Skoči na vsebino

motoristična zasvojenost


RAN

Priporočene objave

O motoristicni zasvojenosti je ta topic ne?

Pri meni je to zgleda podedovano po fotrovi strani, ne vem, mogoce se mi po zilah rdece olje pretaka namest krvi . Je mama to strast fejst bremzala sam se mi je pri 14-ih film utrgu in sm kupu. Je blo dost vojne in sem zmagu.

In se kako je res da velik (lepih) krajev ne bi vidu in velik (lepih)

stvari ne dozivel ce ne bi meu motorja.

Sori Romana, upam da se bo najdu tvoj motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Živim samo še zato, da ga najdem in nadaljujem s svojim življenjem.

Ja, saj bom v parih letih kupila novega- žal nimam tolk denarja, da bi to lahko bilo že naslednjo sezono, ampak I will be back...

Romana

Jest te čisto razumem. Sm ostal brez motorja tako rekoč na začetku motoristične poti. Ko sem ga imel sem se tudi pozimi z njim vozil. Včasih sem prišel tako premražen domov, da nisem čutil niti rok niti nog. Tisto zimo sem dal očetu ključe v varstvo, da mi je motor doziral samo v toplih sončnih dneh. Spomladi mi ga je pa prjatu razbil in sem zdej že 10 let brez. Zmiraj je bilo kej kar je blo bolj pomembno od nabave motorja (šola, fax, služba, stanovanje,...). Letos bom pa temu naredil konec in si bom motor kupil pa tudi če bom delal 36 ur na dan. Hvala bogu me moja boljša polovica v temu podpira.

Furija, jest ti želim, da čimprej prideš do drugega ali pa svojega motorja !

LP Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Motor je lahko tudi pospeševalnik rojstev.

Kupiš eno ta pravo eno cilindersko enduro, ki ustrezno trese, narediš ene sto kilometrov, prideš domov, bumf, pa padejo četvorčki.

Lepe pozdrave vam pošilja

TOMY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Motor je lahko tudi pospeševalnik rojstev.

Kupiš eno ta pravo eno cilindersko enduro, ki ustrezno trese, narediš ene sto kilometrov, prideš domov, bumf, pa padejo četvorčki.

V bistvu se da prebrat, da je ucinek tocno nasproten, pa ne toliko zaradi tresenja, zaradi cesar te prej na WC prime, pac pa trd sedez ...

--

Andraz, cyc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zasvojenost? Ma ja ena velka želja bi bilo bolj prav povedan. Sploh pa ko imaš po eni gori Tomosov (Ta prvi je bil slavni Colibri dvobrzinc!), Jawi in Mizi prisilni dopust cca 20 let. Jebi ga, okupator, mali okupatorčki, bunker pa štirikolesni vozove za vso to bando, vse to je treba zrihtat. Torej v okove, pa služit. Ko čez leta vidiš, da ti tvojo generacijo pobirajo razni infarkti itd, se ti pa utrga.

MOTOR, pa tud če se cel svet na glavo postavi! Bajto naj pa mladfa generacija rihta pa pegla. Streho imam, zebe me ne, luč gori, jebi ga kaj bi pa še rad. Je treba življenje tudi mal uživat!!!

UPSSaaa, sem zabluzil!!

No ja na hitro: Reborn po pameti sem začel z 250 ccm, čez 2 leti pa naprej, po vsej verjetnosti Yamaha Diversion ali pa Fazer.

Uživam na furah, imam rad drušno na furi, da bi se mi po kakšnih zborih tožilo, ne to pa ne.

Pucanje gre pa pri nas takole: Ata (moja malenkost) stopi na vogal in zavpije: "MULC, JE..M TI SUNCE, OPER ŽE ENKRAT MOJ MOTOR, A MISLIŠ; DA TI BOM SAM ZA BENCIN DAJAL!!

Hja pol pa zaleže, ali pa tudi ne. Odvisno od žeje njegovga motorinčka.

No ja zadosti, adijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene "drži" že preko 20 let. "Pra-krivec" je nekdanji sosed, ki mi je pri (mojih) desetih letih posodil Tomosovega avtomatika za en krog. Potem je šlo pa naprej, najprej APN6, pa MZ 250, zdaj pa že deveto sezono vozim Hondo Transalp, ki sem jo (rabljeno) kupil takoj po diplomi iz prihrankov od štipendije in študentskega dela. Od prvega mopeda naprej nisem bil nikoli brez svojega motorja. O pomenu motorja je pa dobro napisal kolega z mednarodne Transalp mailing liste, kjer so Transalpaši jamrali o cenah bencina, registracije, olja, gum itd. po raznih državah sveta. Vsak je za primerjavo objavil svojo tabelo s cenami. No, ta kolega je na dno svoje tabele s cenami dodal še: "izlet z motorjem na lep sončen dan - cena: NEPRECENLJIVO"...

-------------------------------------------------------

I started out with nothing, and I still have most of it left.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stara tema- nov doprinos

moj fotr-bivši motorist (puch 175, bmw R 25), še danes se pri 60 letih prevaža z raznimi mopedi, ki jh sam šraufa,...

mene pa motorji trgajo odkar pomnim in se upoštevam za rojenega motorista

razen čoperjev so mi zdijo vsi motorji UPORABNI, mi je pa bližina proge za motokros (na vikendu) dala spodbudo v to smer, vendar se od tega želim počasi posloviti (3 kroske) in sprejeti motociklizem na bolj uporabno uživaškem nivoju (enduro)

sicer mi je pa všeč hitrost z pospeškom, svoboda gibanja,neomejen razgled in zelo žalostno je to, da so motocikli ocenjeni kot luksuz ali celo statusni simbol(debilov)

"byte" mi dust

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm cist ze not padu. Ni komune, ki bi mi pomagala.

puuuuuuuuuniiiiiiiiiim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V motorje sem zapičen že odkar vem da živim, glavni "krivec" za to pa je moj dedek, ki me je navdušo s svojim MZ 250. Ja, tega je že kar 15 let. Kakor hitro sem že kot majhen otrok videl v mestu kak motor sem takoj letel zraven in se po možnosti celo usedel na njega in si predstavljal...ja sanje. Mel sem že vse živo od Automatika, APN6, ATX, CTX, BT, Gilero 125 (par dni dokler ni crknla)...vse mašine so ble razstavljene do detajlov, tu pa tam je kak del tudi zmanjkal , dosti se je improviziralo ampak na koncu sem vedno bil zadovoljen. Šola je bla vedno na stranskem tiru, samo da sem ob ali na motorju. No zdaj pa se mi zdi (no, se mi nea samo zdi ), da je prišel čas da nabavim nekaj konkretnega, preprosto ne vzdržim več! Avtu se bom odpovedal, čeprav mi doma obljubljajo da ga proti koncu leta (oktobra) dobim. Že zdaj hodim po vseh mogočih avto-moto salonih in se mi sline cedijo ko gledam ta čudež človeštva . Komaj čakam, da bo prišel tisti dan, ko ga bom iz trgovine zapeljal direkt pred svojo garažo in ga gledal in gledal...pol pa se mi bo utrgalo in bom šel direkt na morje pa makar za 5 minut. V to sem se zaklel in tak bo pa če se mama postavi na glavo. Ljubim hitrost, čeprav sem se odločil da ne bom nabavil cestaka, ker imam dost možnosti da ne preživim dalje kot 1 tedn . Med drugim je moja velika velika želja potovat nekam daaaaaaaleč(Španija,Portugalska,Grčija...)v krogu prijateljev motoristov, ki pa jih zaenkrat še nimam nevem kolko, vsaj ne takih ki bi bili za akcijo. Motor more bit za moje pojme vedno čist (no vsak dan ga ne bom glancal če ne bo dež in blato, 2x na mesec pa sigurno). Želim vam dosti motorističnih užitkov in vas pozdravljam v upanju da se vam čimprej pridružim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je pa cisto odkito receno navdusila moja 'eni pravjo' boljsa polovica. Enkrat me je posadila na zadnji sedez in vsa sla na en izlet, nazaj sem pa ze jaz pripeljal (brez izpita seveda). Bolj pozen zacetek, ampak bolje pozno kot nikoli.

Stvar je pa taka, meni dejansko motor pomeni "the way of life". Z njim se vozim vsepovsod: v trgovino, v sluzbo, .... , kamorkoli grem grem z motorjem, ce seveda ne gre toca. Tako naredim na leto za v sluzbo po cca. 8000 km. Srecate pa me lahko praviloma na stari cesti CE-MB. Zadnji dve leti srebrn ZZR 250 z kufrom zadaj in LJ registracijo, od letos naprej pa srebrn Fazer z kufrom zadaj in LJ registracijo.

S 15.marcem zamenjam zimske gume z letnimi na avtu in od takrat se bolj redko vsedem v avto. Izjeme so seveda: sneg, toca, ....

Po dezju pa mi ni problem vozit, se pac trudim da mi vreme ne more pokvariti voznje.

J.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

jaz sem spoznal kaj je zasvojenost z motorji šele po prvi sezoni od nakupa moje virage, če sem bolj natančen sedaj po zimi ko imam čedalje večjo silo po vožnji, motor je pa v garaži brez tablc in akumulatorja.

Obliž na mojo zasvojenost? Vsekakor naslednje leto motorja ne odjavim, pa če bo vreme se grem vsaj mal pelat, magari pr minus 3 stopinjah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Kva"?! Jaz da sem zasvojen? To pa n'kol! :nono:

Samo ne mojo "Prvo damo" vprašat', kar se tega tiče. Se jo zlepa ne boš losal!

(To je samo dobronameren nasvet, ker ti nebi rad pokvaril dneva).

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ne mojo "Prvo damo" vprašat', kar se tega tiče. Se jo zlepa ne boš losal!

(To je samo dobronameren nasvet, ker ti nebi rad pokvaril tedna).

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa to vsepovsod oglasas, bos morala ze kako reklamo placat :(

lubi.. povsod ni enako 3x.... :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Ja zdj pa priznam da sem zasvojen.Tako zasvojen da ponoči vedno slišim zvok motorja,

da na wc-ju iščem balanco,da kurblam kolo...ja je zasvojenost.

Hvala bogu da nimajo kake ustanove kjer bi to zasvojenost zdravili. :devil: :kva2:

PS:Zima se bliža.Pa vse vn tolče.Od žalosti(upanje na nov motor),do veselja(nova sezona)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da se temu reče ZASVOJEN -prvič sem vozil motor daljnega leta 1958,prvi motor sem si kupil leta 1962, zadnji kupljen motor v petek,prejšnji teden.Momentalno pri hiši 4-je motorji in nikoli delal izpita za A kategorijo (delal izpit za kolo leta 1959) prepisali v izpit dobil za moped,kasneje so te izpite od mopedov prepisali v A kategorijo tako sem postal pravi motorist,do sedaj prevoženih z motorji ca 200K+ in z svojimi avtomobili ca 2 milj. km. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da se temu reče ZASVOJEN -prvič sem vozil motor daljnega leta 1958,prvi motor sem si kupil leta 1962, zadnji kupljen motor v petek,prejšnji teden.Momentalno pri hiši 4-je motorji in nikoli delal izpita za A kategorijo (delal izpit za kolo leta 1959) prepisali v izpit dobil za moped,kasneje so te izpite od mopedov prepisali v A kategorijo tako sem postal pravi motorist,do sedaj prevoženih z motorji ca 200K+ in z svojimi avtomobili ca 2 milj. km. :OK:

lahko bi se reklo tudi star :devil:

blagor enim, k jim ni blo treba dat 100k sit za izpit :)

pri meni motozasvojenost 9/10 :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!