Skoči na vsebino

TAXIST KRETEN


marem

Priporočene objave

Evo mal o prehitevanju kolone (čl. 33, ZVCP)

Voznik ne sme prehitevati drugega vozila:

odstavek 11 - vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi razmer v prometu.

Kazen 15kSIT

Tisto, da lahko motoristi vozijo mimo kolon je pa TRALALLLLA.

Torej v poletni sezoni v smeri morja mimo kolone praviloma NE. Ampak kam bi pa pršli da stojimo ko butli. Levo, pa previdno (pazi na tiste ki si priprejo "plašč"- se pravi odpirajo vrata in pa nasproti vozeča vozila).

Bi blo fajn, da bi si nekateri kupli tisto knjižco (AMZS) al pa si ga sprintali z interneta.

vesna,tisto tralala si ti lahko nekam zapises,v AUT in D je to dovoljeno in to od lanskega leta dalje,ce kolona stoji in je dovolj prostora.pred semaforjem,zastojem ali podobno.mimo premikajoce se kolone ni dovoljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, ZVCP velja za RS, če greš v tujino se boš ravnal pa po njihovih predpisih.

Citat člena je namenjen tistim, ki mislijo, da je to dovoljeno v SLO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok,seveda se vozimo samo po sloveniji in drugega se poznamo ne.zato tudi ni potrebno napisati ali opredeliti o cem sploh govorimo ali na kaj se nanasamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto, da lahko motoristi vozijo mimo kolon je pa TRALALLLLA.

Zakaj TRALALA? Preberi si še 35.člen ZVCP (vožnja mimo)

Da ne bo treba preveč iskati ga objavljam:

Vožnja mimo

35. člen

(1) Voznik, ki hoče peljati mimo vozila, ovire ali objekta na vozišču, sme to storiti po levi ali desni strani, pri tem mora dati prednost udeležencem, ki prihajajo iz nasprotne smeri. Če mora pri tem zaviti, mora paziti na promet za seboj in spremembo nakazati s predpisanimi znaki.

(2) Če je voznik svojo namero, da bo zavil na levo, nedvoumno nakazal in se postavil v takšen položaj, iz katerega se da nedvoumno sklepati, da bo zavil na levo, lahko drugi vozniki peljejo mimo po desni.

(3) Vožnja mimo ustavljene kolone na cesti je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel vključiti na prometni pas, ki je namenjen vožnji vozil v smeri vožnje.

(4)Če je dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila na desnem prometnem pasu s primerno hitrostjo in pazljivostjo pelje mimo ustavljenega vozila ali kolone po desni strani, razen kadar so se morala vozila ustaviti pred križiščem ali zožanjem ceste.

(5) Pri vožnji mimo ustavljenega vozila pred prehodom za pešce veljajo ista pravila in kazenske sankcije kot pri prehitevanju.

(6) Z denarno kaznijo 10.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(7) Z denarno kaznijo 5.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

Prej je bilo govora o 4.odstavku, in da je v mestih praktično neuporaben, ker se ponavadi kolona naredi pred križiščem.

Mani pa se zdi zanimiv tudi 3.odstavek. Z motorjem se skoraj vedno lahko vključiš nazaj, se pravi da za vožnjo mimo kolone ni zadržkov. Tudi pred križiščem ne, samo po desni strani desnega voznega pasu ne, ker to ne dovoli 4.odstavek.

Se pa zastavlja vprašanje razlike med vožnjo mimo in prehitevanjem. Pri vožnji mimo lahko zapelješ čez neprekinjeno črto, pri prehitevanju pa ne. Če na cesti naletiš na počasen traktor, ga lahko "prehitiš" tudi če pri tem prevoziš polno črto. Iz tega sledi, da ga nisi prehiteval, ampak samo vozil mimo. Zato lahko motoristi tudi v mestih še naprej vozimo mimo kolon, če to lahko varno storimo.

Še komentar na prvi post te teme: Če bi se taksist (ki je na svojem pasu baje imel čez glavo prostora) namerno zaletel v motorista, ne bi bil kriv motorist, ampak taksist. Dokazovanje je pa že druga zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jason be bo držalo. Pri vožnji mimo ne smeš prvevoziti polne črte. Govorim iz lastnih izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale, moje izkušnje pa so, da lahko prevoziš polno črto. Imam še živ spomin na vožnjo z avtom v avtošoli. Ko sem naletel na traktor, sem ga moral "obvoziti mimo" preko polne črte. Spračuje se le, ali obstaja natančna meja med vožnjo mimo in prehitevanjem.

Kakšne pa so tvoje izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi bila sokriva pri nesreči, če bi pri vožnji mimo prevozila polno črto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitevanje - obe vozili se premikata

Voznja mimo - vozilo, ki ga hoces obvozit, stoji - pocasi vozeci traktor torej ne stoji ampak pocasi vozi...no, jaz vseeno ne bom vozo za njim pa ce je 5 neprekinjenih crt! :angry: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TEORETIČNO: Kakšne posledice bi lahko pričakoval, če bi potegnil plastično kopijo berette in mu nameril v glavo (poleg tega da bi on po gasu in v mene)?

Teoretično - on potegne pravo beretto ali še kaj drugega in te poči ko kretena...

No - kaj misliš, ali ta teorija drži vodo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja zelo natančna meja. Vožnja mimo, je vožnja mimo (prehitevanje) mirujočega objekta (kamen na cesti, stoječi avtomobil, mirujoči pešec, crknjena mačka), prehitevanje je "vožnja mimo" v tvoji smeri premikajočega se vozila ali bitja.

Načelno se traktorja preko polne črte ne sme prehiteti, če traktor miga (vozi), ampak ....

V A imajo na cesti od Dunaja proti Brnu na cesti znake, ki prepovedujejo prehitevanje, dovoljujejo pa prehitevanje traktorjev. So pač malo bolj dosledni, kot pri nas.

Lahko pa dvosledna vozila (in enosledna seveda tudi) kljub znaku za prepovedano prehitevanje (rdeči in črni avtonček) prehitijo enosledno vozilo, če ne gredo preko neprekinjene črte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v AUT & D je to dovojleno,"....ce je dovolj prostora...." .to je pa stvar interpretacije.

Dovoljeno tudi, če je med pasovoma dvojna neprekinjenka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej v poletni sezoni v smeri morja mimo kolone praviloma NE. Ampak kam bi pa pršli da stojimo ko butli.

Jaz včasih stojim, včasih pa ne... Včasih pa kombiniram...

In vedno skušam biti maksimalno previden...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v AUT & D je to dovojleno,"....ce je dovolj prostora...." .to je pa stvar interpretacije.

Dovoljeno tudi, če je med pasovoma dvojna neprekinjenka?

ce je dovolj prostora,da neprekinjene ne prevozis,da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale, moje izkušnje pa so, da lahko prevoziš polno črto. Imam še živ spomin na vožnjo z avtom v avtošoli. Ko sem naletel na traktor, sem ga moral "obvoziti mimo" preko polne črte.

Ja, traktor ali lojtrni voz že lahko prehitiš tudi čez polno, zato ker ne dosega niti polovice najvišje dovoljene hitrosti...

Skratka - prehitevajte, ampak previdno.

Če vas pa policaji ustavijo, pa ne jokajte. Imeli ste namreč možnosti brezplačno voziti v koloni...

V mestu pa prav veliko traktorjev in lojtrnih vozov ni... So pa audiji in podobna jetra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovoljeno tudi, če je med pasovoma dvojna neprekinjenka?

ce je dovolj prostora,da neprekinjene ne prevozis,da.

Okej, naleteli smo torej na križišče v tej razpravi.

PRvič - razpravljamo lahko o prehitevanju stoječe kolone pred križiščem (prepovedano, v Aut in D dovoljeno)

Drugič - govorimo lahko o prehitevanju počasnega prometa na voznem pasu, omejenem z enojno ali dvojno neprekinjeno črto...

V križiščih so pasovi običajno ločeni z neprekinjeno črto. Če torej velja zakon, da čez neprek. črto ne smeš - ali je tu sploh še kaj za razpravljati? Razen o vrednostnih sistemih - ne prav dosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TOREJ PRVIČ., sam da ne bo kdo reku da ne prehiteva kolone na semaforju k mu ne bom vrjel, sej enim je prov to izogibanje čakanja smisel nakupa motorja, zakaj bi čakal tko k vse ostale ovce v avtih, sej mam motor(pa take argumente hočem slišat),

sm zanč spoznou eno gospo staro cca 45 let (bivša bajkerka :)), ki je rekla: .... tiste pol metra od ogledala pa do črte pa itak pripada motoristom,....

Več takih voznikov prosim,...... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporocam preventivni obisk KC-ja: oddelek urgenca in poliklinika morda pa se katerega izmed drugih.

Ko te bodo morali prijatelji obiskovati na travmi ali kje drugje bo prepozno.

sm zanč spoznou eno gospo staro cca 45 let (bivša bajkerka ), ki je rekla: .... tiste pol metra od ogledala pa do črte pa itak pripada motoristom,...

... ne pa tudi od crte in 0.5 do 1m po nasprotnem pasu!!!

Popravljeno . Popravil F1voznik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TEORETIČNO: Kakšne posledice bi lahko pričakoval, če bi potegnil plastično kopijo berette in mu nameril v glavo (poleg tega da bi on po gasu in v mene)?

Teoretično - on potegne pravo beretto ali še kaj drugega in te poči ko kretena...

No - kaj misliš, ali ta teorija drži vodo?

No ja, mal pozen si. Je že nekdo na to pomislil, pa tud sam nisem pozabil na to možnost. Pri teh norih ljubljanskih taksistih pa je verjetnost, da bi dobil 9mm nazaj zelo velika.

Samo vseeno, pod pogojem, da ti uspe toliko hitro potegnt pištolo ven in ga prestrašit, ko je vzporedno s tabo, ne verjamem da bi bil njegov reakcijski čas tako kratek, da bi te dejansko lahko počil. Seveda pa si te lahko zapomni in te kasneje poišče, pol si pa res v riti.

Pa sej ne mislim tako resno, čeprav me nekateri kreteni tudi uspejo tako razjeziti z namernim izzivanjem na cesti, da bi človek to brez slabe vesti naredil b.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TOREJ PRVIČ., sam da ne bo kdo reku da ne prehiteva kolone na semaforju k mu ne bom vrjel, sej enim je prov to izogibanje čakanja smisel nakupa motorja, zakaj bi čakal tko k vse ostale ovce v avtih, sej mam motor(pa take argumente hočem slišat),

sm zanč spoznou eno gospo staro cca 45 let (bivša bajkerka :)), ki je rekla: .... tiste pol metra od ogledala pa do črte pa itak pripada motoristom,....

Več takih voznikov prosim,...... :huh:

Eni kupijo motor tudi zato, da lahko vozijo 270 km/h po slovenskih cestah.

A je to zato legalno in ali se lahko ti tipi pizdijo, ko pred njimi pelje počasen Fiat s hitrostjo 120 km/h?

Zakaj kdo motor kupi je eno, drugo pa je, kar je dovoljeno. In tretje je, kaj vse si sploh lahko dovoliš, ne da bi končal v že omenjeni ustanovi, ki se ji reče tudi "Titove noge odrezalnica" - oziroma kliničnem centru Ljubljana.

In tista gospa je res "pametna". No, saj - naj Hanzija vpraša, komu kateri vozni pas in od katere črte do kje pripada... Res, pameten argument ima ona. Upam, da se ne zanaša preveč na svojo teorijo...

Naj torej že folk mal neha jamrat. Svet je okruten.

Pa ne sam od sebe, ampak zaradi ljudi, ki živimo na tem planetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TEORETIČNO: Kakšne posledice bi lahko pričakoval, če bi potegnil plastično kopijo berette in mu nameril v glavo (poleg tega da bi on po gasu in v mene)?

Teoretično - on potegne pravo beretto ali še kaj drugega in te poči ko kretena...

No - kaj misliš, ali ta teorija drži vodo?

No ja, mal pozen si. Je že nekdo na to pomislil, pa tud sam nisem pozabil na to možnost. Pri teh norih ljubljanskih taksistih pa je verjetnost, da bi dobil 9mm nazaj zelo velika.

Samo vseeno, pod pogojem, da ti uspe toliko hitro potegnt pištolo ven in ga prestrašit, ko je vzporedno s tabo, ne verjamem da bi bil njegov reakcijski čas tako kratek, da bi te dejansko lahko počil. Seveda pa si te lahko zapomni in te kasneje poišče, pol si pa res v riti.

Pa sej ne mislim tako resno, čeprav me nekateri kreteni tudi uspejo tako razjeziti z namernim izzivanjem na cesti, da bi človek to brez slabe vesti naredil b.p.

:D :D :D :D

hahahaaa

SymRu

pa smo te dobil

plonkaš

iz mojih skromnih prispevkov

:) :)

ne, ne se jezit - usatzga enkrat dubijo

mene so že veliiikokrat

vgimnazijipress&pred35letipress

;)

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj kdo motor kupi je eno, drugo pa je, kar je dovoljeno. In tretje je, kaj vse si sploh lahko dovoliš, ne da bi končal v že omenjeni ustanovi, ki se ji reče tudi "Titove noge odrezalnica" - oziroma kliničnem centru Ljubljana.

In tista gospa je res "pametna". No, saj - naj Hanzija vpraša, komu kateri vozni pas in od katere črte do kje pripada... Res, pameten argument ima ona. Upam, da se ne zanaša preveč na svojo teorijo...

Huda dilema :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za polno črto pa v zakonu lepo piše.Prepovedano je voziti po njej ali preko nje.Glede počasi vozečega traktorja pa je takole.Če ga prehitevaš čez polno črto te ima po črki zakona policaj ali pa sodnik vso pravico kaznovati,ampak ker večina policajev v takšnih primerih gleda na to z malo širšega obzorja te ne kaznuje.Tudi če bi v avtošoli na izpitni vožnji to storil ne bi padel ,ampak samo v tem primeru če res ni drugega izhoda in bi mogoče moral vozit za zelo počasi vozečim traktorjem kar nekaj časa.Samo da to so zelo raztegljivi pojmi in vsak gleda na to drugače.Sicer ja pa ta zakon zelo raztegljiv pojem in z dosti luknjami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale!

Najprej napišeš:

Pri vožnji mimo ne smeš prvevoziti polne črte. Govorim iz lastnih izkušenj.

Potem te jaz vprašam kakšne so tvoje izkušnje, in ti napišeš:

Da bi bila sokriva pri nesreči, če bi pri vožnji mimo prevozila polno črto.

Ma daj ne bluzi. Kaj je zdaj? Ali imaš kakšne izkušnje v zvezi s tem, ali ne? "Da bi bila sokriva..."

V bistvu bila bi sokriva, tudi če bi bila črta prekinjena.

Jaz sem pisal o tem, da nihče ne sme povzročiti nesreče namenoma, pa očitno nisi razumela.

Podobno kot da bi videla nasproti vozečega z neprižganimi lučmi in bi se zanašč zaletela vanj. Potem pa

:o on je sokriv, saj je tudi kršil predpise.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po neskoncnem nabijanju in navajanju pol-dejstev (a ne, Vesna) smo prisli do tocno tega, kar sem napisal v svojem prvem postu. Pred mano je to ze napisalo vsaj pet ljudi v drugih temah... Why can't we all just get along?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!