Skoči na vsebino

nasveti :)


devilish

Priporočene objave

cela ta stvar je precej velik zalogaj, tako da ne obupat. Pa še to, kaj pa študiraš? Tudi od študija je precej odvisno, koliko imaš časa za delo med študijem, idealno pa je seveda, da najdeš kaj takega kar je v zvezi s tvojim študijem in se obenem zraven pravzaprav še učiš.

Če res ves svoj PROSTI čas in energijo nameniš delu (poleg faxa seveda!! - ne pusti da to trpi, ker bi ti bilo kasneje žal), mislim, da bi v enem letu morala prit do izpita, motorja in opreme. Pa tudi, če imaš to možnost, če ti morda doma malce posodijo, pa jim potem vračaš. Skratka, res se moraš disciplinirat, pa gre (govorim ti iz lastnih izkušenj). Lepo je gledat, ko je iz meseca v mesec kupček večji.

Mislim pa , da je še največji problem pri vsem skupaj najti eno tako stalno delo, ki bi ti zagotavljalo to celo leto stalni vir dohodka. Če ti uspe najti to, potem si na konju!

Veliko sreče in volje ti želim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tut zanima, kaj študiraš, ker sn star tolko ko ti :) Drugače pa ti ni treba v fitnes hodit zato, da bi motor znala obvladovat. Kupi si pa nekaj takega, da nebo pretežek. Recimo za začetek bi pomoje bil kaki Kawasaki ER-5 Twister (to morš kupit, vidiš, da že vsi pritiskamo in navijamo zanjga :) ). Včeraj sem vidu eno pupo na njem pa ji je kar šlo. Sem se kar nekaj cajta vozu za njo in se mi zdi, da je twister zaradi svoje majhnosti in okretnosti zlo dober nakup tudi za ženske. Pa še v Motorradu je bil zlo dobro ocenjen. Drugače pa, če te veselijo športniki, se tej želji nikar ne ogibaj. Samo probaj prej z nečim lažjim, da te športnik nebo preseneto. Pa največji problem ni v moči. Največji poudarek je na tehniki zaviranja. Pa s tem ne mislim, da moraš dvigat zadek, ampak pravilno bremzanje pripomore za kar nekaj metrov, kar tudi pomeni, da se lahko izogneš nesreči. ZX-6R ma svinjske bremze (mene še danes jajca bolijo, ko me je vedno na kesl metalo :) ) kar ponekod štejejo tudi za njegovo slabost. Moj foter ga je celo na prvo ustavo, pol se je pa prevrgo :D Problem je ta, da je dandanese cesta že polna nevarnosti. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak se "bojim" motorjev

Kolikor časa se motorja bojiš je vse ok ,ko se ga ne boš več bala bo pa hudič ( ko misliš da ga obvladaš v nulo ) takrat pa ga rajši prodaj.

Popravljeno . Popravil Blade
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komunikologijo študiram.. :) če bojo drugo leto predavanja kot letos, mi ne bi blo panike si najdit eno delo, 5 dni na teden... k letos nism nč na predavanja hodila, k mi ne pripomorejo pr učenju nč... samo lahko bo drugo leto drugače.. sploh pa moram še 4 izpite narest, da se lahko sploh pogovarjam od druzga leta... :) zato ker če bojo pa kake obvezne vsebine, pa predavanja k bo boljše da sm tam, je malo težko najt delo, da si zmišlavaš u stilu: v torek ob 12h mam obvezne vsebine, pa v četrtek ob 14h tudi, pa v sredo ob 10h mam predavanje k moram it.... mene bolj to muči... najt flexibilno delo!

ok kar se tiče motorja pravte twister pol? :) no ma sej najprej celada, pol izpit smo rekli, ne? :) pol pa drugo leto bomo s skupnimi močmi en fajn motorček najdli zame :) upam da drugo leto...

aja in kar se tiče fitnesa - nism misnla to zato, da ga bom lahko obvladovala, mislim... se mi zdi da pr zlo počasni vožnji - par km/h, rabiš malo moči u rokah, da se ti ne zvrne... (sm probala vozit cbr 600, pa sm šla čist počasi, k nism mela POJMA od vožnje, pol pa kar naenkrat ni bil več ravno, jst ga pa nism mogla obdržat pokonci... :( psssst... :) zato bi malo moči rada tud :)

lep dan želim vsem.. :)

papa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja na par študentskih servisov se bo treba vpisat, potem pa vsak dan preverjat ponudbe. Ni hudič, da se ne bi tudi zate našlo kako delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak se "bojim" motorjev

Kolikor časa se motorja bojiš je vse ok ,ko se ga ne boš več bala bo pa hudič ( ko misliš da ga obvladaš v nulo ) takrat pa ga rajši prodaj.

Se popolnoma strinjam!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(sm probala vozit cbr 600, pa sm šla čist počasi, k nism mela POJMA od vožnje, pol pa kar naenkrat ni bil več ravno, jst ga pa nism mogla obdržat pokonci...

Pa kje si najdla tazga modela, da ti je dal CBR-ko za pelat cist tko na lepe ucke ??? :blink: :blink: :wacko:

Bi jst tud talk folk rad spoznal :lol: :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D nekje se je treba zacet ucit.. torej ta model, si je zelo mocno zelel, da bi se navadla vozit motor, lih k mam tako veselje do vsega tega.. sej nej bi se vse fajn izteklo, mi ga ni dal u stilu: primi in pelji, to je bremza, to je gas, to so brzine.. :) noge sm mela na tleh in motor lih da se je premiku.. samo da dobim malo filinga... it's my fault :( sej se je u izi zvrnu, je bla "samo" praska, k sm ga probala drzat do tal.. tko da ni bil "bum" :) woops... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(sm probala vozit cbr 600, pa sm šla čist počasi, k nism mela POJMA od vožnje, pol pa kar naenkrat ni bil več ravno, jst ga pa nism mogla obdržat pokonci...

Pa kje si najdla tazga modela, da ti je dal CBR-ko za pelat cist tko na lepe ucke ??? :blink: :blink: :wacko:

Bi jst tud talk folk rad spoznal :lol: :P :D

Če ne drugega obvlada "komunikacijo", da ji ga je ratalo prepričat B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od motorjev v tem rangu pa bi bil primeren tudi kakšen suzuki GS 500.

Jaz sem dal jeseni za letnik 99, 750k SIT! Tako, da je še nakaj za drug ror nabavit ostalo ;)

Pa opremo sem si tudi kupil, da ne bo kdo mislil, da se v kratkih hlačah furam okrog :unsure:

Pa tudi jaz sem delal skoz, ko nisem bil na faksu, zdej je pa vreme za vozit se, bi se moral pa za izpite učit..... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pa se sploh da nabavt motor z blokatorjem druge roke? mislm... k men se bolj zdi da tisti k ga kupi z blokatorjem, ga da pol dol... oz. kako zgleda to? -> a se ga vidi, al je to kaka zadevca kje skrita, tko da se je ne vidi... a se ga da nabavit naknadno, kolko stane itd... ker nekako ste me prevec... se ne znam izrazit, uglavnem RS 250 slišim da je bolj za dirke, pa popravila itd... tko da ga odpišem recimo, ZZR 250 me pa nit ne mika več, itak skor vsi pravte da nej se ga probam izogibat :) no sej druzga pol 250 nit ni več, ostale zadeve pa, če sm prow razumela, rabjo blokatorje...

pol mi je nekako pršlo na misel celo narest neki... kar se ne sme... :rolleyes: torej kaj pa če bi si kupla neki 500ccm za zečetk (če ne druzga, me registracija ne izsuši.. :) al pa tud če bi si kar neki cestnega 600 kupla... mislm da se vas je kar dost vozilo brez ustreznih izpitov.. :P ok slišala sem da ti pr tehničnem napišejo pač moč motorja oz. karkol že mora pisat, da policaj ve, da nimam še vozniške za ta motor... tko da policaji bi že vidli.. slišala pa sm tud da se da zbit kazn, u stilu: "sm študentka, jst sm punca, se ne spoznam na te zadeve, men so rekli da lahko, sm revno bitje, pa ne no prosim...." :rolleyes: pa spet, če rata enkrat... kaj bo drugič... no te neumnosti bi pa zganjala eno poletje... če bi blo vse po sreči...

torej?

pa še eno vprašanje... cestni me drgač vlečejo, za začetk, tud zato k so lahki... se mi zdi da se bom boljš počutla, če bom vedla da mam za 50kg lažji motor, kot bi ga lahko mela.. :) zanima pa me, kaj vi pravite, kolko je pametno it direkt na take kubikaže? na začetku sm misnla da to "ni uredu"... da je treba začetk z malim, se privadit... nekdo, čigar mišljenje cenim, mi je pa rekel da ne bi blo problema...

glas ljudstva prosim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sem med tistimi, ki jih je prejsni zakon po glavi vdaril in sem zato pristal na nizji kubaturi za denar, s katerim bi lahko kupil tud kaj mocnejsega, moram rect, da ko pridejo tisti trezni dnevi, ko razmisljas z glavo, vidis da je pametno zaceti z malo kubaturo. Seveda so vmes trenutki, ko ves ta prejsni sistem prekolnem po dolgem in pocez, vendar pa v globalu vidim, da so iskusnje, ki sem jih pridobil na manjsem motorju neprecenljive. Res je,da z se z gasom velikokrat resuje situacija, vendar pa sedaj vidim, da je bilo zelo dobro, da sem nekje 20 000km nabral z strpno voznjo malo vec v koloni in se pocasi ucil zakonov ceste. Lepo sem se do neke mere naucil spremljati promet, predvidevati in imeti vedno nekaj rezerve.

Sem dokaj miren in strpen voznik, ampak tudi zase vem, ce bi imel mocnejsi motor, definitivno ne bi vozil tako "civilizirano" in marsikatera lekcija bi me lahko stala precev vec.

Tko da za zacetek mi glava pravi manj ccm, vendar pa denarnica vlece v drugo stran, saj je studentu tezko kar zamenjati motor za mocnejsega (mam doma se zmer mojo 125ccm "Modro Strelo" :rolleyes: :P )

Se pa prav tako na manjsih motorckih lepo naucis vozit in izkusnje zlahka ponucas na tezjih masinah. Zdej ko obcasno skacem na okoli z 750 ccm enduro, nimam nobenih tezav. Je tko k pri puncah, pocas se spoznavas, upostevas splosne zakone in ce ne preteras, gre zlo dober ;) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa prav tako na manjsih motorckih lepo naucis vozit in izkusnje zlahka ponucas na tezjih masinah.

sej v tem je fora tud, k kar sm jst gledala, se mi zdi da so motorji, k jih "planiram za pol" lazji od teh k bi jih zdej lahko vozila... je pa problem tud kar si reku... ubistvu za isti dnar k bi si lahko kupla moj zeljeni motor, bi kupla kej z manjso kubikazo... ne vem pa kako lahko bi moj studentski proracun pol prenesu menjavo spet.. ubistvu se dam v probleme s kesom za naslednja 3 leta, al pa vse ustimam takoj prvic... :)

Kaj na Fdv....jst študiram Sociologijo.... 

thundercat... sej se poznava... :) sm tela ostat en tolko "anonimna"... lahko pa probaš združit moči in pomisliš na komunikologijo, cbr600, in tvoj rodni kraj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uglavnem problemcki se se kar pojavljajo, sm namrec pomisnla kam dat motor, glede na to da zivim v bloku? bo treba se garazo najet...

Hehe... upam da te bo moto navdušenje kmalu minilo .. ker glede na tvoje podatke lahko začneš pisat scenarij za Mission impossible 3.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti, ko si rekla, da bi kar direkt na cestnega skočila, neglede na zakon. Foter ma v garaži CBR 1100 XX. Sem ga ene parkrat peljal, ampak po parih vožnjah sem sam prišel do sklepa, da še nisem dovolj zrel zanga in sem si omislu Gilero Runnerja 180 (tut zarad stroškov). Skratka, njegov predhodnik je bil Yamaha Aerox 70ccm (končna okol 110km/h) in ko je foter vidu, da sem začel ribat centralno stojalo v ovinkih je reku, da mi sicer motor da za vozit, ampak da naj nekaj cajta prespim z mislijo, da ma njegov motor ene 150 konjev in 100 kil več od moje prdalice (hvalabogu mam tukaj leseno mizo, 30.000km sem naredu brez ene nesreče). In po parih nesrečah, ki so se zgodile drugim na cesti (in se na žalost nesrečno končale), sem se za ene par let še premislu. Pa ne rečm, da ti odsvetujem ER-5! Ti ga priporočam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe... upam da te bo moto navdušenje kmalu minilo .. ker glede na tvoje podatke lahko začneš pisat scenarij za Mission impossible 3.

hvala bogu da si edini trenutno k tko misli :P a se ne mission impossible vseeno konča s končano misijo? :) nism sigurna, k nism gledala... samo kolkr se spounem iz nadaljevank, ko sm bla majhna... ben fora je v tem, da se bom zelo potrudla.. ne moreš pa zanikat, da če si nekdo nečesa res MOČNO želi, in misli temu primerno napet vse moči, da tega ne bo dobil, ne? :)

sej bo dej... če ne druzga, bom za garažo najdla koga k ma hišo tle, da mi bo posodu plac za motor :) trenutno me bolj dnar skrbi...

Tomozuki: sej pravim.. moje začetno mnenje drži s tabo... samo ti si men zdej omenu CBR 1100XX !!! :) na tako ne ciljam niti s 10-letnimi izkušnjami, ker kot sem že prej rekla, mi zgledajo preveč "žvawske" take kubikaže... ne vem če je za primerjat tvojo izkušnjo z "nečim" 600...? sej ne pravim nč proti, samo me zanima, če tvoje mnenje velja tudi za 600ccm motorje?

aja in ta ER-5.. ne vem kak motor je to, a je slučajno tisti twister kawasaki k je blo govora o njem? ubistvu gre itak moja lestvica po vaših besedah tko:

1. zakon nalaga ZZR 250 oz. neki blokiranega oz. neki kar ni čez 0.16 kw/kg

2. jst bi neki malo več kubičnega, ampak manj od 600, zarad tega k sm začetnik in tud registracija - 40k le ni tko malo razlike za študenta.. sem pade lih ER-5 najbolj, mam občutek da vam je vsem všeč, pol more bit fajn :)

3. ampak dolgoročno gledano bi vseeno najraj takoj kupla cestnega 600ccm, da ne bo pol prevelkih problemov s financami ob menjavi in da se mi izpolnijo sanje kar takoj :) očitno bom morala najprej zaspat z ER-5, da bojo lahko potem izpolnjene sanje... :)

lahko noč vsem skupi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komunikologijo študiram.. :) če bojo drugo leto predavanja kot letos, mi ne bi blo panike si najdit eno delo, 5 dni na teden... k letos nism nč na predavanja hodila, k mi ne pripomorejo pr učenju nč... samo lahko bo drugo leto drugače.. sploh pa moram še 4 izpite narest, da se lahko sploh pogovarjam od druzga leta... :) zato ker če bojo pa kake obvezne vsebine, pa predavanja k bo boljše da sm tam, je malo težko najt delo, da si zmišlavaš u stilu: v torek ob 12h mam obvezne vsebine, pa v četrtek ob 14h tudi, pa v sredo ob 10h mam predavanje k moram it.... mene bolj to muči... najt flexibilno delo!

ok kar se tiče motorja pravte twister pol? :) no ma sej najprej celada, pol izpit smo rekli, ne? :) pol pa drugo leto bomo s skupnimi močmi en fajn motorček najdli zame :) upam da drugo leto...

aja in kar se tiče fitnesa - nism misnla to zato, da ga bom lahko obvladovala, mislim... se mi zdi da pr zlo počasni vožnji - par km/h, rabiš malo moči u rokah, da se ti ne zvrne... (sm probala vozit cbr 600, pa sm šla čist počasi, k nism mela POJMA od vožnje, pol pa kar naenkrat ni bil več ravno, jst ga pa nism mogla obdržat pokonci... :( psssst... :) zato bi malo moči rada tud :)

lep dan želim vsem.. :)

papa

Hojlooo...bejba :P

Sej bo šlo ;) .....jst sm bil v isti kaši pred točno petimi leti....ko sm bil star 19...let se mi je že res dokončno utrgal in motor. Začel sm študirat ekonomijo v Ljubljani, nekaj dinarčkov v žepu...zdej pa motor :rolleyes: ? Razlika je bla ta, da sm pr 16-tih naredu izpit za motor in pol celo gimnazijo neki dnar na kup metu..šparu ko nor B) , doma ogenj v strehi in niti tolarja :( ..., zlo kmal sm ugotovu, da sm odvisen in zasvojen z motociklizmom :huh: , predvsem športno-cestno-hitrostnim, sicer so mi pa vsi motorji všeč, nobenega se ne bi branil. Kot prvo jih je blo treba doma navadit, da je to nujno zlo, in da mi ni pomoči. :o ..no zdej so se že navadl :D . Skratka.....v prvem letniku, ni blo še nič, potem, v drugem se je na obzorju že pokazala možnost in potem naslednjo sezono nakup...puuhhh..spihal dinarčke, pol sm se pa vozu v jaknci in čeladi za mopeda. <_< :unsure: :P ...ne najbolj pametno, odsvetujem, ampak si nism mogu pomagat...kasneje se je postopoma vse uredilo.

Ni blem, važna je želja......ta prvo je fax, pol je motor....če je tko, pol se vse uredi, študiraš komunikologijo, e-to, skor soseda, študentske servise v Bežigradu poznaš, ne bi preveč nakladal o-tem, drgač, pa SE DA, IN JE MOŽNO, SAM MAL MORŠ POTRPET. Vrstni red je znan: IZPIT, OPREMA, MOTOR.

Ko si boš pa kupovala motor, je bolš kupt malce močnejši motor, pa ne premočan(moč mašine). Med študijem, ne bo možnosti, da boš na veliko menjala motorje, komaj ga boš lahko vzdrževala, strah te bo dalj časa, večje spoštovanje do mašine dalj časa, daljše obdobje navajanja na motor, dosti dela za več let..nkol nau dolgčas...večja je verjetnost, da varno odpelješ prve kilometre.

Glede same teže, je tko, motor se vozi z občutkom in ne s silo, vsi malce težji motorji,glede na fizično moč voznika so že kdaj prevagali na mestu, tko da če se malce vležeš, ne ravno v križišču, to ni ne vem kaka katastrofa, razen da malce smešno zgleda, no jst sm se vlegu, dvakrat, potem se navadiš na obvladovanje ravnotežja s težjim motorjem in je stvar rešena :lol:

Čaučk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

er5.jpg

tole je ta kawasaki er 5 alias. twister.

drugače kaj pa kaj takega: tale je men en izmed najlepsih 600ccm cestakov, yamaha yzf 600 thundercat:

YZF600R_03.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugače kaj pa kaj takega: tale je men en izmed najlepsih 600ccm cestakov, yamaha yzf 600 thundercat:

Damn Right

Popravljeno . Popravil thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D nekje se je treba zacet ucit.. torej ta model, si je zelo mocno zelel, da bi se navadla vozit motor, lih k mam tako veselje do vsega tega..

:blink: :P si je želel on močno ampak ne tebe samo na motorju ;) :P :D :lol:

mislim budale, cbr v roke nekomu ki ne zna vozit!!! sem videl tipa (totalni začetnik), ki je z avtomatikom letel v plot ker je tako "potegnil" da ga ni mogu obvladat. nevem kaj folk razmišlja (razen kako bi jo nategnil), kaj če bi malo preveč zategnila in bi mašina skočla ti pa ko projektil z 100+ ravno v kako steno ali avto.

PS: to ni namenjeno tebi, jasno da probaš, ampak idiotu ki ti je dal peljat. upam da se zavedaš da te je v resnici ogrožal in da mu vsaj NISI DALA!!! ;) :P :D :lol: <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ogrožal in da mu vsaj NISI DALA!!! ;) :P :D :lol: <_<

"Pridi k ataPervyju, on ti ne bo dal takoj motora za pelat :)"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hmm neki omenjate izpit za mal cez 100.000sit, nevem no ...a je 50.000sit mal, bratec je ravno zacel delat izpit in smo zracunal da z urami, zdravniškim, cpp, izpitno voznjo, pp ma od B, vstet tudi popust na gotovino in 15 ur vnaprejplacanih, pride 149.000sit (ce naredi z 17 urami kar je minimum danes)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!