Skoči na vsebino

The best of SLO & A: Boj za severno mejo


hotschko

Priporočene objave

@Desmo: se vidmo ...

@Robert: ko boš šel povej ... meni ni problem še enkrat odpeljat ... bomo ponovili vajo :) ... škoda je edino, ker je ta vikend tak fini cilj tam ... v Lendavi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotschko, a mam sam jaz tak občutek da bova tole furco odpeljala sama? Upam sicer, da me občutek vara, ampak sej smo solo riderji, ne? No, jaz vsekakor svoj del poti do Beljaka odpovedujem in pičim danes direkt na Jezersko. Mal pozn sem se dam privlekel, pa nimam še nič vkup dano, tako da Hein Gericke zjutraj zgodaj ne pride v poštev. Se moram tud mal naspat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako. Jast sm se pa že naspau.

"Sabljica pripasana,

puškica nabasana.

Zdaj pa brž na konjča vranega.....

...pa u boj za severno mejo"

je reku general Majstr. :ph34r: :) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil jaz ob 7:55 na bencinski Barje smer Postojna.

Na celi bencinski niti enega motorciklina, razen mojega.

Potem se odpeljal mimo Pavilijona na Vrhniko, če pred Mantovo morda Suzuki čaka in ga tudi ne videl.

Odpeljal potem nazaj proti LJ in ne srečal nikogar Hočkotu podobnega, razen če nista bila na motorciklu dva in še topcase zadaj, kar mi pa ni preveč ličilo na Hočkota.

Nato jo potegnil nazaj v CE, ker sem itak imel časa le do 10. ure in sem vam zgolj hotel pomahati za srečno pot. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotčko & Lady, Lucky - solo, Suzuki - solo, Rozi & Lady so okoli 14.15 štartali izpred gostilne pri sp.jezeru preko prehoda Jezersko... full so se "nakosilali", tako da ne vem koliko so jim kaj motorčki vlekli tja čez. :P Upam, da bodo imeli ok vreme, čeprav je bilo nebo kar precej črno :angry: . ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da opišem še moj včerajšnji boj za severno mejo.

Malo pred osmo odhod proti prekmurju smer Goričko vas Selo. Po lepi in ne preveč vroči vožnji prispela tja okoli pol enajstih. seveda sva jo vžgala po najkrajši in najhitrejši poti. Potem tam malo čvekamo malo pijemo in jemo nekateri so celo plesali, vmes dobivam obupane klice rozija da nobenega ne najde na jezerskem in da bi bilo fino če bi imel kako tel cifro od kakega soborca, nato pa se kmalu pripelje že alterman z boja na Goričko(malo po 2 če se ne motim). Tam še malo z njim počvekamo nato pa Altermann z bojevnico okoli 4 odrine za Lendavo. Midva se še malo paseva po Selu nato pa okoli 6 rečeva da bi bilo fino če greva iskat naslednjo tarčo- Vinogradniški center Ratnik. Od prejšnjega boja je bil oddaljen zračne linije samo kakih 5 km ampak midva sva pripravila strategijo napada izza hrbta. tako sva kar nekaj časa porabila da sva se mu neopazno približala izza hrbta. Tik preden sva boj dobila sva zaslišala nov poziv bobnov naj se nasprotnik pripravi na še zadnji napad.(pripravljali so se na nek koncert rockn rola ali nekaj podobnega)

Ker se je nasprtotnik predal brez boja in naju je pogostil s zelo dobro in obilno zgodnjo večerjo (abnormalno veliko letečih napadalcev (muh) je tudi bilo v najini bližini) sva se odločila da kupiva še nekaj njegovega bojnega stupa za množično uničevanje, ki je baje zelo učinkovit (chardonay rules). Nekaj sva ga že tam probala nekaj sva pa rekla da bi bilo lepo da bi ga imela še doma.

Okoli poldevetih odrineva proti Ljubljani.

Že v okolici Konj(ic) naju obkoli dež in naju ne spusti do doma. Še sreča da sva bila z avtom ampak ven se pa ni videlo ma baš ništa.(Zanič brisalci?, umazana šipa znotraj itd. Čez Trojane sva bolj tipala kot pa vozila :unsure:

Skratka če ne bi bilo tega naravnega sovražnika :blink: bi bil včerajšnji dan prav lep :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heroji so utrujeni.

V sobotnem jutru, ko so meglice z veliko naglico zapuščale

vrhove Karavank in Kamniško-savinjsih alp sva se z lady E.

odpravila na pot. Preko Jezerskega sva kot bi mignil in na

poti preko Železne kaplje in Pliberka srečujeva mnogo motorjev.

V daljavi zagledava težke oblake, ki se zbirajo nad Route 69,

kot da bi naju skušali odgnati. Ni jim uspelo. Res pravi užitek

se je spopasti s to lepotico cest. Potem pa preko Radgone in

Murske Sobote v Selo. Ta del je že Hanzi opisal, zato nadaljujem

proti Lendavi. Najdeva kamp v Petišovcih, postaviva šotor in

pogasiva prvo žejo. Potem prideta Hotschko in Milenca in pogasimo

drugo žejo. Potem se kar naenkrat znajde tam še Lucky in uganite

kaj smo potem naredili? Res je....

Motoristov ni bilo prav veliko (skoraj polovica nas je bila solo riderjev).

Vse pohvale pa organizatorju, ki se je odločil, potem, ko smo že plačali

2000 sit vstopnine, da je za bikerje 800 sit ceneje in so nam vrnili denar.

Glasba je bila dobra, pivo tudi, Divlje jagode pa odlične. Spat smo odšli

kar zgodaj. Zjutraj.

V sklopu kampa je tudi bazen, tako da smo lakho užuvali v plavanju in

skokih. Za drugo leto pa so nam obljubili, da bodo dali še vodo v bazen,

če bomo pridni.

Zjutraj naju je zbudilo škrebljanje dežnih kaplic, zato sva kar nahitro

zaključila spanje in se odpravila proti domu. Iskal sem svetle luknje na nebu,

zato je bila pot malo bolj vijugasta. Čakovec - Ptuj - Slov. Bistrica - Slov.

Konjice - Velenje - Mozirje - Črnivec - Kamnik - Domžale, a prišla sva domov

popolnoma suha.

Severna meja osvobojena; 505 km s črto; na servis bo treba; Tomaž, kar

zapiš me za drug teden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več ali manj je bilo že vse povedano, ampak bom dodal še svoj piskrček. Torej, ker sem se odločil, da v Beljak ne pojdem, sem dopoldne pošteno bluzil okoli doma, si spotoma še ogledal predstavo avstralskega odštekanca na biciklu v okviru Ane Desetnice. Ker sem bil kot lokalni drug dealer izbran za držanje štrika pri zadnji točki, ki se je vlekla v nedogled, se mi je počasi začelo muditi. Štartal torej od doma malo čez pol eno in se sekiral, da bom na jezersko prlezu z zamudo in me bo kletar gredo gledal. Na jezersko prihrumel (figurativno) ob 13h10 in tam ni bilo žive duše. Mislim, od osvajalcev severne meje. Sicer pa sta me tam prav prisrčno pozdravila Vragica in Desmo. Sem se spravil jest in nekje na polovici prihrumijo (dobesedno) Hotschko & Milenca ter Suzuki. Medtem prideta tudi Rozi in lady s debelim fantom (mater je lep). Popamo in gasa. Na jezersko v suhem, navzdol pa že v dežju ampak ni bilo panike. Hotschko je naštel 71 kapelj, kaj več res ni bilo. Tule bom izkoristil priložnost in pohvalil Rozi za svojo pogumno vožnjo z Jezerskega. Fant pelje Fat boya kot da bi ga vozil že nekaj let. Je praskalo po tleh, da se je kar iskrilo. Ga nisem mogel prehitet, pa sem se nekajkrat zagnal s tem namenom. Jeb-t ga, sem reva, serpentine po klancih navzdol mi pa sploh ne dišijo. No in tako smo žgali proti Route 69, nakar se Rozi odloči, da smo vseeno kanček prehitri zanju in gre svojo pot. Mi pa na Route. Dobra je tale cesta za popizdit. Še malo, pa bi šla guma do roba. Tačk pa po moje itak še dolgo ne bom brusil. Takole smo se preganjali, lovili, in se nazadnje tudi ločili od Suzukija, ki je v Radljah obnil nazaj proti domu. Mi pa proti Maribori. S Hotschkom za nekaj km zamenjava konja, da človek enkrat okusi kaj je to motor. Sej vem da ni hotel povedat, ampak mu je blo všeč. Milenci pa sploh. Jest sem se pa na Monstru počutil kot na mopedu, ampak tale igrača gre pa res noro skozi ovinke. No in tako pribrzimo v Maribor, najdemo smer za Radgono, kjer mi Hotschko dokončno pobegne. Mene začne malo matrat promet, saj je tovornjakov ko rusov. Pa vozijo tako skupaj, da še normalno prehitevat ne moreš. Klinc, si rečem, lovil ju ne bom, grem jaz na izi po solo ridersko, vmes sem se še ustavil na eni pijački. In tako ene 20 minut za H prikolovratim do Petišovcev. Tam zeva praznina, nič kaj veliko ljudi ni bilo, do šotorišča mi pa pogled ni segel. Na vratih me pričaka Altermannova lady E. in ker je ne prepoznam malo pa sem že vsega naveličan, izpadem malo neotesan. Gospej se še enkrat opravičujem. Temu je pa sledil zgoraj opisan žur. Motoooori! Danes je bila pa zato glava malo težka in se pred enajsto nismo spravili nikamor. Še kavica v Route 66 pa gasa domov, spet po soloridersko. Dež me je spremljal vso pot, večinoma samo z nekaj kapljami na vsake 10 kilometrov. Edino takoj za cestninsko pri S.Bistrici (ja, kar na avtostrado sem šel, pa čimprej dam spat) me je pralo. Pošteno me je namočilo še preden sem uspel ustaviti in navleči nase dežno opremo. Itak, da je po desetih minutah vožnje nehalo scati, sem pa zato švical do doma, ker sem len in se mi ni dalo slačit.

Boj za severno mejo me je stal 320 kilometrov, pa mi je bilo pol že malo žal, da nisem pogledal še malo dlje na zahod, mogoče proti podkorenu. Pa drugič. S povratkom vred sem ta vikend naredil 520 zares lepih kilometrov. Dobra tolažba za zamujene dolomite. V boj tudi naslednje leto! S ciljem Biker's weekend.

Nekaj slabih fotk bom pa objavil jutri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Medtem prideta tudi Rozi in lady s debelim fantom (mater je lep). Popamo in gasa. Na jezersko v suhem, navzdol pa že v dežju ampak ni bilo panike. Hotschko je naštel 71 kapelj, kaj več res ni bilo. Tule bom izkoristil priložnost in pohvalil Rozi za svojo pogumno vožnjo z Jezerskega. Fant pelje Fat boya kot da bi ga vozil že nekaj let. Je praskalo po tleh, da se je kar iskrilo. Ga nisem mogel prehitet, pa sem se nekajkrat zagnal s tem namenom. Jeb-t ga, sem reva, serpentine po klancih navzdol mi pa sploh ne dišijo. No in tako smo žgali proti Route 69, nakar se Rozi odloči, da smo vseeno kanček prehitri zanju in gre svojo pot. Mi pa na Route. ...

Sem pa ugotovil, da nimam prave čelade za tako hitro vožnjo. Moja Schubertka začne namreč pri hitri vožnji skozi ovinke kar nekam čudno žvižgati in na trenutke se mi je zazdelo, da žvižga kot bi nekdo govoril: "aaaaauuuu, pooočasnejeeee, mene je sttttraaahh!?!?!".

Ko smo po kakšne pol ure ustavili, mi je moja sopotnica zagrozila, da bo šla naprej z avtobusom. :)

No, moram priznati, da je bil tempo za moje enotedenske izkušnje na novem motorju, ki ni namenjen polaganju ovinkov, tudi zame predivji, zato sva šla raje svojo pot. Midva sva se navajena peljati lepo počasi, skoraj po omejitvah in zijati naokrog. V ovinkih, kjer sem stiskal zobe, da bi se izšlo in brusil po tleh pa je Suzuki vozil z eno roko!?

S svojo drago sva krenila preko Dravograda v Maribor in ko sva izvedela, da bo ognjemet na Lentu šele ob polnoči, sva se po stari cesti raje odpravila domov. Od Vranskega dalje naju je ujel naliv in naju pral vso pot. Ker si Rozi "the smartest" še ni nabavil dežnega kombinezona, češ "kaj ga pa rabim?!", sem izkusil najbolj neprijetno uro motociklizma do sedaj. Tako da mi v nedeljo sploh ni pasalo iti na motor, ker je bilo zunaj malo oblačno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

helouuuu ... evo mene nazaj ...

- Sobota ob 8:00 z Milenco, tank torbo in top case-om na pumpi na Barju (Brrrm, škoda ker nisi bil malce kasneje tam, sem bil kot kaže tapravi tudi, ko sva se srečala)

- kliče Suzuki "še pakiram se dobiva 8:30 v Logatcu" ... no v resnici smo šli iz Logatca ob 8:50 (20 minut zamude ... bomo pa že kako not prinesli :) ) ...

- naprej prek Tolmina in Bovca na Vršič, Kranjska Gora, potem čez Korensko Sedlo v A, po AUT strani do Ljubelja in po SLO strani do Jezerskega ... sliši se enostavno pa niti ni :) :) ...do Jezerskega nabrali še dodatnih 20 minut zamude in 30 dodatnih kilometrov, kot je to izračunal Auto route. V resnici sem mislil, da bo še slabše ... z zamudami :) ... 307km/5,5 ur

- kosilo z zgoraj omenjenimi ... borec Lucky, borec FatBoy+Rozi+Lady, Desmo, Vragica in seveda že utrjeni borci Suzuki, Milenca in Hotschko.

- nadaljujemo hrabro prek Jezerskega, kjer poberemo vsak 71 kapljic in par kilometrov mokre ceste brez dežja (smo ušli nevihti za mišji k.....c .... komolec sem mislu :) ) ... Fat Boy brusi tačke, pospešuje kot avion ... skratka čudo od čuda :) :) ... a se vseeno šofer upeha in se odloči za solistično nadaljevanje poti ...

- nadaljujemo po AUT strani do Holmeca po SLO strani do Dravograda.

- potem pa Route 69, ki jo Suzuki, glede na sardinijo oceni z 6,5 (bo treba res tja ... še letos če bo ča$) se na ovinku malco ustavimo popijemo Fruc-a ... ter nadajujemo proti Radellpassu, kjer še zadnjič ta dan pokažemo potne liste....

- od tod sledi pot prek Radelj ob Dravi, MB, G. Radgone, MS v Lendavo in Petišovce ... vse skupaj 570 v glavnem ovinkastih visokogorskih in suhih kilometrov. Vstopnina na festival je namesto pričakovanih 2500 SIT za motoriste samo 5 EUR = 1200SIT ... yuhey :D :D

- ravno prav Soloriderjev nas je (Altermann+Eve, Lucky in Hotschko+Milenca), da kar takoj začnemo s SoloRiderskimi rundami, ki se jih do pozne noči nabere za celo četo :) :D...

Divlje Jagode so bli krasni ... motori, motori moooootoooorrriiiii ... zadovoljen in utrujen se neznano kdaj uležem spat.

- ob 10h Altermanna ni več, Lucky-ju se zaradi oblačnega neba mudi ampak ga prepričam, da je bolje počakati, da neha deževati v LJ in povsod drugje (Suzuki javil po telefonu), ker bo vreme kasneje lepše ...

- po Mercator sendviču, kavici in kokakoli v Route 66, se iz istočasno odpravimo domov, Lucky po Sloveniji, jaz pa grem osvojiti še del Hrvaške meje in po SMS nasvetu Altermanna štartam prek Čakovca(CRO) na Ptuj in potem klasično po stari cesti domov. Tale cesta prek hrvaške mi je celo bolj všeč, kot naša klasična Lendava-Ljutomer-Ormož-Ptuj ... priporočam za naslednjič.

- dežja sem imel za vzorec se niti ustavljal nisem, strateška odločitev s kasnejšim štartom se je izkazala za pravilno ... :) ... po 212km prispel v LJ (30km manj kot po slovenski varianti)

Skupaj 800km, "naporen" vikend in občutek, da smo naredili nekaj koristnega :) :) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky, kjespati ? a te nism ene dvakrat prtisnu s telefonom ? ;) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Hja, saj skoraj nimam več kaj dodat že povedanemu... :P

Morda le tole: šele v petek ob 17:30 sem izvedel, da sploh grem v Boj - takrat me je klical moj mehanik in povedal, da je dobil gumo in da me bo moja sveže servisirana in na novo obuta (žal le zadnja guma) Suzika čez nekaj ur čakala da pridem ponjo...

Tako sem v soboto ob 09:30 s prednjo gumo ki ni več držala in z zadnjo, ki še ni držala odbrzel proti Logatcu. Tam sta me že čakala Hotschko in Milenca in potem sem previdno in "po jajcih" odtelovadil (rit gor in dol in sem in tja... da ni bilo treba preveč nagibat) do Tolmina, kjer je zadnja guma že začela prijemati (heh, kot bi bil ribič :rolleyes: ), pa natankat in na (vanilijev) čaj.

Potem pa spet sem in tja in gor in dol... kot je napisal že naš vrli kletar. Route 69 me je res malce neugodno presnetila, precej polna je črnih (bitumenskih) kač (menda glih od letos), prvi del pa je tudi že malce zmahan. V drugem, bolj ravninskem delu pa je hitra. Prehitra zame (predvsem pa za moj predalček v denarnici, ki je namenjen €...). Pri 150 sem delal le luknjo v zrak, pri 180 se je začelo malo bolj zares, ovinki so zares začeli zavijati, a mi duša ni dala (ker sem mislil na tisti prekl* predalček!). Sem pa opazil, kako me je Sardinija "pokvarila" - zlepa mi kakšna cesta ne bo resnično všeč, po tistem kar sem prevozil tam...

V Radljah ob Dravi sem se poslovil od ostalih, saj mi dolgočasni ravninski deli v smeri Lendave in Petišovcev nekako organsko ne sedejo in odbrzel preko Dravograda, Velenja, Mozirja, Gornjega grada, Kamnika nazaj na domačo Vrhniko. Tik pred Brezovico, kjer sem še zadnjikrat tankal, so me ujele prve debele kaplje dežja, a ko sem speljal s črpalke je že spet ponehalo. Ko sem ob pol osmih prijetno utrujen pospremil Suziko na njen zaluženi počitek, sem (po 11 urah) naštel lepih, debelih in kosmatih 599,7 km (mislm, 300m!). In po 15 minutah se je ulilo kot na sodni dan. Midva s Suziko pa že lepo na suhem in z namazano verigo. Cool. To mi deli.

Kaj naj še rečem? Prijetna družba (hvala vsem prizadetim), dober izbor cest, dobro vreme... ful lep dan. In hkrati krasen trening za Dolomite. Še prednjo gumo nekje staknem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky, kjespati ? a te nism ene dvakrat prtisnu s telefonom ? ;) :)

Sm grd, pa se nočem izpostavljat. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Pa sem vseeno nekaj bistvenega pozabil povedati: če ne bi bil zraven, ne bi verjel, kako lahko "bajsek" leti in krivi čez ovinke. Še en dokaz, da je bistvo vožnje v voznikovem srcu in ne v konjčkih motorja. In da se voznik zaveda, kdaj je DOVOLJ. Rozi, čelado dol pred tabo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz grem pa danes dopoldne na boj za severno mejo... LJ - Idrija - Tolmin - Vršič - Kr. Gora - Korensko - Ljubelj - Jezersko - Pavličevo sedlo - panoramska cesta nad Logarsko - Črna na Koroškem - Pliberk - Lawamund - R69 - Radelpass - Dravograd - Velenje - LJ.

Cca 550km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem pa danes dopoldne na boj za severno mejo... LJ - Idrija - Tolmin - Vršič - Kr. Gora - Korensko - Ljubelj - Jezersko - Pavličevo sedlo - panoramska cesta nad Logarsko - Črna na Koroškem - Pliberk - Lawamund - R69 - Radelpass - Dravograd - Velenje - LJ.

Cca 550km...

ja sporoči, kako je bilo in če so temperature na prelazih kaj bolj življenske kot te tu spodaj ... pa zdi se mi da bo malo več kot 550km ... al pa ne ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, definitivno bi bilo več kot 550... No, odpeljal sem samo en del, ker sem moral nujno nazaj v metropolo...

Aja, odpeljal sem 345km furo LJ - Idrija - Tolmin - Vršič - Kr. Gora - Korensko - Ljubelj - LJ... Šel sem ob sedmih zjutraj, vreme fantastično (ne prevroče na prelazih)...

Jutri (ali pa še danes, če mi bo ratalo vse delo do kakšnih petih končat) verjetno nadaljujem :D z odsekom LJ - Jezersko - Pavličevo sedlo - panoramska cesta nad Logarsko - Solčava - Črnivec - LJ...

(j*** ga, eni mejo branimo po odsekih ehehhe)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

jaz grem v boj to soboto ob 8h ... končni cilj Mursko Središče v CRO :yea2: .

še kdo ? B)

... al pa ne :o .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okvirna routa je

LJ - Tolmin - Vršič - Korensko Sedlo - Ljubelj - Jezersko - Holmec - Dravograd - Vič - Route 69 - Radlje ob dravi - MB - Gornja Radgona - MS - Lendava - Mursko središče

... skupaj cca. 600 km ... odhod ob 8h iz LJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bo presenecenj na route 69; lastnika sta se sprla in werner (motorist) ni vec tam. ostal je samo se agrotehnik, katerega last je zemlja.

nov bikerscamp se nahaja na starem mejnem prehodu sentilj nasproti debele berte (v smeri graz na levi strani).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok. Vzeto na znanje. Ampak takoalitako se nisem mislil ustavit tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!