Skoči na vsebino

Zdravje in motociklizem


AndY1

Priporočene objave

Jaz sem zadnjič šel na zbor od hollisterjev v Zagreb! To je bilo še avgusta tako, da bi prej rekel da je bilo peklensko vroče, kot mrzlo. Imel sem "popolno" motoristično opremo . Tudi čez dan sem bil pokrit čez ledvice pa vendar me je naslednji dan tako bolela glava, da sploh nisem mogel voziti domov. Poleg tega pa je bila še par uric po tem, ko sem vstal, prisotna tudi močna slabost.

A se vam je to že zgodilo?!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa vendar me je naslednji dan tako bolela glava, da sploh nisem mogel voziti domov. Poleg tega pa je bila še par uric po tem, ko sem vstal, prisotna tudi močna slabost.

Da ni bla radenska pokvarjena? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se pa peljem po glavni cesti po mestu, pred motor mi zapelje taksi in kar naenkrat se ustavim in začutim bolečino v kolenu, levi roki in rebrah.

Kaj naj bi to bilo :hmm: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ste nekateri ža povedali ... glavno zdravilo proti vsem bolečinam je dobra kondicija in kvalitetna oprema.

Po 24 letih motocikliranja, od tega 4 aktivna tekmovalna leta z nekaj počenimi kostmi in še starejšo EMŠO mi vse dela kot mora in tudi drža na SS me ne utruja.

Upam da še na mnoga leta, tako jaz kot tudi vsi ostali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zadnje dva tedna se mi je začelo dogajati, da imam zatekle gležnje, rahle bolečine v gležnjih in nožnih mišicah.

Edit: EMŠO je 28 let star :P Resno.....kaj vi mislite?

A veš koliko jih imam jaz?

Ne povem ti, pa me še nič ne jebe.

Si se vozil v supergah, a?!

Popolna motoristična oprema, pa nič drugega in četudi se pelješ samo nekaj kilometrov. Škornji seveda sodijo zraven!!! Moj kolega je imel ta problem. Vedno sem ga videl v supergah. Morda pa si bolj dovzeten za to nadlogo. Tudi to je možno.

To pa še ni nič. Ali veš kako je še, ko te pozabijo na hodniku UKC-ja, ko te zebe, jebe te prepih itd. Ta je še hujši kakor na motorju! Tega se boj!

Malo se pazi in oblači se.

Zdravje je zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Zdravje je zakon.

..........................

a bejžgano .. a da je?

:eek:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tud poleti je treba kombinezon oblečt, čeprav je zunaj +30 in več stopinj. Je sicer bolj prijetno če si samo v kratki majici in hlačh, ti lepo piha in te hladi, ampak z leti pa te začne počasi 'trgat' v kolenih, rokah, ramenih...in se ti vse skup maščuje :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden bi si spet lahko kupil kanček pameti!

Ker na motorju nisem snel akumulatorja sem rekel, ker je lepo vreme da se grem malo pelat. Vzel sem jakno, čelado, podkapo, rokavice. Hlače in škornje pa pustil doma, saj sem se nameraval peljati samo 2 ali 3km.

Sedaj pa sem ta teden ležal doma z vročino in morilskim kašljem.

Amen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Sedaj pa sem ta teden ležal doma z vročino in morilskim kašljem

Amen

KDOR NE UBOGA, GA TEPE NADLOGA!

Ampak, ti si saj prišel do tega, eni pa ne bodo nikoli...

...dokler, jim ne odpojejo...

AMEN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm že kar nekajkrat tole zimo sem se odpravil na fure ki so bile malo daljše od 5km. Seveda pa v popolni opremi z termo perilom in je bilo vse ok. Sem pa jeseni na MS furi prevozil trojane zvečer z odprtim vizirjem in obležal za cel teden. Če bi si podkapo potegnil preko nosa se to verjetno ne bi zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Do sedaj je bilo tukaj govora o prehladih in o vplivu hrupa na nas. Mene pa zanima, če kdo pozna kakšne vaje za hrbtenico. Ne samo zaradi motorja in prisilne drže na njem ampak zato, ker sem še študent in veliko sedim, kadar grem pa na šiht sem pa tudi pred PCjem... ko sem še zidaril me je bolel hrbet od težkega fizičnega dela, zdaj me včasih boli od sedenja...

Sicer sem še mlad ampak čutim, da me počasi grabi nekaj... Nebi rad, da me pri 40ih pošljejo na kakšno operacijo zato, ker bi me tako neznosno bolel ''fuk-feder''!!

Na MSju je dosti pametnih in izkušenih, zdaj pa upam na kakšen pameten odgovor. Vsem se pa lepo zahvaljujem za kakšen nasvet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imaš fitnes vaje za treniranje hrbtnih mišic, imaš vaje za doma kot so PRAVILNI trebušnjaki in "kontra" trebušnjaki. zelo pomaga tek, plavanje itak, lahko joga,..... skratja treba je migat ti pa povej kaj bi ti najbolj ležalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zdravje?...

Kdor je zdrav, ni motorist.

Kdor je bolan je motorist.

Zato je bolje biti bolan motorist, kot zdrav brez motorja.

Čak, kwa sem že povedu?... :? :hmm:

Aha, da je zakon biti bolan motorist, ker te motor zagvišno pozdravi!!!

Pol 'maš pa zdravje in motor. Boljša kombinacija pa t'ko ni možna!!! :grrr :yea1:

Pametno ne. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj je bilo tukaj govora o prehladih in o vplivu hrupa na nas. Mene pa zanima, če kdo pozna kakšne vaje za hrbtenico. Ne samo zaradi motorja in prisilne drže na njem ampak zato, ker sem še študent in veliko sedim, kadar grem pa na šiht sem pa tudi pred PCjem... ko sem še zidaril me je bolel hrbet od težkega fizičnega dela, zdaj me včasih boli od sedenja...

Sicer sem še mlad ampak čutim, da me počasi grabi nekaj... Nebi rad, da me pri 40ih pošljejo na kakšno operacijo zato, ker bi me tako neznosno bolel ''fuk-feder''!!

Na MSju je dosti pametnih in izkušenih, zdaj pa upam na kakšen pameten odgovor. Vsem se pa lepo zahvaljujem za kakšen nasvet

5 kilometrov plavanja na teden.

Pa vsako jutro pol ure trebušnega in hrbtnega "pumpanja"!

Preverjeno. :wacko:

Pa bolj na lahk' seksat! :o :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!