Skoči na vsebino

Zdravje in motociklizem


AndY1

Priporočene objave

po 100.000km na motorcku vcasih brez cepov u usesih... slabsi sluh... ene 15-20% slabsi :(

kako to mislis "vcasih brez cepov u usesih"? A jih skoraj vedno nosis al skoraj nikol?

pa so to zdravniski zakljucki (kolk % slbse slisis) ali tvoji osebno? Kaksen motor pa voziš, kakšni odprti rori in to?

Motorcek je Afrika Twin, celada Nolan N80 (zelo glasna celada, v visini glave so ravno "prave" turbulence :(, osebno je nebi priporocal ), rori do pred kratkim original....

Na daljse relacije vedno cepi. Bom rekel, 50% cepi 50% brez

...Zdravniski zakjucki :( Mesec nazaj sem bil na pregledu...

ZATO VEDNO S CEPI V USESIH

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo Treker,

eno vprašanjce:

* tvoj slabši sluh je posledica samo vožnje z motorjem (ker nisi imel čepkov in je vse skupaj prehrupno in vpliva na sluh) ali tudi česa drugega (poslušanje koncerta ob zvočniku, itd.?)

LP :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

celada Nolan N80 (zelo glasna celada, v visini glave so ravno "prave" turbulence :(, osebno je nebi priporocal ),

...Zdravniski zakjucki :( Mesec nazaj sem bil na pregledu...

ZATO VEDNO S CEPI V USESIH

še en razlog za kvalitetno tiho čelado. V tistem članku, ki je bil objavljen na motosvetu na prvi strani kakšne pol leta nazaj (ali par mesecev, ne vem), je bilo poudarjeno to, da lahko hrup na motorju vodi do okvar sluha. Zaradi tega sem pred časom v neki temi napisal, da ne maram odprtih rorov pa če ljudje, ki jih majo, kaj mislijo na lasten sluh, da to sigurno ni nedolžna zadeva.

Drugače pa se strinjam, z nekom pred mano, morda slabši sluh ni le posledica motorja, ampak poleg tega še česa drugega.

Pa tudi Africa Twin ni motor namenjen (pre)hitri vožnji, tko da večino časa voženj je bila količina hrupa najbrž pod tisto nevarno mejo. Razen, če ne pretiravaš nonstop s hitrostjo :ph34r:

Pa še eno vprašanje glede čelade, praviš da imaš N80. Si ne predstavljam kakšna je ta čelada, kater cenovni razred je to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam nolan N100 pa se mi ne zdi da je preglasna...o kakih čepih za ušesa ne razmišljam....do sedaj :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh prvič sem na čepke pomislila letos za prvega maja na pagu ko sem se mal vozila okrog brez čelade(ne me kregat)me je pol full trgalo po ušesih,vem za drugič.Drugače sem pa letos opazila da mi na desni roki ratuje mazinec mravljinčast kar me zelo moti opri vožni,upam na bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to,da je rit na motorju kar obremanjena,a je možno da dobiš od tega hemeroide... :huh: :P :D B)

Hm...če pomislim, je velika verjetnost, da boš dobil hemeroide na motorju na sledeč način:

- obisk sex shopa

- nakup Black Hammerja

- fiksiranje B.Hja na sedež z direktno togo povezavo na okvir motorja in oporo pod sedežem na tank

- stoično zavračanje vsakršnega lubrikanta

- vožnja mora trajat vsaj uro in pol

- priporočljiv je off road

Sporoči... hehehehe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh prvič sem na čepke pomislila letos za prvega maja na pagu ko sem se mal vozila okrog brez čelade(ne me kregat)me je pol full trgalo po ušesih,vem za drugič.Drugače sem pa letos opazila da mi na desni roki ratuje mazinec mravljinčast kar me zelo moti opri vožni,upam na bolje.

samo to ni enak problem. Če te trga po ušesih, te pač bolijo ušesa (zaradi vetra), tu ni hrup imel kake vloge pomojem. Bi pa čepki najbrž pomagali tudi proti vetru ja.

btw. saj govorimo o protihrupnih čepkih - tistih rumenih penastih, ki se jih dobi v lekarni ?

Popravljeno . Popravil Aleron
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi vemo, da smo na motorju toliko bolj izpostavljeni raznim dejavnikom (veter, vlaga, mraz,...), torej se zaščitite temu primerno!!!! Vsi vemo da je včasih kak del oblačila ali čelada odveč, samo poglejte posledice..... :P ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam nolan N100 pa se mi ne zdi da je preglasna...o kakih čepih za ušesa ne razmišljam....do sedaj :ph34r:

Ja hudiča, moja je pa ful glasna, če piha kakšen močnejši veter. Spomladi sem ustavil in namontiral čepke, ker je preveč razbijal in ni bilo za zdržat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam nolan N100 pa se mi ne zdi da je preglasna...o kakih čepih za ušesa ne razmišljam....do sedaj :ph34r:

Ja hudiča, moja je pa ful glasna, če piha kakšen močnejši veter. Spomladi sem ustavil in namontiral čepke, ker je preveč razbijal in ni bilo za zdržat.

o kakih čepkih vi to a unih k zvok dušijo al kaj???!?? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam nolan N100 pa se mi ne zdi da je preglasna...o kakih čepih za ušesa ne razmišljam....do sedaj :ph34r:

Ja hudiča, moja je pa ful glasna, če piha kakšen močnejši veter. Spomladi sem ustavil in namontiral čepke, ker je preveč razbijal in ni bilo za zdržat.

o kakih čepkih vi to a unih k zvok dušijo al kaj???!?? :huh:

Tako je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to,da je rit na motorju kar obremanjena,a je možno da dobiš od tega hemeroide... :huh:  :P  :D  B)

Hm...če pomislim, je velika verjetnost, da boš dobil hemeroide na motorju na sledeč način:

- priporočljiv je off road

Sporoči... hehehehe...

pozabljaš, da je offroad vožen precej v stoje, ni šans za zlato žilco, kvečem kako vejo v glavo :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N80, je stara celada cca... 6 let (mislim, da je njen naslednik N90)

Ce tako razmisljam, je mozno, da sem fasal zacetek slabsanja sluha v vojski... razno streljanje z vcasih brez cepov... ce mi je pa bil zvok vsec :)

Po vojski namrec nisem imel temelitih pregledov, po 10 letih pa :(

Tale okvara sluha pa v vsakdanjem zivljenju ni prevec moteca, opazi se v "studiu" zdravstvene ustanove... (razne visine tonov...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi tega sem pred časom v neki temi napisal, da ne maram odprtih rorov pa če ljudje, ki jih majo, kaj mislijo na lasten sluh, da to sigurno ni nedolžna zadeva.

Rori niso problem, ker so usmerjeni nazaj in jih od 100kmh naprej skoraj ne slišiš ... ampak samo še piš vetra ... pa tudi pri nižjih hitrostih niso problematični ... razen tistih res glasnih brez dušilcev.

Racing lonci ala Akrapovič, Leo Vince, Wings .... niso težava za ušesa, razen za tistega, ki vozi zadaj :) :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N80, je stara celada cca... 6 let (mislim, da je njen naslednik N90)

Ce tako razmisljam, je mozno, da sem fasal zacetek slabsanja sluha v vojski... razno streljanje z vcasih brez cepov... ce mi je pa bil zvok vsec :)

Po vojski namrec nisem imel temelitih pregledov, po 10 letih pa :(

Tale okvara sluha pa v vsakdanjem zivljenju ni prevec moteca, opazi se v "studiu" zdravstvene ustanove... (razne visine tonov...)

Staramo se, dekler te starost ne omejuje pri vsakodnevnih opravilih še ni problem, ko pa začnejo stvari postajati bolj očitne, je treba začeti sprejemati razne kompromise!! Jebat ga vsak enkat umre(raj star pa zguban, k pa mlad in "NAPET")!!! :P B)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Nolan N100 in se mi zdi piksna absolutno preglasna. Odkar jo imam, uporabljam čepke za vožnje, ki trajajo več kot pol ure. Če grem v službo bo avtostradi, pa tudi za 20 minut. Pri dolgih turah pa brezpogojno, ker hrup razen tega, da škodi sluhu, tudi utruja. Priporočam vsem. Sprobal ničkoliko vrst čepkov, pa se mi zdijo zaenkrat najboljši 3M-ovi koničasti. Tista penasta jajca z EU oznako, ki jih prodajajo po večini lekarn, so dobra samo za nekajkratno uporabo, pa ne sedejo prav dobro v uho (vsaj moje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Nolan N100 in se mi zdi piksna absolutno preglasna. Odkar jo imam, uporabljam čepke za vožnje, ki trajajo več kot pol ure. Če grem v službo bo avtostradi, pa tudi za 20 minut. Pri dolgih turah pa brezpogojno, ker hrup razen tega, da škodi sluhu, tudi utruja. Priporočam vsem. Sprobal ničkoliko vrst čepkov, pa se mi zdijo zaenkrat najboljši 3M-ovi koničasti. Tista penasta jajca z EU oznako, ki jih prodajajo po večini lekarn, so dobra samo za nekajkratno uporabo, pa ne sedejo prav dobro v uho (vsaj moje).

Kje si kupil te 3M-ove čepke??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam slabe izkušnje s penastimi... hitro se zamažejo in težko jih je vstavljati, pa še občutek z njimi ni ravno najboljši, ker (vsaj pri meni) močno pritiskajo na stene sluhovoda. Razmišljal sem že o takih iz lateksa, ki imajo lamele in jih je lažje očistiti, pa še dosti lepše se prilegajo.

Če je kdo kje videl takšne, aj prosim objavi v tej temi!

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je kdo kje videl takšne, aj prosim objavi v tej temi!

LP

Windsurf

Videl!

Pošlji PM 7AK-u, pa ti bo mogoče znal povedat kje jih je dobil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ene takae zadeve z lamelami sem uzl v Bauhausu (al kaj je že) in so bli 999 sit. Sta pa čepka povezana s cevko kar verjetno ublaži nadtlak in podtlak ko te zadeve montiraš.

Nisem pa sporbal. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj ne delate z težkimi gradbenimi stroji ,da bi rabli čepke.svašta

Podkapo pa dobro čelado ,pa samo gasa.Nič ne šumi in ne piha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hotschko: ni res! kot praviš, nad 100km/h rorov resda ne slišiš, vendar pa zato, ker jih glas vetra preglasi. Drugače pa je zvok rorov še vedno prisoten. Da ne bi bil, bi moral pač vozit s hitrostjo večjo od hitrosti zvoka (cca. 300m/s). Tko da db šuma zraka toliko narastejo po 100km/h, da se rorov ne sliši, skupno pa so db še toliko večji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čepki se tudi meni zdijo odveč, nosil sem jih kvečjemu 2 X, pa še to je bilo ko sem delal na kaki prireditvi ala DJ TIME, k tm sm jih pa zarad vseh tistih silnih zvočnikov nujno rabu!!!Tle (pr motorjih) pa ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hotschko: ni res! kot praviš, nad 100km/h rorov resda ne slišiš, vendar pa zato, ker jih glas vetra preglasi. Drugače pa je zvok rorov še vedno prisoten. Da ne bi bil, bi moral pač vozit s hitrostjo večjo od hitrosti zvoka (cca. 300m/s). Tko da db šuma zraka toliko narastejo po 100km/h, da se rorov ne sliši, skupno pa so db še toliko večji.

kot si sam ugotovil ... veter je bistveno večji problem kot odprti racing lonci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!