamezniku. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj smo Slovenci dobri vozniki oziroma vzorno prometno osveščeni in kulturni v drugih državah, doma pa ga biksamo in serjemo ? Kaj je takšnega v tujini ? Še kazni so nižje preko meje, pa smo vendar vsi presrani, da nas bodo dobili organi pregona pri storitvi prekrška. Verjetno bo zrak kriv.

 

Najbrž smo po sebi sodiš.

 

Velik človek sprejme odgovornost ob tem pa se zaveda napak v sistemu in jih skuša s svojim aktivnim delovanjem tudi spremeniti na bolje.

 

Predvsem pa ne moralizira po forumih. :P

 

  D.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A jokcanje pa je še dovoljeno  :smoke:

 

Seveda. Nekje je treba jezo spihat - boljše tu kot na cesti. ;)

 

   D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, da s tujo tablico recimo v atenah, rimu, beogradu ali nici se nikoli nisem imel problemov. te ze tako vsi z rezervjo jemljejo (auslender, lej kaj dela), z malo nasmeha in mednarodne gluho-neme komunikacije se da vse zment. v sloveniji pa "pi.ka ti corava jebeni glup salabajzer *ti vsak najprej vse po spisku skleje* " nakar te elegantno izsili, zrine ali ignorira.

zanimivo je tudi , da tujci pri nas - merim na tiste z vrha "kao" vozniške kulture - vozijo veliko bolj nesramno kot naši.... motim se ne , dopuščam pa možnost , da med sezono pošljejo najbolj nekulturne k nam na dopust ( recimo avstrijec s prikolico prehiteva z 98km/h drugega avstrijca z avtodomom , ki vozi 96,5 km/h - relacija radovljica jesenice včeraj cca.12,45)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!