Skoči na vsebino

Reševalci na motorju...


Manu

Priporočene objave

sploh ne vem kaj se tolk greste okrog tega!

dejstvo je, da če imamo reševalce na motorju je to dobro, in ne more nikomur škoditi, edino le koristiti!

upam, da se strinjate z mano <_<

Jaz se popolnoma strinjam :) konec koncev pri vsej tej brezposelnosti je to spet nekaj novih delovnih mest, pa četudi se komu zdijo potrebna al ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj gledaš vse tako črno? :o Sem posebej povdarila, da debatiramo o tveh popolnoma različnih temah......reševalec je svoje delo opravil odlično, spravil te je živega v bolnišnico...če njega ne bi bilo, ne bi sploh imel možnosti, da prispeš živ do tja....od tam dalje je pa od drugih odvisno, ali ti bodo pomagali, reševalec te opravil svoje delo in te "predal" drugim v oskrbo...žalostno je pa to, da se ljudje v belih haljah povzdigujejo v bogove in žal vedno ne opravljajo svojega dela tako, kot bi morali....kar ti pa dam čist prav...so pa še vedno izjeme - na srečo :)

Na stvari ne gledam črno. Vi realnost zamenjujete z črnogledostjo. To kar sem napisal ni moja paranoja, temveč dejstvo.

Očitno se najina stališča približujejo. Jaz sploh nisem rekel, da reševalci ne dajo vsega od sebe, da ne uživajo v službi, da so slabi itd. Jaz sem šel samo malo dlje in rekel, da je njihov trud deloma izničen, ker se potem, ko pridrvijo z sireno in lučmi nazaj v bolnico, ne zgodi nič. Vsaj za ponesrečenega prekleto dolgo ne. In zato trdim, da se reševalci, ko hitijo, da bi spravili ponesrečenca v bolnico, po nepotrebnem izpostavljajo.

Ne, moram se popravit........sestri so takoj roko zašili.......je mama preveč nadrla dohtarja, ki ji je rekel, da naj ne "paničari".

Malo druga je situacija, ko se hiti na kraj nesreče, kjer je morebiti treba ponesrečenca "stabilizirat". Pa še tam nisem prepričan, da je za minimalno krajši čas vredno posaditi reševalca na motor, kjer je ranjliv kot vsak drug motorist. Da ne govorimo o hladnih gumah, naglici, morebitni nervozi zaradi želje čim prej priti na kraj nesreče........na motorju ti faktorji dramatično povečujejo možnost neljubega dogodka.......in potem bosta zasedena dva reševalna vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...žalostno je pa to, da se ljudje v belih haljah povzdigujejo v bogove in žal vedno ne opravljajo svojega dela tako, kot bi morali....

Delno sami krivi. Kaj pa jim nosite koline, pa kure, pa bomboniere, pa čokolade, pa šnopc, pa gnar, pa gospodi doktroji jih naslavljate. Kaj se potem ne bi počutili božansko. :huh:

Sosed je zdravnik, nekaj let v penzionu, dobričina. Pa se je sedaj zgodilo, da ga je telo začelo malo zafrkavati in je dal skozi kup preiskav in sedaj je šel še h kolegom pod nož. Je rahlo razočaran, ker so bogovi pozabili, da je eden (bivši) njih in ga obravnavajo po splošni proceduri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reševalec na motorju je prava stvar. Glede hladnih gum in ostalih driskastih problemov, ki jih YZF izpostavlja - tudi reševalec na MK je človek in ne Superman, nihče ne trdi, da dela čudeže se pa je v MB pokazalo, da je v povprečju nekaj minut hitrejši kot reševalno vozilo (pado pa mislim, da tud še ni - vsaj jaz ne vem, štejejo samo službene nujne vožnje).

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj gledaš vse tako črno? :o  Sem posebej povdarila, da debatiramo o tveh popolnoma različnih temah......reševalec je svoje delo opravil odlično, spravil te je živega v bolnišnico...če njega ne bi bilo, ne bi sploh imel možnosti, da prispeš živ do tja....od tam dalje je pa od drugih odvisno, ali ti bodo pomagali, reševalec te opravil svoje delo in te "predal" drugim v oskrbo...žalostno je pa to, da se ljudje v belih haljah povzdigujejo v bogove in žal vedno ne opravljajo svojega dela tako, kot bi morali....kar ti pa dam čist prav...so pa še vedno izjeme - na srečo  :)

Na stvari ne gledam črno. Vi realnost zamenjujete z črnogledostjo. To kar sem napisal ni moja paranoja, temveč dejstvo.

Očitno se najina stališča približujejo. Jaz sploh nisem rekel, da reševalci ne dajo vsega od sebe, da ne uživajo v službi, da so slabi itd. Jaz sem šel samo malo dlje in rekel, da je njihov trud deloma izničen, ker se potem, ko pridrvijo z sireno in lučmi nazaj v bolnico, ne zgodi nič. Vsaj za ponesrečenega prekleto dolgo ne. In zato trdim, da se reševalci, ko hitijo, da bi spravili ponesrečenca v bolnico, po nepotrebnem izpostavljajo.

Ne, moram se popravit........sestri so takoj roko zašili.......je mama preveč nadrla dohtarja, ki ji je rekel, da naj ne "paničari".

Malo druga je situacija, ko se hiti na kraj nesreče, kjer je morebiti treba ponesrečenca "stabilizirat". Pa še tam nisem prepričan, da je za minimalno krajši čas vredno posaditi reševalca na motor, kjer je ranjliv kot vsak drug motorist. Da ne govorimo o hladnih gumah, naglici, morebitni nervozi zaradi želje čim prej priti na kraj nesreče........na motorju ti faktorji dramatično povečujejo možnost neljubega dogodka.......in potem bosta zasedena dva reševalna vozila.

Hotel sem ostati tiho in ti pustiti veselje ob zgražanju nad zdravstvom. Ampak šel si predaleč, šel si tja, kjer si pričel žaliti mene in moje delo.

Delo motorista reševalca je priti v čimkrajšem času na kraj dogodka, s tem da ne izpostavljem v nevarnost sebe ali kogar koli od drugih udeležencev v prometu. Kot motorist se laghko peljem tudi po pločniku, po enosmerni cesti pa tudi sodobne arhitektonske ovire mi ne predstavljajo težav.

Glede na vse tvoje črne izkušnje, ti lahko rečem samo, da mi je žal. če se ne motim je bila ta nesreča na cestninski postaji v Dobrenju Ampak za nesrečo 2.1.1999 pa bi lahko povedal tudi drugo stran zgodbe. Peljala sta se iz diskoteke po avtocesti, megla , vidljivost morda 30 metrov, če si prespan in spočit. Dvomim da sta vidva bila, pa tudi hitrost ni bila primerna razmeram. Žal mi je, da je tvoj prijatelj izgubil življenje, toda z razumno vožnjo se to ne bi zgodilo. Pa ne zameri, toda takrat sem te jaz reševal, pa o tebi nisem vedel ničesar, pa tudi danes ne pričakujem, da mi boš ne vem kako hvaležen. OPRAVLJAL SEM SVOJE DELO, KOT TO POČNEM VSAK DAN. Upam, da mi ne bo potrebno nikoli v življenju več razgrniti črnega prta, kot sem to počell do danes, a vem da je to utopija, ki je ni mogoče izničiti.

Še beesda o motrju. Povprečna razlika med motorjem in vozilom v Mariboru, je znašala 6,1 minuto v prid motorista. Kaj pomeni ta čas, boš morda razumel, če ti povem takole. Če se tvoji mami recimo ustavi srce, potem ti vsaka minuta, ko se ne izvaja umetno dihanje in masaža srca zmanjšata možnosti preživetja za 10%. Sedaj morda vidiš smisel, zakaj uporabljati motorno kolo. Želim si, da bi cele dneve preživel brez dela, kar bi pomenilo trojno veselje:

1. ljudje so zdravi in ne potrebujejo pomoči

2. jaz nimam dela, kar mi je super

3. direktor je srečen, ker ne povzročam " stroškov " firmi

A to so le moje pobožne sanje.

Brez zamere, da sem ti napisal vse to, ampak očitno si zaradi tudi svojih težav jezen na vse nas. Tega ti nihče ne more braniti.

Na koncu pa še tole. Kljub tej debati, ki je morda malo ostra, si lahko brez skrbi. Če boš kadarkoli potreboval pomoč, vedi da ti bomo vedno priskočili na pomoč, če bomo prosti in v službi. To je naše delo. In morda najpomembneje pri vsem tem, MI SMO PROFESIONALCI, KI DELAMO ZA LJUDI, NE GLEDE NA TO KDO IN KAJ SO.

Še enkrat brez zamere pa upam da boš imel toliko sreče, da naše pomoči ne boš nikoli v življenju potreboval. Če pa se to slučajno zgodi, pa vedi, da jo boš deležen v največji meri strokovnosti, tako kot vsi ostali ljudje, ki nas potrebujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa še neki me zanima: a dotični reševalec na motorju sedi tam na reševalni postaji v kombinezonu in obut v škornje (pomoje da ne), zanima me koliko časa potrebuje da se obleče da gor čelado,..... meni še ni uspelo pod 10 min, sicer nikoli ne hitim sam stvari vzamejo svoj čas!!!

Ne, reševalci na motorju dežuramo na Mariborskem otoku, to je cca 7 km iz centra mesta in smo v kopalkah, obilo bejb okoli nas in ful hladnega piva. Pa če imam slučajno mokre kopalke ali pa glavo, si seveda prej preoblečem kopalke in sfenam glavo......:(

Realna slika je sledeča: motorist je ves svoj delovni čas v gore tex hlačah in škornjih, jakno ima ob sebi. Ko se sprejme klic za intervencijo, dispečer ( oseba za telefonom ) samo napiše kraj dogodka, medtem pa motorist krene proti motorju in si obleče jakno in natakne rokvice. Ko prispe do motorja, mu dispečer poda še ostale podatke, tako da je "reakcijski čas" motorista od 30-60 sekund, torej v najslabšem primeru 1 MINUTO. Če pa bi se rad o tem prepričal, pa me obvesti, boš prišel k nam v službo, pa boš sam videl....... :D

Iz tega si mogoče celo razbral, da moje delo sploh ni taka zabava, kot jo vidite nekateri ljudje....vključno s teboj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bemtiš Kvota........si se le oglasil.

1) Da je povprečen čas v prid motorista 6.1min nisem predvideval, ker z čistim matematičnim izračunom na tak čas nikakor ne prideš. Če je tolikšen, pohvalno.

2) Res je, da sva se zjutraj vračala neprespana z dela. Kot vsak prejšnji vikend dve leti poprej. Ni pa nesreča druga plat zgodbe, zato ker je to zgodba čisto za sebe in nima veze z zdravstvom.

3) Kdo je takrat prišel pome ne vem. Če si bil ti, ti bom naslednjič pri Lipi iskreno stisnil roko.

4) V nobenem stavku nisem žalil ne tebe, ne tvojega dela, niti reševalcev na sploh. Žalijo ga kvečemu zdravniki, ki se urgentno pripeljanemu ne posvetijo. Me pa veseli, da se lahko zanesemo vsaj na vas.

5) Mislim, da je glede na izkušnje, ki sem jih imel z SBM moje zgražanje nad zdravstvom oz. ravnanjem zdravnikov, več kot upravičeno.

6) Ne opravičuj se toliko krat v enem postu, ker ti nima nihče kaj zamerit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma važno je da ti pomagajo....zaradi mene lahko s kolesom pridejo(v ljubljani bi stvar funkionirala) !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YZFgeorge skor ne morem verjet.V razmahu par let ali mesecov ,saj je vseeno si vedno naleto na istega dohtarja.Po moje mu nisi bil simpatičn,da te je dal vedno na čakanje.

V glavnem jaz mam čist druge izkušnje z dohtarji pa jim nisn noso tunke,klobas pa jajc.Mam zgleda res srečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma važno je da ti pomagajo....zaradi mene lahko s kolesom pridejo(v ljubljani bi stvar funkionirala) !

Se popolnoma strinjam.Tud ,če mal počakaš.Važno ,da te porihtajo kot je treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Johan........pred letom in pol sem si zvil gleženj. Prišel v bolnico........ugani, kdo je bil na sprejemu. "Prijatejl" Kruščič. Me je poslal v gipsnico, kjer so mi daji gor plastičen gibs (sofcast?). Grem domov, noga boli tako, da se ponoči vstajam, ker boli ko svinja. Grem nazaj v bolnico, na bergljah seveda, če se da kaj storit, ker je gleženj, ki je zatekel, mošno pritiskal na gips. In me je tale, seveda kdo pa drug, g. Kruščič, nadrl, kaj da pa si mislim zakaj da imam ta mehek gips gor, da naj hodim brez bergelj.

No, potem so gips vrezali gor in povili z povojem, da se je pritisk na oteklino omilil. Ko sem nato čez 14 dni prišel na kontrolo, je drug zdravnik nekaj govoril o tem, da je poškodovana tudi kita, ter mi še za 14 dni "podelil" mavec do kolena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma podpiram odločitev, da je motorist reševalec tudi prisoten na naših cestah.

No in vsi tisti, ki se tako razburjate vas nekaj vprašam. Če ste iz Ljubljane oz. iz okolice in poznate Trzinski konec zjutraj in po službi veste, da je taka gužva, da se večkrat stoji v kolonah. In pride do nesreče. Povejte mi, koliko možnosti HITREGA POSREDOVANJA ima en rešilec (kombi) in koliko motorist? Kot pa je QUOTA (vsaj zdi se mi, da je on omenil) koliko lahko pomeni par minut.

In George, prosim, če si tako uvideven do vseh reševalcev in odpreš posebej topic, kjer se bo pljuvalo izključno po zdravnikih na urgencah in zdravstvenih domovih. Nekako se mi ne zdi higienično, da po vseh topicih pljuvaš vse počez in če se kdo počuti prizadetega, se opravičiš s tem, da pa ravno njega nisi mislil........... Ali drugače povedano - se ti ne zdi, da nas večino boli k**** kake probleme si imel ti z enim doktorjem na urgenci v topicu kjer se pogovarjamo o smislu motorista reševalca??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In George, prosim, če si tako uvideven do vseh reševalcev in odpreš posebej topic, kjer se bo pljuvalo izključno po zdravnikih na urgencah in zdravstvenih domovih. Nekako se mi ne zdi higienično, da po vseh topicih pljuvaš vse počez in če se kdo počuti prizadetega, se opravičiš s tem, da pa ravno njega nisi mislil........... Ali drugače povedano - se ti ne zdi, da nas večino boli k**** kake probleme si imel ti z enim doktorjem na urgenci v topicu kjer se pogovarjamo o smislu motorista reševalca??

1) Nisem nikjer rekel žal besede čez reševalce. Zato tudi ne vem, kje sem se opravičeval za nekaj, česar nisem storil. Če sem, me lahko citiraš in mi to dokažeš.

2) Še zmeraj vam ni canknilo kaj vam poskušam dopovedat: Reševalci ničkolikokrat hitijo z tem, da tudi po tem, ko so ponesrečenca oskrbeli, le tega čim prej spravijo v bolnišnico. Tam pa so zdravniki tisti, ki potem ne opravijo svojega dela hitro in pošteno. Zato je "izničen" čas, ki so ga reševalci z hitro vožnjo pridobili.

3) In ali se ti ne zdi, da me boli k**** za to, če se vi ne strinjate z menoj? Kar napišem lahko preberete ali preskočite........ tak moder nasvet ste mi motosvetovci dali pri "črni kroniki". Držite se ga še sami.

Alla, niti tebi, niti komu drugemu pa ne želim takih izkušenj z zdravstvom kot sem jih imel sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reševalci ničkolikokrat hitijo z tem, da tudi po tem, ko so ponesrečenca oskrbeli, le tega čim prej spravijo v bolnišnico. Tam pa so zdravniki tisti, ki potem ne opravijo svojega dela hitro in pošteno. Zato je "izničen" čas, ki so ga reševalci z hitro vožnjo pridobili.

George,

tebi pa še vedno ni caknilo, da je BISTVENO bolj pomembna hitra oskrba npr. hudo krvaveče rane, kot pa kasnejša oskrba poškodovanca, ko je že stabilen in izven smrtne nevarnosti.

Zato je hitra intervenca tako pomembna ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu pa še tole. Kljub tej debati, ki je morda malo ostra, si lahko brez skrbi. Če boš kadarkoli potreboval pomoč, vedi da ti bomo vedno priskočili na pomoč, če bomo prosti in v službi. To je naše delo. In morda najpomembneje pri vsem tem, MI SMO PROFESIONALCI, KI DELAMO ZA LJUDI, NE GLEDE NA TO KDO IN KAJ SO.

Še enkrat brez zamere pa upam da boš imel toliko sreče, da naše pomoči ne boš nikoli v življenju potreboval. Če pa se to slučajno zgodi, pa vedi, da jo boš deležen v največji meri strokovnosti, tako kot vsi ostali ljudje, ki nas potrebujejo.

Ponosna sem, da obstajajo ljudje, ki razmišljajo (kljub vsemu) tako kot ti. B)

Želim ti lep in uspešen dan, Quota, pa če si v službi ali ne. Pa veliko sonca. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa še neki me zanima: a dotični reševalec na motorju sedi tam na reševalni postaji v kombinezonu in obut v škornje (pomoje da ne), zanima me koliko časa potrebuje da se obleče da gor čelado,..... meni še ni uspelo pod 10 min, sicer nikoli ne hitim sam stvari vzamejo svoj čas!!!

Ne, reševalci na motorju dežuramo na Mariborskem otoku, to je cca 7 km iz centra mesta in smo v kopalkah, obilo bejb okoli nas in ful hladnega piva. Pa če imam slučajno mokre kopalke ali pa glavo, si seveda prej preoblečem kopalke in sfenam glavo......:(

Realna slika je sledeča: motorist je ves svoj delovni čas v gore tex hlačah in škornjih, jakno ima ob sebi. Ko se sprejme klic za intervencijo, dispečer ( oseba za telefonom ) samo napiše kraj dogodka, medtem pa motorist krene proti motorju in si obleče jakno in natakne rokvice. Ko prispe do motorja, mu dispečer poda še ostale podatke, tako da je "reakcijski čas" motorista od 30-60 sekund, torej v najslabšem primeru 1 MINUTO. Če pa bi se rad o tem prepričal, pa me obvesti, boš prišel k nam v službo, pa boš sam videl....... :D

Iz tega si mogoče celo razbral, da moje delo sploh ni taka zabava, kot jo vidite nekateri ljudje....vključno s teboj....

nikoli si nisem mislil, da je delo reševalca zabavno, če sem dal tak vtis se opravičujem, mislim da je kvečjemu obratno!!!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu pa še tole. Kljub tej debati, ki je morda malo ostra, si lahko brez skrbi. Če boš kadarkoli potreboval pomoč, vedi da ti bomo vedno priskočili na pomoč, če bomo prosti in v službi. To je naše delo. In morda najpomembneje pri vsem tem, MI SMO PROFESIONALCI, KI DELAMO ZA LJUDI, NE GLEDE NA TO KDO IN KAJ SO.

Še enkrat brez zamere pa upam da boš imel toliko sreče, da naše pomoči ne boš nikoli v življenju potreboval. Če pa se to slučajno zgodi, pa vedi, da jo boš deležen v največji meri strokovnosti, tako kot vsi ostali ljudje, ki nas potrebujejo.

Ponosna sem, da obstajajo ljudje, ki razmišljajo (kljub vsemu) tako kot ti. B)

Želim ti lep in uspešen dan, Quota, pa če si v službi ali ne. Pa veliko sonca. :)

...pa čim manj dela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V današnjem Delu imate na 7. strani lep članek o ljubljanskih motoristih reševalcih.

Preberite in nehajte nakladat, pametnjačit in kazati svoje rane.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo off topic:! Jaz se zahvaljujem vsem reševalcem vsega sveta na motorju, na čolnih, kombijih, avtih itn...! Meni so rešili zivljenje dvakrat, tudi mojo mamo enkrat! Vedno je bilo vprašanje minut, oni so uspeli ujet tisto razliko zame in za vas! Noben ni zahteval ali pričakoval zahvalo, ampak še vedno lepo vestno in profesionalno delajo. Lp. J.

Pa več jih bo boljše bo , ajd čau in briši bmk!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Quota: a v primeru dežja delate normalno motoristi namreč, res me zanima

V kolikor gre za plohe in nevihte, motorist dela normalno svoje delo. V primeru močnega dežja, ki je daljšega časovnega obdobja, pa dobi motorist avto in opravlja svoja dela in naloge v vozilu. Žal proti naravi ne moremo vplivati, zato se pač moramo prilagajati.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!