Skoči na vsebino

Opozorilo - Petrolov bencinski servis v Trbovljah


Ervina

Priporočene objave

Petrol in Istrabenz uporabljamo ista carinska skladišča od koder se vrši distribucija

Kaj pa Agip? Glede na to, da imajo v Sloveniji samo eno črpalko (ali samo nekaj) dvomim, da točijo "svoj" - boljši bencin.

Stari moj proti moji veri je da bi govoril nekaj kar ne vem.

Od kje Agip vozi svojo župco ne bi vedel, možno tudi, da iz kakega lastnega skladišča v Slo, iz Italije ali da kupuje pri nekom tretjem.

Kot pravim ne bi vedu, zato tudi dopuščam da je trditev Tadeja glede Agipa pravilna.

Z.t.H.! :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Petrol in Istrabenz uporabljamo ista carinska skladišča od koder se vrši distribucija

Kaj pa Agip? Glede na to, da imajo v Sloveniji samo eno črpalko (ali samo nekaj) dvomim, da točijo "svoj" - boljši bencin.

Agip v Slo je na 3 lokacijah:

1. Senožeti (ali nekaj takega), na cesti proti Litiji

2. Vodice

3. Ljubljana (mislim, da nekje ob Letališki,te še nisem odkril)

In, če se jaz peljem mimo Agipove črpalke z vsaj napol praznim tankom, tud jaz natočim. Tudi jaz sem že parkrat na svojem avtu (na motorju pač ne) ugotovil, da tank kar nekaj kilometrov dlje drži. BTW kavice na pumpi ne pijem ;) .

DIstribucijo goriva imajo pa iz Italije, nekje blizu Trsta, vsaj tako mi je zaupal črpalkar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kje Agip vozi svojo župco ne bi vedel, možno tudi, da iz kakega lastnega skladišča v Slo, iz Italije ali da kupuje pri nekom tretjem

Zadnjic jo je pripeljala cisto obicajna cisterna brez vseh reklam. Tablica je bila LJ.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm...se kdo spomni zimske prigode z nafto? Ko je obstalo velikoooo kamionov z zamrznjeno nafto na cestah. Ampak samo tisti, ki so tankal na Petrolu :D ....

Bilo je tudi javno opravičilo Petrolovga predstavnika za tisk...

Ne govort, da je kvaliteta ista (pa čeprav samo zarad dodatkov)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Petrol in Istrabenz uporabljamo ista carinska skladišča od koder se vrši distribucija

Kaj pa Agip? Glede na to, da imajo v Sloveniji samo eno črpalko (ali samo nekaj) dvomim, da točijo "svoj" - boljši bencin.

Agip v Slo je na 3 lokacijah:

1. Senožeti (ali nekaj takega), na cesti proti Litiji

2. Vodice

3. Ljubljana (mislim, da nekje ob Letališki,te še nisem odkril)

In, če se jaz peljem mimo Agipove črpalke z vsaj napol praznim tankom, tud jaz natočim. Tudi jaz sem že parkrat na svojem avtu (na motorju pač ne) ugotovil, da tank kar nekaj kilometrov dlje drži. BTW kavice na pumpi ne pijem ;) .

DIstribucijo goriva imajo pa iz Italije, nekje blizu Trsta, vsaj tako mi je zaupal črpalkar

med vojnikom in celjem je (bo?) ena agip-pipca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo delajo že kar nekaj časa. Zadnji mesec izgleda že čisto sestavljena, obratuje pa še ne, Agipova črpalka med Vojnikom in Celjem. Potem bomo pa lahko tudi mi preverjali podaljšano kilometražo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo delajo že kar nekaj časa. Zadnji mesec izgleda že čisto sestavljena, obratuje pa še ne, Agipova črpalka med Vojnikom in Celjem. Potem bomo pa lahko tudi mi preverjali podaljšano kilometražo.

jap :P :D B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...A poj, k men avto s 110 konji kur 7l/100 km, mi bo pa 5,5-tolk kot dci??!

Testiraj in pol porocaj o reultatu analize ;)

Cakamo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak to je dejstvo, da se bivši monopolist :P PETROL, preveč zanaša na svojo tradicionaslnost, priraslost k srcu naroda, itd, in nam prodaja sranje in to nacenejše sranje, ki ga najde na trgu in se bogati s prodajo po tržni ceni.

Če to ne drži, potem pa pač uslužbenci bencinskih servisov točijo vodo v bencin.

Namreč imam tudi sam slabe izkušnje.Ker sem pač imel bol star avto in zelo izpostavljen pokrov rezevoarja goriva,sem najprej mislil da pač pušča pokrovček.Po velikokratnem praznjenju in sušenju rezervoarja (vsakokrat sem nabral tudi za liter vode) , pa glede na to da ni bilo slabega vremena sem s :P PETROLA prešel na OMV.Naredil sem pač kakšen kilometer več, da sem prišel do te črpalke, ampak se je splačalo.Težave so se prenehale.

Potem so pa OMV naredili še črpalko čisto blizu moje sluzbe , tako da se :P PETROLA izogibam na daleč.

Nauk je jasen, pa če delaš 100let na :P PETROLU me ne boš prepričal da ni res kar sem videl na lastne oči.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek, soboto in nedeljo so na Petrolovem bencinskem servisu (''zgornji'' Petrol oz. tisti bolj v centru) točili bencin slabše kvalitete oz. bencin pomešan z nafto (neuradno). Če ste slučajno v tem času točili bencin na tem Petrolu, lahko z originalnim računom na tem Petrolovem servisu izpolnete reklamacijski obrazec in upate na povrnitev stroškov. Nekateri, ki so v avtomobile in motorje natočili takšen bencin, so imeli probleme.

PS Nama je uspelo natočit gorivo dvakrat - posledice, katerim vzroka takrat nismo vedeli, pa ste si lahko nekateri ogledali v nedeljo na Podmeji. :angry:

Res hvala za tole pojasnilo!

Tut jst sem tm ene trikrat tanku v tem času :angry: !

Zdej šele vem zakaj je moja thuderketka kr naenkrat tok kadila k MZ :blink: , jest sem pa že mislu na vse najslabš (menjava obročkov, :( :( ....) pa še ole pa sveče sem predčasno zamenu- panika ni kej, motor je le motor- trebamjrkat ;) !

Ajt, mejte se!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, madona a se vam ne zdi, da že krepko pretiravate. Med OMV in Petrolovim bencinom ne mora biti razlike zaradi istega dobavitelja. In to je resnica potrjena tako s strani Petrola in s strani OMV.

Zdaj samo še čakam, da naletim tukaj na kakšnega modela, ki bo globokoumil kakšen bencin imajo na novih TUŠ benz črpalkah.

Fantje, saj vem, da je vročina in je včasih težko ohladiti razgrete pametne glave ampak kljub temu malo več tolerance in objektivnega pisanja sem gor ne bo nobenemu škodilo. Nekateri pa res nabijate kot babe na tržnici! :P

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kakšen bencin imajo na Tuševih črpalkah, ker v CE jo šele delajo in se že kar nekaj časa vleče, podobno kot s tisto Agipovo med CE in Vojnikom, ki že 1 mesec izgleda dokončana in sedaj služi kot pokrito parkirišče.

Čim natočimo tuša, javimo o kakovosti ;) :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se kvalitete bencina tiče: možno je, da je do mešanja prišlo v cisterni, s katero pripeljejo bencin iz skladišč do črpalk. Poraba? Števci imajo tolerance. Primer: sodeloval sem pri načrtovanju pakirne linije. Na vrečki piše 1 kg, dovoljeno odstopanje (ki kupcu ni vidno) je 5%. Pa smo nastavili pakirni stroj (na zahtevo lastnika) tako, da je doziral točno 1 kg - 5%. Vse legalno, proizvajalec pa je na vsakih 20 paketov dobil enega zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Takole ker mi je dolgcajt sem se odloču sprobat kater bencin je res boljši Petrol, OMV alio AGIP

Test obsega tri meritve za vsakega ponudnika med prehodom z enega na drugega pa moram porabiti vsaj dva rezervoarja goriva novega.

Tankam na novejših bencinskih črpalkah. Avto Škoda felicia 1.6 MPI

Nihanje temperature med meritvami je zanemarljivo.Način vožnje se ne spreminja, isti dan ista ura....

OMV je že dal čez svoje in poraba je bila 7.4 7.6 7.2 povprečje 7.4

Zdaj je na vrsti Petrol 7.0

O rezultatih vas bom obveščal pa da vidimo kaj je res na tem kot vidite je Peetrol dosegel najnižjo porabo do sedaj, vendar ena lastovka še ne prinese pomladi, nov rezultat pričakujte jutri in mislim da bo ravno tako nizek.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OMV je že dal čez svoje in poraba je bila 7.4 7.6 7.2 povprečje 7.4

a in po porabi tvojega avta sklepaš na kakovost bencina.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JE to veliko boljši pokazatelj kot zgolj golo ugibanje kar se zaenkrat počne tukaj v tej temi!!!

Če se bo pokazala razlika kot jo je napisal 1

1,5 litra na100km pol je nekaj na tem. Če je poraba večja bencin zagotovo ni vrhunec kvalitete.

Po mojem. :hmm: :hmm:

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JE to veliko boljši pokazatelj kot zgolj golo ugibanje kar se zaenkrat počne tukaj v tej temi!!!

Če se bo pokazala razlika kot jo je napisal 1

1,5 litra na100km pol je nekaj na tem. Če je poraba večja bencin zagotovo ni vrhunec kvalitete.

Po mojem. :hmm: :hmm:

ok ok

pa misliš da bi na mojem avtu pod mojo nogo bili podatki isti....oz. vsaj malo podobni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok ok

pa misliš da bi na mojem avtu pod mojo nogo bili podatki isti....oz. vsaj malo podobni....

Po vsej logiki bi morali biti če bi imel skozi enake pogoje in enak način vožnje. Večina tukaj piše da je Petrolov bencin slabše kvalitete če se bo pokazala razlika vsaj 0.8l/100km potem je nekaj na tem drugače so to natolcevanja.

Lahko pa vzameš vzorce in jih pošlješ na testiranje sam e bo prišlo par 10kSIT za vzorec.

Mislim da je moja metoda boljša-cenovno :)

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na drugi strani tega topica (3. junij, 6:45) je lepo napisano moje mnenje glede crpalk in bencinov.

Moje mnenje je se zmeraj nespremenjeno. In vse do danes avto ni dobil nobenega drugega bencina kot samo Agipovega.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!