Skoči na vsebino

Nakup motorja in registracij


motomanijak

Priporočene objave

Iskal sem kontretno temo pa jo nisem našel,

In sicer me zanima.

Situacija : Kupiš rabljen motor in je registriran še celo leto.

Ta registracija tebi nič ne pomaga, je tako?

Lastnik motorja mora itak motor odregistrirat in potem ga jaz spet registriram.

Imam prav?

Če tema že obstaja bi prosil za link in se opravičujem,

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestnino ti lahko pusti ce hoce, zavarovanje pa dobi deloma povrnjeno, ti pa mores zavarovat na novo.

Mene zanima nekaj drugega. Kupis motor recimo aprila. In prvo leto pac je kak je..ampak bi rad datum registracije premakno na december. Odjavis decembra, gre 5% bonifikacije, dobis nekaj dnara nazaj in ponovno prijavis al je se kaka druga varjanta? Hvala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestnino ti lahko pusti ce hoce, zavarovanje pa dobi deloma povrnjeno, ti pa mores zavarovat na novo.

Mene zanima nekaj drugega. Kupis motor recimo aprila. In prvo leto pac je kak je..ampak bi rad datum registracije premakno na december. Odjavis decembra, gre 5% bonifikacije, dobis nekaj dnara nazaj in ponovno prijavis al je se kaka druga varjanta? Hvala ;)

točno tko, bonofokacija se ti podaljša samo v primeru, da je vozilo registrirano in zavarovano 10 mesecev zapored!!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti za odgovor.

Koliko znaša cestnina?

Drugič si odpri novo temo za svojo vprašanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestnina?

Za skuterje in mopede do 50 ccm = 0,00 tolarjev

Za ostale pa je cestnina < 5000 tolarjev.

Tako, da je cestnina proti zavarovanju omembe nevredna in približno enakovredna ceni tehničnega pregleda in nalepke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti za odgovor.

Koliko znaša cestnina?

Drugič si odpri novo temo za svojo vprašanje

zdele nevem mam račun doma, mislim da je okoli 5000 sit, sam ne me držeat za besedo, zdele u petek sem registriru svojop mašino 650 ccm, pa sem dal vse skupi (nove tablce, zavarovanje, tehnični, zelena karta, cestnina) in dau 110.000 :( , ti kar se cestnine tiče povem ko pridem domov(bom poslal pm), sam veš da je cestnina odvisna od kubature??!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko znaša cestnina?

www.amzs.si , kliknes v LEVI napis AMZS, zgoraj levo se ti odpre oknce z napisom iZracun podaljsanja registracije...in tam tud vidis kolk je cestnina;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razred (ccm) Cestnina (SIT)

do 125 2480

125 do 500 3720

nad 500 4950

Res veliko napram avtomobilom.

evo ti!!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vedno pa se lahko do poteka registracije voziš z neprepisanim motorjem, če seveda obstaja kakšno medsebojno zaupanje med prodajalcem in kupcem in po poteku zavarovanja šele odjava, prijava in na novo registracija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj pri Slovenici (mogoče tudi pri drugih) je tako, da lahko stari lastnik ne dobi nič nazaj, novemu pa ni treba nič plačati. Sigurno je bilo leta 2001 tako, ker sem takrat tako tudi naredil. Vmes se je govorilo o nekih spemembah, ampak zgleda da iz tega ni bilo nič (vsaj pri Slovenici). Tukaj prilagam še dokaz, ki je na hrbtni strani potrdila o avtomobilskem zavarovanju, ki se nahaja na hrbtni strani moje zavarovalne police.

zavarovanje.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tko, bonofokacija se ti podaljša samo v primeru, da je vozilo registrirano in zavarovano 10 mesecev zapored!!!

11 mesecev mislim da je meja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tko, bonofokacija se ti podaljša samo v primeru, da je vozilo registrirano in zavarovano 10 mesecev zapored!!!

11 mesecev mislim da je meja...

JA, men so na zavarovalnici triglav rekli 11.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jason, so očitno šparovni pa gonijo stare obrazce, dokler jih imajo še polne omare.

Jaz imam (Adriaticova polica, napisana 29.05.2002) že novo, s štirimi kuponi. Četrtemu kuponu je ime "Novemu lastniku". Na hrbtu police pa piše:

1.Ob prenosu lastništva vozila prodajalec izroči kupcu kupon št. 4 "Novemu lastniku", sam pa zadrži zavarovalno polico.

2.Prodajalec, obdržano zavarovalno polico, lahko uporabi pri sklenitvi zavarovanja za novo vozilo, do preteka treh let od dneva prenehanjka veljavnosti zavarovanja.

3.Novi lastnik vozila mora na osnovi kupona, ki ga je prejel ob nakupu, pridobi nadomestno zavarovalno polico, ki glasi na njegovo ime. To lahko naredi pri katerikoli poslovni enoti zavarovalnice Adriatic. Izdana polica velja le do izteka zavarovalnega leta. Ob preteku zavarovalnega leta mora kupec skleniti novo zavarovanje po izhodiščni premiji. V primeru da, predloži originalni izvod police prejšnjega vozila iste vrste, je upravičen do razvrščanja v skladu z veljavnimi zavarovalnimi pogoji.

4.....

(ne za mano letati zaradi postavitve vejic in skladnje, sem samo prepisal) :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Situacija : Kupiš rabljen motor in je registriran še celo leto.

Ta registracija tebi nič ne pomaga, je tako?

Lastnik motorja mora itak motor odregistrirat in potem ga jaz spet registriram.

Imam prav?

Jaz mislim da imaš prav, govorim pa iz svojih lastnih izkušenj. Ko sem lansko leto Julija kupil rabljen motor, to še ni držalo, saj je prejšnji lastnik le zadržal kupončke, meni pa dal zavarovalno polico, s katero sem šel na zavarovalnico, kjer pa so mi dali le novo polico s kupončki. Vse je blo brezplačno, zavarovanje se je enostavno preneslo name. Ko pa sem potem nekje oktobra lani prodajal moj stari motor, pa je bil zakon že spremenjen in tudi precej se je govorilo o tej spremembi takrat. No skratka ob prodaji motorja sem dal zavarovalno polico novemu lastniku le toliko, da je sam uredil zavarovanje, nato pa mi jo je po pošti vrnil in jaz sem z njo šel na zavarovalnico, kjer so mi povrnili razliko v zavarovanju ki ga nisem skoristil. Misim da ta zakon zdaj velja, ne bom pa trdil da imajo vse zavarovalnice enako urejeno, ker ne vem. Jaz imam izkušnje le z Adriaticom(nakup motorja) in Triglavom(prodaja motorja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse zavarovalnice imajo enako, saj jim to predpisuje zavarovalni biro. Kar pozanimajte se. Mcdex je kar dobr napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kaj se da registrirat motor, ki nima dokumentov in če ja, al pride kej dražja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se da registrirat motor, ki nima dokumentov in če ja, al pride kej dražja?

Kako boš pa lastništvo izkazal, če ne z dokumenti ? Tud avta se ne da registrirat brez dokumentov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se da registrirat motor, ki nima dokumentov in če ja, al pride kej dražja?

Na policiji ;) , ti ga zasežejo, pa nimaš več problemov z registracijo ;) :P , prav poceni pa vrjetno ni ;) ;) :P !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A deluje una finta, da greš na kakšno posredniško prodajo rabljenih motorjev in pol ti dajo račun al je zadosti račun od prejšnjega lastnika? Baje da se da tudi s dvema pričama, ki potrdita da je motor tvoj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A deluje una finta, da greš na kakšno posredniško prodajo rabljenih motorjev in pol ti dajo račun al je zadosti račun od prejšnjega lastnika? Baje da se da tudi s dvema pričama, ki potrdita da je motor tvoj?

Ja kaj, a si ga ukradu?

Pol bomo pa raj kradl, pa priče itd....in evo drug motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to kar so naredili ti pras... zavarovalniški je totalen shit,sam da nategnejo rajo.Prejšni sistem je bil zakon.Zdej pa prodaš reg motor pa dobiš denar nazaj ko ti pošlje kupec papirje od svoje reg,in če je kupec mona te lahko zajebe in se obrišeš pod nosom.Skratka še več dela skakonja in sekiranja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A deluje una finta, da greš na kakšno posredniško prodajo rabljenih motorjev in pol ti dajo račun al je zadosti račun od prejšnjega lastnika? Baje da se da tudi s dvema pričama, ki potrdita da je motor tvoj?

Ja kaj, a si ga ukradu?

Pol bomo pa raj kradl, pa priče itd....in evo drug motor.

to je tvoje razmišljanje, men pa se gre za to, da bi kupu 125 hard endurota (ktm, husa), tej pa večinoma nimjo dokumentov in registracije, ker se jih je vozilo več al manj po terenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

tole temo sem prebral in popravte me, če nimam prav; ko kupiš motor, ki je registriran recimo še 9 mesecev, dobiš kupon št. 4 , greš z njim na zavarovalnico (a nujno na tisto, pri kateri je bil zavarovan do zdaj??) , in potem ti plačaš zavarovanje SAMO za 9 mesecev? Nalepka pa cestnina ti ostaneta (če prodajalec ne vzame ven). Torej, če je polna cena 130k, ti plačaš potem samo 3/4 te cene? Aja , pa recimo, da ima prejšnji lastnik AO plus in zeleno karto, a potem moraš tut ti to imet do izteka zavarovalnega leta (torej 9 mesecev)? Ker če ima prejšnji lastnik AO plus pa zeleno karto, potem komplet zavarovanje pride recimo 180 k :blink: A je možno vzet potem za teh 9 mesecev brez AO plus pa brez zelene karte (novi lastnik)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti sklepaš popolnoma novo zavarovanje in zato gal lahko skleneš pri tisti zavarovalnici, ki ti je najbolj všeč in skleneš tak obseg zavarovanja, ki ti ugaja.

Zavarovalnica in obseg zavarovanja prodajalca ne vplivata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!