Skoči na vsebino

Ukradeni motorji -- kaj storiti, če ga vidiš?


Noise

Priporočene objave

Nasvet: Okradeni lastniki motorjev si vzemite čas in se večkrat peljite po Zaloški ter na stranske ceste do blokov, kjer boste ob klopcah mogoče opazili svoj motor. :rolleyes: :rolleyes: B)

Kaj pa potem narediš, ko ga opaziš ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...potem greš v avto po bejzbol kij ali pa domov po kak drug kos. Ti kreteni se ustrašijo vsakega suveerenega nastopa...samo mora biti zares suveren. Ja, jajca se nosijo takrat na pladnju ampak večja kot so, večja ti ostanejo v spominu.

Ni razumsko početje ampak drugače, žal, pri nas ne gre. Osebno sem moral to prakticirat in (hvala okoliščinam) se je vselej srečno končalo.

Drugače pa za primerno nadomestilo, to naredijo zate tudi drugi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasvet: Okradeni lastniki motorjev si vzemite čas in se večkrat peljite po Zaloški ter na stranske ceste do blokov, kjer boste ob klopcah mogoče opazili svoj motor.  :rolleyes:  :rolleyes:  B)

Kaj pa potem narediš, ko ga opaziš ???

eno priročno sekirco v roke ... pa po kamnu vžgat ...(kotkamentrdaglavapress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...potem greš v avto po bejzbol kij ali pa domov po kak drug kos. Ti kreteni se ustrašijo vsakega suveerenega nastopa...samo mora biti zares suveren. Ja, jajca se nosijo takrat na pladnju ampak večja kot so, večja ti ostanejo v spominu.

Ni razumsko početje ampak drugače, žal, pri nas ne gre. Osebno sem moral to prakticirat in (hvala okoliščinam) se je vselej srečno končalo.

Drugače pa za primerno nadomestilo, to naredijo zate tudi drugi.

jest ti sicer kako fizično obračunavanje odsvetujem, ker nikoli ne veš s kom imaš opravka, se zgodi da ma 16 letni mulc, ki sedi na tvojmu motorju za pasom pištolo u glavi pa bolj mal,.... Kaj se dogaja naprej lahko samo ugibaš!!

Raje pejd na ziher in stvar prepusti vrlim plavim!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa res - zakaj plavcem ne posreduješ slike in svojega opažanja, gotovo bi razčistili zadevo - po tvojih besedah imajo klipani kar nekaj motorjev na vesti

mogoče gre pa celo za organizirano zadevo

toliko bolj zanimivo za pulcaje

pa seveda nevarno zate - če se boš igral osamljene kauboje

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oglejte si spletno stran policije, www.policija.si (Ukradeni predmeti). Tam poiščite motorna vozila in videli boste to skopo stran, brez slik, in tudi vsa ukradena vozila niso tam npr. HONDA VFR črna, ki je bila pred cca 10 dnevi ukradena, ni tam).

Če so že plavci tako brezbrižni ni čudno, da čipčaparki tako kradejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A slucajno manjka kaksen kawasaki ninja 7ka? Zgleda starejsega letnika, tablica ki je gor je LJ X1-??. Okrog moje bajte jo fura en mulo v japankah, platnenih kratkih hlacah in soncnih ocalih (brez celade, jasno). Danes sem ga drugic videl. Priblizno vem, kje ma punco (ki jo pol uzadi prevaza. Verjetno je odvec govort da tut ona nima nobene opreme...)

Aja, zeleno bele barve...

Popravljeno . Popravil Dave
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa res - zakaj plavcem ne posreduješ slike in svojega opažanja, gotovo bi razčistili zadevo - po tvojih besedah imajo klipani kar nekaj motorjev na vesti

mogoče gre pa celo za organizirano zadevo

toliko bolj zanimivo za pulcaje

pa seveda nevarno zate - če se boš igral osamljene kauboje

:unsure:

Očitno nimaš izkušenj s tega področja. Ker po policajski logiki si motorje itaq krademo motoristi med sabo (kar ni čisto bosa) in se jim gladko jebe za vse skupaj :ph34r: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa res - zakaj plavcem ne posreduješ slike in svojega opažanja, gotovo bi razčistili zadevo - po tvojih besedah imajo klipani kar nekaj motorjev na vesti

mogoče gre pa celo za organizirano zadevo

toliko bolj zanimivo za pulcaje

pa seveda nevarno zate - če se boš igral osamljene kauboje

:unsure:

Očitno nimaš izkušenj s tega področja. Ker po policajski logiki si motorje itaq krademo motoristi med sabo (kar ni čisto bosa) in se jim gladko jebe za vse skupaj :ph34r: :angry:

tale se mi zdi pa malo iz trte potegnjena!! Dej mi povej ker policaj ne bi rad prekinu, verige kriminalcev, s tem dela svojo službo + uslugo svoji "karieri", se ti ne zdi?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden policijo pokličeš in le-ti pridejo, tvojga motorja že ni več. Pri Bosancih je tako, če jih je več moraš ta glavnega fajn premlatit, pa mu mal roko lomit, pol pa te ostalijo prosijo, da ga pustiš, ker je dobil svoje in noben zraven ne stopi (lastneizkušnjevvelenju -bivšaVrtnica press) B) . Če ta pa spravijo na tla, pol pa vsi užiško kolo po teb. (nisemimelteizkušnjekerjeprvauspela press). B)

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa res - zakaj plavcem ne posreduješ slike in svojega opažanja, gotovo bi razčistili zadevo - po tvojih besedah imajo klipani kar nekaj motorjev na vesti

mogoče gre pa celo za organizirano zadevo

toliko bolj zanimivo za pulcaje

pa seveda nevarno zate - če se boš igral osamljene kauboje

:unsure:

Očitno nimaš izkušenj s tega področja. Ker po policajski logiki si motorje itaq krademo motoristi med sabo (kar ni čisto bosa) in se jim gladko jebe za vse skupaj :ph34r: :angry:

tale se mi zdi pa malo iz trte potegnjena!! Dej mi povej ker policaj ne bi rad prekinu, verige kriminalcev, s tem dela svojo službo + uslugo svoji "karieri", se ti ne zdi?

Odkrivanje tatov motornih koles pri gradnji kariere v policiji ne kotira prav visoko.

Ko so v Begunjah na Gorenjskem oropali pošto za 200.000 sit so bili v zraku helikopterji, po cestah zapore, v gozdovih specjalci s službenimi psi - ko so meni ukradli motor, ki je bil skupaj z opremo (kovček, kombinezon, dežna oprema...) vreden 1,300.000 sit, ni nihče po službeni dolžnosti niti s prstom mignil, da bi se motor našel (bilo je nekaj angažiranja zaradi osebnih poznanstev).

Ko sem kriminalista ob najdbi svojega motorja opozoril na verjetno ukraden nov Runner 180 (vreden cca 600k sit), se mu ni zdelo vredno sprehoditi 50 m, kolikor bi bilo potrebno, da bi preveril zadevo (pri tem bi dobil skuter in storilca).

Tisto o kraji motorjev med samimi motoristi ni zraslo na mojem zelniku, ampak je prišlo iz ust policista - kupiš razbitino s papirji, ukradeš enak dober motor, ali pri padcu razbiješ svoj motor, potem pa ukradeš (ali naročiš krajo) enak model, da lahko popraviš svojega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ne rečem grde stvari se dogajajo sam mislim da je sam težko se kj it, mam par izkušenj s tem pa kolegu so pri prodaji avta tud že s pištolo grozil,... nikiol ne veš s kom maš opravka,......zato mislim da je ipak bolje da določene stvari urejajo policaji,...poznam pa tipa k je svojo vespo mirno nazaj ukradu, tipu k mu ga je ukradu je pa podpis na novmu avtu pustu(seveda z zato primernim ključem),.... :angry:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAvno zaradi tega, ker se večina umakne in naivno prepusti zadevo drugim se vse skupaj še bolj dogaja. Preprosto mislijo, da so vsemogočni in da jim je dovoljeno tudi odtujevanje lastnine drugim. Izvolite, naj urejajo drugi. Mojih stvari ne, ker predobro vem kako in kaj je treba ravnat z njimi, pa imaš mir, stvari dobiš nazaj in obstaja dvom, da ti bo taista banda še kdaj kaj naredila.

Pa kaj, če ima mulec pištolo? Prej se bo usral, kot pa dejansko pritisnil na petelina. Kdo pa mu garantira, da je jaz( ti, ali kdo drug nima)??? Treba jim je pokazat takoj na začetku. Brez premišljevanj in razmišljanja, saj je mlad, ne ve kaj dela, se mi smili....jebiga.

Kill'em all.

BTW - ni tole iz trte zvito ampak to zares deluje.Preverjeno.

Pa še o policajih - zaradi razmišljanja, da se jih je treba bat, ker gre za združenja - preveč primerov groženj s strani samooklicanih band poznam... S tem lahko držijo celo policijsko postajo v šahu, češ da vedo kje so njihove družine, koliko imajo otrok in podobno...in za plačo, ki jo prejemajo, ne bo nihče nosil kože naprodaj... Problem je v organizaciji policije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še o policajih - zaradi razmišljanja, da se jih je treba bat, ker gre za združenja - preveč primerov groženj s strani samooklicanih band poznam... S tem lahko držijo celo policijsko postajo v šahu, češ da vedo kje so njihove družine, koliko imajo otrok in podobno...in za plačo, ki jo prejemajo, ne bo nihče nosil kože naprodaj... Problem je v organizaciji policije.

tud jest mam neki izkušenj s tem, ...žalost! :angry: :(
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, motor ocitno nikomur ne manjka. Lahko se naprej prepucavate o tem kako boste koga zaklali in s cim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm.. Ja eno je govort, drugo je pa nekaj nardit, samo vseeno verjamem, da je veliko taki ljudi, ki bi se jim strgalo ob pogledu na svoj ukraden motor, ki stoji na pločniku ob cesti, na njem pa sedi tista svinja ki ga je ukradel. Jaz vem da ne bi samo gledal, oziroma klical policijo in čakal da le ta prispe in NE NAREDI NIČ, ker bi nepridiprav že 100x ušel med tem.

Zato se v takem primeru naredi naslednje:

1. Najdeš čim trši predmet, s katerim se da koga fajn usekat!

2. Če je le mogoče,na hitro pokličeš še kakšnege prijatelja ali znanca na pomoč

3. Obvestiš klinični center, kajti nekdo bo rabil zdravniško pomoč, če bo šlo vse po sreči jo bo rabil tisti ki je motor ukradel, drugače pa (upajmo da se to nikoli ne bo zgodilo) se vidimo na urgenci :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mcdex ta tvoj postopek sem mi zdi nekje po evropskih normativih ... tako da TO JE TO ali vsaj priblizno tako :)

P.S: tisto s UKCLJ ni saba zamisel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm.. Ja eno je govort, drugo je pa nekaj nardit, samo vseeno verjamem, da je veliko taki ljudi, ki bi se jim strgalo ob pogledu na svoj ukraden motor, ki stoji na pločniku ob cesti, na njem pa sedi tista svinja ki ga je ukradel. Jaz vem da ne bi samo gledal, oziroma klical policijo in čakal da le ta prispe in NE NAREDI NIČ, ker bi nepridiprav že 100x ušel med tem.

Zato se v takem primeru naredi naslednje:

1. Najdeš čim trši predmet, s katerim se da koga fajn usekat!

2. Če je le mogoče,na hitro pokličeš še kakšnege prijatelja ali znanca na pomoč

3. Obvestiš klinični center, kajti nekdo bo rabil zdravniško pomoč, če bo šlo vse po sreči jo bo rabil tisti ki je motor ukradel, drugače pa (upajmo da se to nikoli ne bo zgodilo) se vidimo na urgenci :angry:

Verjetno je zelo malo ljudi, ki so imeli možnost v praksi "sprobati" kakšni so občutki, če se tip pripelje čisto počasi (5 km/h) kakšnih 7 metrov od tebe s tvojim (ukradenim) motorjem. V takem primeru je reakcija povsem spontana - če si po naravi agresiven, bo taka tudi reakcija, če si bolj mirne sorte, je odziv temu primeren. Je pa od situacije odvisno, katera varianta je boljša - sam sem motor dobil nazaj po tisti drugi (umirjeni), možno pa je, da bi ga tudi po prvi, zato se mi zdijo za tak primer vsaka z razmislekom napisana navodila brezvezna.

Najpomembnejše je pa imeti nekoga, ki te pri iskanju usmeri na pravo sled - v mojem primeru so bili to člani tega foruma (še posebej eden), za kar sem neizmerno hvaležen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je zelo malo ljudi, ki so imeli možnost v praksi "sprobati" kakšni so občutki, če se tip pripelje čisto počasi (5 km/h) kakšnih 7 metrov od tebe s tvojim (ukradenim) motorjem.

A ves, kej je men delal, ko sem sel iz sluzbe, 50 metrov mimo mene pa se je s tvojim motorjem 15 na uro peljal en cistokrvni fuzinarki boskur.

Bil sem brez mobitela in ravno toliko oddaljen, da je lahko mirno peljal mimo mene.

Ej ce bi bil blizje, bi se nagonsko zapodil v njega, pa tudi, ce bi v dvoboju potegil takratko.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm.. Ja eno je govort, drugo je pa nekaj nardit, samo vseeno verjamem, da je veliko taki ljudi, ki bi se jim strgalo ob pogledu na svoj ukraden motor, ki stoji na pločniku ob cesti, na njem pa sedi tista svinja ki ga je ukradel. Jaz vem da ne bi samo gledal, oziroma klical policijo in čakal da le ta prispe in NE NAREDI NIČ, ker bi nepridiprav že 100x ušel med tem.

Zato se v takem primeru naredi naslednje:

1. Najdeš čim trši predmet, s katerim se da koga fajn usekat!

2. Če je le mogoče,na hitro pokličeš še kakšnege prijatelja ali znanca na pomoč

3. Obvestiš klinični center, kajti nekdo bo rabil zdravniško pomoč, če bo šlo vse po sreči jo bo rabil tisti ki je motor ukradel, drugače pa (upajmo da se to nikoli ne bo zgodilo) se vidimo na urgenci :angry:

.... in potem ......

Baraba dobi pogojno kazen za krajo motorja, ti pa zapor za telesne poškodbe, plačati mu moraš odškodnino ...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm..  Ja eno je govort, drugo je pa nekaj nardit, samo vseeno verjamem, da je veliko taki ljudi, ki bi se jim strgalo ob pogledu na svoj ukraden motor, ki stoji na pločniku ob cesti, na njem pa sedi tista svinja ki ga je ukradel. Jaz vem da ne bi samo gledal, oziroma klical policijo in čakal da le ta prispe in NE NAREDI NIČ, ker bi nepridiprav že 100x ušel med tem.

Zato se v takem primeru naredi naslednje:

1. Najdeš čim trši predmet, s katerim se da koga fajn usekat!

2. Če je le mogoče,na hitro pokličeš še kakšnege prijatelja ali znanca na pomoč

3. Obvestiš klinični center, kajti nekdo bo rabil zdravniško pomoč, če bo šlo vse po sreči jo bo rabil tisti ki je motor ukradel, drugače pa (upajmo da se to nikoli ne bo zgodilo) se vidimo na urgenci  :angry:

.... in potem ......

Baraba dobi pogojno kazen za krajo motorja, ti pa zapor za telesne poškodbe, plačati mu moraš odškodnino ...........

Al pa ga namahaš, pol pa samo motor odpeleš in nič ne težiš na policiji. Če kdo kaj pride spraševat pa se narediš butastega. :rolleyes: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

OK, pako.... moje sožalje... pozabil si napisat da si imel najbrž gor še nosilec za 3 kufre.

Kr tepst če kje vidite.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!