Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Ampak vrečka ni 'prva pomoč' oz. obvezna oprema, torej lahko rečem, da ga tista vrečka nič ne briga?

 

Kaj bo pa potem?

kaj sme al ne sme je postransko, dejstvo je, da lahko mirno odpre, potem pa trdi, da si mu sam pokazal....ugani komu bo sodnik verjel???

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj sme al ne sme je postransko, dejstvo je, da lahko mirno odpre, potem pa trdi, da si mu sam pokazal....ugani komu bo sodnik verjel???

 

Ja komu, tebi, če boš dobr podmazal :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami strokovnjaki :OK:......izuzeta sta le Borutt in Domina,onadva nimata pojma :P:D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami strokovnjaki :OK:......izuzeta sta le Borutt in Domina,onadva nimata pojma :P:D

 

hehe... si nisem mislila, da me bo kdaj kdo v isti koš vrgel :slap:

 

Drugač pa tale zima... čeprav ni mrzla, je pa vseeno doooolga + moram Borutta jezit, da znanje obnavlja... medtem, ko išče citate za pripopat :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo ravno pri konkretnem primeru vrečke.

Policist na osnovi nekega čuta sluti, da je v njej travca. Tista ta opojna.

Lastnik vozila mu reče, da ga nič ne briga, ko policist povpraša za vsebino.

 

Mislim, da se tu sedaj postopek spremeni. Kaj mora policist narediti in kaj mu na to zahtevo lahko odgovori voznik.

 

Rezultata sta sedaj možna dva.

A - Evoooo ganđiceeeee in seveda šmorn dalje. Možen celo varnostni pregled.

B - Madonca, regrat, pa še ta uvel...

 

Bom ugibal. Postopek preide od zahteve po prikazu vsebine vrečke dalje od faze pregleda v fazo preiskave, ko bo policist moral pisati zapisnik, ne glede na rezultat ipd.

 

Borutt, se motim?

 

Pa ne misliti, da iščem poti za zajebavat policiste. Le razčiščene zadeve imam rad.

 

LP

 

Kako sem jaz dobra dušica. Vse vam serviram. Ne bom poudarjal, ker je vse pomembno in verjamem, da boste vse prebrali.

 

(1) Policisti smejo zaradi zasega predmetov opraviti pregled osebe, če na podlagi njihove neposredne zaznave obstaja velika verjetnost, da ima oseba pri sebi predmete, ki jih je skladno z zakonom treba zaseči.

(2) Pred začetkom pregleda policisti ukažejo osebi, naj sama izroči predmete, razen če bi to lahko ogrozilo varnost ljudi ali premoženja.

(3) Pregled osebe mora opraviti oseba istega spola, razen če s pregledom ni mogoče odlašati.

(4) Pregled osebe ne obsega telesnega pregleda ali osebne preiskave. Pri pregledu policisti z rokami pretipajo oblačila osebe in pregledajo vsebino stvari, ki jih ima oseba pri sebi oziroma s sabo. Policisti pri pregledu stvari ne smejo s silo odpirati zaprtih predmetov.

(5) Če se oseba iz prvega odstavka tega člena nahaja v ali ob vozilu in so policisti neposredno zaznali, da so bili predmeti skriti ali odvrženi v vozilo ali se nahajajo v vozilu, smejo pregledati tudi notranjost vozila, razen njegovih skritih delov.

(6) Če policisti med pregledom najdejo predmet, ki mora biti zasežen na podlagi zakona, ki ureja kazenski postopek, zakona, ki ureja postopek o prekršku, ali na podlagi drugega zakona, policisti nadaljujejo postopek po teh predpisih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angryrant2: 

hehe... si nisem mislila, da me bo kdaj kdo v isti koš vrgel :slap:

 

Drugač pa tale zima... čeprav ni mrzla, je pa vseeno doooolga + moram Borutta jezit, da znanje obnavlja... medtem, ko išče citate za pripopat :evilgrin:

 

Prvi stavek je pomanjkljiv :grim . Ti me kar jezi :angryrant1: .  Če bom :angryrant2: kot :spider: , bom uporabil :book: za pregled :boobies: .         :jezik:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj sme al ne sme je postransko, dejstvo je, da lahko mirno odpre, potem pa trdi, da si mu sam pokazal....ugani komu bo sodnik verjel???

 

Iz večih tvojih zapisov sem ugotovil, da po nekakšnem, verjetno, neprijetnem dogodku sklepaš, da sodnik kar na slepo verjame policistu. Verjemi, marsikateri sodnik prej verjame obdolženemu, kakor pa policistu. Sam sem bil na sodišču, kjer se je sodnik delal mono in rekel, da je ekran Provide premajhen, da bi on lahko kaj videl. Iskal je vse mogoče izgovore,da bi lahko obdolženi odšel s sodišča brez kazni. Celo mojega sodelavca ni hotel zaslišati. Ena sodnica pa je vprašala policista ali je obdolženi res vozil s tako hitrostjo, kot je bila zabeležena na fotografiji poleg obdolženčevega vozila z registrsko številko. Ker naj bi obdolženi rekel, da ni vozil s tako hitrostjo in mu je verjela. Vendar je za vsak slučaj vseeno zaslišala še policista. So pa tudi primeri prebujne domišljije "naduvanih" uniformiranih neodraslih in nečloveških osebkov. Bo že narava poskrbela za ene in druge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz večih tvojih zapisov sem ugotovil, da po nekakšnem, verjetno, neprijetnem dogodku sklepaš, da sodnik kar na slepo verjame policistu. Verjemi, marsikateri sodnik prej verjame obdolženemu, kakor pa policistu. Sam sem bil na sodišču, kjer se je sodnik delal mono in rekel, da je ekran Provide premajhen, da bi on lahko kaj videl. Iskal je vse mogoče izgovore,da bi lahko obdolženi odšel s sodišča brez kazni. Celo mojega sodelavca ni hotel zaslišati. Ena sodnica pa je vprašala policista ali je obdolženi res vozil s tako hitrostjo, kot je bila zabeležena na fotografiji poleg obdolženčevega vozila z registrsko številko. Ker naj bi obdolženi rekel, da ni vozil s tako hitrostjo in mu je verjela. Vendar je za vsak slučaj vseeno zaslišala še policista. So pa tudi primeri prebujne domišljije "naduvanih" uniformiranih neodraslih in nečloveških osebkov. Bo že narava poskrbela za ene in druge.

Odgovor na tvoje vprašanje je že podal Hypejack. Hotel sem pa povedati, da teorija je eno, praksa pa čisto nekaj drugega. Na papirju pa res vse lepo zgleda.

 

p.s. pred leti sm se pritožil in izrazil dvom v natačnost merilne naprave (v kar sem tudi verjel) namreč trije smo vozili v koloni...a samo mene so potegnili vn in napisali kazen..Pa sodnica sploh ni hotela slišati kaj imam za povedati...možno da bi moral kaj podmazati...jebga pozabil :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor na tvoje vprašanje je že podal Hypejack. Hotel sem pa povedati, da teorija je eno, praksa pa čisto nekaj drugega. Na papirju pa res vse lepo zgleda.

 

p.s. pred leti sm se pritožil in izrazil dvom v natačnost merilne naprave (v kar sem tudi verjel) namreč trije smo vozili v koloni...a samo mene so potegnili vn in napisali kazen..Pa sodnica sploh ni hotela slišati kaj imam za povedati...možno da bi moral kaj podmazati...jebga pozabil :D

 

Poslije j... nema kaje. Če prav razumem si bil v koloni treh vozil kot drugi. V primeru laserskega merilnika je taka meritev en navaden larifari. Če je pa uspela slikica s tvojim vozilom in reg. št., potem pa je druga muzika. Kako lahko pride, da vozila v koloni vozijo različno hitro ? V praksi ne vozijo vsa vozila v koloni z enako hitrostjo. Pač ne gre, ker smo si različni in tako naprej. Ker si dal premalo podatkov, ti lahko samo napišem moje predvidevanje o različnih hitrosti vseh vozil in sicer v tem primeru kakšen km/h ali dva manj kot ti ter nastavitvi limita radarja, kateri je zaznal tebe, ostali dve vozili pa ne zaradi manjše hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslije j... nema kaje. Če prav razumem si bil v koloni treh vozil kot drugi. V primeru laserskega merilnika je taka meritev en navaden larifari. Če je pa uspela slikica s tvojim vozilom in reg. št., potem pa je druga muzika. Kako lahko pride, da vozila v koloni vozijo različno hitro ? V praksi ne vozijo vsa vozila v koloni z enako hitrostjo. Pač ne gre, ker smo si različni in tako naprej. Ker si dal premalo podatkov, ti lahko samo napišem moje predvidevanje o različnih hitrosti vseh vozil in sicer v tem primeru kakšen km/h ali dva manj kot ti ter nastavitvi limita radarja, kateri je zaznal tebe, ostali dve vozili pa ne zaradi manjše hitrosti.

Uf to je blo še v rajnki jugi. Sem bil s tromblonom zmerjen, pa plaču enga črnga enga beuga :D

aja...pa takrat so vse polcajem verjeli, zdj pa zgleda, da tistmu k ma več dnarja al pa večji vpliv :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne dvomiti v brezhibnost merilnih naprav. Jaz jim zelo zaupam, še posebej, ko zmerim kakšno hitro hišo. 

ne pit, ko si v službi :D

 

p.s. nkol ne dvomim v brezhibnost naprav, dvomil sem v sodstvo in organe pregona, pa mi ni uspelo.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se nejsva zastuopla. Če pomeriš z laserjem hišo, lahko hitro ugotoviš, da se premika. Resnično. 

nehi, k bom res začel dvomit....

 

 

no sj verjamem, vse je možno.........sicer ti bom pa tko povedu: raj vidim, da hiše merite kot mene :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se nejsva zastuopla. Če pomeriš z laserjem hišo, lahko hitro ugotoviš, da se premika. Resnično. 

Na to foro nepravilnega merjenja sem negodoval u medvodah ko so me kaufnl pred elektrarno pa mi je takoj pokazal da to ni res. Ustrelil u hišo. Pisalo je 0.....

lah pa de je bila tisto ena boljših paštol. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na to foro nepravilnega merjenja sem negodoval u medvodah ko so me kaufnl pred elektrarno pa mi je takoj pokazal da to ni res. Ustrelil u hišo. Pisalo je 0.....

lah pa de je bila tisto ena boljših paštol. :grim

lahk je bila hiša čisto pri miru....če bi pa bežala, bi pa zihr kej pokazalo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej to jim taplavim vedno govorim.............nism kriv!!! :kmet:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na to foro nepravilnega merjenja sem negodoval u medvodah ko so me kaufnl pred elektrarno pa mi je takoj pokazal da to ni res. Ustrelil u hišo. Pisalo je 0.....

lah pa de je bila tisto ena boljših paštol. :grim

 

 Hahaha. Sem pričakoval vsaj eno tako izjavo. Hiša se ne premika, ampak laserski merilnik. Nameriš hišo in premakneš laserski merilnik po njeni površini. Takrat bo pokazalo hitrost hiše. Hahaha. Tako merimo avte in ostala vozila, hahaha. Da ne bo kdo res mislil, da se da tako meriti vozila. Pri merjenju vozila je že majhen premik dovolj, da laserski merilnik ne izmeri hitrosti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Hahaha. Sem pričakoval vsaj eno tako izjavo. Hiša se ne premika, ampak laserski merilnik. Nameriš hišo in premakneš laserski merilnik po njeni površini. Takrat bo pokazalo hitrost hiše. Hahaha. Tako merimo avte in ostala vozila, hahaha. Da ne bo kdo res mislil, da se da tako meriti vozila. Pri merjenju vozila je že majhen premik dovolj, da laserski merilnik ne izmeri hitrosti. 

... ali pa izmeri napačno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ali pa izmeri napačno.

Hmmm tist umetnik je meril brez naslona pa čeprav ga je imel na voljo.  Šerif kot šerif!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Debata brez veze saj ti ja vedno nekaj % odbije zaradi "možne"nenatančnosti merjenja ! Vedno pa merijo v čim bolj ravno površino,da je možno odstopanje čim manjše npr. pri avtih v tablico,pri motorjih v luč ali največkrat kar v prsa voznika predvsem čoperiste,(čeprav se v telo naj nebi merilo-možna poškodba oči z laserjem)) ,če pa te čakajo kot največkrat pa te merijo obvezno z kakega mosta in ima pištolo na stojalu. Mene bi bolj zanimalo,da bi kdo napisal koliko je v resnici vozil in koliko je bil izmerjen in ta razlika je vedno prcejšnja v korist motorista ! V nedeljo pred enim tednom je model po Nm obvoznici omejitev 50 Km/h en krajši odcep ca 500m pa  70Km/h vozil garantirano 150 Km/h ++Akrapovič je pel na polno  pa ne reč pol, da je bil slučajno napačno izmerjen in je šel izpit v maloro! 

Upam,da tazga en dan presenetijo iz zasede in spravijo s ceste !

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj, a je koga poskodoval?

je bil preglasen :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!