Skoči na vsebino

motoristična zasvojenost


RAN

Priporočene objave

Mene zanima kako posamezniki dojemate motorizem.

Ali je to ljubezen do jeklenih konjičkov. Ali je to obsedenost s tem kar motorizem prinaša: občutek svobode, adrenalinska zasvojenost zaradi hitrosti, spoznavanje podobno mislečih ljudi, odkrivanje novih krajev, itd.

Ali je to kombinacija vsakega pomalem.

Eni tako propagirajo določen tip ali znamko motorja da dobim občutek da je dovolj, da bi ga imeli na oltarju pa še drugi bi jim morali bit fovš potem so njihova pričakovanja zadovoljena.

Kaj mislite ??

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsega malo....samo kakor receno,vsak ekstremizem mi ne lezi prevec.sem pa ze tako dalec,da se raje vozim,kako da posedam po kaksnih srecanjih....

-----

who dares wins

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako dojemam motorizem?

Brez kakršnegakoli cirkusa...

Motor sem si kupil, da bom z njim potoval, preživljal dopuste, prosti čas.

Tisto glede svobode, kar motoristi tako radi poudarjamo pa je pomoje samo ameriška pogruntavščina. Tam je to lahko dejansko way of life, tukaj pa je to malce preveč skomerzializirano...

Skratka. Uživam v vožnji, a to predvsem sam ali z mojo deklico zadaj. Kot motorist se ne indetificiram skozi kakšne motoklube, motozbore ali s parkiranjem motorja pred kafičom. Rajši napolnim tank do vrha, vzamem gorilnik, kakšno juhco', seveda deklico in se zapeljem na piknik nekam, kjer imam mir. (no recimo to je moja svoboda; amapk žal ni popolna, ker tega pač ne morem početi kadarkoli mi paše).

Ne me pa narobe razumet. Extremno rad žuram, jokam od sreče ko se vozim skozi ovinke in rad spijem pirček ali dva s kakšnim motoristom, ki ga recimo, naključno spoznam.

Edited by - mopedfan on 16/09/2001 18:18:28

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

vsega malo....samo kakor receno,vsak ekstremizem mi ne lezi prevec.sem pa ze tako dalec,da se raje vozim,kako da posedam po kaksnih srecanjih....

-----

who dares wins

bravo si vse povedal. lepsega odgovora zakaj ne hodim redno na srecanja sam nebi mogel dat.

no pri motorju pa ma predvsem adrenalin in "bomba" obcutek v voznji glavno besedo. sicer pa kaj bi vam razlagal SAJ VESTE!!!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni motor dobesedno pomeni svobodo. Motor imenujem Mašina - proizvajalka svobode. Izreden občutek je, ko se vsedeš na motor in lahko odpelješ kamor hočeš. Zato sem si tudi kupil enduro stroj, da me tudi ceste ne omejujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja moje doživljanje moto sveta in ob tem tudi avtomobilskega sveta je pa recimo malo drugačen.

Mogoče se bo kdo smejov ampak tko pač je. Zame ni boljšega občutka, kot da imam motor, ki je meni všeč, to so zame super-sport motorji, ala R6, GSXR...najbolj pri tem mi je pa všeč, da ima motor sam po sebi lepo obliko, lepe barve, ki pašejo točno vsaka na svoje mesto, da je vse brezhibno spucano, brez dodatnih mušic, šmira, skratka vse v najlepšem redu, lepa čelada, kombinezon ki paše zraven in ko se tako zadovoljen pelješ in imaš pod sabo nepopisen zvok motorja in da vse to sam nadzoruješ, okoli pa še prelepo pokrajino in cesto...potem je zame to največji občutek, ki ga znova in znova rad prebujam...

Pa še to da si nekej drugače kot ostali. Ko se pelješ na morje, ljudje crkavajo v kolonah, ti se pa free mimo pelješ...waaaauuu

Mogoče sem zabluzu ampak drgač nisem znal opisat, ampak sej vrjetno vas bo večina dojela kwa sem hotu povedat...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz nisem navdusenec nad motozbori (razen Forumskih ). Raje imam manjse skupine, kjer se ljudje bolj poznajo. Najraje pa imam obcutek, ko me prime in drzi toliko casa, dokler se ne vsedem na motor in zarijem skozi ovinke. Ko pridem nazaj in cutim, da sem pomirjen, potem vem, da je bil to motociklizem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok pa še jst... Zelo so mi pri srcu hard enduro in cross motorji. Zelo rad vozim po raznih terenik, stezah, grivah, kjerkoli tudi po zelo nedostopnih predelih. Sem zelo različen od večine na tem forumu. Rad sproščam adrenalin pri vožnji, grem tako daleč z motorjem kolikor je še možno če se le da... Upam da me razumeste... Rad pa pogledam tudi na kaki motozbor če je le možnost...

Edited by - U^F^O on 17/09/2001 01:36:09

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor... zame sprostitev, obcasen pobeg od vsakdanjih skrbi in zabava, neke vrste hobi, ki ga nekateri pri dekletih ne razumejo.

Na leto obiscem od tri do stiri zbore. Najraje pa se peljem sama ali pa dva max. trije skupaj (ce je ze nuja ). Divjanja po cesti ne odobravam, ceprav vcasih le malo bolj privijem gas... UPS...

Drugace pa imam rada cist in urejen motor (to je kriva Zarja ) in kadar se z njim ukvarjam (glancanje itd.) se z njim pogovarjam (mojemu psu, ki sedi zraven, se sicer malo cudno zdi, ampak...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot mulc sem zmeraj govoril, da bom imel motor. Potem pa dolgo ni bilo nič. Šola, faks, služba, druge želje, ... pa človeku "poči" film in si kupi motor. Takega majhnega, za frčanje po bližnji okolici. In potem se to frčanje spremeni v daljše vožnje, ki jih noče in NE SME biti konec. Pa še motor je treba vmes kdaj očistiti. Ampak kaj, ko je najprimernejši dan za čiščenje tisti z soncem obsijan. In potem zopet namesto krpe v roki zagrmi motor pod tabo. Ja, saj vem, lep je, ko ga očistiš, samo kaj, ko je še lepše, ko se pelješ z njim. Meni je pa vseeno, ali se peljem z sijočim ali pa z "mat" motorjem, saj je pomembna vožnja ne pa to, kakšen motor bodo videli drugi. No, to je na kratko vse. Se pač držim gesla : "Bolje ga vozi kot pa čisti". Ampak ko je res "usran", potem pa tudi malo krpa potuje po njem (da ne bi kdo mislil, da ga zanemarjam).

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor na "stara" leta, želja iz mladosti, ki sem jo zaradi drugih bolj nujnih nujnosti odlagal.

Poleg tega, da se usedem na Gilerco in se odpeljem v v naprej začrtano ali čisto naključno smer in se znajdem tam, kjer me po vsej verjetnosti nikoli ne bi bilo,

je motocikel čisto uporaben za vsakdanje opravke, ko se lahko z njim pripeljem pred vrata vsake trgovine ali urada.

Nikakor pa motor ni fetiš, samo ena igrača več. In igram se rad, odkar pomnim zase.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja sej mene tud boli kwa drugi recejo kaksen je motor, ampak za moje notranje potrebe mora biti motor v nulo spucan ko se grem pelat, razen ce res ni moznosti ga spucat, pol pac tud potrpis..

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj imam jaz tudi rad čist motor, ampak če je dan lep in razpoloženje pravo (kar zmeraj je), potem se pa že rajši kam peljem, kot pa da zgubljam čas. Pač prestavim čiščenje nekam v prihodnost.

P.s.: Obvezno pa očistim in pregledam vitalne dele pred vsako vožnjo.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ADRENALIN!Kakšne lepote narave?Lepota je, ko malo manjka da z ramo v ovinku količek nabašeš!Okrog lepih motorjev, pa kombinezonov...Jaz sem že brez tega lep...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud meni je bil motor otroška želja od takrat, ko sem prodal svojga APN-a. Pol pa, sej nekateri vejo, otroci, pa bajta, pa avto za familjo, pa avto za ženo, pa nikol časa in denarja dost. Ampak hvalabogu, sem vedno doma imel podporo (žena) in tko je pač letos prišlo do tega, po 20 ih letih od takrat, ko sem naredu izpit po vizionarskem priganjanju mojega tedanjega inštruktorja (še enkrat hvala Jožko, da nimam zdej takih problemov, kot ostali). Kar se pa čiščenja tiče, ga pa očistim (operem) takrat, ko je treba verigo namazat, al pa po kakšnem dežju, suženj glancanja nisem ravno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preprosto zasvojenost...

pa naj gre za sproščanje vsakodnevnih napetosti, adrenalina (how low can you go), opazovanje okolice, obiske zborov, vožnja 'kar tako'...

Pure pleasure

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni predstavlja vse skupaj cisto naslado...Ko se podas na pot, krajso, daljso, po nekaj kilometrih, ko zacne masina biti v samem srcu voznika, ko se noge in roke spojijo s kovino, ko vibracije zacnejo potovat iz samega agregata na celoto...huh...obcutki, ki jih dozivljam mejijo ze na greh, ker ce je neka stvar tako dobra, tako cudovita v sami osnovi, potem mora biti skodljiva zdravju ali pa prepovedana...

Motor zame predstavlja zensko...ravnat je treba z njo (moja je black bitch hehehe), kot da je edino ona na svetu in potem nikjer vec druge...Treba jo je redno mazat, skrbet zanjo, crkljat, ji dat vetra vsake toliko, da ve kdo je zgoraj, poskrbet zanjo ko je hladno, redno jo hranit, da ji ne zastane dih...

In ce je to urejeno, potem ti nudi nepozabna dozivetja, popelje te na kraje, za katere sploh vedel nisi, da obstajajo...in prime te, da bi zagrabil trenutek, tik pred ciljem, pred tocko male smrti in ga razvlekel v neskoncnost...

To je zame motor...

...siegen, glauben, kriegen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju pozabim na vse skrbi. Zame je užitek v vožnji, v spoznavanju novih krajev, ljudi... Želim si iti na kakšno daljše potovanje, kar se mi bo 100% uresničilo, ker si res želim. Se mi zdi, da toliko kot motorist v enem letu doživi, navaden smrtnik v desetih letih ne. Če pomislim imaš res nekakšen občutek svobode, ko si na motorju.

Za motor sem pripravljena nardit vse, se odpovedat vsemu, sam da se vozim. Vozim se tud po dežju, zato sem pa ta vikend staknala kr fajn prehlad. Nikdar mi ni problem kam it, tud če je ful mrzlo. Ne pa tako kot nekateri, ko jamrajo ko vidijo en oblakec na nebu. Vse kar delam, delam za motor, druge stvari pridejo če kej ostane (sam ponavadi ne), tud na kakšen zbor grem, ker rada spoznavam nove ljudi, pa ful so žurke, po raznih diskotekah že ne mislim zapravljat časa. Res da ne grem na vsak zbor, sam na tiste večje, pa še na kakšnega manjšega, če ga pripravi klub kjer imam prijatelje. Drugače se pa raje vozim na daljše razdalje, kot pa od gostilne do gostilne. Taki šminkerji ko to delajo, mi grejo ful na živce, ko kažejo svoje motorje, sam da bi pleh pičke padale. Mislijo da bojo tk prej kero podrli (no sej jo res lahk, ko se pa sploh vozit ne znajo. Oblečene majo pa trenerke, pa bele štumfe pa oprijeto majčko, brez čelade, s polizanimi lasmi, 2 tubi želeja, ponavadi majo kako hudo raketo pa se vozijo 40 km/h da se bol vidi kdo so, pa jih še js na viragotu lahk prehitim. (Iz resničnega primera)

No v glavnem, js sploh ne vem kk sem lahk prej 20 let brez motorja živela.

Live free, ride free, die free!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... tisti feeling, ko si cisto na robu in pri tem uzivas.....

In to, ko te imajo vsi "normalni" za cudaka..... spoznavas sorodno cutece/mislece ljudi.

twin rules

Zarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bili so APN 4,pa MZ 250, Jawa.Toda to je preteklost.

Po 12-tih letih spet na motorju.Vmes družina, avto, stanovanje ....

Sedaj v srednjih letih mi to pomeni najdražji hobi. Hvala bogu, da imam ženo, ki me razume in rada sede na zadnji sedež. Na daljših potovanjih pa si sam s svojimi mislimi in lahko premišljuješ.Ja seveda, pa tudi kaj adrenalina je vmes. Na moto zborih pa sem spoznal že mnogo ljudi, motoristov, enako mislečih, tako domačih kot tujcev.

Načrti za potovanja so (glej topic KORZIKA).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje zanimanje in "ljubezen" do motorjev traja že kar kakih 10 let. Kot še čista smrklja sem gledala en film, ki me je čisto na tla vrgel zaradi motorjev in od takrat vem, da je to to, kar hočem. Ampak meni je pri motorizmu vse všeč (no skoraj vse). Ker sem adrenalinski človek uživam v hitrosti, v srečanju v ovinku z enim na tvoji strani ceste, pa ne veš, a boš ob glavo al ne.... ker sem precej družaben človek imam rada motozbore, kjer se družim z istomislečimi ljudmi, ki izmenujemo izkušnje (pa čeprav sama nimam motorja, sem na zadnjem zicu naredila že kar okoli 10.000 km, torej je tudi nekaj izkušenj). Vseč mi je usnje - nekako me privlači. ker že od malega odraščam v naravi, oz. sem imela možnost spoznati, da se lahko tam sprostiš, mi je izlet v naravo z motorjem ideala. In šele sedaj, ko sem se toliko prevozila na motorju po Sloveniji, ugotavljam, koliko lepih krajev je, ki jih definitivno ne bi videla, če ne bi bila z motorjem.

Od nekdaj mi je pa tudi strast potovati z motorjem v oddaljene države. Po pravici povedano me z avtom ali avtobusom ali letalom ali kakorkoli drugače sploh ne zanima, ampak z motorjem. Zato vem, da ko si ga bom končno enkrat kupila, so poletja predvsem namenjena dobri družbi na zborih, lepih novih zanimivih krajev in potovanjem v neznane dežele.

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja zame je motor del mene. Ker ľivim v samem centru Ljubljane, me reąuje pred problemi s parkiranjem. Najbolj mi gre pozimi na k.... to, če grem z avtom v sluľbo, pa pridem domov in nimam kje parkirat. Zato se z motorjem vozim tudi ąe v novembru.

Pozimi ga dam v garaľo. Na srečo mam graľo v garaľni hiąi. Pol me pa pozimi zarajca, pa se grem vozit po garaľni hiąi. Krog po njej je dolg skoraj kilometer. Lanski zimo sem tako naredil 20 km.

Drugače pa komaj čakam začetek vsake nove sezone. To pa je odhod na Moto boom na Celjskem sejmu v mesecu marcu. Letos sem bil ľe četrtič zaporedoma.

Potem obvezno sledijo prvi motozbori. Uh kako rad sliąim besede: v soboto ob 12:00 pri Janezu pred delavnico je ątart za na motozbor.

Potem, ko je junija ľe kar lepo toplo, dobim na zadnjem sedeľu druľbo in sledijo vikend izleti na morje, ki trajajo vse do septembra, ko postne za boljąo polovico premraz. Konec julija sledi ąe obvezno dopustovanje na Bolu - z motorjem seveda.

Drugače pa po motozborih hodim s prijatelji boljąa polovica pa ostane doma, ker se boji motorjev. Dela na Inątitutu za rehabilitacijo (bivąa Soča) in vsak dan gleda ljudi pohabljene v prometnih nesečah. Med njimi je precej motoristov. In sam ji verjamem, da jo pol vse skupaj mine.

Pa tudi srede na Tromostovju zelo redko zamudim!!!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Drugače pa po motozborih hodim s prijatelji boljąa polovica pa ostane doma, ker se boji motorjev. Dela na Inątitutu za rehabilitacijo (bivąa Soča) in vsak dan gleda ljudi pohabljene v prometnih nesečah. Med njimi je precej motoristov. In sam ji verjamem, da jo pol vse skupaj mine.

Moja pa dela na operacijah v KC in ko je dezurna in dobijo kaksnega motorista na mizo, samo upa, da nisem jaz. In prav tako se boji motorjev... Saj, na sreco nas je se vedno dovolj drugih odvisnikov, da se srecamo, kam skupaj odpeljemo in pokramljamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ma jst sploh ne vem kaj bi.....ze od 12 leta ce ne ze prej so motorji za mene vrh ledene gor! Zdej k sm prsparu neki dnarja, in koncno docaku izpit za 125ccm, da si bom lahko omislu kaj nekoliko bolj konkretnega .. uffff!! komaj cakam! Mam to sreco da fotr dela v firmi k delajo komplet vziga za razne firme motorjev ("Tomos" c-c, Beta, Aprilia, !!MuZ!!) tko da dokaj pogosto dobijo kak "motor" na test in do zdej je blo ze kar nekaj takih (Aprilia SR50 (scooter sucks), Beta RR50 (izjemna za moped)!!!, seveda Tomos machines pa se kaj bi se naslo) No da ne boste mislili da nimamo slovenci nc pri razvoju motornih koles! Skuterji od aprilije imajo SLOVENSKI vzig, prav tako offroad mopedi od bete, isto pa velja tudi za nemski MuZ (bivsi MZ), model RT125 imajo tudi zdej na testiranjih tako da sm ga ze vozu in moram povedat da sem ZELO ZELO pozitivno presenecen! Je 4-takten, kar ne pomeni neke moci, je pa izredno lepe in na videz tudi kakovostne izdelave, lepo se da voziti pri 100km/h (vec si poglejte na www.muz.de)!! izjemno me je presenetil, da ne govorimo o glasu ki ga sploh nisem pricakoval iz 125ccm motorja!! v nizkih vrtljajih se lahko primerja z 500ccm masino (tezko verjeti ane :)) izda pa ga glas na koncu obratomera ;) no dost sem nakladal! uzivajte

Racing

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!