Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

zanimivo je tudi , da tujci pri nas - merim na tiste z vrha "kao" vozniške kulture - vozijo veliko bolj nesramno kot naši.... motim se ne , dopuščam pa možnost , da med sezono pošljejo najbolj nekulturne k nam na dopust ( recimo avstrijec s prikolico prehiteva z 98km/h drugega avstrijca z avtodomom , ki vozi 96,5 km/h - relacija radovljica jesenice včeraj cca.12,45)

Pa ne samo to,......bemflarji letijo po AC ko snete sekire,.....verjetno mislijo, da so doma... :headbang:  :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja no.. bol ko bereš 24ur, bol boš neumen.. nazadne se učlaniš in še ti kako tzanimivo napišeš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa vseeno rad enkrat doživel akcijo "žmigavec"... jebemu tega pri nas sploh ne poznamo več :wallbash:

K ku da ne saj vsaka baba pusti avto na sredini ceste z nažganimi žmigavci !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovoren človek se zaveda posledic in vozi v skladu s svojim znanjem in v skladu s svojimi sposobnostmi. Odgovoren človek tudi kdaj prekrši kakšno pravilo, ker ve da ni vse perfektno (daleč od tega) ampak za svoja dejanja sprejme tudi odgovornost.

 

Velik človek sprejme odgovornost ob tem pa se zaveda napak v sistemu in jih skuša s svojim aktivnim delovanjem tudi spremeniti na bolje.

 

Kako pa rečemo tistemu, ki samo jokca, da kako je sistem nefer in kako ga plavi nimajo radi in se po prsih tolče kako on ne jebe žive sile pa prepustim vsakemu posamezniku. 

pameten clovek se pa slovenije izogiba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo zanimive povezave, kako Nemška policija lovi prehitre motoriste s pomočjo Provide montirane na BMW R1200RT. Čeprav je reportaža v nemščini, se splača pogledati. Zelo poučno.

 

http://www.youtube.com/watch?v=x_C-pj5jq7g

 

Še zanimiv podatek: Motorista, ki je šel pri omejitvi hitrosti 50km kar 81km/h preko omejitve (torej je vozil 131km/h), čaka v Nemčiji kazen 1200€ in 3 mesece prepoved vožnje motocikla! 

 

P.S.

Če koga dohitim....RT-ju se očitno ne da pobegniti, tako da ne se trudit   :OK:

 

Lp.

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas bi pa dobil najmanj dvakrat toliko evrov, ponovno delanje izpita, nevemkoliko časa prepoved vožnje in najlepša od vseh pa policistovo moraliziranje ki niti nebi bilo napačno a kaj ko večinoma niso sposobni spravit skupaj par spodobnih stavkov. Tako da ko že vse boli (za kar si seveda čisto sam kriv) dobiš še policista ki se naslaja z nažiganjem po jajčkih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek, ki tako prehitro pelje v naselju nima nobene vesti, razuma..bodočemu morilcu bi dosmrtno prepovedala vožnjo česarkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek, ki tako prehitro pelje v naselju nima nobene vesti, razuma..bodočemu morilcu bi dosmrtno prepovedala vožnjo česarkoli.

nxyz, ne zameri, ampak očitno nisi gledala oz. razumela, ker lapaš malo na pamet. Če bi gledala, bi videla da gre pretežno za gorsko ovinkasto cesto (to je tudi povedano), kjer so pač pred ovinki table z omejitvami 50km/h. Na tej cesti je bilo v preteklosti veliko smrtnih žrtev med motoristi. Zanimivo da je bil eden od kršiteljev celo 71 letni striček na Hondi CBR1000RR  :grrr

Glavni namen policista pa je "kao" poučevanje in opozarjanje motoristov na njihove lastne napake ki jih posname (npr. prehitevanje v škarje, vožnja po nasprotnem pasu, itd... ), seveda pa ob temu zaračuna še lepe denarce.

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nxyz, ne zameri, ampak očitno nisi gledala oz. razumela, ker lapaš malo na pamet. Če bi gledala, bi videla da gre pretežno za gorsko ovinkasto cesto (to je tudi povedano), kjer so pač pred ovinki table z omejitvami 50km/h. Na tej cesti je bilo v preteklosti veliko smrtnih žrtev med motoristi. Zanimivo da je bil eden od kršiteljev celo 71 letni striček na Hondi CBR1000RR  :grrr

Glavni namen policista pa je "kao" poučevanje in opozarjanje motoristov na njihove lastne napake ki jih posname (npr. prehitevanje v škarje, vožnja po nasprotnem pasu, itd... ), seveda pa ob temu zaračuna še lepe denarce.

... pa še stari prdci se bunijo v prispevku, ki jim je še sosedov petelin preglasen pa še prezgodaj vstane ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je bilo isto z ridami. Včasih so se prehitri vsakodnevno zvračali. Potem so prišle kontrole in se je promet nekoliko umiril. Kar se tiče hrupa, vprašajte vaščane, kako jim je všeč to nabijanje gor in dol. Eno je vožnja čez ride, drugo je pa ožemanje ročice za plin v večkratnih poskusih čez celotne ride. Je pa zanimivo videti enake ali podobne cestne vragolije tudi v urejeni državi, ne samo pri nas.

 

Moraliziranje je stranska sankcija in je obvezno :grim . BMW je pa itak dbest :boobies: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa zanimivo videti enake ali podobne cestne vragolije tudi v urejeni državi, ne samo pri nas.

 

Pri nas smo pravi angelčki v primerjavi s tem, kaj se dogaja v t.i. 'urejenih' državah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj ucasih naletis na policista k je kul,na realnih tleh,pa ti za dobrodoslico izrece dober dan,namest poloznice in moralk...takrat mas obcutek,da smo urejeni tud mi. V naslednjem ovinku te pa lahko ze nek naduvanc masira kot da je boga za jajca prijel. No,res da eni tud tko vozjo :) pa je obravnava verjetno temu primerna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje glede radarjev. Pred kratkim se je moji znanki zgodila naslednja situacija. Pripeljala je v naselje z preveliko hitrostjo, bila izmerjena z radarjem, vendar ni bila ustavljena takoj ampak šele čez cca 700 m~1km. Policist ki jo je ustavil ji ni pokazal meritve ampak samo povedal da je bila prehitra in napisal kazen. Na zahtevo da bi videla meritev ji je rekel da je za to potrebno vložiti zahtevek na policiji, za katerega pa naj bi bilo celo treba plačati. Tako je povedala ona, mene ni bilo zraven.

Zanima me kakšen je pravilen postopek oziroma je sploh možno da ti tako izmerijo hitrost in potem drugje napišejo kazen brez da bi videl meritev? Sem že iskal po internetu, vendar ne najdem nič konkretnega na to temo, če pa že je pa staro 8 in več let. Vem da se je o tej temi že debatiralo, vendar ne najdem kje. Tako da prosim kakšnega policista ali pravnika za obrazložitev zadeve.

Hvala že v naprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj moraš podpisat da se strinjaš da si vozil npr 88km/h? Jako bedno... alternativa da se ne strinjaš z njegovimi besedami brez konkretnih podkrepitev pa je?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje glede radarjev. Pred kratkim se je moji znanki zgodila naslednja situacija. Pripeljala je v naselje z preveliko hitrostjo, bila izmerjena z radarjem, vendar ni bila ustavljena takoj ampak šele čez cca 700 m~1km. Policist ki jo je ustavil ji ni pokazal meritve ampak samo povedal da je bila prehitra in napisal kazen. Na zahtevo da bi videla meritev ji je rekel da je za to potrebno vložiti zahtevek na policiji, za katerega pa naj bi bilo celo treba plačati. Tako je povedala ona, mene ni bilo zraven.

Zanima me kakšen je pravilen postopek oziroma je sploh možno da ti tako izmerijo hitrost in potem drugje napišejo kazen brez da bi videl meritev? Sem že iskal po internetu, vendar ne najdem nič konkretnega na to temo, če pa že je pa staro 8 in več let. Vem da se je o tej temi že debatiralo, vendar ne najdem kje. Tako da prosim kakšnega policista ali pravnika za obrazložitev zadeve.

Hvala že v naprej :)

Nisi opisal s katero napravo je bila izmerjena,če je to radar stacijoniran ali iz avta potem je javil naprej in jo je policist ustavil ji povedal njeno hitrost in seveda če je bila sigurnada je toliko peljala je ponavadi potrebno kar priznat še sloh če še kaj odbije kajti v nasprotnem primeru če se začneš kregat je kazen še večja kajti če jo je posnel iz avta ali z stacionarnim radarjem potem obstaja tudi slika.Če pa je bila izmerjena z Laserjem ji mora policist pokazati njeno hitrost(nekaj procent) odvzeti in ponavadi se moraš s tem kar strinjat.Imaš pa pravico zahtevat predhodno meritev in pogledat v zapisnik registersko št: predhodno izmerjenega vozila,sicer bi lahko vse mimoidoče oglobili,tako nam je bilo razloženo s strani policista na žegnanju v Mirni peči !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, sam sem imel enako situacijo kot aleksanderG, pred Planino pri Postojni, 3 tedne nazaj. Bojda sem bil slikan iz avta, na vprašanje zakaj ne morem videti slike, pa sem dobil odgovor da je bilo slikano še z analognim tehnologijo. Torej bi bilo treba slike razviti, kar pa se zgodi, če vložiš pritožbo na izdano kazen in dobiš sodnika za prekrške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje glede radarjev. Pred kratkim se je moji znanki zgodila naslednja situacija. Pripeljala je v naselje z preveliko hitrostjo, bila izmerjena z radarjem, vendar ni bila ustavljena takoj ampak šele čez cca 700 m~1km. Policist ki jo je ustavil ji ni pokazal meritve ampak samo povedal da je bila prehitra in napisal kazen. Na zahtevo da bi videla meritev ji je rekel da je za to potrebno vložiti zahtevek na policiji, za katerega pa naj bi bilo celo treba plačati. Tako je povedala ona, mene ni bilo zraven.

Zanima me kakšen je pravilen postopek oziroma je sploh možno da ti tako izmerijo hitrost in potem drugje napišejo kazen brez da bi videl meritev? Sem že iskal po internetu, vendar ne najdem nič konkretnega na to temo, če pa že je pa staro 8 in več let. Vem da se je o tej temi že debatiralo, vendar ne najdem kje. Tako da prosim kakšnega policista ali pravnika za obrazložitev zadeve.

Hvala že v naprej :)

 

Tudi jaz nisem bil zraven in še marsikdo ne. Recimo, da so imeli policisti postavljen radar z radaristom, ustavljali so pa seveda na drugi lokaciji. V tem primeru te ne more ustaviti na mestu meritve, ker to ni mogoče. Ne vem s kakšnim radarjem so merili, torej ti ne morem točno odgovoriti glede slike. V nekaterih primerih je možno videti sliko, saj je fotoaparat digitalen, v drugih primerih pač ne, ker je fotoaparat ananlogen na film, katerega je potrebno razviti. Sliko z digitalnega aparata lahko vidiš na kraju, z analognega pa, po dani zahtevi za sodno varstvo, na sodišču.

 

Hm, sam sem imel enako situacijo kot aleksanderG, pred Planino pri Postojni, 3 tedne nazaj. Bojda sem bil slikan iz avta, na vprašanje zakaj ne morem videti slike, pa sem dobil odgovor da je bilo slikano še z analognim tehnologijo. Torej bi bilo treba slike razviti, kar pa se zgodi, če vložiš pritožbo na izdano kazen in dobiš sodnika za prekrške.

 

Točno tako je, kot si že na kraju zvedel. Se je pa dobro pozanimati, če te ni mogoče slikal od spredaj (motor spredaj nima tablice), pa boš mogoče šel skozi brez kazni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je mal smotan ratal, ucas ti je z radarjem pokazal lepo hitrost na licu mesta in si lahko tezil, da je to nekoga drugega zmeril, da kako naj verjamem, da sem to jaz....pa je potem blo hitr konc, k si sel z poloznico domov. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je treba razlikovati med laserskim merilnikom in radarjem vgrajenim v vozilo. Pri laserju ponavadi ni slike (pri nekaterih je slika), pri radarju vgrajenemu  v vozilo pa je vedno slika. Ker v našo lepo Kokoško še ni prišla digitalna doba, je potrebno počakati na sliko pri sodniku. Če pa je digitalizacija dosegla kakšen radar, potem pa si lahko ogledaš svoj dosežek na samem kraju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj vse bereš na tem forumu?!

Kolikor je meni znano ima naša Policija analogno tehnologijo za merjenje hitrosti samo še v muzeju. Za merjenje hitrosti v primerih, da vas takoj ustavijo uporabljajo sistem Trafipatrol, Ultralyte compact, pa mogoče še kakšnega (digitalnega seveda).

Kot drugo, pa je Policist, kot uradna oseba med postopkom dolžan pokazati izmerjeno hitrost. Torej podatek kako hitro in na kateri razdalji nas je izmeril nam pripada GRATIS. V nasprotnem se takoj pritožite nad postopkom in v primeru neuspeha napišite pritožbo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj vse bereš na tem forumu?!

Kolikor je meni znano ima naša Policija analogno tehnologijo za merjenje hitrosti samo še v muzeju. Za merjenje hitrosti v primerih, da vas takoj ustavijo uporabljajo sistem Trafipatrol, Ultralyte compact, pa mogoče še kakšnega (digitalnega seveda).

Kot drugo, pa je Policist, kot uradna oseba med postopkom dolžan pokazati izmerjeno hitrost. Torej podatek kako hitro in na kateri razdalji nas je izmeril nam pripada GRATIS. V nasprotnem se takoj pritožite nad postopkom in v primeru neuspeha napišite pritožbo.

 

Bi si lahko sposodil tvoj prvi stavek, ker dobro opisuje tvoje poznavanje policijskega dela in samih pravnih zadev.

 

Kolikor je tebi znano ?

 

Tukaj je debata o dokazovanju prekrška, kateri je zabeležen na neki medij, kateri je lahko analogen (navaden fotografski film) ali pa digitalen (disk, spominska kartica, ...). Za merjenje hitrosti policija uporablja različne sisteme, vendar so tudi različni sistemi zabeležbe te meritve. Lahko je na navaden film, pri providi celo na navadno video kaseto ali pa na disk. Nimaš prav, ko trdiš, da se ne uporablja analogne tehnologije za zabeležbo prekrška (za fotografiranje). Prav tako nimaš prav, da ti je policist dolžan na kraju pokazati izmerjeno hitrost. To v primeru analogne tehnologije ni mogoče. Je pa res, da si pomešal laserski merilnik in ostale radarje vgrajene v vozilo. Pri laserju te ustavijo in pokažejo meritev z razdaljo, pri meritvi z radarjem vgrajenim v vozilo pa je slika (lahko razvita iz navadnega filma ali pa na ekranu iz digitalnega medija).

 

Še svoj zadnji stavek si še enkrat preberi in se malo zamisli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!