Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Ok, razumem, da ti ne morejo na licu mesta pokazati meritev, vendar me moti da, vsaj tako mi je bilo rečeno, ti je izrečena kazen, brez da bi ti dejansko pokazali sliko ki bi dokazovala da si se res peljal prehitro, razen če zahtevaš sodno varstvo. V tem času pa izgubiš možnost plačila polovičke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tistega policistovega, da je bilo še z analognim fotoaparatom slikano... Naj nekdo pošlje mail na policija.si, kaj je res in kaj ne. Če še sploh kje uporabljajo to tehnologijo. In naj potem odgovor prilepi sem gor. Po moje je bilo le kasiranje na easy način. Dopuščam pa možnost, da še vedno je ta tehnologija, čeprav...skoraj ne verjamem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja borutt, imaš prav. ^_^ Sem se "uradno" pozanimal in moram povedati, da sem v temo brcnil in da mi ta način policijskega dela res ni bil znan, saj že dooooolgo nisem slišal zanj v mojem kraju (mogoče pred 20. leti). Očitno imam premalo opravka s policisti. O:-) Izgleda, da imajo res še stacionarce z analogno tehniko slikanja/snemanja in da policistu ni potrebno/ni možno na licu mesta dokazovati tvojo hitrost. Sem živel v prepričanju, da se dandanes v primeru ustavljanja uporablja le prej omenjena tehnologija (laser). Se opravičujem, če sem koga užalil. .)

 

Lp, A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je naletel na inkasante ignorante. :P Pa so izkoristili njegov upravičen strah in kasirali z bednim izgovorom ki pa je za večino sumljiv a ne dovolj da bi šli v riziko se pritoževat. Sicer pa se ne boš šel pritoževat ko veš koliko si vozil (no vsaj veš če si bil preko omejitve). To o slikanju motorista odspredaj je živa bedarija če te ne ustavijo na licu mesta. Kaj tista slika dokazuje sploh? En motor (bolj ko ne prednji žaromet in guma) eno/dve čeladi x barve in eno oblačilo y barve in hitrost tega NPP (neznanega prdečega predmeta)...  pravno gledano nekaj povsem generičnega...

 

Ti lahko sploh izstavijo kazen ko vse kar imajo je prednja slika xy motorista ki so ga izmerili kilometer ali več nazaj?

Motorist: Nisam bio jah...

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo razmišljam..: kaj pa, če te slikajo od spredaj in zadaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol si pa:

.turk4.jpg

Se vidi da je ura za južno. :) Mater bi jo..

Popravljeno . Popravil Horny-et
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tistega policistovega, da je bilo še z analognim fotoaparatom slikano... Naj nekdo pošlje mail na policija.si, kaj je res in kaj ne. Če še sploh kje uporabljajo to tehnologijo. In naj potem odgovor prilepi sem gor. Po moje je bilo le kasiranje na easy način. Dopuščam pa možnost, da še vedno je ta tehnologija, čeprav...skoraj ne verjamem.

 

V radarju je analogni fotoaparat star kot zemlja z ročnimi nastavitvami, v providi se pa vrtijo navadne kasete. Ni mi potrebno verjeti, ker je dovolj ostalih, kateri mi verjamejo in so videli to čudo tehnike.

 

Ne vem, kako bi lahko tako kasirali na račun radarja, ker vedno obstaja verjetnost zahteve za sodno varstvo in je potem potrebno razviti sliko. Takoj se ugotovi, da tukaj nekaj ne štima.

 

Slikanje motorista od spredaj je zaradi zahteve za sodno varstvo, ker na sliki ni tablice motorja in obstaja verjetnost, da je še en tak motor in podoben motorist. Zaenkrat je slikanje samo v eno smer, kar pa ne pomeni, da ne slika obojestransko. Slika prihajajoča in odhajajoča vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V starih radarjih (kje pa kje še že mogoče),v "novih" je pa digitalna tehnologija. G.policist lepo sedi za volanom v svojem sedežu in na prenosniku (desno od njega) se lepo prikaže slika prehitrega vozila.

In ja...videl na lastne oči, kako zadeva deluje.

 

lp

 

ps:aja, ste že predebatiral to:)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V radarju je analogni fotoaparat star kot zemlja z ročnimi nastavitvami, v providi se pa vrtijo navadne kasete. Ni mi potrebno verjeti, ker je dovolj ostalih, kateri mi verjamejo in so videli to čudo tehnike.

 

Ne vem, kako bi lahko tako kasirali na račun radarja, ker vedno obstaja verjetnost zahteve za sodno varstvo in je potem potrebno razviti sliko. Takoj se ugotovi, da tukaj nekaj ne štima.

 

Slikanje motorista od spredaj je zaradi zahteve za sodno varstvo, ker na sliki ni tablice motorja in obstaja verjetnost, da je še en tak motor in podoben motorist. Zaenkrat je slikanje samo v eno smer, kar pa ne pomeni, da ne slika obojestransko. Slika prihajajoča in odhajajoča vozila.

To da je slikanje samo z ene strani je res, ampak sedaj če se ne motim je tudi par radarjev ki te samo v rit slikajo, če se prav spomnim je tak na dunajski če greš čez rumeno ali rdečo te zaflešira u rit:-D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V starih radarjih (kje pa kje še že mogoče),v "novih" je pa digitalna tehnologija. G.policist lepo sedi za volanom v svojem sedežu in na prenosniku (desno od njega) se lepo prikaže slika prehitrega vozila.

In ja...videl na lastne oči, kako zadeva deluje.

 

lp

 

ps:aja, ste že predebatiral to:)

 

 

Debatiranja bo še in še, saj je nekdo slišal od soseda, da je ta slišal od nekoga, ... se nadaljuje...

 

 

Frips ima popolnoma prav.

Nevem kje je tukaj kaj analognega, razen po Botuttovi teoriji.

Radar te slika v rit, al pa od spredaj. Odvisno kak se parkira avto ane? ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frips ima popolnoma prav.

Nevem kje je tukaj kaj analognega, razen po Botuttovi teoriji.

Radar te slika v rit, al pa od spredaj. Odvisno kak se parkira avto ane? ;-)

 

Le zakaj bi prepričanega prepričeval. Dopuščam možnost, da sploh še nisem videl radar in si vse skupaj domišljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V soboto sem med Karlobagom in Paklenico izven naselja prevozil ovinek omejen z 60 z 86km/h, kazen 500kun. Hvala policistoma iz Karlobaga za korekten odnos in oprostitev plačanja kazni. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Imam eno vprasanje na katerega odgovora ne najdem v ZVCP. 

 

Ce se grem peljat, pa se raztresem in odlomim vzvratno ogledalo in smernike, kaksna kazen mi sledi?

 

Kako je sploh urejeno zakonsko tole s smerniki in ogledali?

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbrš boš dobil kazen za tehnično ne brezhiben motor- kar se tiče smernikov

vzvratno ogledalo imaš lahko samo eno- na levi strani, tko da če boš, se zvrni na desno :whistle:

najvrjetneje bi te oglobili tudi za ogrožanje sebe/ drugih, vožnje z neprilagojeno hitrostjo itd...

 

U primeru GS-ja pa za ogledala in smernike ne boš dobil kazni, saj bo šel u maloro še cilinder, in bo motor nevozen :hooray: ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haters gona hate. :evilgrin:  Pomoje se prej zasmilis policistu, ce nima lih kamna namest srca. :)

Japaja!! Si pa domišljav. Cajo je glup pa žleht in itak reče da on tu nič ne more ...ˇ Šefi tak hočejo!!ˇ Isto je s celo oblastjo in o kakem srcu ni govora.

Cel šiht (večkat tud nadure) mrhovinarji čakajo na urgenci da bo nesrečnik (ki razen sebi ni nikomur storil žalega) po vseh možnih pregledih lahko nekako ves zadrogiran, pa magari z zobmi, podpiše zapisnik v katerem piše da je kriminalec, padel najmanj zarad neprilagojene hitrosti. Z mal domišlije pa spišejo take kolobocije da ti je že kar nerodno brat. Tako izpiljene idiotizme kot jih premore naša veja zakona s sodstvom vred pa tud papir le s težavo prenese. 

To kar imamo mi pri nas je popolna žalitev za policaja s srcem. Verjetno kak taki res obstaja ..... tam nekje za devetimi gorami.....!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom drugace vprasal. Se peljem z registriranim EXC-jem brez smernikov in ogledala pa me ustavijo.

A ti to resno,al sam mal provociraš :blink: ........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Japaja!! Si pa domišljav. Cajo je glup pa žleht in itak reče da on tu nič ne more ...ˇ Šefi tak hočejo!!ˇ Isto je s celo oblastjo in o kakem srcu ni govora.

Cel šiht (večkat tud nadure) mrhovinarji čakajo na urgenci da bo nesrečnik (ki razen sebi ni nikomur storil žalega) po vseh možnih pregledih lahko nekako ves zadrogiran, pa magari z zobmi, podpiše zapisnik v katerem piše da je kriminalec, padel najmanj zarad neprilagojene hitrosti. Z mal domišlije pa spišejo take kolobocije da ti je že kar nerodno brat. Tako izpiljene idiotizme kot jih premore naša veja zakona s sodstvom vred pa tud papir le s težavo prenese. 

To kar imamo mi pri nas je popolna žalitev za policaja s srcem. Verjetno kak taki res obstaja ..... tam nekje za devetimi gorami.....!

Morem rečt,da sem pa lani in letos naletel na cirka 4 policaje za katere lahko pravim,dam so prvo bili ljudje v službi ljudstva in šele nato policaji inkasanti v službi zblojenih načelnikov,ki jim narekuje politika!!!

Kakšna dva pa sta tudi člana MS-a,tako da se najdejo še plavci katerim kapo dol :notworthy:  :notworthy:

To pa ne pomeni ,da je pa policist dober oz. pameten če te spusti ker si naredil prekršek,pameten je ker je znal določiti velikost prekrška!

Če si pač v naselju vozil preko omejitve za 100% je prav da te oglobi,prav tako če si vinjen in podobno,tako mora biti.........no maš pa debile ki ti pijejo živce za 10% ptrekoračitev in postavljanje radarjev na nenevarna in neugrožujoča mesta kjer se lahko tako podlo kasira čez 10m pa znak o končanem naselju,s tem da že prej ni bilo nobenega odcepa in hiše več.

Tako ,da jz sem jih našel za hribčkom in za ritjo..........ne za devetimi gorami :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Ena stvar je to ko s smrkom piješ kofi al pa se privat zezaš, drugo pa njegova službena (dis)fukcionalnost.

Pa najbolj me pogreje ko recimo pod prisilo lpp busa zapelješ v nepravilno izveden kanal za odvod vode iz cestišča! (beri jamo) Narediš salto in bum ... !! Teh odvodov zadnjih 20 let nihče več u tej banana republiki ne zna narest tako da nebi ogrožal kolesarjev katere večja vozila za šalo stisnejo k robniku. Sevede ob poškodbi modreci pridejo prvi ker morjo pač pobrat tist kar jim NE pripada (pa jih to čisto nič ne moti). Tud če ti zdrsne na bananinem olupku spadaš med prekrškarje ker si neprilagojen ..... u glavnem, u Tacnu pomoje lah diplomirajo sam tisti prasci s kamnom namest srca pa ogromno frej placa med ušesi (pa če so še tolk tvoji prjatli al pa motosvetovci). Če bi bili ljudje na mestu nebi mogl tko svinjat pa če jim šefi še tolk težijo. Tako pa pač svinjajo z neverjetnim elanom in dostikrat delajo v nasprotju z zakonom ker ONI LAHKO!!. Seveda ima tu zraven precejšen vpliv banana zakonodaja .... Polcaji so zaščiteni do amena pa če počnejo še take kretenarije.

Pa 30km/h omejitve (pa da se ti otrok s skirco u rit zaletava mislim) ... poden.

Si predstavljaš to: Lani sem delal v centru na Metelkovi in me zaparkirajo da nisem mogel iz dvorišča. Avti z nekimi dovolilnicami. Pokličem Plave ... fak oni nemočni nič ne morjo!!! Pokličem redarstvo ... šit isto!! Nič ne morjo ... pajka nočjo poklicat!? 4 ure nisem mogel ven, a ko se ustavim samo toliko da razložim orodje in material so pa v parih sekundah zraven vsi pametni in zagreti.  :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!