Skoči na vsebino

Čez lužo... Kako z motociklom do ZDA?


classic

Priporočene objave

Classic!

Verjetno je že vse skupaj mimo. Če pa še ni, pa takole.

Imam lastno izkušnjo, toda, od takrat je že mnogo let, ko sem dal motor na avion, ga odpeljal v ZDA, zalaufal, plunil v Pacific, mlel prah kanadskih gozdov in pristal v NY-ku. Več kot 15.000 jurčkov. Toda...

Največji feler je bil, ker sem dal motor na avion. Pisalo se je leto 1982. Od takrat pa se je svet kar nekajkrat obrnil. Verjetno je danes vse drugače. Moja izkušnja pa je sledeča. Že takrat bi moral motor tam kupiti in na koncu poti prodati. Za jutrja, ali dva, za tri pa zagotovo bi dobil motor za okrog sveta. Na koncu poti pa ga prodaš. Za to sicer rabiš nekaj dni. A vseeno. To sem naredil tudi na drugi celini, pa se je še kako obneslo. Pa še z zavarovanjem ni takšnih pizdarij, kot v rent-u. Če ga pa razbiješ, pa tako nisi nikomur nič dolžan.

Samo v razmislek. Sicer je pa verjetno vse skupaj že prepozno.

Čao!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa imajo "pravno" urejeno glede nakupa/prodaje/zavarovanja/registracije, glede na to, da si tujec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa imajo "pravno" urejeno glede nakupa/prodaje/zavarovanja/registracije, glede na to, da si tujec?

"Pravno"? Nakup, prodaja itd?

Kaj pa vem. Vem pa npr. za Avstralijo. Tudi to je bilo že pred veliko leti. Šel sem v trgovino, vrgel keš na ponk in odpeketal registrirati motor. Za tri mesece. Prodal sem ga istemu nazaj. Nekaj sem izgubil. A me vmes nihče ni nič vprašal. Še policaji ne, razten za vozniško. Tam je keš v igri. Drugo jim ni mar. Če si ga zarentaš, je pa druga pesem! Pa še v predelih kjer sem šaril ne velja zavarovanje. Eni in drugi so si pa tako "u žlaht". Torej bi morale biti razlike v sistemu dela minimalne.

Mislim, da bi moralo biti v Ameriki še enostavnejše. Radi imajo pa denar. To je dejstvo. Moje izkušnje so izpred let. Če se je do sedaj kaj spremenilo, mislim, da bi se moralo na bolje.

Sicer sem pa že detajle mal pozabil.

V glavnem.. Jajca, dnar v malho in u luft. Tam pa v trgovino "second hand"! Čao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo ve za konkretne podatke? kok bi kostal z avijonom, do toronta, za motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrni se na "avio" konmpanije, potem pa izberi najcenejšo. Moja najugodnejša izkušnja je bila Lufthansa. Ampak od takrat je že prekleto dolgo. Čao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred začetkom poletja sem za šalo malo spraševal okrog.

Poklical sem na Intereuropo (prvi so mi padli na misel), razložili so mi, da se plača po teži in velikosti tovora.

Cena prevoza za motor v zaboju bi prišla 700 USD (samo v eno smer? - ne spomnim se več), Koper - New York.

Motor bi potoval tja 14 dni.

Razložili so mi tudi, da v ladijskem prometu ne obstajajo zamude. Torej lahko ti prideš tja z avionom in čakaš po en mesec na kontejner, če ladjo kje zadržijo v kakem pristanišču po poti. Tako da en riziko vendarle je.

Baje se je zgodilo enemu nesrečnežu, da so mu pripeljali motor z ladjo v Avstralijo, tam ga pa na noben način ni mogel prevzet oziroma uvozit; ne vejo pa, kako se je zgodba končala.

Če bi pa prav vztrajal bi seveda zrihtali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred začetkom poletja sem za šalo malo spraševal okrog.

Poklical sem na Intereuropo (prvi so mi padli na misel), razložili so mi, da se plača po teži in velikosti tovora.

Cena prevoza za motor v zaboju bi prišla 700 USD (samo v eno smer? - ne spomnim se več), Koper - New York.

Motor bi potoval tja 14 dni.

VIVID

Moja izkušnja. Toda, ta je bila še pred potopom. (Sistema, l. '82)

Avion - plačaš po kilogramu, do določene teže. Naprej po volumnu. Jaz sem snel sprednje kolo, odvil (tavisoka) ogledala (to je veliko volumna!!!) in na ta račun prihranil kar nekaj cvenka. Moral sem izprazniti rezervoar (gorivo), izliti olje, pa (jebemti duš), še akumulatorsko kislino! Naj jih pes!

Nazaj grede, sem na Lufthansi samo ugasnil motor in ga poljubil. To je bilo vse.

Kontejner-zabojnik? NE!! Naredil sem leseno paleto (lahko - zaradi teže) in motor pričvrstil z najlonskimi trakovi. (Bauhouse-samo takrat ga še ni bilo).

Motor je iz Brnika v NY potoval tri dni. Na končni destinaciji, mislim da imaš po dveh ali treh dneh ležarino. Koliko na dan ne vem več. Če so komunisti to zrihtali v tem času, menim, da bi morali "Evropejci" tudi.

Misel na ladjo pa opusti. Nekaj mojih "kaljeg" so to počeli, pa se nikoli ni obneslo.

Aja, pa še nekaj. Vsaj takrat - sem moral za motorno kolo na carini urediti izvozno - uvozno deklaracijo. Pa mislim, da bi to moralo veljati še sedaj. Čekiraj!

POMEMBNO! Danes imaš na voljo internet, preveri, cene rabljenih motorjev. Kupi ga, obkroži "Indijance", si na koncu vzemi nekaj časa in prodaj. Ti povem, da bo še najenostavnejše. Nabavi si zlato kreditno kartico (Master Card, Eurocard, Visa -preveri katera je najboljša) in na AMZS zrihtaj mednarodno vozniško. Ne bo odveč.

Za sedaj naj bo dovolj. Čao!

Pa veliko sreče!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ima mogoče kdo kakšnega znanca ali dobrega prijatelja v Kaliforniji (po možnosti severni) oziroma v Oregonu?

Imam, cca 50km severno od SF. Piši mi na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče kdo kakšnega znanca ali dobrega prijatelja v Kaliforniji (po možnosti severni) oziroma v Oregonu?

sorodnike v San Antonio, Texas, kolegico nekje 50 km pri San Franciscu in znanca v L.A. ampak slednji nevem kako in kaj glede na njegovo dejavnost (Ganđa farmer :devil: )!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če neme vprašaš, tam ga kupi (Second hand) in nato prodaj. Motorji so poceni in trgovin je v izobilju. Samo nekaj časa rabiš.

Pogoj;

Kreditna (zlata Eurocard) kartica!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težava nakupa in prodaje je čas ki ga porabiš za nakup še bolj pa za prodajo. Bolje bi bilo če bi imel nekoga tam, ki bi ti naredil uslugo oziroma to storil proti manši proviziji.

Pa tudi vprašanje koliko zgubiš pri prodaji, če gre tu za kakšnih 100k - 200k je to že lahko cena za najem kakšnega japonca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj je pri nakupu. Nikoli ne veš kaj boš kupil. Ena okvara pa ti lahko zjebe ves plan in požre precej proračuna.

Jaz imam v planu it tudi preko luže v naslednjem petletnem planu :P in takrat gre motor z mano dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plan je, da ne bi svojega vlačil preko luže ampak da bi si dal možnost preizkusiti tudi kaj novega (verjento kakšno SS varianto).

No ideja je. :grim

Če bo še kakšen pameten nasvet se vsekakor priporočam drugače pa bom tudi sam poročal kako bodo potekale zadeve.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kec, kar se tiče tvojega poročanja, mislim da se nas kar nekaj priporoča za izčrpno poročilo, pa kakorkoli boš rešil zadevo. Jaz sem lani gledal (bolj površno) možnost najema motorja v ZDA, pa sem odkril, da so japanerji bistveno cenejši za najem, kot harleyi (tako ali tako ga ne bi najel) ali BMWji.

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kec, kar se tiče tvojega poročanja, mislim da se nas kar nekaj priporoča za izčrpno poročilo, pa kakorkoli boš rešil zadevo. Jaz sem lani gledal (bolj površno) možnost najema motorja v ZDA, pa sem odkril, da so japanerji bistveno cenejši za najem, kot harleyi (tako ali tako ga ne bi najel) ali BMWji.

tnx

No zadeva je še kar oddaljena in je za sedaj samo še ideja s katero se poigravava. Če pa bi se kakorkoli pokazalo, da je izvedljiva pa ni vrag da pade kaj takšnega. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KeC!

Preveč nakladanja!

Avion, tamkajšnji nakup, ladja itd (frišne informacije!)

KeC, če si iz Ljubljane se povabiva na kavo, pa ti bo vse jasno. O.K.?! :hmm: :? :grim

Jst sem to počel že pred petindvajsetimi leti, ko si moral birokracijo pomnožiti z 10, pa še ni bilo problema. Čemu toliko besed? :?

Don't Worry. Be happy!!! :grim :D :OK:

Hoj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je do naslednjega poletja še daleč pa med tem nimam boljšega za počet kot mozgat :D

Cena najema za 1 teden cca 700-800USD. En mau preveč ker računam vsaj na kakšen mesec :D

Verjetno pride v poštev varianta nakupa/prodaje. Je pa tudi res, da s tem ne bi rad zgubil preveč denarja in časa.

Iščem sponzorje oziroma donatorje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plan je, da ne bi svojega vlačil preko luže ampak da bi si dal možnost preizkusiti tudi kaj novega (verjento kakšno SS varianto).

No ideja je. :grim

Če bo še kakšen pameten nasvet se vsekakor priporočam drugače pa bom tudi sam poročal kako bodo potekale zadeve.

KeC pozabi na vse skupaj, ti boš rental motor al pa kupil, zapeljal na cesto, malo odprl gas, zamenjal 2 špuri in te bo že šerif mel na havbi z nogami narazen.

saj menda veš kake omejitve imajo tam preko ne? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgolj v vednost in z željo po pridobitvi kakšne informacije "sporočam", da tudi jaz razmišljam o "kruzanju" po ameriki naslednje poletje.

.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!