Skoči na vsebino

Nakup motorja in registracij


motomanijak

Priporočene objave

Ne vem, nimam izkušenj, teoretičnega vedenja pa tudi ne.

Pokliči na svojo zavarovalnico in vprašaj in potem tudi tu zapiši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Pokliči na svojo zavarovalnico in vprašaj in potem tudi tu zapiši.

@Aleron: motor se mi zdi da si nabavu, a si pozabu tud napisat tuki, al še zmer ne veš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabu :)

Ok, tako je s tem; plačal sem SAMO zavarovanje, od dneva nakupa do datuma na nalepki (torej do konca prejšnjega zavarovanja).

Hough!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato smo pa tuki, da te spomnimo :P

Neki me zanima glede zavarovanja (to boš najbrž spet ti vedu, Aleron :) ): kaj je s tem doplačilom pri registraciji, če še nimaš 3 leta izkušenj? Ali so ta 3 leta mišljena po posamezni kategoriji, al skupno. Namreč B kategorijo mam že več kot 3 leta, A pa sm naredu letos. Kam spadam? Kokr sm gledu, voznik začetnik nism več, sam tole najbrž ni povezano...

PS: sorry motomanijak za tole smetenje, sam se mi je zdel da tuki še najbl paše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@misty: odgovora na to vprašanje o začetnikih pa žal ne vem. Sem naredu izpit za motor pri 16-ih, tko da se mi s tem ni bilo treba ubadat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm se s prodajalcem mojga motorja tko zmenu, da mi je pustu tisto zavarovanje, kar je ostal (okrog 22000 sitov) in sva celo zavarovanje prepisala name, jst sm pa sam cestnino plaču! Tko k sm kupu motor januarja, sem se do konca maja tko rekoč zaston furu! sam je pa res, da je meu model osebnga zavarovalniškega agenta, tko da je lohka pol model vse normalno zrihtu! Fajn je blo ;) probite se tko zment, če se da s prodajalcem, ker je greh, da maš nov motor v garaži pa ga ne morš probat, ker nimaš reg (navadno mal dnarja zmanjka) :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri motorju je najbolši naret popolnoma novo zavarovanje - tehnični in nalepka.

To pa zato, ker bo zavarovanje za naprimer za 7 mesecev dražje prav za ceno cestnine ,tehničnega pregleda in nalepke.Preverjeno pri Adriaticu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato smo pa tuki, da te spomnimo :P

Neki me zanima glede zavarovanja (to boš najbrž spet ti vedu, Aleron :) ): kaj je s tem doplačilom pri registraciji, če še nimaš 3 leta izkušenj? Ali so ta 3 leta mišljena po posamezni kategoriji, al skupno. Namreč B kategorijo mam že več kot 3 leta, A pa sm naredu letos. Kam spadam? Kokr sm gledu, voznik začetnik nism več, sam tole najbrž ni povezano...

PS: sorry motomanijak za tole smetenje, sam se mi je zdel da tuki še najbl paše.

...dodatna premija za povečano nevarnost je omenjena v "splošnih pogojih za zavarovanje AO" vendar ni določenana njena višina...za povečano nevarnost se med drugim šteje posest in uporaba vozila, ki ga vozi voznik z manj kot 3 leti vozniških izkušenj (ali so to splošne izkušnje ali izkušnje iz določene kategorije ni opredeljeno)...

...v praksi so (vsaj pri Adriaticu) po 1.6.03 obračunavali dodatno premijo vsem, ki še niso imeli izpita 3.leta za določeno kategorijo, sedaj pa to doplačilo vračajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dodatna premija za povečano nevarnost je omenjena v "splošnih pogojih za zavarovanje AO" vendar ni določenana njena višina...za povečano nevarnost se med drugim šteje posest in uporaba vozila, ki ga vozi voznik z manj kot 3 leti vozniških izkušenj (ali so to splošne izkušnje ali izkušnje iz določene kategorije ni opredeljeno)...

...v praksi so (vsaj pri Adriaticu) po 1.6.03 obračunavali dodatno premijo vsem, ki še niso imeli izpita 3.leta za določeno kategorijo, sedaj pa to doplačilo vračajo...

sej se mi je zdel da eksplicitno ni to nikjer omenjeno, sam iz tiste žlobudravščine nism uspeu nč pametnga izluščit :( ...

Me pa veseli da so se pri Adriaticu spametovali in močno upam, da je drugje tud tako (mi je žal 10 kilo za brezveze).

Sicer pa se kupček nabira in kmalu (UPAM :rolleyes: ) bom lahko napisu iz lastnih izkušenj kakšno na to temo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kupec nujno rabi mojo prometno? nism siguren če mi jo je dala nazaj ko sem ga šel odjavit, al pa sem jo zgubil. uglavnem nimam je več...

a lahko on pol registrira brez al ne? (ima overjeno pogodbo itd.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kupec nujno rabi mojo prometno? nism siguren če mi jo je dala nazaj ko sem ga šel odjavit, al pa sem jo zgubil. uglavnem nimam je več...

a lahko on pol registrira brez al ne? (ima overjeno pogodbo itd.)

seveda rabi kupec prometno ... drugace on nemore registrerat motorja sicer pa .... kako ga bo pa sploh prepisu ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kupec nujno rabi mojo prometno? nism siguren če mi jo je dala nazaj ko sem ga šel odjavit, al pa sem jo zgubil. uglavnem nimam je več...

a lahko on pol registrira brez al ne? (ima overjeno pogodbo itd.)

seveda rabi kupec prometno ... drugace on nemore registrerat motorja sicer pa .... kako ga bo pa sploh prepisu ??

motor je že prepisan. prometne pa ni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kupec nujno rabi mojo prometno? nism siguren če mi jo je dala nazaj ko sem ga šel odjavit, al pa sem jo zgubil. uglavnem nimam je več...

a lahko on pol registrira brez al ne? (ima overjeno pogodbo itd.)

seveda rabi kupec prometno ... drugace on nemore registrerat motorja sicer pa .... kako ga bo pa sploh prepisu ??

motor je že prepisan. prometne pa ni...

Zaprosi za duplikat na obcini, ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor je že prepisan. prometne pa ni...

za prepis motorja (vozila) potrebuješ overjeno kupoprodajno pogodbo (oz. računa če je bil kupljen preko posrednika) in original prometnega dovoljenja (na katerem je napisano da je vozilo odjavljeno iz prometa) ter homologacijskega kartončka...če je prepis že narejen ima torej kupec že novo prometno, staro so pa obdržali na UE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom še mal bolj podrobno napisu.

motor sem prodal v nedeljo. v ponedeljek sem šel k posredniku in napisal pogodbo (rabil sem samo prometno). potem sem šel na mačkovo in odjavil motor (rabil prometno in pogodbo). ker se mi je zelo mudilo se ne spomnim ali mi je prometno vrnila ali ne. danes pa sem šel še k notarju s pogodbo in nato en izvod poslal kupcu.

kaj sedaj?

Popravljeno . Popravil BC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm ... jaz imam pa malo drugacen primer. Letos motorja ne bom registriral, samo preiskusne "tablice" bom imel, toliko da se spokam na vikend, kjer bo motor. Q: ker ne registriram, ne dobim prometne, right? :) Pac pa homologacijo, kajne? Torej ko bom hotel registrirati (=naslednje leto) potrebujem racun in pa homologacijo, je to vse? Je kaksna fora ki je ne poznam? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ko bom hotel registrirati (=naslednje leto) potrebujem racun in pa homologacijo, je to vse? 

ja če je motor nov...če je pa že bil registriran (si kupil rabljenega) potrebuješ še staro (odjavljeno) prometno

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če je motor nov...če je pa že bil registriran (si kupil rabljenega) potrebuješ še staro (odjavljeno) prometno

Nov, ja ... samo zdaj me pa firbec daje - odjavljena prometna -> kaj pa ce gre za cross motor, ki kot tak ni bil registriran? Potem ni prometne ;) Posledicno ne vem kako lahko zahtevajo to prometno ce te ne morejo prisilit v to da registriras? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če motor še ni bil nikoli registriran potem ne potrebuješ prometne, ampak vse papirje ki so potrebni za registracijo novega...spodaj so podatki ki so dosegljivi na http://upravneenote.gov.si

REGISTARCIJA VOZILA

Prošnjo za registracijo vozila in prošnjo za začasno registracijo vloži lastnik vozila, ki ima stalno bivališče na območju upravne enote ali sedež, ali lastnik vozila, ki ima začasno bivališče na območju upravne enote (začasna registracija), ali lastnik vozila, ki je tujec in je kupil vozilo, registrirano pri naši upravni enoti, za izvoz v svojo državo, na predpisanem obrazcu.

PRILOGE K VLOGI

Če je novo vozilo kupljeno v Sloveniji:

-listino o izvoru in lastnini vozila;

-dokazilo, da je na vozilu nalepljena veljavna nalepka za tehnični pregled vozila; (upravna enota ugotovi iz evidence registriranih vozil, ki se vodi računalniško, če pa to ni mogoče, pa mora to dokazati stranka);

-izjavo o ustreznosti in tehnični brezhibnosti vozila (izjava A) za vozila, ki se prvič registrirajo, pa mora biti njihov prvi tehnični pregled opravljen v enem letu oziroma treh letih po prvi registraciji vozila.

Če je vozilo kupljeno v tujini:

-zadnje tuje prometno dovoljenje oziroma drug ustrezen dokument, ki je dokazilo o izvoru vozila po predpisih tuje države, v kateri je bilo vozilo nazadnje registrirano, če vozilo ni bilo registrirano v Republiki Sloveniji,

-listino o lastnini vozila, če lastnik vozila ni oseba, vpisana kot lastnik vozila v prometno dovoljenje;

-listino o izvoru in lastnini posameznih delov vozila, ki so bili naknadno vgrajeni, če se zaradi take naknadne vgradnje spremenijo podatki o vozilu, vpisani v prometno dovoljenje;

-dokazilo o plačilu davkov za vozilo, če je z vozilom opravljen tak promet blaga, od katerega mora biti obračunan in plačan en ali več takih davkov, predložitev dokazila o plačilu takega davka oziroma takih davkov pa je z zakonom določena kot pogoj za registracijo vozila;

-dokazilo carinskega organa o carinjenju dokončno ali začasno uvoženega vozila, če je vozilo carinsko blago;

-dokazilo, da je na vozilu nalepljena veljavna nalepka za tehnični pregled vozila (upravna enota ugotovi iz evidence registriranih vozil, ki se vodi računalniško, če pa to ni mogoče, pa mora to dokazati stranka);

-izjavo o ustreznosti in tehnični brezhibnosti vozila (izjava A) za vozila, ki se prvič registrirajo, pa mora biti njihov prvi tehnični pregled opravljen v enem letu oziroma treh letih po prvi registraciji vozila.

Če sem kupil-a rabljeno vozilo v Sloveniji:

-zadnje slovensko prometno dovoljenje, če je vozilo bilo registrirano v Republiki Sloveniji, in vsa dokazila o spremembi lastništva vozila od zadnje registracije vozila;

-listino o izvoru in lastnini posameznih delov vozila, ki so bili naknadno vgrajeni, če se zaradi take naknadne vgradnje spremenijo podatki o vozilu, vpisani v prometno dovoljenje;

-dokazilo o plačilu davkov za vozilo, če je z vozilom opravljen tak promet blaga, od katerega mora biti obračunan in plačan en ali več takih davkov, predložitev dokazila o plačilu takega davka oziroma takih davkov pa je z zakonom določena kot pogoj za registracijo vozila;

-dokazilo, da je na vozilu nalepljena veljavna nalepka za tehnični pregled vozila (upravna enota ugotovi iz evidence registriranih vozil, ki se vodi računalniško, če pa to ni mogoče, pa mora to dokazati stranka);

-izjavo o ustreznosti in tehnični brezhibnosti vozila (izjava A) za vozila, ki se prvič registrirajo, pa mora biti njihov prvi tehnični pregled opravljen v enem letu oziroma treh letih po prvi registraciji vozila.

UPRAVNA TAKSA

Upravna taksa se obračuna po tarifni številki 1 in točki 2a tarifni številki 20 Zakona o upravnih taksah v vrednosti 200 točk oziroma na današnji dan 3.400,00 SIT. Tiskovina se dodatno obračuna.

DODATNE INFORMACIJE

Pri nakupu rabljenega vozila od fizične osebe mora biti pogodba overjena pri notarju in na davčnem uradu.

Pri komisijski prodaji mora biti pogodba overjena pri notarju..

V primeru izgubljenega prometnega dovoljenja: pogrešitev prometnega dovoljenja se prijavi na upravni enoti, ki je registrirala vozilo. Prošnja za izdajo novega prometnega dovoljenja se vloži na predpisanem obrazcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Zdravo!

Da malo ogrejem temo.

Torej... Kupil sem motor, pogodbo mam, overjena je, prometno mam. Tehnični velja do 12.4, kakor tudi seveda cestnina. Moram jaz posebej na tehnični pregled ali dobim kljub temu novo prometno in tam vpisanano veljavnost tehničnega do 12.4?? Kako je potem z zavarovanjem, če ga sklenem sedaj? Potem ga lahko po tej logiki sklenem samo do aprila in potem normalno naprej podaljšam ali kako?

Kaj se mi najbolj splača narediti?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če prav razumem imaš overjeno pogodbo, in neodjavljeno prometno, na kateri je napisan še prejšnji lastnik.

tehničnega ne rabiš delat sedaj ponovno, plačaš ostanek zavarovanja do aprila (izkoristi bonus od avta), na prometno se enostavno napišejo tvoji podatki, kjer ostane tudi tisti datum tehničnega 12. 4.

to je to, če ne boš priletel v največjo gužvo na šalterju, boš rešil v 5 minutah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bonus imam tako ali tako iz prejšnje police (-50%). Hmm, torej plačam samo štiri mesece od celoletne zavarovalne premije? Ko pa preteče to, pa grem normalno Aprila naret tehničnega, pa sklenit zavarovanje. Je to najbolj pametno narediti sedaj ali je še kakšna boljša rešitev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je najbolj pametno!

Šment bo samo, če se bodo npr. 26.3.2009 spomnali in podražali zavarovanje za 3x - pol si se pa "nategnu" :rolleyes: sam pol smo se vsi, tak da ne sekiraj se, pa zavaruj pa vozi (aja mal offtopic - za kolk je pa Zephy šou pa kam?)

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!