Skoči na vsebino

Opozorilo - Petrolov bencinski servis v Trbovljah


Ervina

Priporočene objave

je Petrol in OMV povsem isti drek

V decembrski stevilki Motorevije je na 10 in 11 sti stran clanek z naslovom:

KAKOVOST DIZELSKEGA GORIVA NA NASIH BENCINSKIH SERVISIH

Clanek je dolg 2 strani, zato bom samo nekaj citiral:

"...da je res tako, dokazuje Agip, ki prodaja kakovostnejse gorivo po enaki ceni. Ocitno so se v prid svojim porabnikom pripravljeni odreci delu svoje marze."

"Iz vsega je povsem ocitno, da so nasi (beri Slovenski!) standardi pisani na kozo nasih dveh naftnih druzb, ki s prodajo manj kakovostnega goriva (dodajanje aditivov pac nekaj stane) tudi vec zasluzita."

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ene dve pripombe:

- ugotavljati kakovost bencina na podlagi netočnega merjenja porabe je vsaj zame ena velka neumnost

- da bi Agip imel boljši bencin ??? če blo res bi bil full naval na njih, ne ? pa so te 3 njihove pumpe skoz prazne. Mrbit je pa Agip kej lepo pogledal novinarje iz Motorevije ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zate ne vem ampak ce men "cagar" pokaze na rezervo pri 600km ali pa pri 520km se mi to zdi zadosten dokaz kje se bolj splaca tankat!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- ugotavljati kakovost bencina na podlagi netočnega merjenja porabe je vsaj zame ena velka neumnost

Torej praviš da sem neumen, ker tankam v Avstriji in naredim 100 km več z enako količino nafte za manj denarja???

Kako si potem ti razlagaš to razliko? Prosim definiraj, moja neumna razlaga( ki je mimogrede žalitev in je v nasprotju z pravili foruma, me zanima če te bodo kiknili tak kot đorđija, )da je gorivo kvalitetnejše očitno ni dobra. Daj nam prosim eno "učeno" povej.

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem na kakšen način sicer testirate porobo pri različnih "ponudbnikih" goriva in katere kriterije pri tem upoštevate, vendar naš služben kombi tankam pri OMV-ISTABENZ (večinoma na isti črpalki), pri čemer se prevoženi km s polnim rezervarjem razlikujejo tudi do 12 %, kar v praksi pomeni cca. 80 km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nihanja

1.teža noge

2.naloženost vozila

3.letni čas

4.vrsta cest

5.velikost tanka

pri svojem avtu naredim od 950 pa do 1050 km s 66 litrskim tankom, diesel

pri računanju je najbolj pomembno, da z meritvami začneš in končaš s polnim tankom in ne z od oka položajem cagarja za gorivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zate ne vem ampak ce men "cagar" pokaze na rezervo pri 600km ali pa pri 520km se mi to zdi zadosten dokaz kje se bolj splaca tankat!!

- teža noge

- cesta: mesto, avtocesta

- tud jaz naredim od 450 km pa do 550 - pa več ali manj tankam na isti črpalki

- različni avtomati na črpalkah - na nekaterih lahko natankaš bolj polno, liter, dva - ampak nekaj je, ne ?

- zimske / letne gume

- ........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej praviš da sem neumen, ker tankam v Avstriji in naredim 100 km več z enako količino nafte za manj denarja???

Kako si potem ti razlagaš to razliko? Prosim definiraj, moja neumna razlaga( ki je mimogrede žalitev in je v nasprotju z pravili foruma, me zanima če te bodo kiknili tak kot đorđija, )da je gorivo kvalitetnejše očitno ni dobra. Daj nam prosim eno "učeno" povej.

LP, El B.

- če hočeš resno zmerit in primerjat kakovost bencina, bi moral it na oval in pač vozit od polnega tanka dokler ti ne zmanjka bencina, ponovit z raznimi benzi in pol bi ti jaz verjel. dokler to meriš kr tko ( včasih smo rekli od oka ) je zadeva neresna in zavajajoča, vsaj zame

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej praviš da sem neumen, ker tankam v Avstriji in naredim 100 km več z enako količino nafte za manj denarja???

Kako si potem ti razlagaš to razliko? Prosim definiraj, moja neumna razlaga( ki je mimogrede žalitev in je v nasprotju z pravili foruma, me zanima če te bodo kiknili tak kot đorđija, )da je gorivo kvalitetnejše očitno ni dobra. Daj nam prosim eno "učeno" povej.

LP, El B.

off topic:

ne barto, ni rekel da si ti neumen temvec da pocnes (po njegovem mnenju, katerega sme povedati) nekaj neumnega. vsaj zame je to razlika. tudi pametni delajo neumnosti.

in se on topic:

skoraj vedno tankam v slo in skoraj vedno naredim med 1100 - 1300 km z enim tankom. tankam vedno do roba in potem racunam. poraba niha med 5,5 (dopust poleti s klimo, lagano turisticki) do 6,5 (AC gas do daske in mesano mesto/AC).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler to meriš kr tko ( včasih smo rekli od oka ) je zadeva neresna in zavajajoča, vsaj zame

Za mene ni, za mojo denarnico tudi ne, ti pa verjami kar hočeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ene dve pripombe:

- ugotavljati kakovost bencina na podlagi netočnega merjenja porabe je vsaj zame ena velka neumnost

- da bi Agip imel boljši bencin ???  če blo res bi bil full naval na njih, ne ?  pa so te 3 njihove pumpe skoz prazne.  Mrbit je pa Agip kej lepo pogledal novinarje iz Motorevije ?

Najprej preberi clanek, potem pa komentiraj.

Na kratko:

-Petrolov in OMV-jeva nafta ne zdrzi takega minusa kot Agipova. Zato morajo potrosniki Petrolove in OMV-jeve nafte v njo dodajati aditive. Kupovanje teh aditivov pa stane in s tem omenjena trgovca zasluzita. Dodajanje aditivov v avtomobile z najsodobnejsimi dieselskimi motorji pa je prepovedano, ker se lahko poskoduje crpalka. In kaj naj zdaj storijo lastniki takih avtomobilov?

- Petrolov in OMW jev bencin zadovoljujeta slovenske standarde za gorivo, Agip pa tiste, kateri veljajo za Evropo (pa ne mi govort, da so slovenski standardi strozji od unih evropskih). Na Agipu sem veckrat videl, da bencin pripelje Italjanska cisterna.

Zakaj mislis, da ima Petrol Magno in ostale stvari katere pasejo zraven ?

Glede merjenja porabe: moj avto imam vec kot deset let in bom menda vedel, s katerim bencinomnaredim vec kilometrov.

Izbira, kateri bencin bo kdo tankal je odlocitev posameznika. Sem pa ze povedal, da se Petrola, OMW-ja, Ine izogibam.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlike v gorivu so.

Ne verjamem pa, da so tako velike, da bi po Sloveniji vozil in AGIPOve črpalke iskal.

Imam drugega pametnejšega posla.

B)

Saj je ne iscem. Jo imam takorekoc pred nosom. Prav tako Petrolovo.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko smo imeli prvega (najprej oce potem jaz) XM-a smo redno in skoraj vedno tankali v sloveniji na petrolu ali omv. po 6 letih (in cca. 180k km) mi pozimi zjutraj 200 m od doma avto enostavno crkne. poklicem oamtc, me odpelje do servisa in od tam mi popoldne sporocijo, da je bila v tanku mocvara usedlin. nekje 10 litrov te smrdljive mesanice so potegnili iz tanka. nekaj je na tem, da je bencin v sloveniji manj preciscen oz. vsaj ne pride tako cist v tank vozila, kot v avstriji. ali je za to kriv bencin ali nevzdrzevanje rezervoarjev na bencinskih crpalkah je koncno vseeno. kupec se (lahko) zanese, da mu prodajalec proda v redu in neoporecno blago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je ne iscem. Jo imam takorekoc pred nosom. Prav tako Petrolovo.

Tadej

Normalno.

V tem primeru bi tudi jaz šel na tisto, za katero bi zgolj domneval, da ima boljše gorivo.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

kaj pa vem, men je vse enako. Je zgleda tolk parametrov, da ne mores ugotovit kateri benz je boljsi.

Jaz bolj preferiram Petrol samo zato, ker imam Magno, ce bi se OMW kaj takega postudiral (zdaj majo samo za s.p. in d.o.o.) bi blo pa sploh fajn. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!