Skoči na vsebino

Zdravje in motociklizem


AndY1

Priporočene objave

...bolj na lahk' sexat.. Lahko je rečt, ko pa pride strast, ga ni hudiča, da te upočasni. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam, jaz sem tudi letos parkrat šel na motor pozimi, in to res v zimskih razmerah, enkrat je celo bil sneg, in nisem imel motoristične opreme- kavbojke in navadno smučarsko bundo, pa mi ni blo nobene panike...pa sem nardil tudi po 20- 30 km...o prehladu, vročini ni blo nobenega sledu, zgleda me je ljubezen do motorja in adrenalina grela in premagala vse ostalo hehe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se prehladim sam takrat ko moram kaj pešačit. Motor je tko ko žganje. Te kr hitr pogreje :rolleyes:

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy in moto rider-Hvala za konstruktivna odgovora! Zanima pa me kakšni so PRAVILNI trebušnjaki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy in moto rider-Hvala za konstruktivna odgovora! Zanima pa me kakšni so PRAVILNI trebušnjaki?

Hehe, lepo vidt, da ste začel mal trenirat :grim

post-2606-1202194813.gif post-2606-1202194833.gif

Alora Lowro, mal poglej po forumih (moj.trener) se marsikaj najde. Če pa še ne boš vedu, kako delat trebušne, pa kontaktiraj motogirl z našega foruma ;) (ja ja, bolš, da ti pinca pokaže :grim )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vaj za trebušnjake je ogromno ker imaš zgornje, pa spodnje pa stranske pa,...... ampak pod PRAVI sem mislil da pozabi trebušnjake kot so nas učili v šoli, se pravi od poda do čisto naprej do pokrčenih kolen z rokami za vratom. tako si boš še samo bolj uničil križ.

ležiš na tleh, roke prekrižane na prsih in dviguješ trup samo par cm od tal in nazaj in se ne vležeš čisto nazaj dol, samo da se lopatice malo dotaknejo (ne naslonijo) na tla. saj boš čutil ko ti bo hotelo raztrgat trebušne. ko špana, takrat veš da delaš prav :evilgrin:

drugače pa je plavanje zakon, ampak ne v bazenčku z mehurčki ampak v olimpijskem :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm vidim, da mate eni kar probleme z zimskimi vožnjami. se že celo zimo vozarim naokoli pa razen kakega šmrklja za obrisat tudi ni blo hujšega, mogoče sem prežleht za viruse :krneki: . kar se tiče vadbe pa, ne pozabit na zapestja in ramena! pa naj vam ne bo nerodno se včasih ustavit z motorčkom in se mal premigat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jaz napišem svojo izkušnjo z zdravjem in mopedi. Po moje je daleč najbolj nevaren za splošno zdravje čist navaden 50 kubičen moped. Predvsem zato ker 99% mopedistov ne nosi nobene zaščite pred mrzlim vetrom sploh pa ne pred padcem. Jaz sem dobil svojega atx-a pri 14ih in seveda smo dekline preganjali po celi koroški z mopedi, vozu sm se na treninge, pač povsod kamor sem šel, sem bil z mopedom. Poleti v kratkih hlačah in kratki majci, spomladi in jeseni pa v kavbojkah in pa v kakšnem bolj toplem puloverju. Poleti me je itak prepihalo celega, spomladi in jeseni pa ko me je dobil kak dež in je zmočil kavbojke je v kolena ki so itak izpostavljena zeblo ko 100 vragov. Zeblo je tut v gležnje ker je prišel mrzu zrak med hlače in adidaske. Takrat sem se sicer zavedal, da lahk vse bolečine pridejo za mano, nisem pa vedel, da bodo prišle tako hitro in da bojo tako svinske. Pri 17ih me je začela taka revma basat v kolenih in gležnih, da nisem vedel sredi noči a naj se derem al kaj bi naredil, da bi bolečine šle stran. Včasih sem moral vzet tut kakšno močnejšo protibolečinsko tableto. Pri 18ih me je v križu tak štihnalo ko sem bil v avtu da sem sam sedel na sedežu, ven pa nisem mogel. To z križem se je še parkrat ponovilo in bolečine v kolenih in gležnih so me svinsko trgale kakšne 3 do 4 leta preden je vse skup šlo na bolje. Zdaj sem pri 22ih letih in hvala bogu se je stanje dokaj normaliziralo in je bolj ko ne vse po starem. Tist moped sem prodal, ko sem kupil avto. Ampak želja po motorju je kljub vsem prestanim bolečinam še vedno tu. Ampak motor bo pri hiši šele ko bo v omari vsa oprema.

Če bere ta post kakšen mopedist, mu polagam na srce naj se čimbolj zaščiti pred vsemi vremenskimi vplivi, pa tut če se bodo kolegi delali norca iz tebe. Jaz bi 3x lažje prestal vsa zasmehovanja ostalih kot pa to kar sem.

Če pa bere ta post kakšen ati, ki bo svojemu sinku kupil moped, da se bo lahk fural okol in da ne bo doma siten "pelji me sem, pelji me tja" dejte mu prvo neko osnovno opremo kupit, pa tut če se bo upiral, ga ne pustit brez nje na moped. Moped lahk prodaš, bolečine bodo ostale, dohtar ti pa glede revme čist nič ne more pomagat.

Problem ni v mopedu kot takemu. Problem je v ljudeh, ki moped ne smatrajo za pravi motor in če se pojaviš v malo boljši motoristični opremi na mopedu, se že delajo norca iz tebe ali pa se posmehujejo. Vsaj pri mladini je tako. Zakaj? Nevem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy in moto rider-Hvala za konstruktivna odgovora! Zanima pa me kakšni so PRAVILNI trebušnjaki?

Lahko, da me bo kdo spljuval, ampak dalec najboljsi naj bi bili (po raziskavah) za navadne ljudi trebusnjaki, ki jih izvajas

leze na hrbtu, takole:

roke za vratom (ne sklenjene, kot so to vcasih ucili)

izmenicno priblizujes desni komolec - levo koleno, levi komolec -desno koleno... :D

To pocnes pocasi in v serijah med katerimi imas kratek pocitek.

To je za doma, v fitnesu je se 100 drugih nacinov, za vsak cm misic posebej...

Je pa res, da ce imas mocne trebusne misice in svoh hrbtne ali obratno, te zacnejo tasvohne jebat... :D

Domaca vaja za hrbet je pa "superman" :whistle:

Lezis na hrbtu in izmenicno dvigas levo roko - desno nogo...ali pa obe roki in nogi naenkrat, ter zadrzis v zraku kolikor dolgo pac zmores...

In seveda dvig na drogu - za zacetek si lahko tudi nekaj podstavis, da ne dvigujes cele svoje teze.

To je za doma, enostavno, lahko tudi pred tv-jem :naughty: , je pa smesno koliko lahko pomaga...

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem prebral, da je za kičmo bolje, da spiš brez povštra... Kaj o tem?

jz itak ne spim s povštrom ker bi me zadušil, tako pa pač ne morem umret!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Lezis na trebuhu in izmenicno dvigas levo roko - desno nogo...ali pa obe roki in nogi naenkrat, ter zadrzis v zraku kolikor dolgo pac zmores...

Flight

Napaca je bla, sorry... : :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z zdravjem ni nikoli za hazardirat. Čim boljšo zaščito si je treba zagotovit preko vse sezone .

Pri enih, se težave pokažejo mogoče v obliki prehlada ... že po krajši vožnji. Jaz recimo teh težav sploh nimam.

Pri vseh se vsi negativni vplivi beležijo in nalagajo nekje v ozadju. Pri nekaterih ne bodo povzročali problema nikoli, nekateri jih bodo čutili na "stara" leta, nekateri jih čutimo že sedaj.

Vse to je po moje odvisno od človeka do človeka. Za sebe vem, da sem v rani mladosti (15-25 let) počel neumnosti in si uničil kolena, hrbtenico in navlekel revmo v vse sklepe.

Sedaj z vsako vožnjo samo "dodajam" na ogenj. Bolj ko je hladno slabše je :headbang: :headbang:, res pa sedaj uporabljam solidno opremo in upam, da bodo dolgoročne posledice čim manjše.

Popolnoma, se jih najbrž ne da odpraviti.

Če bi se danes lahko vrnil v tista leta z današnjim vedenjem o posledicah, ki sledijo, bi preskočil marsikatero neumno (do jajc po ledeni vodi, potem pa prespimo mokri zunaj v snegu recimo) in bi se poskušal maksimalno zavarovati pred takimi vplivi.

Vsem, predvsem pa mladim (ker sami nimajo izkušenj), svetujem čimboljšo zaščitno opremo od windstoperja, do rokavic čez zapestje, škornjev in ....

Pazite nase (by Andrej Karoli) , ker drugi ne bodo na vas :whistle:

Tako kot je bilo že povedano zgoraj, malo miganja (trebušnjaki i.p.d.) ne škoduje v nobenem primeru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima pa me kakšni so PRAVILNI trebušnjaki?

Jaz jih že ene par mesecev delam na način, kot je opisano tule. Rezultati so prav neverejtni :rolleyes: K vsemu skup dodam še par km teka dnevno in še kaj bi se našlo.

Zelo lepo je glede čuvanja zdravja zgoraj napisal bmwslo :worship: Treba je imeti rad in lepo ravnati s svojim telesom, saj ga ni mogoče prevarati, ker si vse naše pizdarije 'zapomni' in nam enkrat pol vse to vrne skup z obrestmi. :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vaje za križ in hrbtenico dobiš v vsakem zdravstvenem domu pri svojem zdravniku, pomagajo-preizkušeno :rolleyes:

Plavanje in savna!! Jaz poizkušam plavat vsaj enkrat tedensko. Že nekaj let. :worship: :worship: Kravl min. 70% - Prsno max.30%

Preverjeno! In če "pozabim" na te vrste rekreacijo, me križ na to nemudoma opozori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo potrebno začet trenirat/prakticirat "triatlon" pa bo motociklizem jutranja sapica :whistle:

Trebušne: malo više (npr. nad štokom vrat) si zavrtaš štango in zgoraj zapneš z nogami,

se spustiš in lepo vzdiguješ, roke so za vratom in imaš celoten trebuh s hrbtom vključen

v vadbo, prakticiraš počasi in se ti ne mudi v številki koliko krat se vzdigneš :evilgrin: .

lp

PF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem zadnjič stopil do dohtarja in mi je dal trganko, ki sem jo tudi slikal in pripel slikco spodaj. Rekel je, da naj tole delam po 2X na dan po 10minut in, če me začne še bolj bolet naj pridem nazaj. Jaz ga ne ubogam popolnoma in vaje delam 1X na dan po 10 minut. Slabše, kot je bilo prej sigurno ni tako, da bom kar nadaljeval s tem. Se pa dobi še trganko, ki vsebuje vaje za zgornji del hrbtenice(vrat in ramena).

post-4329-1203523327_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako vpliva na vožnjo motocikla poškodovano koleno? Sem padel na bordanju in me je "zavrtelo" v kolenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako vpliva na vožnjo motocikla poškodovano koleno? Sem padel na bordanju in me je "zavrtelo" v kolenu.

Po mojem mnenju ne more imeti dosti vpliva, saj ni nobenih večjih obremenitev na kolena, mogoče samo pri supersport razredu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako vpliva na vožnjo motocikla poškodovano koleno? Sem padel na bordanju in me je "zavrtelo" v kolenu.

Po mojih izkušnjah nč ne mot, razn k po neki časa dol splezaš zna bit mal trd,sm ni panike. Tud drsaš lohk s takim kolenom po tleh, tko d nč bat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri kolenih... Sem prej s kolesom delal po 6000 kilometrov letno, gorski MTB. Posledice se pa čutijo sedaj, a je zrabljeno, ali kaj hudiča. Bom bolj na motorju, kot na kolesu odslej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!