Skoči na vsebino

Izpad zavorne ploščice


jureR

Priporočene objave

Tako kot se je že nekaterim tukaj na forumu zgodilo, sem tudi jaz pozabil klujčavnico v zadnjem disku. Seveda me je močan pok pri speljevanju takoj spomnil na napako. Seveda sem se takoj zasekiral da sem skrivil disk. Zato sem takoj poiskusil če zadnja zavora normalno deluje. Zavora je prijela čisto normalno, zato sem miislil da je vse v redu. Nato pa doma opazim da sem ves čas zaviral brez zavorne ploščice. Precej sem obrabil zavorne čeljusti. Zato me zanima, če bi se dalo te čejusti z navarjenjem materiala še popraviti.

lp

jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez ploščic??? pa nisi nič "SLIŠAL" čudnega glasa ko si zaviral?? ajooooojj!! no, načeloma se da popravit , h kašnemu "drejarju" jih nesi, pa ti jih bo zrihtal!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ravno v tem je štos.. pri zaviranju se ni nič drugače slišalo.. tudi zavore so čisto normalno prijele.. zgleda da ma aluminij podoben torni količnik kot zavorna ploščica

Še mau bi bremzov pa bi čeljust skos prežlajfov

A kdo zna priiporočit kakšnega dobrga "drejarja" iz Gorenjskega konca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni posledica udarca ključavnice ob čeljust ampak imajo nekateri motorji minimalno debelino ploščic in diska ki je še dovoljena in je potrebno skoz kontrolirat debelino. Najbrž je bil tvoj pod mero, zato si izgubil ploščico. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj motor je Kawasaki KLE.

Ploščice redno kontroliram in še niso bile obrabljene na polovico.

Nekoliko sem se že posvetoval z okoliškimi varilci in pravijo da je zavora čeljust iz špiatra, ta material pa je zelo težaven za variti

Pravijo da zelo malo varilcev vari ta material.

Ali ima kdo kakšne izkušnje s tem in ali pozna kokga ki bi to lahko poštimal?

Zelo bi bil hvaležen vašim odgovorom

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aj, tud jaz sem pozabil ključavnico v disku. Nisem pa izgubil zavornih ploščic. Me pa zanima kako ugotoviš, da je disk skrivljen. Zavira v redu, brez tresljajev. Kakšna ideja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!