Skoči na vsebino

Sardinija 2003


vulcan

Priporočene objave

Jaz mam eno zelo konkretno vprasanje. Kje ste nabavli te karte, ko trajekti vozijo ponoci in od katerega prevoznika je to ? Jaz mam namen it 6. al pa 7. septembra na Korziko pa bi sel to varianto.

Direktno v Livornu v pristanišču imaš Dva prevoznika si pred odhodom ene dve uri prej pred blagajnami si vzameš prospekte in to je to.

Midva sva dobila povratno karto iz Livorna v Batijo in potem iz CALVIJA v NICO za se mi zdi 180 EUR.

Iz Korzike na Sicilijo in nazaj je 70 EUR karta.

Ker prevoznik je pa teško rečt ker je odvisno od dnevov kdaj potuješ in kakšne ugodnosti ima takrat kateri od obeh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Malo prej sem se spomnil, da bi morda -- ker bo moja septembrska Romunija očitno odpadla (mater, a res ni nikogar, ki bi se mi pridružil za 14 dni v deželi Drakule?) -- skočil na Sardinijo... odhod cca 17.-20. september, kakšnih 10-14 dni.

Katero pot izkušeni "sardinisti" predlagate oz. iz katerega pristanišča je "najbolje" iti?

Pod "najbolje" si predstavljam

- (naj)ugodnejša cena

- kakšen dober predel Italije za prevozit do tja

Thanx za info..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo prej sem se spomnil, da bi morda -- ker bo moja septembrska Romunija očitno odpadla (mater, a res ni nikogar, ki bi se mi pridružil za 14 dni v deželi Drakule?) -- skočil na Sardinijo... odhod cca 17.-20. september, kakšnih 10-14 dni.

Katero pot izkušeni "sardinisti" predlagate oz. iz katerega pristanišča je "najbolje" iti?

Pod "najbolje" si predstavljam

- (naj)ugodnejša cena

- kakšen dober predel Italije za prevozit do tja

Thanx za info..

Sem si že kar sam odgovoril, se mi zdi...

Livorno-Olbia... Iz Bologne preko Passo di Futa mimo Pise :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem, da ni za tule, ampak ... a ve kdo pot kako se pride do Ajaccio do tam kjer je bila letalska nesreca ?

Mislim predvsem po kateri cesti, odcepi, mesta.. ...itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno vakance. :P

Mi trije šibamo (bejba, ljubica in jaz) na Sardinijo v nedeljo 7.9.za cca 14 dni odvisno kolko je vreden evro. Dol gremo čez Civitavecchio nočno varianto, ker s tem prihraniš dan kampiranja, sama karta pa je par evrov dražja.

Za nazaj greva na Livorno ne pa preko Civitavecchie, ker imajo neke lude urnike, pa še zadnji dan se ne mislim ravno zlomit na mopedinu.

Če se najde dol še kak veseljak iz motomarsa, lahko tudi kako biro ruknemo skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani smo bili na Korziki,v kraju FILITOSA - tam je najdišče starih zadev(kamnov),omenjena je v vsakem turističnem vodiču kot skoraj glavna atrakcija Korzike,pa smo srečali dva Štajerca katera sta se vračala z bližnjega spomenika žrtvam letalske nesreče našega letala.

Letos smo šli spet tam mimo prav zaradi spomenika,vendar ga nismo našli,vprašali pa tudi nismo mogli nobenega,zato menim da je blizu kraja FILITOSA,cca 40 - 50 km jugovzhodno od Ajaccia.

Varadero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Iz Bologne preko Passo di Futa mimo Pise :D

jaaaa ... čez Futo pojdi ... od Bolgnie do vrha se ti bo samo smejal ... :D ... spust na drugo stran pa menda ni nič posebnega ... :) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem, da ni za tule, ampak ... a ve kdo pot kako se pride do Ajaccio do tam kjer je bila letalska nesreca ?

Mislim predvsem po kateri cesti, odcepi, mesta.. ...itd.

a ni to na Korziki ? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem, da ni za tule, ampak ... a ve kdo pot kako se pride do Ajaccio do tam kjer je bila letalska nesreca ?

Mislim predvsem po kateri cesti, odcepi, mesta.. ...itd.

a ni to na Korziki ? :hmm:

ja, je. samo se mi ne zdi smiselno odpirat teme za Korziko, je pa vseeno nekaj ljudi slo paket verzijo (Sardinija, Korzika).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz se odpravljam na Korziko v soboto (20.9.), pot sem že izbral najbolj po stranskih in čudaških cestah, bi me pa zanimalo kako je s campi in podobnimi posebnostmi na poti čez Calvi do juga.

Žal bo vse skupaj trajalo samo 8-9 dni, tako da lahko podaljšam samo če me ugrabijo :P .

Cijazila se bova v dvoje s princezo in šotorsko prtljago, da uničiva korejca do druge sezone :hmm:

Ne pretiravat, ampak kakšen nasvet (ali spodbuda) bi prav prišli...

Ker večina postov kaže na bankrot, bo tole zadnja letošnja omembe vredna fura. Bom povedal kaj bo bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutro !

Streznil sem se, pol prtljage odvrgel in evo odpujsala bova LT - KK via Korzika čez pol ure.

Za danes je plan nekje do Firenz (ali pa kaj več) pa tam malo bluzit. Blink-wave-nod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nas. Sardinija bomba, Edvina naklepala cca 3400 km brez problemov. :OK: Edino kar me malo matra je, da jo grem danes odjavit, da preprečim bankrot. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi midva nazaj s Korzike. Korejc je zdržal brez problema, tudi nočne fure čez prelaze in po otoku. Celo dva dni dopusta (na enem kraju) sva si privoščila. Danes sem malo goljufal in se od Benetk peljal po avtocesti :BUA:

Je pa res en razgiban otok tole, pa še toplo je pa za kopat pa....

Dežja razen danes pri vstopu v Slovenijo ni bilo sploh.

Na Sardinijo pa ob prvi priliki. Zdej pa šparat in lahko noč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!