Skoči na vsebino

Opozorilo - Petrolov bencinski servis v Trbovljah


Ervina

Priporočene objave

V petek, soboto in nedeljo so na Petrolovem bencinskem servisu (''zgornji'' Petrol oz. tisti bolj v centru) točili bencin slabše kvalitete oz. bencin pomešan z nafto (neuradno). Če ste slučajno v tem času točili bencin na tem Petrolu, lahko z originalnim računom na tem Petrolovem servisu izpolnete reklamacijski obrazec in upate na povrnitev stroškov. Nekateri, ki so v avtomobile in motorje natočili takšen bencin, so imeli probleme.

PS Nama je uspelo natočit gorivo dvakrat - posledice, katerim vzroka takrat nismo vedeli, pa ste si lahko nekateri ogledali v nedeljo na Podmeji. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... oz. bencin pomešan z nafto (neuradno)....

Mater jim, jst pa se skus spodne črpalke v Trbovljah izogibam. Pa tista na Izlakih tudi ni ravno bogve kaj (zopet neuradno bencin zmešan z vodo).

Upam da se bo pri motorju vse dal v redu zrihtat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS Nama je uspelo natočit gorivo dvakrat - posledice, katerim vzroka takrat nismo vedeli, pa ste si lahko nekateri ogledali v nedeljo na Podmeji. :angry:

In te posledice so??? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In te posledice so??? :huh:

Zaenkrat je bilo le ustvarjanje dimne zavese. Druge posledice zaenkrat niso vidne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bumbarji...pa kaj niti bencin ne bo več tak kot je bil....pa še podražili so ga...pol ti pa nafto dajejo vmes.... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je le mozno tankam bencin na Agipu pri Leclercu. Tako z avtom naredim 80 km vec z enim tankom. Motor ima pa premajhen tank, da bi lahko meril.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odkar SPLOH NIKOLI VEČ ne tankam na Petrolu

mi avto žre 1,5 litra MANJ na 100km - že več kot

pol leta (OMV = zakon)

nejebemmonopolistovpress

moje osebno razmišljanje, ki ni nikakršna strokovna razlaga:

manj kvaliteten (beri nečist) bencin ima dve enkratni lastnosti

kar se prodajalca tiče:

1 cenejši je

2 kupci ga "pokurijo" za več kot 10% več

dobički so mega

:ph34r:

kojebegluporajopress

&

kojebečistookoljepress

ps: kupci slovenskih proizvodov združite se - lažje vas bodo kar preko združenja jebali vsi od Petrola do DURS-a :P :D :P :D :P :D :P :D :P :D

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta zeleni so zakon (OMV) :D :D

LP by gebre

Popravljeno . Popravil gebre
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je sploh možno zmešat bencin pa vodo?

ervina-reč,da ti je zaribov motor,pol pa guma zagrabila in je zarad tega nastal karambol z meco SL 500.hočem denar za povračitev stroškov!!! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem govoru z enim petrolarjem!

Ljudje že nosjo račune za nove katalizatorje,... :)

Še ne vedo, kako bodo take stvari reševal!

Aja, pa še to. Tisti vikend to ni bla edina pumpa z dizlom v bencinu! :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je sploh možno zmešat bencin pa vodo?

ervina-reč,da ti je zaribov motor,pol pa guma zagrabila in je zarad tega nastal karambol z meco SL 500.hočem denar za povračitev stroškov!!! ;)

čist zmešat ne

AMPAAAK

ker je voda težja od bencina se na dnu cistern nabira zaradi kondenza

tako da dobimo lahko tudi nekaj 100 litrov vode na dnu bencinske cisterne

to je teoretično treba čistiti vsak mesec - če pa to ne delajo in kak zagret črpalkar proda vse do zadnje kaplje, pa seveda črpalka potegne vodo v tank avta

in taaaakoooo dooobiiiimoooo

PETROL

piiizdaaaaariiiiijooooo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, tud jest sm že slišu, da če tankaš na Agipu (slišal za Vodice), nardiš več kilometrov. Ampak da bi ti pa avto porabil 1,5 l/100km manj, se mi pa že skoraj ne zdi mogoče. A poj, k men avto s 110 konji kur 7l/100 km, mi bo pa 5,5-tolk kot dci??!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps: kupci slovenskih proizvodov združite se - lažje vas bodo kar preko združenja jebali vsi od Petrola do DURS-a :P :D :P :D :P :D :P :D :P :D

Se ne strinjam čist, da je pri tujcih vse boljše. Proti prejšnjim letom so se tud naši kar zrihtal. Bencin pa itaq vsi uvažajo.

Jaz mam pa na splošno izkušnje, da mi hočjo trgovine tujih lastnikov večkrat za sicer nizko ceno "podtakniti" navadne smeti. (Tako pri hrani, tekstilu, kot tehniki...)

Sicer pa, kdo nam bo plače dal, če bomo vsi samo tujcem denar nosil!?? :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa, kdo nam bo plače dal, če bomo vsi samo tujcem denar nosil!?? :( :(

NBEN

:angry:

saj veš kako ti plačujejo

še mal počak pa boš vidu da mam prou

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AMPAAAK

ker je voda težja od bencina se na dnu cistern nabira zaradi kondenza

tako da dobimo lahko tudi nekaj 100 litrov vode na dnu bencinske cisterne

to je teoretično treba čistiti vsak mesec - če pa to ne delajo in kak zagret črpalkar proda vse do zadnje kaplje, pa seveda črpalka potegne vodo v tank avta

in taaaakoooo dooobiiiimoooo

PETROL

piiizdaaaaariiiiijooooo

Numero uno ni čist tko no kot si povedu klele ampak naj ti bo za osebno zadovoljstvo

in ne bom spodbijal tvoje teze ker se mi ne da ;)

Imeli smo že enkrat debato o tem pa nismo prišli do konca ker ljudje

ki niso nikoli delali na petrolu niti z njim imajo pač svoje poglede na to

in brez veze da se jih prepričuje obratno ! Ni haska :)

Za info ti povem da sam delam na Petrolu že 8 let kjer točim gorivo v avto in motor pa do zdaj še nisem imel takega problema in verjemi ne zagovarjam petrola ker nimam nič od njega v končni fazi ampak ker delam pač v tem fohu vem da se to dogaja oz. zgodi povsod pa ni važno katera firma je !!!

Tadej pa še zate nekaj :

Ravno 14 dni nazaj se je zgodilo na Agipu tam kjer ti točiš da so prodajali špricer po domače euro 95+euro98 tako da ni pravila kje se lahko zgodi kaj takega in kje ne pa tudi sam se dostikrat na tistem Agipu ker mi je pač blizu doma in tudi naprej še bom pa čeprav se je to zgodilo ampak meni se še ni !!! :P

Pa še to: redko katera črpalka bi se lahko našla brez take napake da se goriva pomešajo ker pač ljudje grešimo če delamo pa naj bo to PETROL, AGIP, OMW, SHELL......

Pa brez zamere kolegi motoristi ;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Numero uno ni čist tko no kot si povedu klele ampak naj ti bo za osebno zadovoljstvo

in ne bom spodbijal tvoje teze ker se mi ne da ;)

Imeli smo že enkrat debato o tem pa nismo prišli do..

1 OMW = OMV

2 to mi je

a razložil tvoj bivši vodja odd za diesel v medvodah

b sam sem imel v najemu črpalko nekaj mesecev in podobne težave po prevzemu od prejšnjega lastnika (Ferlach - Borovlje, A)

dejstvo pa je in se strinjam - ljudje delajo napake

:(

no hard feellings

it's only a debate

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer imam kolega, ki dela na eni od pump (moste), pa o tem ni vedel ničesar, sicer pa me zanima kaj dejansko nardiš v takem primeru neseš tja original račun in upaš na najbolje :unsure: :blink: , jah kaj nej naredim da se temu izognem tankam na OMV-ju, včasih ne gre!!

(sovražimmonopolistepress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Numero uno ni čist tko no kot si povedu klele ampak naj ti bo za osebno zadovoljstvo

in ne bom spodbijal tvoje teze ker se mi ne da  ;)

Imeli smo že enkrat debato o tem pa nismo prišli do..

1 OMW = OMV

2 to mi je

no hard feellings

it's only a debate

:D

Ja sorry imas prav

omw=omv :P

no problem numero uno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej pa še zate nekaj :

Ravno 14 dni nazaj se je zgodilo na Agipu tam kjer ti točiš da so prodajali špricer po domače euro 95+euro98 tako da ni pravila kje se lahko zgodi kaj takega in kje ne pa tudi sam se dostikrat na tistem Agipu ker mi je pač blizu doma in tudi naprej še bom pa čeprav se je to zgodilo ampak meni se še ni !!! :P

Saj ne zagovarjam, da je tisti Agip najboljsi. Cist verjamem, da so zamesali.

Je pa dejstvo to, da je prej moj stari avto (BMW 318i, letnik 88) s Petrolovim bencinom v mestni voznji naredil s tankom 450 km, z Agipovim pa 530. Poraba je padla iz 11,1 l/100 km na 9,4 l/100 km. Tako je razlika na 100 km 1,7 litra oz. nekaj cez 300 SIT. Pri plnem tanku je to vec kot 1.500 SIT. To pa je ze polovica tanka za moj motor. POZOR! To ne pisem na splosno za vse avtomobile, ampak samo za mojega! Lahko, da pri drugih avtomobilih poraba z Agipovim bencinom ne bo manjsa.

Drugo, kar mi je vsec na tej Agipovi crpalki je pa to, da ko vstopis notri, da bos placal gres lahko naravnost do blagajne in placas. Pri Petrolu in OMW-ju pa hodis po nekih labirintih, da prides do blagajne. Enkrat sem na Petrolovi pumpi na Trzaski na vicu med tako hojo v poponi motoristicni opremi s celado v roki ponesreci s polic zrusil nekaj cokoladic. Pol smo se pa kregali, kdo bo placal skodo. No na koncu so rekli, da je itak roba zavarovana za take slucaje.

Kar me pa najbolj moti na OMW in Petrolu je pa to, da se crpalke spreminjajo v samopostrezne. Neki HIP HOP, folk notri nakupuje kot v Merkatorju (cena so pa ful drazje), dela itak samo ena blagajna, ker ta drugi crpalkar veselo pece zemljice in rogljice, jaz pa med tem cakam v ledru in se kuham. Zanimivo, pa da nobena crpalka namesto 24 urne trgovine nima 24 urnega vulkanizerskega servisa.

No, da sem se v preteklosti izognil takim kuhanjem v usnju sem bencin, ce se je le dalo tankal na unih ta starih klasicnih crpalkah, ki so v glavnem prodajale bencin. Ena od teh je Udijeva crpalka (Petrol) na Trnovem, druga pa tam, kjer sem vcasih stanoval - na Ambrozovem trgu (Petrol prej Ina). Ta pa mi je bila itak najljubsa, ker so imeli tudi tako crpalko, ki je sama delala mesanico in ni bilo potrebnega dodatnega pacanja z oljem.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, Tadej nice da si se omejil na svoj auto, in hej možno vse je možno (predvsem ker omenjaš Agip).

Ampak fakat je, da heh dragi moji, Petrol in Istrabenz uporabljamo ista carinska skladišča od koder se vrši distribucija, kar pomeni, da je kotaljenje buč o boljši kakovosti bencina pri OMV-Istrabenzu v primerjavi s Petrolom, .... BUČA za brez veze.

Hmmm, diesel v bencinu? Resen fuck up, ampak kjer ljudje delajo pride tudi do napak, in jap postopek reklamacije ob predložitvi riginalnega računa je znan.

Voda v bencinu, hmmm več faktorjev kako do tega lahko pride, ampak spet kot zgoraj, račun reklamacija, ....

Nikakor pa niso te napake samo Petrolova posebnost, ampak se dogajajo praktično v vseh verigah naftnih družb, ... vprašanje je samo koliko bolj Petrol bode v oči ker pač na tri naše servise pride en od konkurence?

Ehhh to je isto kot vse ostale statistične in verjetnostne zadeve, več kot si na cesti večja je verjetnost nesreče, več kot delaš včkrat se ti zgodi da nekje fališ, večkrat kot letiš z letalom večja je verjetnost da boš "Trdo pristal".

Hmm, ... no ja sam itaQ da je v večini primerov folk v stanju samo pluvat, da bi se pa pozanimu kakšne so možnosti, reklamacij, odškodnine, postopka, to je pa rahlo preveč, ... no ja kakor kdo.

Ehhh in jap, v 20ih letih kar se spomnim, točenja vozil v družini ali med ožjimi prijatelji nihče še ni imel problema na naših servisih. Ehh in kot se spomnim, ... sem v zadnjih parih letih, kot sem že napisal ob neki drugi priliki, videl nekaj kavbojev in nezadovoljnežev, ki so se pritoževali nad vodo v gorivu, pa je bila posledica, slabih pokrovčkov (zapiranj) na rezervoarjih (iz takih in drugačnih razlogov).

Ehhh grem na kosilo to je itaQ neproduktivno.

Zoolo the Horrible! :blink:

P.S.: Psi lajajo a karavane kredo dalje! (kdo je kdo pa naj se vsak sam odloči) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: Psi lajajo a karavane kredo dalje! (kdo je kdo pa naj se vsak sam odloči) :P

:angry:

to ni lep zaključek..

namen tega pogovora tudi ni "pljuvanje" ampak izmenjava izkušenj, saj imamo prosto izbiro, kje bomo tankali in koliko bodo porabili naši avti

definitivno pa je res, da nekaj do predkratkim monopolističnih podjetij na slo-trgu še ni dojelo štosa..

še veilko bolj umazano pa je da pod krinko narodne zavesti prodajaš drek - to je lauf na kratko progo

potem se bodo pa čudili

:blink:

ko bodo "psi hodili scat pod drugo drevo"

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, Tadej nice da si se omejil na svoj auto, in hej možno vse je možno (predvsem ker omenjaš Agip).

Ej to je res, kar sem napisal za Agipov bencin. Ne nakladam, saj nimam razloga. Agip mi ne bo dal zato nic zastonj bencina. OK, ce tankas nad 7.000 SIT dobis kuponcek za kavico, kave pa itak ne pijem.

Ze tko je bencin drag, je pa filing, ko ves, da bi ti ze morala goreti rezerva, pa ti se ne.

Ehhh in jap, v 20ih letih kar se spomnim, točenja vozil v družini ali med ožjimi prijatelji nihče še ni imel problema drugačnih razlogov).

Se mi je pa enkrat zgodilo, 12 let nazaj, da sem se iz Italije (kolk je tam bencin drag!!!) privlekel s kombijem z zadnjimi kapljami bencina. V Sezani grem tankat. Pumpa takrat se ni bila smopostrezna. Crpalkar tanka in po 15 litrih vidim, da mi toci nafto. AMPAK kombi je pa bencinar! Crpalkar se opravici in pove, da prvic vidi kombi bencinar. No do vrha tanka smo potem natocili takrat se ta plavega supra¸pa se ni pri voznji nic poznalo.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Petrol in Istrabenz uporabljamo ista carinska skladišča od koder se vrši distribucija

Kaj pa Agip? Glede na to, da imajo v Sloveniji samo eno črpalko (ali samo nekaj) dvomim, da točijo "svoj" - boljši bencin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Agip? Glede na to, da imajo v Sloveniji samo eno črpalko (ali samo nekaj) dvomim, da točijo "svoj" - boljši bencin.

?????

Vodice, Ljubljana pri E. Leclercu, Dolsko, Jesenice. Za ostale pa ne vem.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!