Skoči na vsebino

Kupovanje moto stvari preko e-bay


CB750K2

Priporočene objave

Lep pozdrav vsem!

Imam en problem ki izgleda nekak takole...

Kupil sem ene par stvari preko e-bay.de , vendar sem potem ugotovil, da je bila cena posiljanja v Slovenija tako visoka, da sva se s prodajalcem zmenila, da z nakupom ne bo nic... Kupil sem npr. zadnje amortizerje ( licitiral) za CB750K za ceno 5,3 Euro (smesno, a ne? ) in potem so mi naracunali, da moram placat 7krat toliko za postnino do Slovenije...

Ali mogoce kdo ve za kaksno varianto, kam bi mi lahko poslali ze kupljeno in prek bancnega nakazila placane stvari ?

Postnina po EU pa je itak precej poceni... nekako pa se mi ne gre cakati, da nasa Slovenija vstopi v EU...

Hvala za kakrsnekoli ideje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj se zmenit, da ti pošlje poštno ležeče na najbližjo pošto v EU-tujini, recimo v AT, plačaš pa mu lahko ali z po položnici ali pa po povzetju. Priporočljivo je, da se na dotični pošti predhodno oglasiš in preveriš, če so tako "prijazni". Zelo pogosto te stvari pošnejo na mali pošti v Špiljah (mejni prehod Šentilj), kjer je znancu (sicer redni stranki) poštni uslužbenec celo založil za UPS pošiljko iz lastnih sredstev.

Sicer pa ti priporočam, da ti pošlje po navadni pošti (predvidevam da iz Nemčije), saj paketni servisi pogosto zahtevajo prejemnika na kraju, kamor se pošilja, pošta pa ne komplicira tako zelo.

LP

Windsurf

Popravljeno . Popravil Windsurf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče pošiljanja iz tujine so v naši državi popolni prasci.

Pristojbine ti računajo na bruto ceno + stroške.

Zadnjič sem naročil neko strokovno literaturo, pa je prišlo pristojbin in naših poštnih stroškov za skoraj 90% pribitka na že plačano ceno knjig in pošiljanja iz ZDA.

Kot informacija;

- ladijski prevoz pošiljke iz ZDA do naše meje je bil 5$,

- stroški naše pošte od meje do matične pošte pa 1.350,00 SIT.

Še večja svinjarija pa je, da se za literaturo sploh kaj plača. :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz kjere države pa naj bi ti poslali.....

Iz Nemcije ali Austrije... skratka, iz EU...

pomoje bo najlažji da stvar spraviš do Ice-a (če bo sploh za stvar)pol jo greš pa osebno k njemu iskat in stvar prešvercaš čez mejo, k drgač boš colal.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najlazje je windsurfova varianta: post restante (postno lezece) pri tebi najblizji posti v AUT (vem,da lahko) ali ITA (mislim,da lahko).s seboj potrebujes legitimacijo z svojo sliko.lahko tudi do mene spravis,samo se mi zdi,da je malce dolga iz LJ v graz samo po par amortizerjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najlazje je windsurfova varianta: post restante (postno lezece) pri tebi najblizji posti v AUT (vem,da lahko)

Postrestante v prvo pošto čez Ljubelj ... Unterbergen ... (govorijo slovensko) ... v dveh urah si iz LJ tja in nazaj ... :)

... tudi jaz sem včasih uvažal robo na tak način ...

In obvezno naj ti pošljejo z navadno pošto, ker je nekajkrat cenejša kot razne expressne UPS, GP, FedEd ..ipd variante.

Ko ti prodajalec sporoči, da je poslal in mine nekaj dni pokliči na to pošto in vprašaj, če te čaka kakšen paket in koliko časa bo še tam. Ponavadi vrnejo po 30 dneh a vseeno preveri po telefonu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najlazje je windsurfova varianta: post restante (postno lezece) pri tebi najblizji posti v AUT (vem,da lahko) ali ITA (mislim,da lahko).s seboj potrebujes legitimacijo z svojo sliko.lahko tudi do mene spravis,samo se mi zdi,da je malce dolga iz LJ v graz samo po par amortizerjev.

Ne, ne , jest ne mislim nikogar obremenjevat... tole z posto je odlicna zadeva (ce res dela...)... a mislis, da bi moral prej se it v Villach ali Klagenfurt zmenit na posto ? A bom moral najet kaksen predal na posti, al ne? Problem je sam v tem, da se ne zgodi velikokrat, da kupim stvar na e-bay, tko da se mi verjetno spet ne splaca najemat predala... najlepse pa bi bilo ce ga ne rabim najet... in zadevo dejansko opravim z legitimacijo...

Thanks vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mislis, da bi moral prej se it v Villach ali Klagenfurt zmenit na posto ? A bom moral najet kaksen predal na posti, al ne? Problem je sam v tem, da se ne zgodi velikokrat, da kupim stvar na e-bay, tko da se mi verjetno spet ne splaca najemat predala... najlepse pa bi bilo ce ga ne rabim najet... in zadevo dejansko opravim z legitimacijo...

Thanks vsem

ne rabiš se nič menit ... in preberi še moj prejšnji post ... če ga še nisi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mislis, da bi moral prej se it v Villach ali Klagenfurt zmenit na posto ? A bom moral najet kaksen predal na posti, al ne? Problem je sam v tem, da se ne zgodi velikokrat, da kupim stvar na e-bay, tko da se mi verjetno spet ne splaca najemat predala... najlepse pa bi bilo ce ga ne rabim najet... in zadevo dejansko opravim z legitimacijo...

Thanks vsem

ne rabiš se nič menit ... in preberi še moj prejšnji post ... če ga še nisi ;)

Torej jest kupim zadevo, prodajalcu placam, recem naj poslje z navadno posto na posto v Unterbergen in to je to ?

Se kr prevec lepo slisi !!!

Hvala se enkrat za tele nasvete!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej jest kupim zadevo, prodajalcu placam, recem naj poslje z navadno posto na posto v Unterbergen in to je to ?

Se kr prevec lepo slisi !!!

Hvala se enkrat za tele nasvete!

ja tko je ... ne pozabi mu reči naj na paket poleg naslova pošte napiše tudi Postrestante ...

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole bom rekel : zvedel sem vse kar sem rabil, hvala vsem za odgovore, zarad mene se lahk tole temo tud zaklene!

Thanks again!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred zaklepanjem bi počakal še na tvoje izkušnje z dostavo do pošte! Tudi stroški poštnine, fleksibilnost prodajalca...

Obvezno poročaj!

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred zaklepanjem bi počakal še na tvoje izkušnje z dostavo do pošte! Tudi stroški poštnine, fleksibilnost prodajalca...

Obvezno poročaj!

LP

Windsurf

OK, zmenjeno !

Kupil sem sedež za mojo CBjko... zdaj bomo videli ce zadeva res dela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

bok

sem rekel da vam moram to napisat ker se mi zdi smesno:

vse se je zacelo ko sem na ebay.de bidal tale motor

bil sem drugi najvisji ponudnik

cez dan dva mi pise kao ebay da ce me interesira ker se je najvisji ponudnik premislil

super recem in ze studiram kako bom prisel do frankfurta kjer je bil motor lociran.

ker sem rekel da bi jaz to preko ebaya naredil je rekel ni problema in fake ebay mi poslje

2 maila kako naj zacnem postopek prodaje motorja

moram poudariti da so maili bili videti kot pravi.

kdor ne ve bi lahko takoj nasedel.

bil je njegov naslov in kako prek western uniona placat znesek

in nato vidim da tip ima naslov v londonu

pa ga vprasam ce misli on poslat motor k meni domov in to mi je odgovoril:

Yes i live in Uk London and the bike is located in Uk But don`t worry for this .Cargo Trans Shipping is the shipping company that will delivery the bike at your door , the driver will came with the bike at your door you firm that you receive the bike and the bike is yours. I cannot meet with you and for this i make this transaction trought eBay Security Sistem to use Western Union for payment , like eBay inform you i will support 50% from Western Union fees.The shipping is includet in the selling price.

The bike is allready at the shipping company at your name and address, right now i wait your e-mail with payment confirmation to start the shipping , the bike will be at your door in max 3 days . :kva2:

Let me know when you want to make the payment :lol1:

ma jaz ne vem kaj je res mislil da bom mu poslal denar brez da vidim motor pa brez pogodbe,...

vsekakor sledi prijava ebayu z vsemi maili ki sva si pisala,... :BUA:

tako da veselo naprej z iskanjem drugega.

toliko v vednost vsem da ne bo kdo kdaj posiljal kaksen denar

sem preko ebaya ze kar nekaj transakcij naredil in tudi denar v naprej nakazal vedno samo

taksno vsoto pa seveda ne :D

lep dan se naprej vsem :P

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobna stvar se dogaja na mobile.de z avtomobili, ko folk hoče nakazilo prek western uniona na mobile.de "kao" da so posredniki in da bodo prodajalcu dali denar ko bo kupec prevzel avto. Velik nateg. Tega je vse več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Keš se daje naprej samo še za aro(10%) pri nabavi raznoraznih stvari(beri:vozil) in zidarjem za material, če to hočejo... :hmm:

Jst sem tut biu že nategnjen ampak na malo blažjo obliko in z določenimi drugačnimi detajli!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil motor na ebay.de, ker ga nisem mogel uvoziti (bi bilo dobro, če bi si prej pozanimal glede homologacije), sem ga prodal naprej, ne da bi ga videl, pa v nobenem primeru ni bilo problemov.

Denar pa je letel prek bančnih računov.

Če drugega ne, vsaj veš komu si nakazal, pa imaš nek papir, ki v primeru natega velja kot dokaz.

Pri western union pa.........

:grrr :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: e-bay

Kupil hlače Hein Gerricke za 15 EUR, čelado Rossi za 105 EUR, jakno za 78 EUR in škornje sidi vertigo za 98 EUR. Poštnina je najcenejša preko DHL (odvisno od teže in veličine blaga ki ga kupiš :blush: )

Poleg tega sem kupil še 3 gsm-dlančnike, MP 4 player, prednjo luč za mojega Ford-a in kratko majico ( dres ) od Inter-ja.

Pri tem je bilo vse OK, kot je bilo na netu in avkciji. :grim (edino en gsm je bil malo bolj opraskan kot je pisalo, ampak je bilo vse ostalo v redu). :kva2:

Vse preko mailov in nakazila na transakcijski račun lastnikov (dajo ti ime, priimek, nslov banke in kode za plačilo), tako da ni kaj dosti za zamutit :hmm: :nono:

Vsa oprema me je prišla dost ceneje, kot bi jo kupoval pri nas.

Pa še to , če boste nakazovali v tujino, je najceneje preko A-Banke, kjer vzamejo 1300 sit provizije ne glede na višino zneska ( vsaj pred mesecem dni je še bilo tako .) ) Na ostalih bankah (NKBM, Ljubljanska, Banka Koper .... ) je dražje tudi do 3000 sit :slap: .

Z moje strani je E-bay cisto ok. :worship:

Popravljeno . Popravil husky610
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolj simpl je da maš možnost nakazovanja preko neta(Skb net recimo),pa enostavno s svojega računa nakažeš sam na njegov račun,pa banka ti vzame jurja,pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z moje strani je ebay tudi pogruntavščina!

Nabavu en kup delov za avto, pa komplet opremo za motor razn čelade in škornov... super zadovoln, iz nemčije do slo pa je trajala poštnina max 4dni po nakazilu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: e-bay

Kupil hlače Hein Gerricke za 15 EUR, čelado Rossi za 105 EUR, jakno za 78 EUR in škornje sidi vertigo za 98 EUR. Poštnina je najcenejša preko DHL (odvisno od teže in veličine blaga ki ga kupiš :blush: )

Poleg tega sem kupil še 3 gsm-dlančnike, MP 4 player, prednjo luč za mojega Ford-a in kratko majico ( dres ) od Inter-ja.

Pri tem je bilo vse OK, kot je bilo na netu in avkciji. :grim (edino en gsm je bil malo bolj opraskan kot je pisalo, ampak je bilo vse ostalo v redu). :kva2:

Vse preko mailov in nakazila na transakcijski račun lastnikov (dajo ti ime, priimek, nslov banke in kode za plačilo), tako da ni kaj dosti za zamutit :hmm: :nono:

Vsa oprema me je prišla dost ceneje, kot bi jo kupoval pri nas.

Pa še to , če boste nakazovali v tujino, je najceneje preko A-Banke, kjer vzamejo 1300 sit provizije ne glede na višino zneska ( vsaj pred mesecem dni je še bilo tako .) ) Na ostalih bankah (NKBM, Ljubljanska, Banka Koper .... ) je dražje tudi do 3000 sit :slap: .

Z moje strani je E-bay cisto ok. :worship:

DHL je daleč najdražji kar se poštnine tiče, res ugoden je DPD vendar so naši zastopniki v SLO malo bolj levi pa zna trajati kak dan več da roba pride do naslovnika.

Recimo obe gumi za motor iz Nemčije v SLO za 15EUR.

KAr se tiče nakazil jaz nakazujem prek NLB pa še super je ker lahko denar nakažeš v tujino kar doma izza računalnika preko njihovega KLIK-a

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zdaj sem par stvari nabavljal iz ebay.de,vedno zadovoljen,brez problemov,največ stvari sem nabavil za avto & za motor,med drugim tudi gume. Denar vedno nakazujem preko Abanke,strošek nakazila je 1200 SIT.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!